Jump to content

Najloni Made In Usa


Recommended Posts

Za sledeću sezonu bi probao neki od ova dva najlona eventualno i ovaj treći, koristio bi za šarana.

Dobro bi mi došao savet ako ih je neko koristio da se odlučim koji da odaberem.

To su : 

  1. Stren Original 1000 Yard  12 Lb
  2. Berkley Trilene XL 1000 Yard 12 Lb
 
   možda  Berkley Big Game Gold Carp  20Lb
Link to comment
Share on other sites

Godinama koristim Big Game sto Carp ali vecinom original i bez ikakvih zamerki koristim 10 i 12lbs i to je vrh najlon. Takodje ga koristim i za soma od 25 lbs.

Trilene Xl je lep i mekan ali ne previse otporan na abraziju. Za ciste terene  i daleko odlican

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Najbolji najlon koji sam koristio bio je USA Sufix Xcelon i Sufix XL Strong  original, ali je to bilo odavno.

Sufix je sada Rapalin.Trenutno imam Sufix tritanium jak ali mi se nesviđa što se mnogo isteže i nepuca na čvoru.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Najbolji najlon koji sam koristio bio je USA Sufix Xcelon i Sufix XL Strong  original, ali je to bilo odavno.

Sufix je sada Rapalin.Trenutno imam Sufix tritanium jak ali mi se nesviđa što se mnogo isteže i nepuca na čvoru.

I  ja imam jako lepo iskustvo sa Sufix Xcelon, ali odavno, nabavljao sam ga iz madjarske u limenim kutijama i najlon je bio ludilo, za sarana na dunavu sam koristio 0,40, a za soma 0,50 mm. Sada koristim trilen big game, a nabavljam ga iz skorpiona iz hrvatske i prezadovoljan sam.

Link to comment
Share on other sites

Već duže vreme koristim STREN Original...Prvo sam koristio onaj morskoplavi iz Formaxa 0,44 i bio je odličan smo mnogo krut...

Pre tri godine preko prijatelja uspem da nabavim američki...20 lb Hi-vis gold...Dve godine stajao u kutiji i proletos ga stavim na mašinice...jednom rečju...FENOMENALNO...

Naručeno u raznim nosivostima na onim velikim kalemima...

Inače u rezervi mi stoje Berkley big game 20 lb i Sufix Superior 30 lb... To se na suvo ne može pokidati...

Jedino one podmornice u Dunavu ... :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Stigli najloni iz Kanade, nije baš ono što sam hteo ali poslužiće. Malo testiranja su položili odlično

1.- Berkley® Trilene® Big Game 12 lb  Green

2.- Berkley® Trilene® Big Game 12 lb  Clear

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...