Jump to content

Kako Baciti Sto Dalje Sa Obicnim Stapovima


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Ja mislim da je bitna i velicina masinice kod dalekoh zabacaja a ne samo stap mozda gresim nek me ispravi neko ako nisam upravu

 

Sad videh temu o no name stapovima .. ja imam neke ispod pancevca uzete,shimano fantom, 3.6 2.75l ,, sajla kod mike posto se pise o komercijali je pi,dim ,, 90g olova ,+pva , sajla i preko sajle,, raketa carp sistema puna leti i ona preko sajle,, samo sto mislim da je realno da stap ima 4l :-D a i bracela Cokan se uverio u to :)

Link to comment
Share on other sites

Citam sta je bitno kod izbacaja i svi pisu o opremi a moje misljenje i gotovo sam siguran u to da tehnika bacanja uskladjena stapu kojim se baca nosi 85 posto a ostalo je do stapa pa masinice kako slaze najlon a velicina masinice na kraju. to sam mogao zakljuciti da kad sam istim priborom pecao sa nekim prijateljem koji je tanak sa tehnikom bacanja da je tu glavni problem.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

svi elementi su bitni... oprema, snaga, tehnika... jedno moze donekle nadoknaditi nedostatak drugog ali generalno ceo sistem je jak koliko njegov najslabiji element... niti dobar bacac moze da baci 200m dedinom germinom, niti neiskusnom pocetniku moze da pomogne najbolja oprema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad videh temu o no name stapovima .. ja imam neke ispod pancevca uzete,shimano fantom, 3.6 2.75l ,, sajla kod mike posto se pise o komercijali je pi,dim ,, 90g olova ,+pva , sajla i preko sajle,, raketa carp sistema puna leti i ona preko sajle,, samo sto mislim da je realno da stap ima 4l :-D a i bracela Cokan se uverio u to :)

Ajmo na "miku" da mi pokazes kako ti to prebacujes sajlu sa tvojim fantomami !!?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa tom librazom i 360 stapovima bez LC provodnika olovo 90 gr ( malo teze za tu librazu )+ PVA jako tesko leti do sajle na miki. Nije nemoguce ali tesko. Jeste da su shimano stapovi malo kruci ali....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa tom librazom i 360 stapovima bez LC provodnika olovo 90 gr ( malo teze za tu librazu )+ PVA jako tesko leti do sajle na miki. Nije nemoguce ali tesko. Jeste da su shimano stapovi malo kruci ali....

 

Ljudi te stapove sam uzeo neke 2004 te,ispod pancevca,i dan danas pecam na njih,, neki shimano fantom?? Pa to ne postoji ni u jednom njihovim programu, pise na njima 3,6 2,75l , a stap kao da ima 4l kad bacam,a pri vadjenju ribe kao ta libraza od 2.75 potpuna kifla.. jeedino ako nije neka serija zalutala sa pogresnom nalepnicom . 90g,tica scepter masinica, 0.31 najlon,i ode u pm,pa sa njim vezem i raketu i ode ona daleko.. ako ce biti jos iritantnije, i sa 80g + pva isto ode ..

Link to comment
Share on other sites

hahahahahhahah  prava jedinica mere je livada nema odprilike nego u cm koliko je to je .

a sto se tice teme zasto bi se bacalo daleko zar nije riba pod drugom obalom ....predjes preko i pecas na vagu hahahah

Link to comment
Share on other sites

Koji su to obicni i neobicni stapovi?

 

Ako hoces da bacis dalje, npr. oko 100 m, bez upinjanja, precizno, onda pre svega treba da uzmes dobru opremu. Sta je to dobar stap i masina, je diskutabilno za vecinu iskusnih pecarosa, jer se uvek izbacuje nesto novo.

Ako nemas mogucnosti da uzmes skuplju opremu, onda nemoj ni upinjati, jer ces sigurno nakon nekog vremena polomiti to sto imas, pa neces imati nista...

Presudna je tehnika bacanja.

I sa skupim stapom, losom tehnikom bacas lose i mozes polomiti. Da bi usvojio tehniku treba ti praksa. Kakvu i koju tehniku? Gledaj i uci od drugih, ili udjes na yutube pa pratis svaki pokret, ruke, noge, telo. Kako ruke stoje, leva, desna, gde stoje noge, kada se ide napred, koliko se stap savija, pa polako.....

Ali nemozes uciti zabacivanje na 100+ metara sa stapom koji to nemoze, a to sto imas nije za te daljine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...