Jump to content

Century C2 Vs Fs His 13Ft 3,5


Recommended Posts

Kad probas onda javi.

Znam da djeluje tako, ali upravo zato i ima tako visoku cijenu i 2 x C u svom imenu.

To je oznaka C2, u prethodnom postu sam objasnio sta to znaci, a imas i na sajtu od Century.

Niko nije rekao da taj stap ima sve te karakteristike u najboljim ocjenama vec da su procentualno iznad prosjeka.

Nemoze jedan stap imati sve karakteristike i vrhunske ocjene u svim radnjama: daljina zabacaja, preciznost, dril itd.

Apsurd je reci npr. kako ce istih perfomansi C2 baciti kao FMA u rukama dobrog bacaca, to je nemoguce, ali ce C2 isti karakteristika za usporedbu sa nekim drugim stapovima baciti dalje, preciznije i bez naprezanja, tj. smaranja ribolovca u svakom smislu.

U tom je poenta..

 

Quote

Ove karakteristike nema ama bas nijedan stap na zemaljskoj kugli!!!!!cista reklama!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 7 months later...

Ljudi ta dva stapa su razliciti skroz neznam kako ih uopshte mozete uporediti jedan sdrugim.His je za uzivanje a C2 za rad.Ustvari kad razmislim Century i nema adekvatan odgovor na hisa

Tako je.Potpono si u pravu His je za uzivanje

Link to comment
Share on other sites

Imao sam hisa a igrao se sa C2 u Bugarskoj u prodavnici.evo ovako.Opet je his lakshi.tanji u verziji 3,5 lb.C2 je jaci dvaputa i nebi se slozio da je all rounder jer je zamjena za stari SP znaci jedna klasa dole od FMA.Medjutim ogroman utisak mi ostavio stapic 2,75 lb sa 50-om.To je stap dovoljno jak da izbaci i pva iznad 100 metara a toliko tanak i dovoljno mekan za uzivanje.Nisam mogo da isprobam hisa u 3 lb jer 2,75 nema.AL verujem da je his meksi i u toj verziji.

 

All rounder.Daleko je C2cod allroundera.Ustavri i zavisi za koga kako.JEdno kod centurija se zna a to je u po klasi bacanja odnosno parabole

NG

NCS-stari sada je zamjena ADV-1

Focali

SP-zamjena C2

FMJ-zamjena FMA

 

Kako xam pecao i sa NCS i sa NG C2 je tri puta jaci stap od ovih

 

Sad dal cena opravdava kvalitet to sigurno dal nama to treba je stvar meraka.Svaki merak se placa.

ja pecam (rekreativno) sa His12 3lb i mislim da nikada neću menjati free spirit za drugu firmu, na zato što ne zadovoljava moje kriterijume, već zazo što nemam potrebe.Kao drugi komplet imam Greys torsion 3.25 50mm prva karika..., super su mi i prvi su u mojoj kući, ali His je nešto drugo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...