Jump to content

DUNAVASKI SARAN 21 kg


Lepi

Recommended Posts

Samo kratka informacija jer slike nisu pogodne za sajt (meni je bilo muka kad sam ih video)na Dunavu 19.januara jedan Kostolacki cuveni smudjaros upecao divljaka od 21 kg ja samo toliko da se zna da imamo kapitalaca u nasim vodama .
Link to comment
Share on other sites

Neznam detalje ali ovih dana na Dunavu velika voda smudj nije radio pa je verovatno probo sarana, verovatno na potezu gde je i Kiza peco, znam da kad ne radi smudj on peca sarana ( od ribolova zivi) inace je ovih dana saran lepo radio na Kostolackom delu bili komadi od 8 i 9 kg, ima tu par Kostolackih "majstora" koji se kriju i pecaju ali ih ipak neko vidi pa procuri vest i po neka fotka, inace ovde par nas vraca ribu za sve ostale to su "budalastine" kad gledam slike od Big carpa, ja se najezim jer se setim dalekih '80 i '90 -ih godina sta se radilo na Srebrnom jezeru i Dunavu, Dunavcu ... Bilo je ribe gde bi nam svet pozavideo a sad se divim ulovima sa tudjih voda....
Link to comment
Share on other sites

Neznam detalje ali ovih dana na Dunavu velika voda smudj nije radio pa je verovatno probo sarana, verovatno na potezu gde je i Kiza peco, znam da kad ne radi smudj on peca sarana ( od ribolova zivi) inace je ovih dana saran lepo radio na Kostolackom delu bili komadi od 8 i 9 kg, ima tu par Kostolackih "majstora" koji se kriju i pecaju ali ih ipak neko vidi pa procuri vest i po neka fotka, inace ovde par nas vraca ribu za sve ostale to su "budalastine" kad gledam slike od Big carpa, ja se najezim jer se setim dalekih '80 i '90 -ih godina sta se radilo na Srebrnom jezeru i Dunavu, Dunavcu ... Bilo je ribe gde bi nam svet pozavideo a sad se divim ulovima sa tudjih voda....

 

Bash tako,nazalost!!A sada na dosta nashih voda :saran::search:

Link to comment
Share on other sites

Prosle nedelje upecan 9,5 kg ovih dana bilo promasaja, dobar deo Dunavca bio okovan ledom, smudj ulazi da se mresti pa je velika guzva nedaju mu "majstori" da se izmresti
Link to comment
Share on other sites

Bilo je i par stuka u 2010 od 12 kg i nesto malo vise od 9 kg, uglavnom kad stuka radi radi krupna, zato utajila druga riba, salim se ali stvarno su radile krupne
Link to comment
Share on other sites

PA DOBRO TO JE U REDU,ALI PITAO SAM ZA INF SADA LI SE MRESTI, GDE NA STA NAJBOLJE RADI,, SILIKONE VARALICE, GDE DA SE TRAZI U PLICAK DUBOKO GDE SE MRESTI ITN..IMA DOSTA SMUDGAROSA KOD VAS PA VALJDA ZNAJU..POZ..

Mrtav keder- tesko

silikonske varalice- svakako

U ovo doba godine kada je voda jako hladna, bez obzira sto se smudj priprema na mrest, svakako su silikonske varalice mnogo bolji izbor, jer riba nije bas toliko aktivna, nego ce pre reagovati na vibraciju, tj na silikonsku varalicu koju mu provucemo ispred nosa! Mrtav keder dolazi u obzir samo ako se radi o tehnici muvanja, povlacenja...kako god se vec zove u kojem kraju, tehnika povlacenja kedera bukvalno isto kao silikonca, sa malim pauzama i cestim naglim trzajima, da se kederu daje zivot i proizvodi vibracija(pomalo brutalno ali efikasno je kederu stati na glavu pre zabacaja(a ionako je vec mrtav)na ovaj nacin ce doci do brzeg ispustanja krvi u vodi, druga dobra tehnika je kederu otvoriti skrzne poklopce ka napolje, na ovaj nacin ce doci do povecanja vibracije!!!)

No da se vratimo boljem izboru, silikonskim varalicama, posto je izbor na trzistu ogroman, svako ima neke svoje favorite, moj se izbor svodi na 3 firme Orka, Monarch Dok i Profi Blinker. Orkini shad-ovi (u velicini od 9cm ili veci, boje zuta, zeleno zuta ili plavo bela), tvisteri beli ili zuti i shad tvisteri, Monarch Dok Slotteri svih boja sto veci to bolji!!! I Profi Blinker Attractor su svakoko nesto najbolje na sta sam ikako lovio i ovi silikonci ce uhvatiti smudja uvek i svugde, naravno ako su prezentovani na pravi nacin na pravom mestu!

Pravo mesto za ovo doba godine, posto kazes da se radi o jezeru, su svakoko jos uvek malo dublji delovi jezera. Nije mi poznata konfiguracija Veleskog jezera pa ne bih bas mogao da ti kazem tacno gde, ali svakako dublja mesta sa preprekama i sa naglim promenama u konfiguraciji dna!!! Kako se blizi vreme mresta i kako se voda greje polako treba pocinjati traziti ga na sve plicim mestima, blize obali, najvise na mestima koja su obrasla vodenim rastinjem, tamo gde ja lovim najatraktivnija su mesta na kojima raste mlada vrba, ona koja na svom korenu ima tzv vunicu, jer su bas to mesta koje ce krupan smudj da trazi ne bi li tu polozio svoju ikru/mlec! Takodje su atraktivni razni zalivi sa mirnijom vodom, cak i ako se radi o jezeru, zalivi sa dubokom vodom odmah blizu obale, gde vodene struje nisu toliko jake ce svakako biti pravo mesto gde treba traziti staklenookog. Vazno je napomenuti da je ovo doba godine kada se svakako ocekuju kapitalci pa sav pribor treba podrediti tome, od velicine varalice pa do stapa i masinice!!!

Eto, nadam se da sam bar malo pomogao :D

Link to comment
Share on other sites

MA NE PITAM TO TO ZA MENE STA SE ODNOSI ZA SMUDZA, VEC PITAM ZA MOJI PRIJATELJI KOJI LOVE SMUDZA SAMO 3 MESECA U GODINE U LETO. PA TERJU ME DA DOZEM DO NEKE INFORMACIJE KAKO SE PECA U ZIMI NAROCITO U SRBII A KOD NAS NE RADI..

 

JA NIKAD NE PECAM SMUDGA ILI NEKU DRUGU RIBU 100% samo saran, ali uhvatio sam i 3 soma dok sam cekao sarana 52 kg 29 kg 19kg na boilu fish liver sbs, mnogo smo boila ranili riba i dgigera, taj period i somovi su se naucili zato..pozdrav

 

pa inf oko smudga opet dobro dosli...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...