Jump to content

Masina Za Mlevenje


ivan06

Recommended Posts

Bolie pravim sa pneumatskim pistoljem pomocu kompresora,pneumatski da se napravi kosta oko 25 do 30 eura,samo je bitno da je cev besavna zbog lakseg klizanja klipa unutra,a kompresor od 50litara kosta oko 14-15ooodinara.Da imam novca bez razmisljanja bih kupio pastamatik od 1400kg!Sa njime smo radili i radi bez problema i manje i vece kolicine boila a sto se tice pranja dovoljno je 5 minuta u mlakoj vodi,tako da je pastamatik prava stvar.Rucni pistolj ne koristim,niti cu,a boile pravim vec 10 godina.

pastamatik od 1400kg???

Link to comment
Share on other sites

Moje izlaganje se odnosilo na to da svako ko se bar malo potrudi moze za male pare da ima pravu stvar,nema potrebe da pistolj kosta 100 e i vise......to sto neko zivi u stanu,jbg.....

Ne osporavam taj Pastamatic ali i moj zakljucak je da je to glupost al ima + zbog pecarosa koji su u stanovima jer ne pravi buku......probah i masinu za meso iz radoznalosti,cak i top za kobasice i moj zakljucak je da je sve kisela voda za pneumatiku :)

baca slazem se sa tobom, pneumetiku nebi menjo za 2 pastamatika  :good:

Link to comment
Share on other sites

http://img89.imageshack.us/img89/7503/x7cv.jpg

 

Prodajem masinu za izradu boila, radi sa svakim ,mixom , automatski obradjuje mix , rola i izbacuje kalibrirane boile !

Cena u zavisnosti od godine proizvodnje  :crazy:

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eto  i  nigde slike mašine   i nigde postupka pravljenja iste  samo  se posvadjaste a nas ostaviste kratki rukava  za objašnjenja .Za vikend  mi majstor završava mašinu za meso tj preradjujemo je za  testo za boile pa ću ubaciti koju sliku i preneti utiske kada srolam  neke  boile mislim vecu subotu .Mašinu ću da vrtim ručno zanči jdan wat  (hvat snaga )

Link to comment
Share on other sites

Ako necete da kupujete kompresor a imate vazdusni spric mozete slobodno da koristite malo bolji kompresor za pumpanje guma.

Pozeljno je da ima manometar , budite veoma pazljivi jer to malo cudo moze da digne pritisak do 15bara.

Da biste bili maksimalno zasticeni ugradite jednu sklopku za pritisak i radite boile do mile volje!

Link to comment
Share on other sites

http://img89.imageshack.us/img89/7503/x7cv.jpg

 

Prodajem masinu za izradu boila, radi sa svakim ,mixom , automatski obradjuje mix , rola i izbacuje kalibrirane boile !

Cena u zavisnosti od godine proizvodnje  :crazy:

Samo dobar dip i gas :)

Link to comment
Share on other sites

Eto  i  nigde slike mašine   i nigde postupka pravljenja iste  samo  se posvadjaste a nas ostaviste kratki rukava  za objašnjenja .Za vikend  mi majstor završava mašinu za meso tj preradjujemo je za  testo za boile pa ću ubaciti koju sliku i preneti utiske kada srolam  neke  boile mislim vecu subotu .Mašinu ću da vrtim ručno zanči jdan wat  (hvat snaga )

A sad lepo se vrati na prvu stranu i pogledaj taj video klip.Na njemu videces kako je izradjena masina za kobaje od masine za mesa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Milivoj ovo imam i ja samo crvene boje :)  Prvo sto mi se desilo kad sam nagurao mix u nju i krenuo da vrtim rucku toliko je tesko isla da su mi otpale ruke drugo sto mi se desilo kad je mix stigao do tuljka i kad je krenuo da ulazi unutra tuljak je eksplodirao razleteo se u komade :D i kad sam skapirao da vise nemam masinu onda sam uzeo i poceo da valjam mix po stolu nebili napravio kobaju koju cu ubaciti u roler . I tako sam ja valjao i rolao i pogledam na sat a ono 3 ujutru ja vec 5 sati rolam a treba i kuvati to sve . pola mixa ostalo u vangli . prokuvam ti ja te boile ostavim da se suse bilo nekih 400 grama . u 5 ujutru mrtav umoran sa zuljevima na rukama i teskom upalom misica odem pod tus da bi u pola 6 nekako zaspao . rezultat unistena soba koja i dan danas mirise na jagodu , upala misica , i srusene sve iluzije kako ja sam mogu praviti boile bez pistolja i celokupne masinerije za to . Nekome ide nekome ne . Eto to je moje iskustvo sa masinama za meso , rucnim , nije realno bez pistolja dal pneumatik dal pastmatik neznam nisam probao ali verujem da 100 puta lakse .Moj zakljucak je  bez toga ovo je teska pizdarija :D 

Link to comment
Share on other sites

pa to ti je moje iskustvo sa improvizovanim masinama i pistoljima . sto se kaze pita od gov.. se pravi ali se nejede nikako. tako da se slazem za pneumatiku ili pastmatik . alat je pola posla . kad kupim masineruju pravicu ih i to je to 

Link to comment
Share on other sites

Ma sve sam ja odradio kako treba sto se tice miksa bas je bio mekan  , naravno da sam skinuo resetku ali los mi je bio tuljak lose sam napravio taj adapter i to se razletelo . Ma napravio sam ja sad od pistolja za silikon i mogu ti reci da sljaka ko lud malo sam se zainatio i eksperimentisao malo i napravio sam sasvim dobar pistolj . 

Link to comment
Share on other sites

Masina za meso guta i najtvrdje mikseve ocigledno je problem u konstrukciji,u SBS-ovom videu se moze videti kako pomenuta izgleda a u drugom klipu je prikazan isti princip (masina za meso na steroidima!) 

                      
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...