Jump to content

Sirina Buzz Barova


Recommended Posts

Iz Vaseg licnog iskustva me interesuje dali su prakticniji ili bolji siri ili uzi Buzz barovi na rod podu,i za koju varijantu bi se pre opredelili???

Ja sam ove sezone pecao na novom custom made rod podu koji je pravljen po narudzbini,on je imao siroke buzz barove za 3 stapa,ali je njihova sirina zadovoljavala 4 stapa,ja pecam na 3,tako da mi je uglavnom smetala ta njihova sirina,desavalo mi se da se udarim na njih kada vadim ribu i vrtim se oko rod poda jer su siroki,ili sam imao problem da podbacim stap ispod stapa(kada imam ribu na srednjem stapu,izmedju ona dva stapa je bilo vise od pola metra) i tako sam dosao do zakljucka iz prakse od jedne sezone pecanja na tom rod podu da bi mu jedino skratio buzz barove. Izmerio,probao da mi se masine ne kace izmedju sebe a opet da imam par cm izmedju njih i dosao do zakljucka da ih skratim na 47cm,sto sam i uradio. Pa me interesuju Vasa iskustva po pitanju sirine buzz barova? :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Nisam dosad imao pod sa širokim buzz barom, ali posedujem foxov ranger pod sa buzz barovima za 3 stapa i mogu da ti kažem da me izuzetno nervira mali razmak, masinice skoro da se cesu jedna o drugu, tako da dobro razmisli na koju ćeš ih dužinu skratiti. Kod ranger poda dimenzije buzz bara mislim da su prednji 55 i zadnji 50 cm, s tim da ih ja obrnuto stavljam zbog gore pomenutog problema. Rod pod je ekstra, čvrst, stabilan, kvalitetan, ali ne mogu da verujem da su buzz barove toliko stisnuli. I da dodam, masinice koje koristim nisu previše glomazne, u pitanju su tica abyss 9000.
Link to comment
Share on other sites

Nisam nigde nasao, da li postoji za ranger širi buzz barovi da se uzmu? Da ne preteram, nije sad d ne može da se peca, i da preterano smetaju ovi standardni, ali pri odlaganju stapova u pod, treba obratiti pažnju, pogotovo na ručku masinice, ali pri dizanju štapa ( kontra, vadjenje..) nema nikakvih problema, sa te strane je skroz ok.
Link to comment
Share on other sites

Nisam nigde nasao, da li postoji za ranger širi buzz barovi da se uzmu? Da ne preteram, nije sad d ne može da se peca, i da preterano smetaju ovi standardni, ali pri odlaganju stapova u pod, treba obratiti pažnju, pogotovo na ručku masinice, ali pri dizanju štapa ( kontra, vadjenje..) nema nikakvih problema, sa te strane je skroz ok.

Znam da za sky pod postoje siri barovi, kao i barovi za 4 stapa....mora da postoje i za rengera

Link to comment
Share on other sites

Nisam nigde nasao, da li postoji za ranger širi buzz barovi da se uzmu? Da ne preteram, nije sad d ne može da se peca, i da preterano smetaju ovi standardni, ali pri odlaganju stapova u pod, treba obratiti pažnju, pogotovo na ručku masinice, ali pri dizanju štapa ( kontra, vadjenje..) nema nikakvih problema, sa te strane je skroz ok.

najbolja varijanta ti je da uzmes buz bar za rendzera za 4 stapa,i po sredini buz bara probusis rupu stavis onaj navoj i pecas sa 3 stapa i nema problema ni guranja,a ako ti nekad zatreba da pecas na 4 stapa opet imas rupe i za 4 stapa 

Link to comment
Share on other sites

Minimalno rastojanje izmedju dva stapa na buz baru je 23sm. Omogucuje koriscenje i najvecih masina bez problema.

 Tako je,ja sam moje tacno skratio na 23cm po stapu,i to je sasvim o.k.po meni,ja imam bblc i bez problema staju,..rucice masinica se ne kace ni u jednom polozaju,tako da mi odlicno odgovara ta sirina od 23cm. Sto se tice FOX-a renger-a ili sky poda,znam da u fox-ovom katalogu ima buzz barovi za tri i cetri stapa,tako da sigurno mogu da se uzmu za cetiri pa da se nesto preradi,kao sto kaze VladaBG

Link to comment
Share on other sites

Nisam nigde nasao, da li postoji za ranger širi buzz barovi da se uzmu? Da ne preteram, nije sad d ne može da se peca, i da preterano smetaju ovi standardni, ali pri odlaganju stapova u pod, treba obratiti pažnju, pogotovo na ručku masinice, ali pri dizanju štapa ( kontra, vadjenje..) nema nikakvih problema, sa te strane je skroz ok.

postoje i za sky i za fenger siroki buz barovi za tri stapa . Imao sam i za jedan i za drugi pod.
Link to comment
Share on other sites

Znam da za sky pod postoje siri barovi, kao i barovi za 4 stapa....mora da postoje i za rengera

ima i za rengera siroki i prednji i zadnji i ako se potrazi malo moze da se kupi ja sam moje prodao zadnje sikiju pa neka vam on kate koja jevsirina tih sirokih . A ko ima para za sky ili renger glupo je da sece i busi izvadi 30-40e i kupi siroke barove ali ja recimo nevolim siroke vec da su mi skroz knap
Link to comment
Share on other sites

ima i za rengera siroki i prednji i zadnji i ako se potrazi malo moze da se kupi ja sam moje prodao zadnje sikiju pa neka vam on kate koja jevsirina tih sirokih . A ko ima para za sky ili renger glupo je da sece i busi izvadi 30-40e i kupi siroke barove ali ja recimo nevolim siroke vec da su mi skroz knap

Buz barovi su mi na tavanu,sjebao sam nogu,pa ne mogu da se penjem.Ako moze neko drugi da napise,da ne teram zenu da se vere po merdevinama.Staju 3 Shimano AT XTB bez da se dodiruju rucke.

Link to comment
Share on other sites

Buz barovi su mi na tavanu,sjebao sam nogu,pa ne mogu da se penjem.Ako moze neko drugi da napise,da ne teram zenu da se vere po merdevinama.Staju 3 Shimano AT XTB bez da se dodiruju rucke.

ma nemoj da se penjes dovoljno je da kazes otpeilike koliko jecrazmak . Ja mislim da staju bblc i jos dosta mesta ima .
Link to comment
Share on other sites

Buz barovi su mi na tavanu,sjebao sam nogu,pa ne mogu da se penjem.Ako moze neko drugi da napise,da ne teram zenu da se vere po merdevinama.Staju 3 Shimano AT XTB bez da se dodiruju rucke.

Upravo to bih da uzmem, dosad nisam čuo da imaju širi buzz barovi. Nego Shiki, da ne bi možda prodao tvoje?

Link to comment
Share on other sites

uz moje skromno poznavanje, mogu ti preporučiti da naručiš UK : Fox-ov sajt "Store Locator- South Yorshire-Billy Clarke - Sheffield,

Extra Wide 3-Rod Buzz Bars (For Ranger Pod)(Front 55cm,Back 50cm)
 Catalog Code:
CPR020   Catalog Price~ 25.5 £

Prostije ne može biti.Uloguj se plati kreditnom karticom i obavestiće te Email-om, kad pakuju i šalju.Pouzdani su i jedni od retkih koji šalju u Srbiju. Ovi koje ti preporučujem su odlični "Front 55cm,Back 50cm", čak bi mogli i da se skrate koji santimetar, ali to je lična stvar.

Edited by Jocan
Link to comment
Share on other sites

uz moje skromno poznavanje, mogu ti preporučiti da naručiš UK : Fox-ov sajt "Store Locator- South Yorshire-Billy Clarke - Sheffield,

Extra Wide 3-Rod Buzz Bars (For Ranger Pod)(Front 55cm,Back 50cm)

 Catalog Code: CPR020   Catalog Price~ 25.5 £

Prostije ne može biti.Uloguj se plati kreditnom karticom i obavestiće te Email-om, kad pakuju i šalju.Pouzdani su i jedni od retkih koji šalju u Srbiju. Ovi koje ti preporučujem su odlični "Front 55cm,Back 50cm", čak bi mogli i da se skrate koji santimetar, ali to je lična stvar.

Link to comment
Share on other sites

http://www.carpologija.com/index.php/shop.html?page=shop.product_details&product_id=612&category_id=19&flypage=flypage.tpl

 

Ako ne patite od kompleksa da vam su i buz barovi FOX evo predlog kako da to resite.

Oni srafovi na koje navijate cevcice koje drze buz bar mozete pomeriti prema unutar !

Daleko od toga da sve mora da bude markirano, lično smatram da posedujem skroman pribor, sa po nekim nazovimo "firmiranim" stvarima. Ovi buzz barovi su veoma zanimljivi, jedino što bi tu moglo biti odstupanje je boja, koja je različita u odnosu na pod, pa sad baš da ne pravimo uskršnja jaja ;-) Vasile, ja vec duže vreme pratim vaše radove i samo mogu da vam skinem kapu za profesionalnost i originalnost vaših proizvoda. Ima nekoliko vaših modela rod podova koji mi se izuzetno svidjaju, a nadam se u budućnosti da ćemo nešto i realizovati.

Link to comment
Share on other sites

uz moje skromno poznavanje, mogu ti preporučiti da naručiš UK : Fox-ov sajt "Store Locator- South Yorshire-Billy Clarke - Sheffield,

Extra Wide 3-Rod Buzz Bars (For Ranger Pod)(Front 55cm,Back 50cm)

Catalog Code: CPR020 Catalog Price~ 25.5 £

Prostije ne može biti.Uloguj se plati kreditnom karticom i obavestiće te Email-om, kad pakuju i šalju.Pouzdani su i jedni od retkih koji šalju u Srbiju. Ovi koje ti preporučujem su odlični "Front 55cm,Back 50cm", čak bi mogli i da se skrate koji santimetar, ali to je lična stvar.

Hvala Joca, po katalogu dolaze buzz barovi tih dimenzija, sad sam u nedoumici da ove što imam mogu biti uži. Kad djem kući baš ću izmeriti, pa proveriti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...