Jump to content

Kako Baciti Sto Dalje Sa Obicnim Stapovima


Recommended Posts

Treba mi pomoc,imam 3 stapa koja sam kupio pre nekoliko godina,svi su 3.6m,marka je neka kineska,mislim da sam placao po stapu od 3000 do 4000din. Manje vise su mi zavrsavali posao,ono sto im je mana da nisam uspevao da bas daleko bacam sa njima.

Posto cu sad kaciti i pva kesice na udice daljina ce se verovatno smanjiti.

Moje pitanje je kako izvuci maksimum iz krs stapova da bih mogao sto dalje da bacim? Kakvo olovo da stavim(spicasto,okruglo...),koliko da bude tesko,koja debljina najlona?  

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio neke formaxove stapove winner 3.6 3lb koji su kostali 1000 din po komadu i lepo pecam sa njima. Medjutim dalek izbacaj preko 75m nema sanse sa njima... pre sam bacao jedva 60m. Moze se poboljsati zabacaj uz sledece stvari:

1. Tehnika (dobrom tehnikom se moze poboljsati daljina izbacaja i to znacajno)

2. Shock leader (itekako pomaze)

3. oblik olova

4. deljina najlona

5. Spulna na masinicama (LC)

 

Ako sam nesto izostavio neka me neko ispravi.

Recimo ne mozes poboljsati performasne za 100% (ako si bacao 70m da bacas 140). Mocices mozda do max 30%... i to je mozda previse.

Ako stap nema potencijala (lb i ostale karakteristike...) ne moze preci neki svoj maksimum.

 

Eto toliko od mene.

 

PS: Nemoj da juris daljinu. Retko gde je ona potrebna.... Gledaj da privuces ribu na mesto gde pecas na neki nacin

Link to comment
Share on other sites

Oblik olova long cast, najlon recimo 0,28 i shock predvez, a špulna konusnog oblika ili da bude velika, kao na bblc-u. Ako nemaš nameru da kupuješ druge štapove, nemoj da se trudiš da izbaciš na neke daljine preko 70,80m, jer ti za to treba olovo od 90gr+pva+zapinjanje=pućiće ti štap u najavi. Ne pričam napamet, gledao drugara na Miki kako mu štap tog tipa od 3lb puca. Nije pukao sa 90gr olovom,bez pva i izlazio je do famozne sajle(100m odprilike). Čim je stavio i PVA, na prvom zabačaju mu je pukao štap, neki Formax....
Link to comment
Share on other sites

Evo na sve ti odgovorise pre mene. Olovo ne treba da je lagano recimo minimum 60gr mozda 75. Ja nisam nikad koristio ispod 75gr. Previse su lagana da bi se odradilo samokacenje kod sistema na dlaku

Link to comment
Share on other sites

Evo na sve ti odgovorise pre mene. Olovo ne treba da je lagano recimo minimum 60gr mozda 75. Ja nisam nikad koristio ispod 75gr. Previse su lagana da bi se odradilo samokacenje kod sistema na dlaku

Pa kad dodjes na jezero sedi malo sa ljudima popricaj ima dobrih ljudi dace ti spod stap pa nahrani sebi lepo a ne da mislis da li ce ti puci stap...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa kad dodjes na jezero sedi malo sa ljudima popricaj ima dobrih ljudi dace ti spod stap pa nahrani sebi lepo a ne da mislis da li ce ti puci stap...

 

Ma ne treba ti za to olovo + pva na 100m... ja sam pecao bez pva i vatao lepo. Cim stavim pva  truba... mada mozes manji pva i da bacis na 50m i pecaces lepo... recimo ako nemas spod mozes da rezervises coskove i da nahranis rukom ili lopaticom sa te strane gde je cesta/...

Link to comment
Share on other sites

Baba vanga ti lepo napisa.... imas da kupis u bilo kojoj radnji pod mostom long cast olovo,dobro uparena tezina sa najlonom dace ti dalji izbacaj ...

 

 

Medjutim,pva zaboravi,nece se desiti,slomices stap bezveze...

 

S obzirom da pecas na miki gde nema prepreka, kvalitetan bajlon 0.28 je sasvim ok ...

 

A za raketu - neko ce ti sigurno pozajmiti samo pitaj... a i ako te strah da bacas tudju raketu i opremu,verujem da ce ti ljudi baciti sami. Na tom jezeru je pretezno ok ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To je jedan od elemenata sto kaze shiki... ali zabacuj i razmisljaj o tome kako si zabacivao, gledaj druge kako zabacuju... nemoj samo da ti to predje u fizikaliju pa ako uspes da zabacis uspes...

 

Treba pre svega kvalitetan stap...

 

Ali opet cu ti reci ako nemas para na bacanje ne smaraj se sa kupovinom skupis stapova... nije sve u skupoj opremi

Link to comment
Share on other sites

Posto sam prosle godine uzeo i neki stap za raketu koji se ispostavilo da je los za tu svrhu,nakacio sam to vece na njega isto olovo i pva i letelo je bas bas daleko. Zbog toga sam i pitao kakve uopste karakeristike treba da ima stap za daleke izbacaje?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...