Jump to content

Otisho Hardy


Recommended Posts

Engleska Kuca HARDY u kojoj spadaju i greys i chub je pred bankrotom i prodaje se.DAl ce neko u kompletu da je uzme il zasebno deo koji odgovara josh se nezna.NAvodno za deo pod HArdy koji je ostao da radi shtapove u Engleskoj zainteresovana je Rapala.Medjutim chub iako je finanski bio najbolji i u pozitivi od svih tri kompanije nezna mu se buducnost
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Veoma tuzno, ali to je stvarnost.

Propade Rols Rojs, Propade Bently pa sad i Hardy. Nece ljudi da kupuju vrhunsko vec razne sarene laze sa vrhunskim profitom. Ne kazem i Hardy je na ime uzimao mnogo ali pre je zaista davao vrhunski kvalitet. Covek peca non stop sa stapom starim 35 godina. 15 masinica je sahranio, drzac cekrka kao na bolonjezima ali stap se i dalje drzi i posle kazu skup e nije nego.

Nove serije nisu u onom kvalitetu koji je nekad bio, ali meni se zivot okrenuo zbog jednog Hardy Favourite Carp 12 ft 2,5 lbs koga sam video na sajmu pocetkom 90-ih. Ceo zivot sam jurio bas takav stap, OK nasao sam zamenu ali to je bio pocetak svega.

Uglavnom velika steta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zavisi gde i od koga kupujes stapove !

Ako imas odgovornog uvoznika primer Century stapova onda nevidim zasto bi bilo problema sa garancijom

Mogu ti navesti puno primera kada su ljudi nepaznjom slomili stapove, firma je to svima izasla u susret bez ikakve nadoknade.

Sve je do uvoznika !

PS. posto si napisao da imas Century stapove bi li mi rekao jel ti prodavac prilikom kupovine upisao brojeve stapova i to poslao proizvodjacu ?

Jos me interesuje jel u Srbiji imate oficijalnog uvoznika ovih stapova ili idete u susedstvo po njih !

Link to comment
Share on other sites

Ma otkud oficijelni uvozni za Century u Srbiji, to i sto je bilo ,bili samo sitni trgovci nikako zastupnici istog.

Ja sam kupio Greys spod u Italiji i tri puta ga lomio i svaki put sam od trgovca gdje sam ga uzeo dobijao novi ispravan stap bez € ulozenog. A do Italije sam ga slao po prijateljima koji rade tamo. Sad neznam sta ce biti vise?

Link to comment
Share on other sites

To što je pred bankrotom, uopšte ne mora da znači da je '' OTISHO HARDY ''. Možda neka finansijski bolje stojeća firma nađe interes i otkupi akcije i brend, što će se verovatno i desiti. Takođe i Chub i Greys, koji su u istoj grupaciji tj. isti im je vlasnik. Btw. sva tri vrhunska brenda se proizvode u PRC, gde su, još davno, preselili proizvodnju, ali su kvalitet uspeli da održe. Toliko o onome što je ''Made in China''. Ono što se eventualno proizvodi u Japanu ili Engleskoj je jednostavno preskupo .
Link to comment
Share on other sites

Dopisivao se sa Grejs-om kao registrovan korisnik njihovih stapova a u vezi nabavke nekog stapa(stariji model)i uzgred postavio pitanje u vezi ove informacije.Bez komentara su na takvu vrstu nagadjanja i tvrde da sve garancije vaze,inace garancija je i do sada bila realna samo je zavisila od dilera kod nas.Prijatelj je nagazio vrh stapa i ceo deo poslao u firmu.Dobio je potpuno nov gornji deo sa provodnicima i svoj polomljeni nazad.Nravno platio je samo transport.
Link to comment
Share on other sites

Dopisivao se sa Grejs-om kao registrovan korisnik njihovih stapova a u vezi nabavke nekog stapa(stariji model)i uzgred postavio pitanje u vezi ove informacije.Bez komentara su na takvu vrstu nagadjanja i tvrde da sve garancije vaze,inace garancija je i do sada bila realna samo je zavisila od dilera kod nas.Prijatelj je nagazio vrh stapa i ceo deo poslao u firmu.Dobio je potpuno nov gornji deo sa provodnicima i svoj polomljeni nazad.Nravno platio je samo transport.

neso koliko je platio taj deo?
Link to comment
Share on other sites

i ja sam pisao o garanciji koju sam imao kod uvoznika kod nas i puko sam stap i dobio sam poziv od istog nakon 4 meseca ili 100 dana i trebao sam platiti polovinu cene stapa kao troskove.; pa lepa mu garancija :fool:

 

- i sto je najbitnije otiso sam na sajt firme i naso da je ovaj stvarno uvoznik ali ako firma to nadoknadjuje za dz kao sto kaze neko gore u postu onda ovaj uvoznik bas lepo prolazi

Link to comment
Share on other sites

da ali iz hrvatsku ljudi to rade za 15e a i vidis iz italije za dz . i jednostavno kad ti kaze cenu transportnih troskova bolje kupi drugi stap a da nepricamo sto ti drze deo 3-4 meseca a rok je 30 dana navodno. pa sa bambusom da pecas ta 3-4 meseca. kazem opet iz licnog iskustva
Link to comment
Share on other sites

i ja sam pisao o garanciji koju sam imao kod uvoznika kod nas i puko sam stap i dobio sam poziv od istog nakon 4 meseca ili 100 dana i trebao sam platiti polovinu cene stapa kao troskove.; pa lepa mu garancija :fool:

 

- i sto je najbitnije otiso sam na sajt firme i naso da je ovaj stvarno uvoznik ali ako firma to nadoknadjuje za dz kao sto kaze neko gore u postu onda ovaj uvoznik bas lepo prolazi

 

O kojoj firmi se rafi?

Link to comment
Share on other sites

Isto tako prosao sa uvoznikom u Srbiji samo je u pitanju bio Greys Prodigy stari model. Stap pukao na ribi gornji deo na 3/4 stapa, verovatno se ostetio u transportu jer inace pecano par godina pre i posle sa njima i dan danas se peca na njih i nikakvih problema. Sto znaci da se ostetio u transprtu ili prilikom razvlacenja u camcu.

 

posaljem ja to uvozniku gde je kupljen stap jer posedujem dozivotnu garanciju i kupljen je kod njih. U mislima mi sad ce oni to da poslaju i ja to dobijem nazad u nekom razumnom roku. Proslo je 6-7 meseci i milion upucenih poziva uvozniku. Uvek je bio neki izgovor u pocetku nisu jos napravili takav isti deo jer se radi po uzoru na stap, pa nisu ga jos poslali, cekamo sledeci uvoz, pa nije sad stigao u ovoj turi,pa ce stici u toj drugoj turi,itd... I na kraju mi stize stap posle 6-7 meseci uz to da moram da platim 36 funti transport! U to vreme skoro polovina stapa, isto me izaslo kao da sam kupio taj segment stapa. Toliko od tih dozivotnih garancija KOD NAS!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...