Jump to content

BILO NE PONOVILO SE


smrki

Recommended Posts

Kako sam zapoceo bolje i da zakljucim temu, uopste ne poznajem coveka sa slike, niti mu mozda zameram sto je radio, al nije u redu da iste slike vise u radnji koliko sam cuo, slike se pojacise,okacih ih, i sta je ty je.Izgleda da samo ja imam "bools",da tako nesto uradim, vecina vas zna ko su i sad ribokradice i lopovi al nema iste da to javno objavi,Beograd je mali a kamoli ST,Pazova ili Ruma, odma bi palo zestoko zameranje i nedaj boze nesto zesce. :notfair:

 

E to je peroblem,shto ne skine sliku to bi bilo dobro za pochetak zaista je ruzno i degutantno videti je na zidu.A nije ukusno porediti ove slike sa slikom sa Jovinog jezera kod Apatina gde je riba slikana zdrava,prava polozena na sakove i pred gomolom svedoka pushtena nazad u jezero neogrebana a ne okachena na kuke i izmasakrirana kao na ovim slikama.

Link to comment
Share on other sites

E to je peroblem,shto ne skine sliku to bi bilo dobro za pochetak zaista je ruzno i degutantno videti je na zidu.A nije ukusno porediti ove slike sa slikom sa Jovinog jezera kod Apatina gde je riba slikana zdrava,prava polozena na sakove i pred gomolom svedoka pushtena nazad u jezero neogrebana a ne okachena na kuke i izmasakrirana kao na ovim slikama.

 

Ja uopste nisam poredio objavljene slike i ono sto sam video jer se to nemoze porediti i lepo sam objasnio o cemu se radi i kako sam ja to doziveo pazljivo procitaj a za tvoju informaciju ribe nisu bile postavljene na sakove vec su lezale na zelenoj travi svedoka nije bilo mnogo jer je taj deo gde se pecalo zatvorenog tipa nije mogao svako da dodje a sve ribe su vracene u vodu,sto se tice slika koje prozvani drzi u radnji koja je njegova niko od vas nema pravo da mu odredjuje sta ce on u svojoj radnji da radi ako vam se nesvidja ono sto ste videli nemojte vise ici u nju i resen problem

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj josh jednom sliku,ako mislimo na istu,riba je na sakovima.Nema razloga za ljutnju,mishljenja su razlichita i svako ima pravo na svoje.

 

Nevidim kako si spoznao da se ja ljutim daleko od toga ,da misljenja su razlicita i svako ima pravo na svoje

Link to comment
Share on other sites

http://www.freepicsupload.com/dm-12129581082911.png

Evo slike, siguran sam da mislimo na ovu... sve ribe su bile pustene... sakovi svuda unaokolo .... godina mislim 96-97 ili 98...

 

Dakle, ne mogu da verujem,kakvo licemerje!

Kako se neko uopšte usudjuje da poredi slike koje su tema ovog posta sa ovom slikom,sramota!

Ljudi odlično znaju,kako se ovaj čovek,u postu koji sam citirao,ophodio i ophodi sa ribom.

Takodje,što kaže Neša,postoje svedoci da su sve ove ribe vraćene u vodu.

 

Nemojte tako bestidno, da mešate ''babe i žabe'',jedno je nošenje ribe kući,što smo svi mi nekad radili a neki to rade i danas a i to nije tema glavnog posta.

Odneti po neki komad konzumne veličine,po meni i nije neki greh,a drugo je organizovati i sprovesti u delo masakr ribe,koji je tema posta!

 

I na na kraju,tiče se mene lično,nosio kući jesam ali kačio na kuke nisam i neću nikada !!!

 

p.s.posle ovog posta,smatram da bi logičan nastavak bio da neko pokrene temu,kako su se to,na koji način i odakle,poribljavale neke ''komercijale''??

Link to comment
Share on other sites

Ne odobravam ono shto je bila zaceta tema,shto se tice kako su poribljavane a i poribljuju se i dan danas mogu reci samo jedno.

Svi zelite i dosta vas je otishlo na suruleshti a jel se neko pita kako je tamo riba poribljavana.Svi veliki komadi su divljaci doneti i josh se donose sa dunava i velikih jezera za koje gazda Raduta placa velike sume novca.Znac svi ocemo da pecamo ali ako odemo u francuskoj,engleskoj,holandiji,nemackoj il madjarskoj i rumuniji tamo nas neinteresuje.

Normalno je da ako ocemo da bude komercijala kako treba il da pecamo velike sharane da su se ti isti sharani doveli sa neke divlje vode.

Jedno vreme je po engleskom forumima bilo dosta oko toga da su prozvana engleska imena pecali velike sharane sa divlje vode u francuskoj i nosili i privatna jezera za koje danas se ceka u red godinama da bi mogo da pecash i ostvarish svoj zivorni san.

Po meni tu nema nikakve teme al ima velika tema kako se odnosi prema ribi u komercijali.

Link to comment
Share on other sites

Ne odobravam ono shto je bila zaceta tema,shto se tice kako su poribljavane a i poribljuju se i dan danas mogu reci samo jedno.

Svi zelite i dosta vas je otishlo na suruleshti a jel se neko pita kako je tamo riba poribljavana.Svi veliki komadi su divljaci doneti i josh se donose sa dunava i velikih jezera za koje gazda Raduta placa velike sume novca.Znac svi ocemo da pecamo ali ako odemo u francuskoj,engleskoj,holandiji,nemackoj il madjarskoj i rumuniji tamo nas neinteresuje.

Normalno je da ako ocemo da bude komercijala kako treba il da pecamo velike sharane da su se ti isti sharani doveli sa neke divlje vode.

Jedno vreme je po engleskom forumima bilo dosta oko toga da su prozvana engleska imena pecali velike sharane sa divlje vode u francuskoj i nosili i privatna jezera za koje danas se ceka u red godinama da bi mogo da pecash i ostvarish svoj zivorni san.

Po meni tu nema nikakve teme al ima velika tema kako se odnosi prema ribi u komercijali.

Jane ocigledno nisi razumeo Batu,"p.s.posle ovog posta,smatram da bi logičan nastavak bio da neko pokrene temu,kako su se to,na koji način i odakle,poribljavale neke ''komercijale''??"

Hteo je da pita dali neko zna odakle su se proibljavalje neke komercijale primera "Kac,Debeljaca,itd."malo jace komercijale..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam razumeo druze potpuno batu zato sam i napisao sve to.Ocemo da imamo takmicenja,da imamo velike ribe,da ima puno riba a sdruge strane da nije od divlje vode.to nemoze nigde u svjetu.to je bila poenta da se svugde u svjetu to radi.Il ajmo sa druge strane.

Svako okaci sliku ogromnih sharana sa komercijali i hvali se da je upeco 18,19,20,20+ tada se nijedan od nas nepita odakle je taj sharan dosho.Nema ribnjaka gde cesh uzeti toliko velike ribe.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam razumeo druze potpuno batu zato sam i napisao sve to.Ocemo da imamo takmicenja,da imamo velike ribe,da ima puno riba a sdruge strane da nije od divlje vode.to nemoze nigde u svjetu.to je bila poenta da se svugde u svjetu to radi.Il ajmo sa druge strane.

Svako okaci sliku ogromnih sharana sa komercijali i hvali se da je upeco 18,19,20,20+ tada se nijedan od nas nepita odakle je taj sharan dosho.Nema ribnjaka gde cesh uzeti toliko velike ribe.

 

Nerazumijem ovakvo razmišljanje.

Znači velika riba u ekonomskim ribnjacima postoji zato što je negdje na divljoj vodi ulovljena i prebačena tamo.

Ima ribnjaka koji ciljano uzgajaju veliku ribu. Kupiš je koliko hočeš ako se dogovoriš za cijenu. Plus toga, riba raste, naročito u takvim ekonomijama ako se baca puno boila i peleta.

Imam puno primjera voda koje odlično napreduju a di se ne pušta sva riba nego se i uzimaju ribe. Znači nije čisti ulovi i pusti.

Krađa i prenašanje ribe je nešto sasvim drugo i mislim potpuno nepotrebno u današnje doba da bi se neka voda napunila debelom ribom.

Link to comment
Share on other sites

ima zac veliku al ne toliko velike i toliko komade da se sva jezera napune.Nisam ni za kradju kako sam i napiso al kad pecamo na datu vodu niko i nemisli na to odakle je doshla sva ta riba a ovde smo svi super.
Link to comment
Share on other sites

Jane ocigledno nisi razumeo Batu,"p.s.posle ovog posta,smatram da bi logičan nastavak bio da neko pokrene temu,kako su se to,na koji način i odakle,poribljavale neke ''komercijale''??"

Hteo je da pita dali neko zna odakle su se proibljavalje neke komercijale primera "Kac,Debeljaca,itd."malo jace komercijale..

 

Niko nece da kaze odakle su te ribe stigle.Pavlovachki sharani plivaju po tim vodama pa amuri sa Tvrdenjave , Surchin,toliko od mene.Sa druge strane gledajuci zapitajmo se da li je bolje da plivaju tamo ili da zavrshe na kukama????

 

Za razmishljanje je svakako....:judge:

Link to comment
Share on other sites

ma pitanje je ko ima privilegiju da peca na jezeru gde se jezera cuvaju sa pucama ? a pritom da nosi ribu ...

pravo nam je maks rekao nekada se nosilo i pricalo se kako je bilo nekad , ali se prica kako sada nema da bi se i dalje kralo i nosilo samo se ne slika vise ! mi mladji snosimo posledice vas stariji koji nas stalno ispocetka ucite kako se *vezuju udice*i ispirate mozak o glupim temama da bi sakrili sramotu koja je dovela do ovoga ! DA SRAMOTA I SADA I TADA ! tsada je sramota ne moram da objasnjavam zasto . a onda u to vreme bili ste toliko prokleti da nosite po 200 kila ribe kuci a zivili ste ko bubrezi u loju i trebalo vam je jos ribe kuci ! epa nije to vasa riba to je riba vase dece koju ste trebali njima da ostavite a oni da svojoj deci ostave . ne samo daj daj daj !!! da je moj tata to uradio debelo bi meni platio ! ako nista bar snosite moralne posledice i ne skrecite sa teme !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Link to comment
Share on other sites

a sta je sa sharanima sa Erdevika ? kad se menjala glava od 20+ kg za glavu od 100 gr na nemilice ? Kad je neko pametni doshao do zakljucka da ima previshe krupnog sharana i da ga treba menjati sa sitnim ... a sta se desilo sa tim saranima ? jel i oni plivaju negde u nekoj komercijali , da , malo sutra . para vrti gde burgija nece , zato sada neki nashi placaju sarana od 20+ kg debele novce za svoju komercijalu , a mogli smo mi drugima uzimati da smo bili pametni koliko smo ih imali . komercijale nam nebi bile ni potrebne da se slikamo sa nekim sharkom od 20 + kg , bilo bi toga svuda i u velikom broju po svim divljim vodama , gde je sharko 9 kg da ne kazem " pojam ".
Link to comment
Share on other sites

ma pitanje je ko ima privilegiju da peca na jezeru gde se jezera cuvaju sa pucama ? a pritom da nosi ribu ...

pravo nam je maks rekao nekada se nosilo i pricalo se kako je bilo nekad , ali se prica kako sada nema da bi se i dalje kralo i nosilo samo se ne slika vise ! mi mladji snosimo posledice vas stariji koji nas stalno ispocetka ucite kako se *vezuju udice*i ispirate mozak o glupim temama da bi sakrili sramotu koja je dovela do ovoga ! DA SRAMOTA I SADA I TADA ! tsada je sramota ne moram da objasnjavam zasto . a onda u to vreme bili ste toliko prokleti da nosite po 200 kila ribe kuci a zivili ste ko bubrezi u loju i trebalo vam je jos ribe kuci ! epa nije to vasa riba to je riba vase dece koju ste trebali njima da ostavite a oni da svojoj deci ostave . ne samo daj daj daj !!! da je moj tata to uradio debelo bi meni platio ! ako nista bar snosite moralne posledice i ne skrecite sa teme !

 

8

 

 

Shta ti bi?Shto generalizujesh stvari sa tim ''vas stariji'' ?Devedesetih godina sam pecao na Erdeviku,Medjeshu i tvrdim ti da sam pustio sve sharane i amure koje sam uhvatio.Poznajem mnogo ljudi koji su isto tako postupali pa bih te zamolio da nas ne trpash u isti kosh sa koljachima i lopovima.I medju mladima ima ubica koji tuku strujom i plinom po mnogim vodama pa ih niko ne poredi sa tobom i tvojom generacijom,u svakom zitu ima kukolja.:angry:

Link to comment
Share on other sites

Nerazumijem ovakvo razmišljanje.

Znači velika riba u ekonomskim ribnjacima postoji zato što je negdje na divljoj vodi ulovljena i prebačena tamo.

Ima ribnjaka koji ciljano uzgajaju veliku ribu. Kupiš je koliko hočeš ako se dogovoriš za cijenu. Plus toga, riba raste, naročito u takvim ekonomijama ako se baca puno boila i peleta.

Imam puno primjera voda koje odlično napreduju a di se ne pušta sva riba nego se i uzimaju ribe. Znači nije čisti ulovi i pusti.

Krađa i prenašanje ribe je nešto sasvim drugo i mislim potpuno nepotrebno u današnje doba da bi se neka voda napunila debelom ribom.

 

:clapping::hi:

Link to comment
Share on other sites

neso ne pricam ja o tebi ili janu ili sta ja znam kome .posto sam ja mladji i tada ja sam bio decak kada su slike slikane govorim STARIJI ne misleci na postene ribolovce vec ove koji su predmet rasprave !

 

To morash da precizirash i onda je tvoja pricha sasvim ok.:good:

Link to comment
Share on other sites

Neša kaže:

Niko nece da kaze odakle su te ribe stigle.Pavlovachki sharani plivaju po tim vodama pa amuri sa Tvrdenjave , Surchin,toliko od mene.

 

Upravo ovo sam hteo da pokrenem!

Svrha mog post scriptuma(p.s.) je bila da podsetim, neke,ponavljam neke,''gurue'' ili ''velike majstore'' šaranskog ribolova u nas, koji su aktivno učestvovali u '' poribljavanju'' raznoraznih voda i to u veoma bliskoj prošlosti.

Ako ništa bar neka se postide pred samima sobom,ako to uopšte i mogu,a možda se neki od njih i javi ,mislim možda...

Link to comment
Share on other sites

Generalno moje misljenje je da je riba masovno izlovljena godinama unazad(10-20) na sve znane i neznane nacine.Posledica toga je naravno bila sve manje i manje ribe.Kad smo dosli do tacke da idemo na pecanje i nista ne upecamo onda se postavilo pitanje a gde je riba?Po meni 99 posto otisao na razne pijace,a onaj 1 posto vidimo na nekim slikama i po nekim komercijalama.Ja sam aktivno sa reke(Sava kod BG )presao na komercijale da bih upecao nesto i uzivao u tom danu-odmorio mozak.Nisam neki veliki strucnjak za divlje vode-ne znam mesta-rupe ali znam da tu ribe nema zbog prve recenice,a i neki postovi na ovom sajtu potvrdjuju kolika je svest o tome.Raduje me sto je ovoliki broj ljudi-ribolovaca na ovom forumu,ali je cinjenica da nasim vodama treba VEEELIKA POMOC pravne DRZAVE da bi se vode oporavile pa da za 5-10 god. i mi okacimo slike sa desetak sarana (recnih-vretenara npr.) vracene u staniste.

PS.Svaka cast za divlje vode o kojima stvarno neko vodi racuna.Samo napred.

Link to comment
Share on other sites

Što zaključavati, ljudi iznose svoja mišljenja. tačno je da je ranije bilo svega i svačega, ja to ponajbolje znam sa moje Tvrdenjave, gde su pojedinci desetkovali ribu-ALI BILO IM JE OMOGUĆENO- a savesti nisu imali. Tome se stalo na put, ali u momentu kada je ova voda devastirana. Mnoga jezera imaju sličnu sudbinu ali se mnogi od nas promenili nisu. Moji dobanovčani velikom većinom i dalje godišnju dozvolu pretvaraju u KG ribe koje moraju da ponesu, nažalost tako je ali i to je jedna od tekovina tranzicije. Nisu svi ludi da daju 2-3 hiljade E za opremu, već ono što potroše gedaju da iskoriste da donesu hranu, da vreme provedeno na pecanju ima i koristi. Takve ljude ne mogu da osuđujem do momenta dok se ne pretera, dokne počne iživljavanje sa mrežama , strujom metlicama, dok od toga ne počne da se zarađuje. E to treba najstrože kazniti , zabraniti, učiniti sve da se to ne ponovi. Svest je ono na čemu trebamo da radimo i kad nju popravimo i mi ćemo biti bolji!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...