Jump to content

Masina Za Mlevenje


ivan06

Recommended Posts

Pozdrav drustvo!Ja lično mislim da masina za mlevenje mesa nije bas najbolje rešenje iz tog razloga  sto se smesa tokom prolaska kroz mašinu lepi  i stvara trenje pa se  mašina greje i suši smesu  tako da dolazi do začepljenja-probao sam ,imam veliku mašinu koju pokreće motor od mešalice i posle toga sam se vratio na pištolj.Meso je masno i lako ide a mix za boile teško i puno ostaje unutra a kad treba da se opere za drugi mix to je tek problem iz kućišta povaditi sto je ostalo ! :shok:

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drustvo!Ja lično mislim da masina za mlevenje mesa nije bas najbolje rešenje iz tog razloga  sto se smesa tokom prolaska kroz mašinu lepi  i stvara trenje pa se  mašina greje i suši smesu  tako da dolazi do začepljenja-probao sam ,imam veliku mašinu koju pokreće motor od mešalice i posle toga sam se vratio na pištolj.Meso je masno i lako ide a mix za boile teško i puno ostaje unutra a kad treba da se opere za drugi mix to je tek problem iz kućišta povaditi sto je ostalo ! :shok:

sto posto se slazem i ja sam doso do istog zakljucka i mislim da je pistolj najbolje resenje a imam i masinu i veliku i malu i probao i pastamatik za koji mislim da je najvece s..nje. zakon je pistolj
Link to comment
Share on other sites

zasto?

sporo gura smesu pa kad ja treba da non stop otvaram poklopac i da spustam smesu da bi oni nazovi propeleri gurali smesu u otvor i sa njih skidam smesu i guram je dole pa masina za meso isto to radi . Smesa treba da je bas mekana da nebi ostajala na one propelere koji guraju masu u otvor. Tako da je to po meni velika glupost a cak i rucnim pistoljem brze i bolje odradim nego pastamatikom i pistolj pneumatski je zakon
Link to comment
Share on other sites

Silom prilika sam ostao bez pištolja pa koristim najmanju mašinu za mlevenje mesa. Njoj pasuje svaki levak za kobasice. Pravim različite vrste boilia tj. testa... Jedina mana je punjenje makine, mora da se ubacuje po malo jer "puž" koji gura masu ne hvata isto kao i meso. Probaću na deo gde se montira ručica da stavim električnu bušilicu ona ima regulaciju obrtaja, bla, bla...  :)

Link to comment
Share on other sites

Moze i običan pistolj da završi posao!Parče gvozdja ili kako da nazovem ona pločica kroz koju prolazi osovina,tu  pločicu gura ručka koju stiskamo i ona treba da gura osovinu ali je napravljena od mekog gvozdja pa se brzo pojede i tada nam osovina stoji u mestu kada se stiska tjst šlajfuje.Napravio sam istu samo od tvrdjeg materijala,probušio je na meru osovine i za minut je zamenio tako da sada pištolj radi bez zastoja.Podrazumeva se da mix bude normalne mekoće! :good:

Link to comment
Share on other sites

pa najboje bi bilo da mi istera kobasice i izrola kuglice dok sam ja na poslu i da prstom ne mrdnem... ali to nije realno za tu lovu...

sve razumem, pastamatik sigurno nije najbolji izbor, ali da je sranje ne mogu da se slozim nikako... a porediti ga sa rucnim pistoljem po meni je smesno... 

Link to comment
Share on other sites

Po meni je pastamatic najbolje resenje...

Pogotovo za one koji nemaju garazu ili slican prostor za rad...

Takodje jedna masina zamenjuje 3 ( busilica, mixer ili slicno, kompresor, pneumatski pistolj ) 

U pastamatic-u moze da se zamesa mix, a i da se prave kobasice!

Malo nas zapravo pravi od jednom 100kg boila pa mu treba sve gore pomenuto...

Link to comment
Share on other sites

pa najboje bi bilo da mi istera kobasice i izrola kuglice dok sam ja na poslu i da prstom ne mrdnem... ali to nije realno za tu lovu...

sve razumem, pastamatik sigurno nije najbolji izbor, ali da je sranje ne mogu da se slozim nikako... a porediti ga sa rucnim pistoljem po meni je smesno...

 

ne poredim ga sa rucnim pistoljem jer rucno i elektricno nije za poredjenje alu pneumatski svaki je bolji od sranje zvano pastamatik. Govorim iz iskustva nista procitano jer sve sto sam napisao dosad je iz licnog iskustva. A ko pravi kilo do tri kila boile sigurno brze odradim vec i to provereno rucnim pistoljem. I ko sto rekoh samo iz iskustva pricam ko pravi vecu kolicinu samo pneumatski jer masina kad dugo radi zahreje se i susi masu.
Link to comment
Share on other sites

Po meni je pastamatic najbolje resenje...

Pogotovo za one koji nemaju garazu ili slican prostor za rad...nemozes tecnost sipati u pastamatik i da ti on sam sve smesa vec moras da ti prvo smesis pa da onda ubacis u pastamatik da kao on to jos domesa. Jer tecnost ako sipas odna izcuri dole u onaj deo gde izbacuje kobasice znaci opet trebas da izmesas pre ubacivanja i opet nemoze da umesi kako treba jer sto je dole to mesa a sta je gore ne ubacuje ga . Provereno i izbaceno iz upotrebe a ko zivi u stanu nemora ni da mesi nek kupi gotove boile da ne prlja stan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne nego znas svoju potrebu pa kupis po potrebi ilu pravis tri kila pa kupis roler i rucni pistolj ako pravis zza dva tri lika boile ili ako prabis za prodaju i pravis po 10-20 i 30 kila od jednom onda pneumatski pistolj i masinu za boile. A pastamatik i masina za meso su jedno za rezance a drugo za meso. Sve ima svoju namenu
Link to comment
Share on other sites

Znaci kupis:pistolj(rucni i pneumatski) kompresor,pastamatic,masinu za meso,rolere,masinu za boile i jos neznam sta i nema nikakvih problema mozes da rolas od jednog do sto kila boile.

otprilike tako dosta toga trebas da imas ko sto sarandzija nemozes biti sa jedan komplet stapova i da kazes imam univerzalne stapove pa i za varalicarenje nemozes da imas samo jedan stap. Ma ti mozes i rucno da motas boile na dlan ako ti je takva potreba. Kupis po potrebi
Link to comment
Share on other sites

Kako ga ne poredis sa rucnim pistoljem kad kazes 3kg boili brze uradis rucnim pistoljem nego pastamatikom? Ne znam kakav si "u ruke" ali iz licnog iskustva (takodje) kazem da je to besmisleno... cak i sa malim pastamatikom sam 10x brzi, a kad bih morao ponovo da se vratim na rucni pistolj prestao bih da pravim boile...

Link to comment
Share on other sites

Kako ga ne poredis sa rucnim pistoljem kad kazes 3kg boili brze uradis rucnim pistoljem nego pastamatikom? Ne znam kakav si "u ruke" ali iz licnog iskustva (takodje) kazem da je to besmisleno... cak i sa malim pastamatikom sam 10x brzi, a kad bih morao ponovo da se vratim na rucni pistolj prestao bih da pravim boile...

ja ne izmisljam ali ti garantujem da cu brze isterati pistoljem i vec provereno nego ti sa tvojim pastamatikom. Ja nisam sarandzija na tastaturi i imam verovatno jake ruke i nepravim mnogo boila gidisnje mozda 70-80 kg nisam racunao tacno i kad pravim 2-3kg ne koristim nijednu masinu jer me mrzi da otvaram i i perem posle . A to u vremrnu da nevracunamo kolko se izgubi u pranju posle a mali rucni pistolj nemas sta ni da peres. A sto se tice guranja smese kroz pastamatik mozemo da se trkamo ko ce brze dajem ti i foru
Link to comment
Share on other sites

Kada je dobra smeša sa ručnim pistoljem isteraš kobasicu od metar za 15 do 20 sekundi,to pastamatik nema šanse da izbaci i plus mu  treba podrska da pridrzavas kobasicu a sa pištoljem razvuceš po stolu za čas pa skalpelom na meru širine rolera i stvar gotova!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To i ja kazem a ako trebsm pet kila smesu onda bole ruke pa onda u svakom slucaju pneumatski pistolj milion posto bolje resenje od pastamatika. Ili masina za meso i ona je brza jer kolko potiskujes tolko brzo i izlazi kobasica a ovamo pastamatik vrti pa dok okrene krug da jos malo ubaci testo oopet tako . Tako da moje iskustvo kaze pistolj pneumatski pa masina za meso a oastamatik je za domacice da se igraju sa testom .tome inace i sluzi.
Link to comment
Share on other sites

Ja, kao domacica koja se igra sa testom, pastamatik ne bih menjao ni za jedan pneumatski, a kamoli ručni pištolj.. meni iskustvo kaže pastamatik, uživancija.

samo uzivaj i igraj se . A ja cu da pucam pneumatikom a rucno kad treba manje. Pa nek ljidi probaju i sami odluce sta je brze bolje i lakse ili ce uzivati i igrati se
Link to comment
Share on other sites

A mnogo si jak u ruke, sigurno. Tastatura jača zglobove prstiju. Ja na nesrecu kucam preko telefona, pa ne jacam ruke :( a ne znam da li sa 2m i 120kg imam snage za rucni pistolj. Ipak mislim da imam, ali mi ne pada na pamet da je trosim na gluposti.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A mnogo si jak u ruke, sigurno. Tastatura jača zglobove prstiju. Ja na nesrecu kucam preko telefona, pa ne jacam ruke :( a ne znam da li sa 2m i 120kg imam snage za rucni pistolj. Ipak mislim da imam, ali mi ne pada na pamet da je trosim na gluposti.

sto imas dva metra i 120 kila to govori da si veliki a ne da si jak u rukama. A mozda su gluposti pravljenje mamaca pa je mozda bolje kupiti gotove . Ne kupujes masine ne gubis vreme ne trosis ruke
Link to comment
Share on other sites

Jedna stvar meni nije jasna da vecina tvrdi da je ono sto oni imaju najbolje. E sad dali zato sto trebaju to da prodaju nekom ili nisu probali drugo bolje pa su to razlozi. Ja iskljucivo pisem u temama gde sam probao i iskusio. I opet kazem da ne vadite reci iz konteksa vec lepo procitajte. Broj jedan je pneumatski pistolj pa masina za meso pa pastamatik sto se tice vece kolicine a ako radis manju pa pastamatik ima da uzivas posle u pranju duze vreme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...