Jump to content

Kako Baciti Sto Dalje Sa Obicnim Stapovima


Recommended Posts

lako je njemu da vozi aeroplan,aj da ga vidimo da baci do sajle na miki

aj da vidimo koliki je frajer

nemoj da krijes kad i ti sa fs bacas preko sajle a kazi kad vadis ribu na fs osetis i kad pr...e riba. Limar neveruje
Link to comment
Share on other sites

preko sajle iskreno nisam bacao,ali do sajle jesam ali bez pva. Sa pva ko pomorandza iskreno nisam ni pokusavao,mozda bi islo mozda ne bi,nisam hteo da mucim pribor nije bilo potrebe ...

a osecaj je :) :) po meni pravo uzivanje,nije mi ni glindzav ni premekan,radi na ribi od 2 i 20 kila... jednostavno bas ono sto sam hteo to sam i dobio

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ganicu,cak bi i baba Kurana pecala pod sajlu na Miki :-D 80-100m nije sinonim za daljinu,ako me razumes a od bacanje tolkih narandzi ce se prekines jednom :-D

aj dovedi tu tvoju babu da je vidimo na sajlu:) a nije samo sajla sinonim vec sajla sa mandarinom. I ebes ti 80m na 13poz i 1poz odi babu vodi na sajlu na 7,8 poz. Gde je sajla 120m. A ja nepecam pod sajlu ja pecam ispred sajle :)
Link to comment
Share on other sites

Citam posle 7 strana topic i odavno je otislo u off . Ali tema je otisla u salu pa cisto da pomognem nekom . Tema je kako baciti sto dalje sa obicnim stapovima. Ko prvo razlika u bacanju je velika ako istim priborom se baca najlon 0.25 i 0.30 ili 0.37 ko sto neko rece. Sa 0.37 ce pitanje kako ici preko 100m . Znaci veliki udeo u zabacaju je najlon a da bi se bas bas muski potego ili natego najlon treba imati sok i po mogucstvu od strune koja nema istegljivost da bi stap napravio vecu polugu i on doprineo da nebi islo sve na misice. A pri tom je bitno da se odredi koje olovo najbolje lezi tom stapu. To je po meni broj jedan naravno pri tom da se ima i tehnika bacanja. Te stavke ce daleko poboljsati izbacaj .
Link to comment
Share on other sites

Mnogo stvari treba da se poklope da namamcena udica ide sto dalje,cak i olovo igra veliki udeo....do pre 2 sezone sam pecao samo sa 037 najlonom i lovna daljina bila 120-130 plafon a sada gde smatram da ima potrebe stavljam 022 i to ide jako jako daleko,primer da se ne frljam metrima,pecam na Jarkovcima pod drugu obalu,naravno ne na redini jezera jer je katastrofa siroko :-D
Link to comment
Share on other sites

Mnogo stvari treba da se poklope da namamcena udica ide sto dalje,cak i olovo igra veliki udeo....do pre 2 sezone sam pecao samo sa 037 najlonom i lovna daljina bila 120-130 plafon a sada gde smatram da ima potrebe stavljam 022 i to ide jako jako daleko,primer da se ne frljam metrima,pecam na Jarkovcima pod drugu obalu,naravno ne na redini jezera jer je katastrofa siroko :-D

kojim stapovima bacas 120-130m 0.37najlon. Svaka cast pogotovo ako ima i pva stik ili dve boile recimo 18mm. Nije zezanje stvarno pitam.
Link to comment
Share on other sites

Sa 18 i 22 pecam, jako cesto na 2 komada ....do tih nekih 120m i nesto i normalan PVA ide,verujem da bi Dod Enterier mogao reci ako se seca kako se lako zabacuje na Basijani ....a stapovi su marke Fox....

Nedavno sam u Zmajevu drzao u rukama RH Drim Mejker 3,5lb,u zivotu nisam video lepsi,elegantniji,savrseniji stap i da onako baca i radi,perfekcija,nema dalje...FS i neznam ni ja sta nikad nece napraviti takav stap.

Link to comment
Share on other sites

Sa 18 i 22 pecam, jako cesto na 2 komada ....do tih nekih 120m i nesto i normalan PVA ide,verujem da bi Dod Enterier mogao reci ako se seca kako se lako zabacuje na Basijani ....a stapovi su marke Fox....

Nedavno sam u Zmajevu drzao u rukama RH Drim Mejker 3,5lb,u zivotu nisam video lepsi,elegantniji,savrseniji stap i da onako baca i radi,perfekcija,nema dalje...FS i neznam ni ja sta nikad nece napraviti takav stap.

Free spirit ima svoj fazon i to se koliko vidim godinama ne mijenja. Nema sminkanja posebnog,samo goli karbon i poneki onako lijep detalj na ringlama. 

Dalje, ti uzmi pa kupi taj RH Dream maker i ja cu uzeti svoje Free Spirite. Idemo na pecanje gdje ima velikog sljunka na obali. Ja komotno svoje stapove ostavim na svakom mjestu dok ces ti dobro razmisliti gdje da stavis te svoje cuvene stapice. Mozes ti i da stavis njih, nije problem ali je fazon sto ce nakon tog ribolova da budu kao da su prosli ratiste 1943. na rijeci Volgi, a ne da su bili na pecanju. 

 

Da se razumijemo nesto, svi ali ama bas svi, su krenuli da kopiraju Free Spiritov rad sa stapovima (goli karbon). To prije nije niko radio. Taj sminkeraj od lakiranja stapova moze da uradi svako ko se bavi time. Ovo dugo godina sto radi Free Spirit je bio samo san mnogih pa i to Dream Makera!  :pivopija1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

uuuuu ovo je sada mnogo zanimnljivije,sad cemo malo da raspravljamo i o stapovima...ja imam FMA2 mogu i ja da ih stavim na sljunak?

Necu ja dalje, ja sam objasnio svoje. Svaki taj stap sa lakiranim zavrsetkom ribolovac mora da pazi gdje stavlja da mu se ne bi izgrebao i da ne bi kasnije izgledao kao rende. I to je fakat. 

A tema je sama osudjena na propast pocevsi od samog imena pa do toga da se kao ekvivalent dobrom bacanju uzela duzina sajle na Miki Alasu koja ispade na kraju da nije razapeta ni na kakvoj velikoj daljini. 

Link to comment
Share on other sites

Necu ja dalje, ja sam objasnio svoje. Svaki taj stap sa lakiranim zavrsetkom ribolovac mora da pazi gdje stavlja da mu se ne bi izgrebao i da ne bi kasnije izgledao kao rende. I to je fakat. 

A tema je sama osudjena na propast pocevsi od samog imena pa do toga da se kao ekvivalent dobrom bacanju uzela duzina sajle na Miki Alasu koja ispade na kraju da nije razapeta ni na kakvoj velikoj daljini. 

ma salim se naravno...samo pitanje je bilo kako baciti sa obicnim stapovima a svi odma na sajlu i neke skupe stapove,nazalost zato niko nista ozbiljno i ne pise jer je svaka tema osudjena na propast i sve zavrsi sa nekom sprdnjom i omalovazavanjem nekoga ko je nesto ozbiljno napisao.Koliko vidim vecini su daljine od 120-150m uobicajene za pecanje,za mene je to pakao od pecanje i pokusavam da ih izbegnem kada god to mogu i gde je dozvoljeno koristim camac za razvlacenje.Ko je pecao na velikm daljinama zna o cemu pricam i nije poenta samo zabaciti daleko treba to biti i precizno,kad promasim mesto koje sam zamislio treba vratiti ceo sistem nazad pa zabacivanje ponovo sve dok ne padne gde hocu...e to je pakao od pecanja...ali naravno nekad mora i tako

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...