Jump to content

BILO NE PONOVILO SE


smrki

Recommended Posts

http://img510.imageshack.us/img510/6818/big20carp201small.jpg

 

http://img87.imageshack.us/img87/2864/big20carpsmall.jpg

 

iste slike vise, u radnji vlasnika, firme. bojkot, robe,BIG-CARP RUMA

 

 

Pavlovachki sharani na zalost.Video sam ove slike odavno i digo ruke od ove firme opet odavno.:growl:

Link to comment
Share on other sites

jel kod nas bilo popularno pre 10 - 15 godina ono " uhvati i pusti " ??? neciji tata , ili deda da li je pustao ? ja kroz pricu sa ljudima starijim pa cujem tako stalno " ee ne znas ti sta smo mi sve pecali ovde na ovom jezeru , to sto smo mi pecali vi nikad ni necete , pecali smo ga na sve zivo , kad odnesem kuci tako 20 komada od 4-5 kila , pa kad komsije navale , ihahaj , tad se pecalo moj momche " pa onda "a vidi sad , sludili ste ga sa tim vashim s****ma , ne mozes vishe upecati normalno sarana " pa onda " sta pustash tog sharana p***a ti materina , daj ga meni , ja pecam 3 dana nisam nista imao " pa onda " e vidi , sta sam sinoc imao , pravi a , (a on jadan da li ima 20 cm) , taman sad za .... pa onda "kad sam ja pravio struk pa bezao od chuvara , a ono jedno 3-4 sarana zakachena .... " da ne nabrajam sad sve redom ali ima toga mnooogo ... Covek je bio u pravu , sto su oni nekad pecali mi nikad necemo ( jer ga nema ) , jer su sve zivo povadili , i da , pecali su ga na sve zivo jer ga je BILO !!! sad su mu krive nashe boile sto ne moze da upeca (ne pita se da nije mozda on uzrok zasto ribe tako malo ima ??? ) , pa jadan navikao da nosi kuci gomilu pa onda poludi kad vidi da neko vraca sharana , jadniche kad uvati tako po kojeg , sav srecan , ne zna gde se nalazi ... Tako da ovakve slike su sasvim normalne u " proshlom veku " , ima ih koliko hoces , nazalost . koliko samo ima u casopisima staaarim , sta sam se sve nagledao ... ako nadjem kod dede postavicu bash da vidite .

pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo nekad,vreme je za oporavak.Treba mladji da vide ovakve slike.

 

Bas tako,BILO NEKAD,vreme je za oporavak....Ovo su prestare slike,i mislim da nema ko ih nema i ko nije nosio tada ribu kuci-prvi ja.

Neka stoje,jer one nisu dokaz velikog sarandzije niti velikog ubice sarana,vec su dokaz kakve smo gluposti u to vreme pravili.

 

bilo takvo vreme,ne ponovilo se :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slažem sa Kizom,slučajno znam da su ove slike stare preko 20 godina i niko nije mogao da predpostavi sta će biti za 5 god.Mislim da netreba tako da gledamo šta bi bilo kad bi bilo nego da sačuvamo ovo što sad imamo.To je moje mišljenje a voleo bih da čujem i druge.
Link to comment
Share on other sites

Ja se potpuno slazem sa vama dvojicom, jer ako se, kao i obicno, budemo samo okretali i gledali sta je nekad bilo(nebitno da li dobro ili lose) nikad nam nece u buducnosti biti kako treba! Slike kao ova i slicne su nekad izlazile i u ribolovackim magazinima, sada to vise nije tako i svest je podignuta na neki malo visi nivo, jos to nije savrseno ali na dobrom je putu!!! :saran:
Link to comment
Share on other sites

Slike kao ova i slicne su nekad izlazile i u ribolovackim magazinima, sada to vise nije tako i svest je podignuta na neki malo visi nivo, jos to nije savrseno ali na dobrom je putu!!! :saran:

 

upravo sto sam i rekao , sta sam sve nalazio u magazinima kod svog dede , kad uporedjujesh sad ove nove magazine i one stare , pa oni stari bi ishli na dozivotnu robiju . sto kaze kris , josh to nije savrsheno ali ide prema dobrom putu . bilo nekad , ne ponovilo se .

Link to comment
Share on other sites

i pre 20 godina i pre 5 i desavace se i dalje ! samo opametili su se pa ne slikaju vise ovakve stvari ili ne ojavljuju! obratite malo paznju po divljim vodama nosi se nemilice .! sto kaze jadan vodic sa reke Ebro samo JUGOVICI VRACAJU RIBU U EBRO GDE SE JEDINO MOZE RIBA NOSITI . a u Srbiji je nose kuci !zao mi je sto ne mogu da dodjem do snimka od prosle godine gde nasi drugari i grabuljaju u sred noci ! sa komercijale covek odnese ribu u filetima , jos mi objasnjava kako se iznese dva po 4 kile ! cuvari se ljute kao smece se razbacuje a prime 1000din i okrenu glavu kada taj izlazi sa jezer! DA BI SVE OVO RESILI KOMPLETNO TREBA DA SE MENJA SISTEM. ne moze cuvar na jezeru da bude onaj ko ne ceni ribu !
Link to comment
Share on other sites

Te slike stoje kako rekose godinama i mogu da kazu maldima kako je nekad izgledao riblji fond na jezerima,

svi koji poznaju Zorana i Marka znaju da oni nisu Ribokradice(slikama svakako nije mesto u prodavnici vec na tavanu)

Ja mislim da treba gledati ispred sebe u BUDUCNOST.

Sacuvati sta se moze zarad nas samih i nase dece.

Link to comment
Share on other sites

U potpunosti ste u pravu BILO NEKAD NE PONOVILO SE ,mali je broj šaranđjija koji pecaju šarana zadnjih 15-20 godina a da nemaju ovakvih slika.

Verujem da i ti kolega SMRKETA imaš ovakvih slika jer i ti pecaš dugi niz godina.A ti isti ljudi se na teritoriji Srema zalažu za sportski ribolov već dugo godina jer upravo su oni ti koji su na tom PAVLOVAČKOM jezeru pokušali da naprave školu ribolova i šaranski ribolov UHVATI I PUSTI ali kao i svugde para vrti gde burgija neće.Pozdrav za sve iskrene šarađjije :good: :good: :good:

Link to comment
Share on other sites

Slike imaju sigurno minimum 15 godina i to je u to vreme bila normalna stvar i ja ih imam sa Maradika i na njima sam ko mesarski pripravnik i danas kad ih vidim neosecam se prijatno i nerado se secam toga pa mislim da nije uredu na osnovu toga suditi o nekome danas.na kraju krajeva vecina svih nas ima neku od ovakvih slika,pa nekad je bilo sasvim normalno ulove nositi kuci.Inace Galica i Marka ove druge neznam poznajem dugo i ok su momci a za Pavlovce su nekad bili Dr,Mr za sarane i netreba ih zbog nekog davnog i proslog vremena stavljati na stub srama mislim da nije uredu,da je to nesto sto se dogodilo sada razumeo bi i podrzao ovu temu.Pa ja sam u radnji davnih godina video okacenu sliku naseg gurua saranskog ribolova kako lezi na zemlji okruzen sa dvadesetak velikih krupnih sarana sto sam smatrao marketinskim potezom koj pokazuje umece ribolovca i lovnost mamaca koje proizvodi i prodaje i nisam u tome video nista lose da je to danas bilo bi drugacije zato nemesajte babe i zabe mislim da danas ovakvih slika sa ulovima vise nema a nadam se da nikada i nece biti
Link to comment
Share on other sites

Potouno se slazem ....bilo nekad...ali nazalost desava se i dalje...i danas bi bilo isto..samo sto ribe nema kao nekad!Mislim da ima malo vise ribe iste slike bi se ponavljale i danas!!!!A STO SE TICE GRABULJANJA I LOPOVLUKA mislim da je to problem svih nas...a ne da okrecemo glavu na drugu stranu....!!!!!!Ja od pre nekih desetak godina svaku ribu vracam bilo da je divlja voda ili komercijala ...ali nerazumem sta ponosnom vlasniku ove slike znace....kao on je veliki majstor ili sta.....????Ajd pojasnite mi!!!!!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Sto je bilo bilo je... ima onih koji su bili u tom fazonu i ostali na zalost... ako mislimo na istog gurua :-)... on se slikao u Apatinu kod Jove na jezeru i sva riba je iz sakova izvadjena radi slikanja i pustena u vodu... na slici se vide sakovi...
Link to comment
Share on other sites

Sto je bilo bilo je... ima onih koji su bili u tom fazonu i ostali na zalost... ako mislimo na istog gurua :-)... on se slikao u Apatinu kod Jove na jezeru i sva riba je iz sakova izvadjena radi slikanja i pustena u vodu... na slici se vide sakovi...

 

Ako mislimo na istog,tako je..Samo one slike sa pochetka nisu stare 15 godina nego duplo manje!!!:angry:

Link to comment
Share on other sites

Sto je bilo bilo je... ima onih koji su bili u tom fazonu i ostali na zalost... ako mislimo na istog gurua :-)... on se slikao u Apatinu kod Jove na jezeru i sva riba je iz sakova izvadjena radi slikanja i pustena u vodu... na slici se vide sakovi...

a na koga si mislio ?ova slika na travi je iza kuce i nema sakova ! 2009 godina

Link to comment
Share on other sites

Sto je bilo bilo je... ima onih koji su bili u tom fazonu i ostali na zalost... ako mislimo na istog gurua :-)... on se slikao u Apatinu kod Jove na jezeru i sva riba je iz sakova izvadjena radi slikanja i pustena u vodu... na slici se vide sakovi...

Ako mislimo na istog, a mislimo, te su ribe vracene milion posto!!!

Link to comment
Share on other sites

Poznavajuci licno veliki broj ribolovaca,koji se pecanjem bave duzi niz godina,znam da bukvalno ne postoji ni jedan iz te grupe koji nikad nije odneo ribu kuci.Doduse neki su to cesce cinili neki pak redje u zavisnosti od ucinkovitosti,prisutnosti na vodi, brzini probudjenosti svesti koliko je to ustvari negativno i porazavajuce...

Kada govorim o ovome prvenstveno mislim na neka davnija vremena,za koja se iskreno nadam da su i u pravom smislu reci PROSLA i da podizanjem svesti i samosvesti to zaista treba da ostane iza nas samo kao neprijatno secanje!Po to pitanju ne smatram sebe ili veliku vecinu vas vise ispravnijim samo zato sto neke od nasih slika manje ili vise upadljivih nisu obelodanjene ovde gde se u danasnje vreme i po mojim i vasim kriterijumima kose po svim kodeksima ponasanja i moralnih normi! Jos uvek dobro pamtim ono klinacko ushicenje i neizmernu srecu kod mogucnosti da sa nekih od pecanja ponesem i ulov kuci,svakako i slikam se sa istim,sa voda gde je to sasvim bilo normalno i u krajnju ruku i dozvoljeno!U nekim prilikama na moju tada "srecu" radilo se i o nekoliko primeraka.Da li je problem bio tada u meni?Da li me treba bojkovati sada?Ili mozda puno vas koji se pronalazite u tome? Mislim da temu treba iskoristiti kao idealnu,posto primetim da je nemali broj clanova koji su zaista relativno mladi,na skretanje njihove paznje, probudjivanje njihove svesti i usadjivanje ispravnih normi u pristupu ribolovu.Isto tako,nisam za narusavanje ugleda firme koja postoji dugi niz godina,zarad neceg sto sam vec naveo u tekstu.Firme ciji su vlasnici nemalo puta izasli u susret desavanjima i manifestacijama na vodi u duhu razvoja sporstkog ribolova!

Link to comment
Share on other sites

Kako sam zapoceo bolje i da zakljucim temu, uopste ne poznajem coveka sa slike, niti mu mozda zameram sto je radio, al nije u redu da iste slike vise u radnji koliko sam cuo, slike se pojacise,okacih ih, i sta je ty je.Izgleda da samo ja imam "bools",da tako nesto uradim, vecina vas zna ko su i sad ribokradice i lopovi al nema iste da to javno objavi,Beograd je mali a kamoli ST,Pazova ili Ruma, odma bi palo zestoko zameranje i nedaj boze nesto zesce. :notfair:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...