Jump to content

Mozda i nije novitet ali...


Recommended Posts

Ovakva kamera je bila na jednoj tezgi u Pancevu na buvljaku u kofercicu u kompletu sa monitorom od 7" i kostala je 150eur i mislim da je samo zamena za sonar jer je predvidjena da se koristi iz camca,ako je dobro imati sonar ne vidim zasto bi osporavali i kosirscenje kamere...ja bi je rado posedovao ali camac...
Link to comment
Share on other sites

Oduvek sam mislio da je ovo forum gde svako ima pravo da iznese svoje misljenje i to je bilo ono sto mi se najvise svidjalo!!! Nikoga nikada nisam prozvao nicim niti uvredio(niti sam za to imao nameru), svako ko me poznaje, a to su mnogi odavde, zna da to nikada ne bi uradio!!! Niti smatram sebe boljim ili losijim od bilo koga ovde. I krivo mi je sto je rasprava otisla u krivom smeru ali i dalje stojim pri tome da su moderne tehnologije samo pomagala, nikako stvari koje ce umesto nas obaviti bilo kakav posao, pa tako ni pronalazak i ulov sarana!!! Vestacka inteligencija se za sada koristi samo u Nasi i vojnoj industriji, mozda ce jednog dana i u saranskom ribolovu pa cemo onda moci pustiti robota da lovi umesto nas!!!

 

Nemoj da dramiš,jasno je svima zašta forumi služe. Ali iz tvog prvog posta jasno se vidi da si direktno uvredio mene i pankeca.

Sobzirom da ti ovo nije prvi put da na moje postove ideš određenim provokacija otuda i ovakva moja reakcija. Iako si bio gost u mom stanu više puta i imao prilike da me upoznaš kakav sam čovek. To te nije sprečilo da nastaviš da me omalovažavaš. Što se moglo videti na hrvatskom forumu “Amur-Kutina” na temu pecanje amura! Gde sam ti progledao kroz prste ceneći tvoju nezrelost.

Sobzirom da mi po godinama možeš biti sin zamoliću te da to više neradiš. A ako već pričaš za čega služe forumi, oni sigurno nesluže za iznošenje laži i neistina!! Tvoje pojavljivanje na forumu “pecaros” u postu šaran u januaru na strani 5 si postavio sliku šarana koji je bio težak 13,5 kg. I za koga si naveo da je uhvaćen u januaru mesecu 2008.godine što nije tačno jer se na forumu registrovao momak pod userom “frame” koji zna detalje o ulovu navedene ribe i to sve izneo u svom postu. Riba je bila ulovljena 11.05.2007.god. a fotografisana u 22,16 min. Ta riba je završila u zamrzivaču!!!! Sobzirom da voliš da uveličavaš svoje ulove prošle godine si se pojavio na forumu *** u temi veliki šarani gde si stavio sliku šarana koji je bio težak oko 15 kg. a ti si stavio da je težio 20,5 kg. (kada ste ga merili bio je prisutan i jedan moj poslovni partner).

A sledeći put kada praviš organizaciju o edukaciji lova šarana pod pokroviteljstvom *** onda obezbedi adekvatniji objekat nemoj da sramotiš Somborce. Nemoj dozvoliti da ljudi koji su potrošili svoje gorivo i sve to rade za đabe plate i projector koji si ti iznajmio. Kulminacija svega je bila kada si po završetku edukacije ladno otišao na trening ,a dju spider koji nije bio u organizaciji odveo ljude na ručak u centru grada.

Bravo Kristijane care.

Link to comment
Share on other sites

Opet ja

sory SIX ali ovo ode skroz u off...

Otvori topic SIX vs kriss pa tamo nastavite...bez uvrede ali nema veze sa temom...

@Vasil-Ne znam sta si ti tu gledao ali nije mi jasno zasto mislis da je tehnicki toliko lose?

Procitao sam specifikaciju i meni izgleda sasvim ok,prenosi sliku na monitor,ima i svetlo,jeste b/w ali sta ti vise i treba?

Link to comment
Share on other sites

samo sto ima jedan problem :p

na vecini nasih voda je zabranjen camac,a kameru je sa obale nemoguce bacati taako da ostaju vode gde je camac dozvoljen kao npr.sava,dunav,tamis.... e sad kolika je vidiljivost na 4-5 ili 9-10 m dubine u relativno mutnim vodama,kad nije idalno suncan dan i bez vetra??? mislim veoma mala...

tako da je moje misljenje da je ova kamerica korisna ali kod nas mislim da ne bi mogla da se upotrabljuje na pravi nacin

Vlado u pravu si.

Ovo se ne moze svuda primeniti ali po meni tamo gde mozes da izadjes camcem a vec koristis i sonar samo moze da ti jos malo pomogne,kad bolje razmislim u kombinaciji sa ovom kamerom i najjeftiniji sonar zavrsava posao.

Naravno da je na tamisu,savi ili dunavu verovatno ne upotrebljiva zbog lose vidlivosti ali zato na svim jezerima gde sam do sada bio znacila bi mi samo tako da vidim sta je podloga ili kakva je zakacka koju mi pokaze sonar,jel trava ili panj itd.

Mislim da cak sa pola metra vidlivosti moze da ti pomogne.

Link to comment
Share on other sites

Opet ja

sory SIX ali ovo ode skroz u off...

Otvori topic SIX vs kriss pa tamo nastavite...bez uvrede ali nema veze sa temom...

@Vasil-Ne znam sta si ti tu gledao ali nije mi jasno zasto mislis da je tehnicki toliko lose?

Procitao sam specifikaciju i meni izgleda sasvim ok,prenosi sliku na monitor,ima i svetlo,jeste b/w ali sta ti vise i treba?

 

Izvinjavam se svima zbog nepredviđenih momenata. Dane što se mene tiče tema je super. Ja sam rekao sebi da ću podvodnu kameru nabaviti pre ili kasnije. stim što sam ja gledao ovakve modele. http://www.aquavu.com/

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasan tvoj problem!!! Bas zato sto sam bio u tvom stanu i sto te poznajem, nikada ne bih nista lose za tebe rekao!!! Do sada! Ocigledno sam te tek sada upoznao!!! Ti ocigledno sumnjas u svoj pecaroski kredibilitet pa se uvek nalazis prozvan kad neko nesto prokomentarise, i to nije slucaj samo sa mnom!!!

A sad da krenem od slucaja do slucaja:

1: Ja sarana od 13kg u januaru na DTD jesam upecao, ne jednog nego vise, imam mnogo svedoka za te ulove,digitalnu sliku nisam imao, stavio sam sliku drugog(moja klinacka greska, jer tada, realno i jesam bio klinac), a to sam naknadno i objasnio!!! Bar imam vise slika sa takvim saranima, za razliku od tebe!!!

2: Slika sarana od 20,5kg je iz Rumunije, tako da ne znam koji je to tvoj partner bio prisutan kad se merilo, osim ako to nije VladaBG!!! A opet ako je neko tvoj video nekog mog sarana od 15kg, meni jos bolje, jos jedna lepa riba u mojim ulovima!!!

3: Apsolutno mi nije poznato sta sam to napisao da tebe spustim na forumu "amur-kutina", moraces da me potsetis.

4: Sto se tice edukacije, sledeci put je ti organizuj, pa da vidimo kako ce biti, meni ona apsolutno nije bila potrebna, ja tamo nisam naucio nista novo, ljudima svaka cast! Oni su dosli zbog takvih kao sto si ti, koji o ribolovu imaju jos mnogo da nauce! I Dju svaka cast, ali kao sto si vec napomenuo, ja sam jos klinac, tada sam bio bez primanja i nisam imao novcanih sredstava da vodim ljude na rucak, veruj mi da sam tada bio u drugacijoj situaciji, vrlo rado bih to uradio!!!

Pankec-a ne poznajem i nikada se ne bi usudio da ista lose napisem, pa sve i da nesto mislim, mozda je covek 100 puta bolji ribolovac od mene, tako da ti i ta teorija otpada!!!

I jos jedna stvar, cuo sam da pricas okolo kako se ja druzim sa raznim ljudima, to sto poznajem ljude koji su mozda iz kriminogene sredine, ne cini mene kriminalcem niti losim covekom, tako da bi ja tebe zamolio da ti to vise ne radis!!!

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se svima zbog nepredviđenih momenata. Dane što se mene tiče tema je super. Ja sam rekao sebi da ću podvodnu kameru nabaviti pre ili kasnije. stim što sam ja gledao ovakve modele. http://www.aquavu.com/

ovo su vec malo ozbiljnije stvari sto se vidi i po ceni,sigurno je i kvalitet slike mnogo bolji ali to je vec za neko ozbiljnije filmovanje

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su ovakve kamere koristene prilikom snimanja kordinih "underwater" filmova. Inače znam za jednog našeg člana sa foruma da je jednu od ovih kamera posedovao,pa ako ga nemrzi da kuca valjda će napisati koju reč.
Link to comment
Share on other sites

@Vasil-Ne znam sta si ti tu gledao ali nije mi jasno zasto mislis da je tehnicki toliko lose?

Procitao sam specifikaciju i meni izgleda sasvim ok,prenosi sliku na monitor,ima i svetlo,jeste b/w ali sta ti vise i treba?

Iz iskustva govorim kolega , nista licno.

Za te pare nema kako da dobijes video nadzor pod vodom

PS. a i nema sta da se gleda , proizvodjac nije ponudio nikakve tehnicke karakteristike.Cak nepise i kakav akumulator dobijas.

Treba li da pisem jos?

 

http://www.aquavu.com/

Ovo da

Link to comment
Share on other sites

Bolje ishta nego nishta,po meni uz malo truda bolja stvar od sonara a jeftinija. Vasile,pitanje za tebe -da li si koristio neku pa prichash iz iskustva ili na osnovu googlanja po netu?
Link to comment
Share on other sites

Vasile,pitanje za tebe -da li si koristio neku pa prichash iz iskustva ili na osnovu googlanja po netu?

Posao kojim se bavim omogucuje mi da se kada me nesto interesuje besplatno poigram ovakvim stvarima.

PS. neznam sta sam to toliko lose napisao , samo sam dao svoje mislenje a svako koji se malo razume u video nadzor razume ce sta sam napisao. Ne bi me cudilo ako me sada upitas i sta radim.

Link to comment
Share on other sites

Posao kojim se bavim omogucuje mi da se kada me nesto interesuje besplatno poigram ovakvim stvarima.

PS. neznam sta sam to toliko lose napisao , samo sam dao svoje mislenje a svako koji se malo razume u video nadzor razume ce sta sam napisao. Ne bi me cudilo ako me sada upitas i sta radim.

Necu to da te pitam,samo sam hteo vishe informacija o proizvodu ali da budu realne ,iz iskustva korishcenjem istog.

Link to comment
Share on other sites

moje vidjenje je ovakvo.imao sam priliku da oprobam FishTV7,opremljen IC uredjajem,sa duzinom kabla od 16m.kameru smo spustali na 12-13m i mogu vam reci da je vidljivost dosta dobra.vidljivost je takva da smo naisli na limenku (coca-cola) i da se ona jasno mogla videti,pored limenke videli smo boile,kukuruz ... pa i koju ribu (klen,bodorka ..) mana ili nase neiskustvo sa ovim uredjajem je ta sto smo na camcu imali el.motor koji smo koristili pa se pri najmanjoj brzini pravi otpor na kablu (kameri) tako da ona na 12-13m dubine ostaje iza nas par metara i menja ugao snimanja.ipak mislim da je ovo dobra stvar i da moze da pomogne.bateriju koju smo koristili je 12V ista koja se koristi za sonar.

 

http://www.getfishtv.com/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...