Jump to content

Hrana Za Zig-Rig


Recommended Posts

kompletan sistem zig-rig-a nam je donekle poznat ,i koristimo ga na jezerima na koima je dozvoljen ali sad se pokazalo da nije svaka hrana za ovo pecanje pa me zanima kako ste se dovijali u pravljenju hrane za ovu vrstu pecanja.Dali za sve vode koristite istu prihranu ili se razlikuje u zavisnosti od jezera ,dubine ,ili necega drugog .

http://www.youtube.com/watch?v=YEuTAr5L6Ug

http://www.youtube.com/watch?v=RsqtQrhzUug

ovako to rade oni koji nam prodaju ali dali je neko od vas pokusao sam ........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eno ti Kasapska na primer.. 5 zig rig takmicenja riba sva iskidana...

Mozda kada bi nesto napisali oni koji su pecali na zig rig , a ne prepricavanje nekog ko nije video sistem za zig rig i da prica kako kida ribu . Mada mi vise lichi na klasicnu pricu proizvodjaca boila . Jer sa 5 kg hrane za zig rig od 150-200 din po kg menjas 5 kg boila od 15-20 eura i vise ribe i pre napecas na zig . Ja nisam nesto vest pecanjem sistemom zig rig ali oko 50-tak riba koje sam ulovio tom metodom riba je bilo regulano uhvacena za usta . Ne kazem da se ne desava da se riba uhvati sa strane , Boze moj , da li se nikad nije desilo da se i na klasican dubinski sistem zakaci za ledja , rep itd ???

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Eno ti Kasapska na primer.. 5 zig rig takmicenja riba sva iskidana...

Zar to nebi trebao Nenad da izjavi a ne ti?....Ljudi prestanite da idete po inerciji nekih pametnjakovica kojima ova tehnika ne odgovara zbog njihove egzistencije na takmicenjima,neznanja ili nemogucnosti savladavanja nepoznate tehnike koja je priznata svuda u svetu samo ovde ne,( prodavce boili,spodova , tigra da ne spominjem )..Svako ko ima nedoumice oko ovoga sto sam napisao neka okrene Nenada i sam se uveri u ovo  sto sam napisao, JEDINA mana ovog pecanja je sto posle vise dana ZIG-ovanja vecini ribe treba nekoliko dana da se spusti na dno i pocne sa normalnim hranjenjem na dnu (cak i to nekada nije 100% tacna teorija nego se podjednako hrani u svim slojevima i za vreme Zig-a i posle)

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zasto bi kupovao spec hranu..nadjes nekog takmicara na plovak, i on ti objasni koju saransku hranu sa cim mesas, i sta dodas za povrsinsku aktivnost.....imas od svakog proizvodjaca specijalne saranske hrane i specijalne za povrsinu (sensas abbletes cini mi se)...dodas malo mleka u prahu, hleba razmucenog u vodi da dobijes kasu (koja pravi oblak) i dodas suve komponente kao sto je puffi cukk i slicno...bitno ti je da hrana pada na dno lagano i usput se raspada i ostavlja oblak, posle se te suve cestice sa dna podizu do povrsine....malo maste malo probe i pichi....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Svaka hrana za lov kedera (povrsinska npr VDE Surface Cloud) + spod od sto sitnijeg zrnevlja. Od dodataka ima da se kupi mutilo za hranu ovaj dodatak pojacava efekat magle i ima ga u vise boja (Top Secret Color Claud),odlicae su i hlebne prezle koje proprzis na ulju tako duze ostaju pri povrsini,kokosovo brasno isto vrlo lagana komponenta sve u svemu malo para za hranu a daje ribu sto je na kraju i najvaznije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...