Jump to content

Vde Tutti Frutti Boila Pomoc


Recommended Posts

a esterblend 12? jel ide i to u baku?ima jedan recept gde pise i to?kada bi neko ko se razume napravio recept od svega ovoga sa malo korekcije i uz objasnjenja sta je sta bilo bi ok bar za nas kojima pola nije jasno sta je sta! :good:ako budemo pravili od svakog po jedan,bankrotiracemo! :crazy:

Edited by rale
Link to comment
Share on other sites

Evo Rale mojeg licnog iskustva sa Solarovom aromom E12. kako je ja koristim i moje licno misljenje:( ukratko i jasno)

E12 je veoma jaka vocna aroma na alkoholnoj bazi, sva doziranja preko 3ml po mom misljenju je previse.Ja tu aromu dosta koristim kao dodatnu uz neki smrad ali u skroz malim kolicinama jel sve preko 2ml potiskuje drugu aromu. np. S. squid&octopus koi 6ml i e12  7-8kapi, samo da bi mi dao neku blazu notu. Naravno tu imas kombinacija do besvesti ali meni se licno kao neka +aroma u kombinaciji sa nekim smradom super pokazala, iznosim licna iskustva.

Kristio sam je isto u kombinaciji  RH. scopex 6ml  e12  12kapi i isto sam super lovio. E sada sigurno se moze samo e12 aroma koristiti u mix ali ga ja nisam koristio, a doziranja od 8 ili 12ml. to nebih ti preporucio ipak mislim da su se Milance i ekipa malo salili. 

Ako bi koristio samo E12 u nekom mixu moja preporuka bi bila oko 4ml ni kapi vise.

Nadam se dace ti ovo moje pisanje biti od neke pomoci!!   :wink:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako pricamo za dive vode Esterblan 12 daje dobre rezultata presecen jogodom,ananasa ili skopexa,ali odnos je 2+6ml,znaci 2ml EB12 a 6ml ostale.

To je dobitna konbinacija bar na jezero na koje sam prosle godine prviput bijo

 

Mozda cak i manje od 2ml e12!?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pitanje!! pravim spisak za tuti fruti boilu,pise u recepturi praskasta vde aroma!posetim autosport sajt i tamo ima:koncentrat,stimulator, sve t.f ali nema aroma,ima drugih ali nema praskasta t.f.da li to nema na stanju ili se nepravi ili je to koncentrat??? :help:

Link to comment
Share on other sites

Ako pricamo za dive vode Esterblan 12 daje dobre rezultata presecen jogodom,ananasa ili skopexa,ali odnos je 2+6ml,znaci 2ml EB12 a 6ml ostale.

To je dobitna konbinacija bar na jezero na koje sam prosle godine prviput bijo

jel svejedno dal` je ta jagoda DT ili VDE, vazno da je 6ml?  :diablo:

Link to comment
Share on other sites

pitanje!! pravim spisak za tuti fruti boilu,pise u recepturi praskasta vde aroma!posetim autosport sajt i tamo ima:koncentrat,stimulator, sve t.f ali nema aroma,ima drugih ali nema praskasta t.f.da li to nema na stanju ili se nepravi ili je to koncentrat??? :help:

Koncentrat i stimulator stavi i ne brini a ako bas hoces i aromu stavi od nutre ali nemoras, veruj mi provereno!

Link to comment
Share on other sites

moj recept nije baka i nzm sta je baka mozes da ga nazoves beli pelikan ako oces ali to je tuti fruti koji radi dobro i znaj da kada stavljas oko 15 dodataka (arome, ovi i oni praskovi) ukoliko ne preteras ni sa jednom da ne dodjes do conc koja tera ribu baren neka od tih supstanci ce privuci sarana da dodje na tvoje mesto a kad krene da ih jede i vidi da su slatke nece stati a kad fatas 15 komada po danu verujem da ti baka vise nece biti na mislima i jako vazno je da znas da ukoliko oces brzu ribu jako je vazno da ih prelijes amino dodatkom (minamino nutramino amino ovaj onaj......) jer se aminokis najbrze rastvaraju u vodi i salju dalek i brz siglan koji privlaci sarana a ne moze da ga odbije jer mu je to bukvalno savrsena hrana zato prelivaj kuvane boile u kutiji sa 10-20 ml po kili i nebrini nista

Link to comment
Share on other sites

ja sam jednom stavi  6ml es12 na 6 jaja i uspeo sam da oteram sve ribolovce sa ade safari . ribu nisam ni pokuso pecati na to 

kolega ja sam na udicu stavljao 2 pa cak i 4 ml po JAJETU arome pa ti vidi i ovako je saran nece pojesti vec cu ga ja izvuci naravno da se sa 13 ml arome po kg ne hrani vec sa najvise 3ml po kili hrani a ovo ide za pecanje

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Trazim pomoc u vezi izrade VDE Tutti Frutti boila, recept je sa ovog foruma (topic "BAKA"). Ovo ce mi biti prvi put da pravim boilu, i zato imam puno pitanja! :) Unapred hvala na odgovorima.

Obicno svako stavja praškaste dodatke u mix, a tečne dodatke u jaja. E sad npr. ako ide tututi frutti stimulator (praškasti) samo 4 kafene kašike na 1kg mix po meni bolje bi bilo da se stavi u jaja jer tako bi bilo ravnomerno pomešano nego kad bi se stavio u mix. neko je isto to pisao u vezi betaina na forumu. Da li sam u pravu?

 

Recept1 sa ovog foruma:

VDE aminozurin tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE stimulator tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE koncentrat tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE aroma tuti-fruti - 8mL, moze i od drugog proizvodjaca

1 kesa 250gr aditiv tutti fruti

10-11 jaja - vise/manje

 

Recept2:

 

1ooogr.Fruit mix

100gr adittiv tutti frutti

20gr aminozuren neutral

20gr stimulator tutti frutti

20gr concetrat tutti frutti

10gr superzonet (zasladivac)

10ml. tutti frutti arome

10 jaja

 

 

Evo da ti pomognem ovo peca sigurno...

 

 

VDE FRUIT MIX 1  kg
N TF Aroma 6 ml
VDE TF Aroma 3 ml
N Multimino 10  ml
VDE Aminozuren 10 g
Betain  10 g
VDE concentrate TF 5 g
VDE stimulator TF 7 g
VDE sladilo casein 10 g
Digest 5g
Jaffa eo
Niger seme 2 kasike
 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo da ti pomognem ovo peca sigurno...

 

 

VDE FRUIT MIX 1  kg
N TF Aroma 6 ml
VDE TF Aroma 3 ml
N Multimino 10  ml
VDE Aminozuren 10 g
Betain  10 g
VDE concentrate TF 5 g
VDE stimulator TF 7 g
VDE sladilo casein 10 g  ?????
Digest 5g
Jaffa eo
Niger seme 2 kasike
 

sta ti dodje ovo? casein se zna sta je a sladilo casein??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...