Jump to content

Mozda i nije novitet ali...


Recommended Posts

Ovo je link za nemacki shop,dakle ako imas nekog u nemackoj da ti kupi i donese vrlo lako.

Mislim da je ima i u shopovima u austriji i svici a verovatno i u ostalim zemljama EU.

Mozda nije isti proizvodjac svuda ali je princip isti.

Ima i ova varijanta sa mnogo boljom slikom i rasvetom i jos tft monitor u boji ali malo skuplja http://www.angelsport-ofenloch.de/xtcm/product_info.php?products_id=1004

Link to comment
Share on other sites

Evo nasao sam i na nekom drugom shopu,ova je malo skuplja ali je monitor mini i u boji je i moze da snima na karticu,salju u bosnu,hrvatsku i makedoniju,postarina za bosnu je oko 24€

http://www.lightinthebox.com/de/professionellen-Unterwasser-CCD-Videokamera-w---Videoaufzeichnung--DVR-XH-10-_p120130.html?utm_campaign=cartcross

Link to comment
Share on other sites

Vecu glupost nisam video u zivotu!!! Onaj ko ne zna da cita vodu, da prepozna desavanja ili nedesavanja, njemu nece pomoci ni pedeset ovakvih naprava niti brodica za razvlacenje!!! Mnogi idu predaleko u naprednu tehnologiju, a nisu savladali jos ni osnove ribolova, ne samo saranskog nego ribolova i boravka u prirodi uopste!!!

p.s. Dane svakako ne mislim na tebe!!!

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

 

Vidjenje i pristup ribolovu svako od nas bira i prilagodjava svojim zeljama , potrebama, mogucnostima ...etc

 

Da ti postavim jedno pitanje poshto si "protivik" tehnologije i napretka - Zashto upotrebljavash "dlaku" za mamcenje udice, kad je i taj "novitet" bio ne tako davno novitet ?

:D

Link to comment
Share on other sites

Vecu glupost nisam video u zivotu!!! Onaj ko ne zna da cita vodu, da prepozna desavanja ili nedesavanja, njemu nece pomoci ni pedeset ovakvih naprava niti brodica za razvlacenje!!! Mnogi idu predaleko u naprednu tehnologiju, a nisu savladali jos ni osnove ribolova, ne samo saranskog nego ribolova i boravka u prirodi uopste!!!

p.s. Dane svakako ne mislim na tebe!!!

 

 

Baš me interesuje na koga to misliš?

Link to comment
Share on other sites

Vecu glupost nisam video u zivotu!!! Onaj ko ne zna da cita vodu, da prepozna desavanja ili nedesavanja, njemu nece pomoci ni pedeset ovakvih naprava niti brodica za razvlacenje!!! Mnogi idu predaleko u naprednu tehnologiju, a nisu savladali jos ni osnove ribolova, ne samo saranskog nego ribolova i boravka u prirodi uopste!!!

p.s. Dane svakako ne mislim na tebe!!!

ima mnogo "gluposti" koje koristimo na svakom pecanju pa mi nije bas jasno zasto je ovo najveca...sve sto moze da ti pomogne u odabiru mesta nije glupost pogotovo ako volis da ides na nove vode o kojima i nemas puno znanja, a vremena da istrazujes je sve manje

Link to comment
Share on other sites

Deki: ni dlaku ko ne zna da veze dobro, nece mu pomoci bas mnogo, cak ce pre odmoci, tako i sa ovim!!!

Ja nisam protivnik nicega, naprotiv, jako bi voleo da imam npr. dobar camac za razvlacenje, pre to nego da plivam i veslam danima kao sumanut!!!

Sinisa: Ni na koga odredjenog nisam mislio, Daneta sam jedinog imenovao posto je on zapoceo temu!!!

U prinicipu, pogresno sam se izrazio, hteo sam samo da kazem da niti ova kamera, niti najbolji camac za razvlacenje niti bilo sta drugo nece nikome omoguciti da ulovi sarana samim time sto ce to kupiti!!! Ribu love ribolovci, a ne tehnologija!!! Tehnologija je samo tu da pomogne, ali dzabe sve ako se ne znaju osnove: gde traziti ribu, kada, na kojoj dubini, kojim mamcem, kojim sistemom... Onaj ko sve ovo savlada, ulovice ribu i bez kamere koja ce mu reci da li mu je riba pojela mamce ili nije!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Deki: ni dlaku ko ne zna da veze dobro, nece mu pomoci bas mnogo, cak ce pre odmoci, tako i sa ovim!!!

Ja nisam protivnik nicega, naprotiv, jako bi voleo da imam npr. dobar camac za razvlacenje, pre to nego da plivam i veslam danima kao sumanut!!!

Sinisa: Ni na koga odredjenog nisam mislio, Daneta sam jedinog imenovao posto je on zapoceo temu!!!

U prinicipu, pogresno sam se izrazio, hteo sam samo da kazem da niti ova kamera, niti najbolji camac za razvlacenje niti bilo sta drugo nece nikome omoguciti da ulovi sarana samim time sto ce to kupiti!!! Ribu love ribolovci, a ne tehnologija!!! Tehnologija je samo tu da pomogne, ali dzabe sve ako se ne znaju osnove: gde traziti ribu, kada, na kojoj dubini, kojim mamcem, kojim sistemom... Onaj ko sve ovo savlada, ulovice ribu i bez kamere koja ce mu reci da li mu je riba pojela mamce ili nije!!!!!!!

 

E vidiš da mi ti to nisi rekao ja nebi znao... Nemoj to više da radiš,budem li ja poludio neće ti.....

Link to comment
Share on other sites

E vidiš da mi ti to nisi rekao ja nebi znao... Nemoj to više da radiš,budem li ja poludio neće ti.....

Ne razumem sta si hteo da kazes? Deluje mi kao da si pripretio coveku sto iznosi svoje misljenje.

Link to comment
Share on other sites

"...sve sto moze da ti pomogne u odabiru mesta nije glupost pogotovo ako volis da ides na nove vode o kojima i nemas puno znanja, a vremena da istrazujes je sve manje "

 

pankecove reci potpisujem

Link to comment
Share on other sites

Vecu glupost nisam video u zivotu!!! Onaj ko ne zna da cita vodu, da prepozna desavanja ili nedesavanja, njemu nece pomoci ni pedeset ovakvih naprava niti brodica za razvlacenje!!! Mnogi idu predaleko u naprednu tehnologiju, a nisu savladali jos ni osnove ribolova, ne samo saranskog nego ribolova i boravka u prirodi uopste!!!

p.s. Dane svakako ne mislim na tebe!!!

 

A shta ako sve zna i plus ima ovu kameru.ko je onda u prednosti?Dane meni je kamera do jojo ,voleo bih da budem ponosni vlasnik jednog lepog dana.:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Ima tu nesto sa tom tehnologijom...

Imam vozaca u firmi koji je 40 godina vozio i dostavljao robu svuda po zemlji,zadnjih 5 godina vozi sa navigacijom i sad da ga posaljes bez nje pitanje je da li bi i grad nasao...

Link to comment
Share on other sites

Oduvek sam mislio da je ovo forum gde svako ima pravo da iznese svoje misljenje i to je bilo ono sto mi se najvise svidjalo!!! Nikoga nikada nisam prozvao nicim niti uvredio(niti sam za to imao nameru), svako ko me poznaje, a to su mnogi odavde, zna da to nikada ne bi uradio!!! Niti smatram sebe boljim ili losijim od bilo koga ovde. I krivo mi je sto je rasprava otisla u krivom smeru ali i dalje stojim pri tome da su moderne tehnologije samo pomagala, nikako stvari koje ce umesto nas obaviti bilo kakav posao, pa tako ni pronalazak i ulov sarana!!! Vestacka inteligencija se za sada koristi samo u Nasi i vojnoj industriji, mozda ce jednog dana i u saranskom ribolovu pa cemo onda moci pustiti robota da lovi umesto nas!!!
Link to comment
Share on other sites

Sve je to stvar potrebe i zelje,stvar ukusa,ko voli nek izvoli,o ukusima se neraspravlja..

A mozda zeli da bude fensi ribolovac pa i to da ima :D

Do juce smo pecali na bambuse i stare germine,zasto se vise nepeca,jer je ribolov mnogo napredovao i niko od nas se nije bunio,nego smo polako prihvatali stvar po stvar koje su >PILE VODU<

Pa mozda i sa ovom napravicom bude tako jednog dana :D

Link to comment
Share on other sites

Oduvek sam mislio da je ovo forum gde svako ima pravo da iznese svoje misljenje i to je bilo ono sto mi se najvise svidjalo!!! Nikoga nikada nisam prozvao nicim niti uvredio(niti sam za to imao nameru), svako ko me poznaje, a to su mnogi odavde, zna da to nikada ne bi uradio!!! Niti smatram sebe boljim ili losijim od bilo koga ovde. I krivo mi je sto je rasprava otisla u krivom smeru ali i dalje stojim pri tome da su moderne tehnologije samo pomagala, nikako stvari koje ce umesto nas obaviti bilo kakav posao, pa tako ni pronalazak i ulov sarana!!! Vestacka inteligencija se za sada koristi samo u Nasi i vojnoj industriji, mozda ce jednog dana i u saranskom ribolovu pa cemo onda moci pustiti robota da lovi umesto nas!!!

 

Kris, ovo i jeste razmena mishljenja. Suceljavanje mishljenja i vodi ka razgovoru - raspravi. Zato ovakavi forumi i postoje.

Opushteno :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Dokle god ja držim štap u rukama ,sve ostalo je dozvoljeno i poželjno. Kris u pravu si da mnoge sitnice ne mgou da nadomeste osnove koje su potrebne da bi se nešto radilo, ali noviteti su neophodni da bi se napredovalo . Kamerica je fantastična iz više razloga, a i daje samom pecanju jedan drugačiji pristup. Zato :goodjob: za kameru i

:drinks: pozdrav Krisu!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...