Jump to content

BILO NE PONOVILO SE


smrki

Recommended Posts

Svaka cast Dr Raso! U potpunosti se slazem sa vama.

Na jezerima sirom Srbije (mislim na podrucja gde se peca slobodno sa dnevnom ili godisnjom dozvolom, gde se riba nosi kuci), moze se jasno videti kako pojedinci na 10,20,30...a vidjao sam i vise, stapova prosto receno "tamane" ribu. Kazu:"Za sve stapove imamo dozvole, svi su pokriveni dozvolama"!

To je slika danasnjice. Veliki broj sarana "obesenih na kuke", jos to slikas i hvalis se????! Kupis dozvole za celu rodbinu, po mogucstvu i komsiluk (za neku dobru komsinicu :D , npr.), pa da tamanimo ribu. Jer kao sto je vec pomenuo Dr Rasa: "GODISNJE DOZVOLE SE PRETVARAJU U KG RIBE KOJE MORAJU DA PONESU", kako bi isplatili dozvole i svaki dinar koji su ulozili u opremu!!!!!!!!!!!

 

NISU SVI TAKVI!!! Cast izuzecima. A verujem da je takvih bar danas vecina!? Jer u suprotnom ribolov nema buducnost :( !

I kao sto Dr Rasa kaze:"SVEST JE ONO NA CEMU TREBA DA RADIMO, I KAD NJU POPRAVIMO I MI CEMO BITI BOLJI!"

 

RIBOLOV JE ONO NAJLEPSE U ZIVOTU SVIH NAS. ONO STO NAS CINI SRECNIM :) :) :) !!!!!!!!! Potrudimo se da tako i ostane.

 

Pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

Pratim ovu i jos mnogo slicnih tema na vise sajtova i negde sam iznosio svoje misljenje a negde nisam. Vezano za ovu sliku sa pocetka posta mogu da kazem sledece jer sam donekle upoznat sa desavanjem. Slika je stara otprilike nekih 15 godina. ljude sa slike poznajem veoma dobro i u dobrim smo odnosima i nadam se da niko nece reci EVO BRANI IH. Naime tih godina je u Pavlovcima vazilo pravilo TRI SARANA PO DNEVNOJ DOZVOLI MOZE DA SE NOSI KUCI. E sad ljudi sa slike su u pavlovcima svake godine imali svoja mesta i pecali su skoro uvek na dve garniture stapova. moglo se pecati na cetiri stapa po dozvoli. njih je bilo 5 i svaki je uzimao po dve dozvole. znaci imali su pravo da odnesu 30 SARANA. nisam brojao na slici koliko ima ali mislim da nisu ispunili dozvoljeni broj pogotovo sto su tad pecali dan/noc/dan. slika jeste sluzila njima za uspomenu i neku vrstu hvaljenja pred drugima ali je to tad bilo normalno. inace tada su pecali na boile dok su drugi mislili da stavljaju na udicu MINDJUSE I KOJEKAKVE GLUPOSTI JER NISU NI ZNALI STA JE TO BOILA. Glupo ihg je nazivati lopovima jer su odneli ono sto im je bilo zakonom odobreno a isto tako nisu ni ubice jer nece sigurno zivog sarana staviti u zamrzivac. I iz ribarnice kad danas odneses sarana kuci zakoljes ga nozem je..ga. sto se mene tice nisam nesto ogorcen kad vidim te slike a isto tako nemogu da kazem ni da mi odgovaraju. Danas isto tako ima mnogo sarandzija i takmicara koji su u skorije vreme poceli da se bave tim sportom i naravno ne znaju da nekad nije postojao sistem UHVATI I PUSTI. Mene licno brinu oni likovi koji i dan danas kradu i otimaju na razne nacine a sto je najgore imaju m.u.d.a da ukradu sa komercijale pa cak i na takmicenju. nekad se nosilo kuci za zamrzivac a danas da bi se ustekalo za dobar pribor itd. Toliko od mene i nadam se da nisam nikog uvredio svojim misljenjem. POZDRAV
Link to comment
Share on other sites

Pratim ovu i jos mnogo slicnih tema na vise sajtova i negde sam iznosio svoje misljenje a negde nisam. Vezano za ovu sliku sa pocetka posta mogu da kazem sledece jer sam donekle upoznat sa desavanjem. Slika je stara otprilike nekih 15 godina. ljude sa slike poznajem veoma dobro i u dobrim smo odnosima i nadam se da niko nece reci EVO BRANI IH. Naime tih godina je u Pavlovcima vazilo pravilo TRI SARANA PO DNEVNOJ DOZVOLI MOZE DA SE NOSI KUCI. E sad ljudi sa slike su u pavlovcima svake godine imali svoja mesta i pecali su skoro uvek na dve garniture stapova. moglo se pecati na cetiri stapa po dozvoli. njih je bilo 5 i svaki je uzimao po dve dozvole. znaci imali su pravo da odnesu 30 SARANA. nisam brojao na slici koliko ima ali mislim da nisu ispunili dozvoljeni broj pogotovo sto su tad pecali dan/noc/dan. slika jeste sluzila njima za uspomenu i neku vrstu hvaljenja pred drugima ali je to tad bilo normalno. inace tada su pecali na boile dok su drugi mislili da stavljaju na udicu MINDJUSE I KOJEKAKVE GLUPOSTI JER NISU NI ZNALI STA JE TO BOILA. Glupo ihg je nazivati lopovima jer su odneli ono sto im je bilo zakonom odobreno a isto tako nisu ni ubice jer nece sigurno zivog sarana staviti u zamrzivac. I iz ribarnice kad danas odneses sarana kuci zakoljes ga nozem je..ga. sto se mene tice nisam nesto ogorcen kad vidim te slike a isto tako nemogu da kazem ni da mi odgovaraju. Danas isto tako ima mnogo sarandzija i takmicara koji su u skorije vreme poceli da se bave tim sportom i naravno ne znaju da nekad nije postojao sistem UHVATI I PUSTI. Mene licno brinu oni likovi koji i dan danas kradu i otimaju na razne nacine a sto je najgore imaju m.u.d.a da ukradu sa komercijale pa cak i na takmicenju. nekad se nosilo kuci za zamrzivac a danas da bi se ustekalo za dobar pribor itd. Toliko od mene i nadam se da nisam nikog uvredio svojim misljenjem. POZDRAV

Pravi odgovor na pravom mestu, cestitam sad se konacno vidi prava slika dogadjaja,nebih nista dodao niti oduzeo.

 

HVALA.

Link to comment
Share on other sites

Pravi odgovor na pravom mestu, cestitam sad se konacno vidi prava slika dogadjaja,nebih nista dodao niti oduzeo.

 

HVALA.

 

 

PS. ZABORAVIO SAM DA DODAM DA JE ONAJ KOJI JE IZMISLIO TO PRAVILO DA SE ZA DOZVOLU NOSI JEDAN, DVA ILI TRI SARANA TOTALNI KRETEN I TEK KAD SE STRIKTNO BUDE ZABRANILO BILO KAKVO NOSENJE RIBE SA JEZERA BILO KOJIH ISTO VAZI I ZA REKE, TEK TADA CE SE ZNATI NEKI RED I ZAKON A DOKLE GOD POSTOJI ONO /OVDE SME A TAMO NE SME/ MI SPORTSKI RIBOLOVCI IMACEMO ISTE ILI SLICNE PROBLEME.

ZATO MISLIM DA JE VREME DA SE MI MLADJI UOZBILJIMO A I STARIJI NARAVNO PA LEPO MOTKE U SAKE, A HVALA BOGU SVI POSECUJEMO I DIVLJE VODE U SVOJOJ OKOLINO PA KAD VIDIS DA NEKO KRADE OPLETI PO LEDJIMA. DRUGE NAM NEMA. :sword:

Link to comment
Share on other sites

Ceva zaboravio si da kazes da oni nisu jedini koji su to radili svi koji su imali prilike da tada pecaju sjatili su se u Pavlovce i jos gore stvari radili!

Rumljani nisu bili jedini, bilo je tu ljudi iz drugi gradova i sela(koji su svasta radili) :angry:

Link to comment
Share on other sites

aj kada je sve po zakonu bilo ...znaci pokrivas dozvolama nosenje sarana kuci se po meni pretvorilo u izivljavanje. zivotinje neasi bliski rodjaci u zavisnosti od vrste love da bi prezivele tj. da bi jele . sada neke zivotinje kao lav i hijena plen dele i sa komsijama , a neke ga sakrivaju po drvecu i raznim mestima.zivotinje dali instiktno ili razmisljajuci cuvaju sa tim nacinom lova hranu za sebe i svoje potomke .da li je moguce da covek koji navodno ima vise pameti ,razuma i inteligencije ima bolji nacin opstanka od zivotinja....koji meni nije jasan u ovoj temi !!!

 

znaci ovako ako je neko nesto radio a nije kaznjen a ne moze dase dokaze da je bilo po zakonu (jel u ovoj zemlji dokazujes svoju nevinost , a ne dokazuje se krivica ) retroaktivno moze da se kazni pocinioc ! znaci ako je neko tukao svoju zenu pre 15 ili 20 godina tada nije bilo zakona za to delo , danas ga imamo takav zakon i on uz malo dokaza moze da bude kaznjen !

 

ne moj da sada mislite da ja hocu da kazem da se kazni taj covek nego da i nad zakonom ima rupa u zakonu i da se sve danas moze samo

DA SE BUDE COVEK TO JE TESKO NAUCITE !

 

kao sto pisete o novitetima na ovom sajtu kako se udice vezuju , kako se prave boile..... tako mozete da uvedete edukaciju

PONASANJE NA VODI !

Link to comment
Share on other sites

Ceva zaboravio si da kazes da oni nisu jedini koji su to radili svi koji su imali prilike da tada pecaju sjatili su se u Pavlovce i jos gore stvari radili!

Rumljani nisu bili jedini, bilo je tu ljudi iz drugi gradova i sela(koji su svasta radili) :angry:

 

zare totalno si u pravu ali nisam zaboravio, jednostavno nisam hteo da spominjem nikog drugog jer su ovde prozvani odredjeni ljudi. svi znaju ko je bacao mreze ko je krao i jos mnogo toga radio a danas se predstavljaju kao sportski ribolovci i propagiraju UHVATI I PUSTI sistem pecanja. ja sam samo hteo da kazem da je glupo posle toliko vremena nekog osudjivati za nesto sto mu je bilo dozvoljeno tadasnjim pravilima pecanja. e sad je druga prica sto kad nasem coveku das prst on hoce celu saku. i naravno ponavljam da mene licno brinu ljudi koji i danas rade takve i jos gore stvari i vreme je da se tome stane na put. znaci da treba zabraniti nosenje bilo koje ribe sa bilo koje vode, naravno zakonom, pa ko hoce da dozvolu pretvara u kilazu nek batali pecanje a za cenu dozvole nek kupi u ribarnici sta hoce i koliko hoce. pozz

Link to comment
Share on other sites

Molim da se ovo privede kraju, zakljuca, dozeveo sam dosta raznih neprijatnosti sa raznih strana,bio sam i ostao crna vrana, ne zelim vise nocnih mora,ili moja tiha patnja vec sada, ako budem pecao u tom kraju da ce mi neko prici iza ledja i zavaliti sljagu, ili nedaj boze prisloniti neki kratez uz uvo.
Link to comment
Share on other sites

Molim da se ovo privede kraju, zakljuca, dozeveo sam dosta raznih neprijatnosti sa raznih strana,bio sam i ostao crna vrana, ne zelim vise nocnih mora,ili moja tiha patnja vec sada, ako budem pecao u tom kraju da ce mi neko prici iza ledja i zavaliti sljagu, ili nedaj boze prisloniti neki kratez uz uvo.

Nece druze taman posla Sremci su pitom i gostoljubiv narod to je opste poznato.

Link to comment
Share on other sites

svi se mi nadamo da je proslo vreme kada se za razne nesuglasice prislanjalo NESTO uz uvo, na celo itd. tema i treba da se zakljuca jer kad bi svi poceli iskreno da govore sta znaju o ovakvim slucajevima pnda bi izgleda bas bilo raznih PRISLANJANJA.

 

pozdrav svima i bistro u narednoj sezoni koja samo sto nije pocela. samo jos da se sneg otopi pa gas na vodu

Link to comment
Share on other sites

ipak treba da se nasloni nesto....... POCNIMO SA SREDNJIM PRSTOM KOJI TREBA NASLONITI NA CELO ALI SVAKO SEBI SA SLEDECIM PITANJEM !!!

 

 

sta smo radili ,sta radimo i sta cemo raditi u buducnosti!

JA SAMO KOMENTRAISAO SLIKE A NE LJUDE JEL LJUDE NE ZNAM ! VALJDA CE OVA NASA RASPRAVA URODITI PLODOM !!!

Link to comment
Share on other sites

ipak treba da se nasloni nesto....... POCNIMO SA SREDNJIM PRSTOM KOJI TREBA NASLONITI NA CELO ALI SVAKO SEBI SA SLEDECIM PITANJEM !!!

 

 

sta smo radili ,sta radimo i sta cemo raditi u buducnosti!

JA SAMO KOMENTRAISAO SLIKE A NE LJUDE JEL LJUDE NE ZNAM ! VALJDA CE OVA NASA RASPRAVA URODITI PLODOM !!!

 

daj boze da urodi plodom. PRST NA CELO OBAVEZNO PRISLONITI I DOBRO RAZMISLITI O SVEMU

Link to comment
Share on other sites

Molim da se ovo privede kraju, zakljuca, dozeveo sam dosta raznih neprijatnosti sa raznih strana,bio sam i ostao crna vrana, ne zelim vise nocnih mora,ili moja tiha patnja vec sada, ako budem pecao u tom kraju da ce mi neko prici iza ledja i zavaliti sljagu, ili nedaj boze prisloniti neki kratez uz uvo.

nerazumem sto si pokretao ovakvu temu a jos si usput rekao da imas ,,bools ako nemozes da odbranis svoj stav.

sto se tice slike i jedne i druge blago receno katastrofa.

i jos nesto nemoj se sekirati ako te neko rokne mi cemo te osvetiti

Link to comment
Share on other sites

Ha, koja smo mi krajnost.. jedemo ribu ko leba :-)... i alavo punimo zamrzivace... ne mislim na sebe i na ostale na foumu, vec generalno na narod (kvorum u skupstini = generalno)... Sa druge strane sam saznao sta se dogadja u Austriji i Nemackoj... Oni tamo imaju jake kompanije za proizvodnju ribe, koje godisnje dobijaju velike pare odnosno prave profit veliki... a ljudi tamo nemaju obicaj da jedu ribu mozda pastrmku i smudja nista vise i to ponekad... A po njihovom zakonu kada upecas ribu moras da je nosis ne smes da je pustis :-))... E oni su opet druga krajnost... al oni pate od suficita a mi od pogubnog deficita....
Link to comment
Share on other sites

:saran: :saran: :saran: :saran: :saran: :saran:

zao mi je momak skoro si izumro ali nadam se da ima i onih drugih koji ce :zoro: da te vrate u sto vecem broju . onakve slike nisu sramota nego odraz nekulture i nebrige jednog vremena i nekih ljudi.nadam se da su ta vremena prosla i da dolaze bolja.nezaboravite na mlade edukujte ih jer BOLEST SE SIRI AKO SE NELECI.

 

bistro na vodi

Link to comment
Share on other sites

ove godine cu da idem u Dobrodol,Jarkovce Borkovac,da vidim kako to vracaju ribu ,ako je pre toga prvo uhvate.I ne moj te se toliko iscudjavati tim slikama,a ti Smrki vataj se nekog posla bre

 

Grile,krajem marta se vidimo na Borkovcu i videćeš da će sva riba da bude vraćena,naravno ako je bude bilo.:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

GRILE neznam zasto mislis da se riba nevraca????Ako se budmo sreli na vodi i to divljoj a ne komercijala videces!!!!Oni koji me znaju potvrdice ti da ma gde god pecao .....i kad upecam naravno ta riba ide nazad....i neznam zasto je to toliko cudno????DA se riba vrati...osecaj je extra!!!!Probaj pa ces videti!!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...