Jump to content

Zima je aj da sredimo pribore


Recommended Posts

Kao i svake godine i ove uspjeo sam da nabavim 80% onoga shto mi treba za narednu godinu kako nebi troshio pare kad je vreme za pecanje.Uvjek sredjujem pribor odnosno sitnice preko zime jer ionako nema shta da se radi i ima se vremena na pretek.Menjanje najlona na sve spulne,podmazivanje mashinica,sredjivanje predveza,udica,olova i svih pratecih sitnica.Vezivanje leadcorova(barem 30) gotovih.Sve shto treba da se opere il pobrishe.Ima se vremena i za raspored onog shto nam treba i onog shto nam netreba(a ne sve da se nosi sa sobom).JA vec poceo sa zanimacijom kako vi i dal isto spremate pribor za iducu sezonu.
Link to comment
Share on other sites

Probao sam vosak za automobile turtle wax,cudo neko,9 vrsta voskova stiti lak i farbu od sunca,snega,kise i raznoraznih uticaja spoljanje sredine,izmazao sam stapove,normalno sve delove,rukohvat i halter za masinu sam zastio. Uzeo vosak dobro namazao i pustio da se osusi,cistom pamucnom krpom sam sve izbrisao i prijatno se iznenadio,stapovi bolje izgledaju nego novi u pitanju su greys prodigy 13 ft 3 lb,probajte necete se pokajati,malo je pipavo i iziskuje vreme ali vredi,to isto sam uradio i sa sky podom samo sto sam njega prvo polirao sa pastom za poliranje automobila(SITNE OGREBOTINICE,IZBLEDELOST OD SUNCA I DRUGIH FAKTORA) NA aku busilicu sam uzeo onu finu filcanu za poliranje,koriste je autolakireri,malo paste za poliranje aku busilicu u ruke i swe do visokog sjaja :Dposle sam ga lepo oprao i uzeo pastu za voskiranjei ponovio postupak,ljudi kao nov znaci razlike nema,vratila se ona stara boja i sjaj a i sad je zasticen jer de kod sky-ja posle par pecanja pocinje menjati boja to jest pocinje da matira,cini mi se da sa ovime sto sam uradio sam to sprecio za neko vreme..

eto 1 zanimljiv savet,pa ko hoce nek proba,ja sam zadovoljan

pozz :D

Link to comment
Share on other sites

E,Bobane svaka ti cast na trudu.

Ja sam spakovao opremu jos pocetkom novembra mada je posle bilo itekako lepih dana za pecanje.Nisam bio bas toliko marljiv ko Boki ali sam uredno sve prebrisao i ususkao da se "nesmrzne mnogo na terasi".Planiram krajem februara da pocnem sa laganom pripremom za sezonu,a do tada da se skupljaju parice za mnogo toga posto moram da nabavim spod stap+masina,najloni,rakete a trebalo bi i komplet za markiranje + kojekakvih sitnica.Ako to sve nabavim do sezone onda preostaje samo jos sator itd..Zabole me glava valjda ce ministar finansija to sve da odobri.U svaom slucaju jos malo pa ponovo na vodu.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam vosak za automobile turtle wax,cudo neko,9 vrsta voskova stiti lak i farbu od sunca,snega,kise i raznoraznih uticaja spoljanje sredine,izmazao sam stapove,normalno sve delove,rukohvat i halter za masinu sam zastio. Uzeo vosak dobro namazao i pustio da se osusi,cistom pamucnom krpom sam sve izbrisao i prijatno se iznenadio,stapovi bolje izgledaju nego novi u pitanju su greys prodigy 13 ft 3 lb,probajte necete se pokajati,malo je pipavo i iziskuje vreme ali vredi,to isto sam uradio i sa sky podom samo sto sam njega prvo polirao sa pastom za poliranje automobila(SITNE OGREBOTINICE,IZBLEDELOST OD SUNCA I DRUGIH FAKTORA) NA aku busilicu sam uzeo onu finu filcanu za poliranje,koriste je autolakireri,malo paste za poliranje aku busilicu u ruke i swe do visokog sjaja :Dposle sam ga lepo oprao i uzeo pastu za voskiranjei ponovio postupak,ljudi kao nov znaci razlike nema,vratila se ona stara boja i sjaj a i sad je zasticen jer de kod sky-ja posle par pecanja pocinje menjati boja to jest pocinje da matira,cini mi se da sa ovime sto sam uradio sam to sprecio za neko vreme..

eto 1 zanimljiv savet,pa ko hoce nek proba,ja sam zadovoljan

pozz :D

ja sam moj rod pod zapalioo....

da dobro si procitao , skinuo plastike sa njega i zapalio

otpala farba ja uneo u komoru naneo osnovnu , pa spric git pa vodeni smirglu ....i sada se dvoumim za boju da li tamno zelenu ili cisto crnu. mada sam imao predlog da bude fluoroscentan ali bi odudarao .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...