Jump to content

Bblc Vs Ultegra Xsa


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Molim ribolovce koji su koristili pomenute masinice da kazu iskustva,mane i prednosti i zakljucke tokom vadjenja ribe. HVALA

Ultegru nisam probao ali BBLC staru imam vec dvije godine i sve joj je prednost sem tezine, ako imas lagane stapove sa tankim blankom nije bas preporucljiva za tu pricu, bolja je ultegra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

xsa nema bajt cak ni bajt spulnu.Uopste nisu u istom rangu ni po kvalitetu ni po klasi.BBLC vuce daleko vise najlona.Ima vecu konusnu spulnu,ima jaci pogon,Bolje slaze najlon.Jeftiniji je i jedina mana je sto je tezak i sto neide rezervna spulna uz njega
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Molim te mi razjasni razliku izmedju bait runer spunle i instant drag sistema na spunli sa kojim se sa pola kruga steze dril. Jedino sto moze da ima neko dugmence na spunli koje kada se pritisne odma steze na vec namesten dril. To sam negde cini mi se video ako na to mislis ,,nema bait runer spunu"...

Link to comment
Share on other sites

nema dugmence nego se bajt spulne steluje i mozes nastelovati poput standardnog bajt runera.A to sa pola krugom i nije pola grug nego malo vise dok kod bajt spulne mozes bukvalno nastelovati na tri zupca shto je samo trecina pola kruga.To nema nijedna qd ni instant drug mashina.Pecam na bajt spulni vec 6 godina a prosao sve daiwine qd i josh imam na markeru.Partner peca sa uletrege i aero techniume i znam sta pricam jer sve to proslo 100 puta u ruci
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Pecao sam 5 godina na Shimano BBLC i imam samo reci hvale. Mana im jeste tezina i to sto posle nekog vremena ne rade tako glatko,pocinje da se cuje kad motas. Sve u svemu odlicna masina kako je ja zovem radna masina. Od ove godine koristim Ultegre 14000 XTC,koje imaju bajt spulnu,preciznu kocnicu i veoma tih rad. Mislim da je nemoguce porediti masine sa klasicnim bajtom ili bajt spulnom sa masinama koje imaju klasican dril ili instant drag kocnicu. Prednost dajem bajt spulnama,mozes je namestiti i na 3 zuba,na pola kruga ili krug tako da je dosta lakse,brze i jednostavnije raditi nego sa instant drag kocnicom. Sve ostalo je na izboru ribolovca sta vise voli,sta mu vise lezi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

BBLC bolji od svake ultegre, bolje slaze najlon, dalje baca, vidljivo precizniji dril, jedina mana je tezina. Mada moj glas uvek ide za SHIMANO!

 

p.s. primetio sam kontradiktornost mnogih kolega koji kukaju o razlike u tezini masine (NE MISLIM NI NA KOGA IZ OVE TEME), pa se cak gadjaju u desetine grama, a onda na takmicenju ti isti raketom bace 1,329,015,489,504 kg spoda. I posle im je LC tezak i zamara im ruku... hahaha vrh! :rofl:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imam i jednu i drugu garnituru masinica....po meni su i jedna i druga odlicne- inace ih ne bi imao :)

 

Salu na stranu....Ultegra ima daleko brzu prednju kocnicu od bblc.
Bblc mi je nekako vise masinica za razvlacenje, pecanje na velikim jezerima, jaka, pouzdana...tamo gde bait runner ima smisla koristiti
Ultegra je nekako lepsa....po meni vise masina za pecanje na takmicenjima nego Bblc, jel ko od nas koristi bait runner na komercijali?
U svakom slucaju i jedna i druga su kvalitetne i morao sam i jednu i drugu imati.
Kao sto kolega Duca rece...Shimano je shimano!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja sam imao stare i kao sto kolega reče tezina im je problem ali obzirom da se ne drži u ruci i nije strasno

Sada imam ove nove crne i ove ci4 ove druge su mrak boziji nem sta da se kaže osim vrrrh

 

 

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
bb lc kvalitetnija,jaca...jedina,ako mozemo da kazemo mana je tezina. Ja sam bb lc stavio na prologic fast water 12"6 4lb, vec za 12ft je teza,pa sam uzeo okuma trio rex.za 12ft
Link to comment
Share on other sites

Bb lc je metalna masina,ima bait..shimano je reklamirao kao masinu za tezak ribolov sarana i soma,dok je ultegra izradjena od livenog aluminijuma,i predvidjena je za ribolov sarana. Obe masine su extra u svojim klasama.
Link to comment
Share on other sites

Shimano Ultegra je SURF model mašinice, nikako nije namenjena lovu šarana. Sad to što smo je mi uvrstili u svoj izbor to je druga stvar.  Apsolutno ni po jednoj osnovi bblc nije "jači" od ni jednog modela Ultegre. Imam 9 komada iz tri različite serije tako da znam šta govorim. Baitrunner nije nikako prednost, nego samo stvar navike

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...