Jump to content

Šaran 35,5Kg Velika Morava


baba_vanga

Recommended Posts

Pecam na divljoj vodi i pomalo na komercijali..... Mislim da 99% ribolovaca sa divljih voda ne bi pustilo takvu ribu ni u lovostaju. Ako je riba u meri, nije u lovostaju ili oko tog perioda i uhvaćena je regularno....jbg do čoveka je.... najbolje bi bilo da je ta riba završila na nekoj većoj komercijali pa da obraduje još nekoga. Znam neke ljude sto su ranije prodavali Melegu kad uhvate neke krupnije primerke i menjali za hranu. Mislim da na divljim vodama je najveći problem sto ima puno kradje i nepoštovanja lovostaja, prekomernog izlovljavanja....itd....iz tog ugla kad gledaš zašto bi ribolovci sa divljih voda vracali ribu nazad...da je neko drugi pokupi mrežom? U mom kraju svake godine skupljaju ribolovci pare i kupuju sami mlađ amura i ubacuju u kanal, i posle mrežaroši idu i nude okolnim kafanama amure po 1-2 kg.... tako da dok se ti problemi kradje ribe ne reše i zakom.... mislim da nema smisla raspravljati da li je uredu sto riba nije vraćena (ako je uhvaćena u reguli). 

Link to comment
Share on other sites

Ja pecam samo divlje vode i vracam gotovo sve preko 3-3,5 kg.Ponesem jednu ribu do te mere samo ukoliko mi je potrebno,ukoliko ne,vratim i to…Ali ovakvoj ribi je mesto tamo gde je upecana,svakako ne u komercijali sa GMO saranima…

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Daka88 said:

Pecam na divljoj vodi i pomalo na komercijali..... Mislim da 99% ribolovaca sa divljih voda ne bi pustilo takvu ribu ni u lovostaju. Ako je riba u meri, nije u lovostaju ili oko tog perioda i uhvaćena je regularno....jbg do čoveka je.... najbolje bi bilo da je ta riba završila na nekoj većoj komercijali pa da obraduje još nekoga. Znam neke ljude sto su ranije prodavali Melegu kad uhvate neke krupnije primerke i menjali za hranu. Mislim da na divljim vodama je najveći problem sto ima puno kradje i nepoštovanja lovostaja, prekomernog izlovljavanja....itd....iz tog ugla kad gledaš zašto bi ribolovci sa divljih voda vracali ribu nazad...da je neko drugi pokupi mrežom? U mom kraju svake godine skupljaju ribolovci pare i kupuju sami mlađ amura i ubacuju u kanal, i posle mrežaroši idu i nude okolnim kafanama amure po 1-2 kg.... tako da dok se ti problemi kradje ribe ne reše i zakom.... mislim da nema smisla raspravljati da li je uredu sto riba nije vraćena (ako je uhvaćena u reguli). 

Naravno da ima smisla raspravljati jer se ovde pre svega zalazemo za Uhvati&Pusti mada nemam nista protiv i da se odnese 1 primerak manjeg sarana ili amura ali odneti iz reke sarana od 35kg sto je neki maksimum koliko on i moze porasti u reci je za zatvor! Ako zakon to tolerise onda se zakon mora menjati. Nije izgovor i to da mrezarosi odnesu jos vise jer svako je odgovoran za sebe. U suprotnom cemo moci svojim naslednicama da ribu pokazujemo samo na slikama! Ne pije vodu ni ta prica o nekom prehranjivanju jer realno niko od nas nece ostati gladan ako ribu vrati. Za opremu se daju silne pare a prodaje se prica kako neko nosi ribu jer nema sta da jede! Te price ne prolaze

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2022 at 10:00 PM, Daka88 said:

Pecam na divljoj vodi i pomalo na komercijali..... Mislim da 99% ribolovaca sa divljih voda ne bi pustilo takvu ribu ni u lovostaju. Ako je riba u meri, nije u lovostaju ili oko tog perioda i uhvaćena je regularno....jbg do čoveka je.... najbolje bi bilo da je ta riba završila na nekoj većoj komercijali pa da obraduje još nekoga. Znam neke ljude sto su ranije prodavali Melegu kad uhvate neke krupnije primerke i menjali za hranu. Mislim da na divljim vodama je najveći problem sto ima puno kradje i nepoštovanja lovostaja, prekomernog izlovljavanja....itd....iz tog ugla kad gledaš zašto bi ribolovci sa divljih voda vracali ribu nazad...da je neko drugi pokupi mrežom? U mom kraju svake godine skupljaju ribolovci pare i kupuju sami mlađ amura i ubacuju u kanal, i posle mrežaroši idu i nude okolnim kafanama amure po 1-2 kg.... tako da dok se ti problemi kradje ribe ne reše i zakom.... mislim da nema smisla raspravljati da li je uredu sto riba nije vraćena (ako je uhvaćena u reguli). 

Rasprava na ovu temu je odlicna ali samo dok se uvazava tudje misljenje i dok nema vredjanja. Moje misljenje je da na divljoj vodi kada to zakon dozvoljava ribolovac moze i treba da ponese kuci jedan primerak ribe (do 5kg) lupam par puta godisnje za licnu upotrebu, ali odnosenje sarana od 35 kg kuci je cista glupost i kur.enje ribolovca kao sto sam vec napisao da vidi “SELO” . Ja stvarno ne verujem da je kvalitet mesa tog sarana na nekom nivou jer je to riba koja je stara mozda 15-20 i vise godina. Steta koja je napravljena odnosenjem te ribe je bas velika. Zadatk svih nas je da probudimo svest sto vecem broju ribolovaca da je neophodno pustiti ribu nazad da bi imali sta da pecamo sutra i mi i nasa deca. A logika ako ga ne odnesem ja odnece ga mrezaros po meni nije na mestu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se ukljucim...

Ako je taj "majstor" upecao tu ribu i ispostovao sve zakone (dozvola lovostaj itd.) onda je svaka rasprava o njemu i njegovoj odluci bespotrebna.

Ono sto je potrebno je menjanje regulativa i postovanje istih.

Na zalost to se u Srbiji nece dogoditi bar jos 50 godina...minimum...

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...