Jump to content

Vde Tutti Frutti Boila Pomoc


Recommended Posts

Jos nesto u vezi misterije BAKA? Setite se da je Mesaros pakovao u kese bakin mix po 1kg,koji je licno pravio,uz napomenu da vam je potrebno samo jaja da stavite i izrolate BAKU. Sad razmislite kako je aromu bake,koja je u tecnom stanju, stavio u praskasti mix?????? Obicno je stavljaju od 5 do 6ml na kg. Samo cu napisati prvi korak za pravljenej bake.\Sve tecnosti (stimulatori,slatki vocni sirup,arome) i aditiva u obliku pudera, se prvo pomesaju sa mixom.Treba vam jak mixer da bi se ulje Tutti frutti i ostali tecni dodacii sjedinila sa miksom,a da bi se sjedinio treba vam jak prirodni sekundarni emulgator (EMULSIFIERS), Sto je neko gore napisao,mesate dok vam jaja ne pobele.Znaci mesate dok taj vlazni miks ne predje u suv mix,dok se ne sjedini sa praskastim komponentama i miksom, ostavite 24 sata tako suv mix,posle mixanja mikserom pa ga onda pomirisite,pre stavljanja jaja.tAJ PRIRODNI EMULSIFIERS,stavlja se oko 30ml na 1kg, PRAVI GA I NUTRA,ZA SJEDINJAVANJE PROPILEN GLIKOLA I AROMA, KAD PRAVITE UMAKALJKE,moze se zameniti mlekom u prahu,koji je jedan od najacih emulganata posle jaja.Kad izmiksate mix sa ovim tecnim dodacima i kad postane suv, ostavite ga 24h,da vidite kakav cete miris dobiti.2 komponente nisam napisao,koje jos idu u mix,ali je i ovo dovoljno da biste dobili dobru lovnu baku,stavite jaja posle i izrolajte,ali je ne kuvajte.......................... NA PLITKOJ, TOPLOJ VODI, NA BILO KOM JEZERU,BAKA CE RADITI UVEK AKO JE OVAKO NAPRAVLJENA,ZNAM EKIPE KOJE JOS UVEK POBEDJUJU NA BAKU, A PRICAJU DA PECAJU NA NEKU DRUGU MESNU BOILU.POSTO BAKA IMA DOSTA ATRAKTORA U SEBI,NIKAD NE MOZETE SA NJOM PREHRANITI RIBU,AKO ZELITE DA POBEDITE,AKO VAM JE POBEDA VAZNA,ONDA NE ZALITE PARE,STO VISE BACITE,VECA SANSA ZA POBEDU.Neko ce poverovati u ovo neko nece, ali sam napisao ovo da se ne pisu za dzabe neki PROVERENI recepti.Nikakva tajna, sve vam pishe na kutiji,samo je nacin pravljenja i kako je dovrsiti do kraja bez kuvanja u pitanju,da biste dobili onaj pravi miris.POZZ SVIMA

p.S. BEZ VANILE NISTA, IPAK JE IMA, SAMO STO NECE UVOZNICI DA JE STAVE U PRODAJU,KAO I ULJNE KONCENTRATE,UMESTO PRASKASTIH.

 

 

Covek ti rekao da cuvas tajnu,a ti vise od pola napisao mozda i 2/3 recepta kao i postupak pravljenja!

Salim se, ali dao si jako dobru smernicu kako razmisljati i pokusati napraviti nesto dobro!

PS:tajna nije vise ako znaju vise ljudi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos nesto u vezi misterije BAKA? Setite se da je Mesaros pakovao u kese bakin mix po 1kg,koji je licno pravio,uz napomenu da vam je potrebno samo jaja da stavite i izrolate BAKU. Sad razmislite kako je aromu bake,koja je u tecnom stanju, stavio u praskasti mix?????? Obicno je stavljaju od 5 do 6ml na kg. Samo cu napisati prvi korak za pravljenej bake.\Sve tecnosti (stimulatori,slatki vocni sirup,arome) i aditiva u obliku pudera, se prvo pomesaju sa mixom.Treba vam jak mixer da bi se ulje Tutti frutti i ostali tecni dodacii sjedinila sa miksom,a da bi se sjedinio treba vam jak prirodni sekundarni emulgator (EMULSIFIERS), Sto je neko gore napisao,mesate dok vam jaja ne pobele.Znaci mesate dok taj vlazni miks ne predje u suv mix,dok se ne sjedini sa praskastim komponentama i miksom, ostavite 24 sata tako suv mix,posle mixanja mikserom pa ga onda pomirisite,pre stavljanja jaja.tAJ PRIRODNI EMULSIFIERS,stavlja se oko 30ml na 1kg, PRAVI GA I NUTRA,ZA SJEDINJAVANJE PROPILEN GLIKOLA I AROMA, KAD PRAVITE UMAKALJKE,moze se zameniti mlekom u prahu,koji je jedan od najacih emulganata posle jaja.Kad izmiksate mix sa ovim tecnim dodacima i kad postane suv, ostavite ga 24h,da vidite kakav cete miris dobiti.2 komponente nisam napisao,koje jos idu u mix,ali je i ovo dovoljno da biste dobili dobru lovnu baku,stavite jaja posle i izrolajte,ali je ne kuvajte.......................... NA PLITKOJ, TOPLOJ VODI, NA BILO KOM JEZERU,BAKA CE RADITI UVEK AKO JE OVAKO NAPRAVLJENA,ZNAM EKIPE KOJE JOS UVEK POBEDJUJU NA BAKU, A PRICAJU DA PECAJU NA NEKU DRUGU MESNU BOILU.POSTO BAKA IMA DOSTA ATRAKTORA U SEBI,NIKAD NE MOZETE SA NJOM PREHRANITI RIBU,AKO ZELITE DA POBEDITE,AKO VAM JE POBEDA VAZNA,ONDA NE ZALITE PARE,STO VISE BACITE,VECA SANSA ZA POBEDU.Neko ce poverovati u ovo neko nece, ali sam napisao ovo da se ne pisu za dzabe neki PROVERENI recepti.Nikakva tajna, sve vam pishe na kutiji,samo je nacin pravljenja i kako je dovrsiti do kraja bez kuvanja u pitanju,da biste dobili onaj pravi miris.POZZ SVIMA

p.S. BEZ VANILE NISTA, IPAK JE IMA, SAMO STO NECE UVOZNICI DA JE STAVE U PRODAJU,KAO I ULJNE KONCENTRATE,UMESTO PRASKASTIH.

Nacin pravljenja boila pise na orginalnoj kesi Bakinog kolaca,koliko god da kuvas te boile one UVEK mirisu isto :good:

i ovde je tema VDE tuti fruti a ne Bakin kolac kolko vidim.......

Link to comment
Share on other sites

Nacin pravljenja boila pise na orginalnoj kesi Bakinog kolaca,koliko god da kuvas te boile one UVEK mirisu isto :good:

i ovde je tema VDE tuti fruti a ne Bakin kolac kolko vidim.......

 

Pa sad dolazi u pitanje dali je to jedno to isto? Ili lupetamo tu svasta pa sta bude bude.Zasto bi onda u baku isle sve vde tuti fruti komponente ako nije to?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Boila isprobana na dva jezera :yahoo: dobro radi, dao sam i komsilji pored mene jer nije imao trzaja i on se napecao.

Probao sam da praskaste dodatke stavim u mix a aromu u jaja, i probao da stavim praskaste u jaja, ovo zadnje kao da je bolje uzimala riba ili je riba bolje radila, ne znam.

Hvala svima :good:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
to je sve samo nije original bakin kolac,dobar je radi ali nema veze sa orginalom.Baka postoji vise od 10 god,a ovaj mesarosev mix par godina..i u taj mesarosev mora da se doda ponesto npr crvena biskvitna hrana,caramel tofi crem ili cream cajouser...ima mnogo recepata za baku.mnogo ljudi pravi baku na svoj nacin,ja imam svoj i vise sam nego zadovoljan...bez vanile!
Link to comment
Share on other sites

NARAVNO, ALI UVOZNICI JE KRIJU I NE STAVLJAJU NA TRZISTE,ZASTO, TO SAMO ONI ZNAJU!

kolega bez uvrede ali tok pises ovakve postove licis na one sa history chanla koji sve gluposti koje se desavaju oko nas povezuju sa ciom biom mafiom vandermaljcima i masonama, a dok citam ove tvoje postove zamisljam te navarenog pored kompjutera kako se kidas od smeha dok citas nase reakcije na to

 

molim te no offense ali ovo je pecanje sarana i ljudi u tome treba da uzivaju , na kraju se sve svede na to da club mix lovi krupnu ribu a svi koji se navuku na ovo pecanje vremenom pozele kupnijei krupnije tako da ono sto ja mogu da vam otkrijem je club mix a ja ,,baku" pravim ovako

 

10 jaja

11ml richvort tutifruti

10grama tutko conc vnd

15grama tutko stim vnd

15-17 grama superzeuet

30 ml multimino nb

30 ml nutramino nb

50 ml csl sbs

11 kapi nbitiricne kiseline nb

1 ml fruit cajouser

moze fruit super sweet 5 grama

 

kad ih kuvas u vodu mozes da sipas sta oces nece da skoti jedino nemoj preterati sa necim jaki kao cajouseri nbitiricna kiselina

kad ih malo prosusis u toj kutiji u kojoj if zarzavas prelijes ih sa 10 ml multimino

10 ml nutramino

1 ml arome tutko richvort

zasladjivaca malo

kap nbitiricne kiseline

 

i to peca extra dobijao sam ribe posle 10 sekundo od zabacaja a kad radi prosek je 15 minuta -40 minuta bistro kad budes pravio baku

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
kolega bez uvrede ali tok pises ovakve postove licis na one sa history chanla koji sve gluposti koje se desavaju oko nas povezuju sa ciom biom mafiom vandermaljcima i masonama, a dok citam ove tvoje postove zamisljam te navarenog pored kompjutera kako se kidas od smeha dok citas nase reakcije na to

 

molim te no offense ali ovo je pecanje sarana i ljudi u tome treba da uzivaju , na kraju se sve svede na to da club mix lovi krupnu ribu a svi koji se navuku na ovo pecanje vremenom pozele kupnijei krupnije tako da ono sto ja mogu da vam otkrijem je club mix a ja ,,baku" pravim ovako

 

10 jaja

11ml richvort tutifruti

10grama tutko conc vnd

15grama tutko stim vnd

15-17 grama superzeuet

30 ml multimino nb

30 ml nutramino nb

50 ml csl sbs

11 kapi nbitiricne kiseline nb

1 ml fruit cajouser

moze fruit super sweet 5 grama

 

kad ih kuvas u vodu mozes da sipas sta oces nece da skoti jedino nemoj preterati sa necim jaki kao cajouseri nbitiricna kiselina

kad ih malo prosusis u toj kutiji u kojoj if zarzavas prelijes ih sa 10 ml multimino

10 ml nutramino

1 ml arome tutko richvort

zasladjivaca malo

kap nbitiricne kiseline

 

i to peca extra dobijao sam ribe posle 10 sekundo od zabacaja a kad radi prosek je 15 minuta -40 minuta bistro kad budes pravio baku

Mix koristis Club Mix,VDE Fruit mix ili nesto drugo?

Link to comment
Share on other sites

kolega bez uvrede ali tok pises ovakve postove licis na one sa history chanla koji sve gluposti koje se desavaju oko nas povezuju sa ciom biom mafiom vandermaljcima i masonama, a dok citam ove tvoje postove zamisljam te navarenog pored kompjutera kako se kidas od smeha dok citas nase reakcije na to

 

molim te no offense ali ovo je pecanje sarana i ljudi u tome treba da uzivaju , na kraju se sve svede na to da club mix lovi krupnu ribu a svi koji se navuku na ovo pecanje vremenom pozele kupnijei krupnije tako da ono sto ja mogu da vam otkrijem je club mix a ja ,,baku" pravim ovako

 

10 jaja

11ml richvort tutifruti

10grama tutko conc vnd

15grama tutko stim vnd

15-17 grama superzeuet

30 ml multimino nb

30 ml nutramino nb

50 ml csl sbs

11 kapi nbitiricne kiseline nb

1 ml fruit cajouser

moze fruit super sweet 5 grama

 

kad ih kuvas u vodu mozes da sipas sta oces nece da skoti jedino nemoj preterati sa necim jaki kao cajouseri nbitiricna kiselina

kad ih malo prosusis u toj kutiji u kojoj if zarzavas prelijes ih sa 10 ml multimino

10 ml nutramino

1 ml arome tutko richvort

zasladjivaca malo

kap nbitiricne kiseline

 

i to peca extra dobijao sam ribe posle 10 sekundo od zabacaja a kad radi prosek je 15 minuta -40 minuta bistro kad budes pravio baku

Mislim da je ovih 60ml (30+30) amino dodataka jedina greska u ovom receptu. Kako su aminokiseline termolabilne bolje je dodati 20ml posle kuvanja na tople boile nego 60 pre kuvanja!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kolega bez uvrede ali tok pises ovakve postove licis na one sa history chanla koji sve gluposti koje se desavaju oko nas povezuju sa ciom biom mafiom vandermaljcima i masonama, a dok citam ove tvoje postove zamisljam te navarenog pored kompjutera kako se kidas od smeha dok citas nase reakcije na to

 

molim te no offense ali ovo je pecanje sarana i ljudi u tome treba da uzivaju , na kraju se sve svede na to da club mix lovi krupnu ribu a svi koji se navuku na ovo pecanje vremenom pozele kupnijei krupnije tako da ono sto ja mogu da vam otkrijem je club mix a ja ,,baku" pravim ovako

 

10 jaja

11ml richvort tutifruti

10grama tutko conc vnd

15grama tutko stim vnd

15-17 grama superzeuet

30 ml multimino nb

30 ml nutramino nb

50 ml csl sbs

11 kapi nbitiricne kiseline nb

1 ml fruit cajouser

moze fruit super sweet 5 grama

 

kad ih kuvas u vodu mozes da sipas sta oces nece da skoti jedino nemoj preterati sa necim jaki kao cajouseri nbitiricna kiselina

kad ih malo prosusis u toj kutiji u kojoj if zarzavas prelijes ih sa 10 ml multimino

10 ml nutramino

1 ml arome tutko richvort

zasladjivaca malo

kap nbitiricne kiseline

 

i to peca extra dobijao sam ribe posle 10 sekundo od zabacaja a kad radi prosek je 15 minuta -40 minuta bistro kad budes pravio baku

To je recepat za 1 kg mix? 

Link to comment
Share on other sites

Pa ako je koristiko kesu VDE onda je 2 kg mixa...mada baka je izvikana boila i dojadice saranima kad tad.. samo da joj damo nesto novo da proba, a to je DEKA :)

"BAKA" neće nikada dojaditi šaranima. Što je više plasiraš u jezero, ona bolje radi! :D Kako na jezerima, tako i na kanalu DTD N.Bečej radi extra ;) Živi svedok Brane Nerast iz Kikinde :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...