Jump to content

Prenos Recnog Sarana Na Revir


Recommended Posts

i cuvali ga ko rodjeno dete,cuvali ga ko malo vode na dlanu,cuvali ga ko nevinu komsinicu,cuvali ga ko zadnjih 100evra... i nisu ga sacuvali na kraju umro,i on i jos neki broj velikih riba,iz nekog razloga neznam kog a i za nasu temu nebitno ...

 

ko zna koliko je jos ribe uginulo po komercijalama prosle,predprosle ili pre 5godina... e a onda je pitanje od te ribe sto je pocrkala koliko tu ima riba sa divlje vode...

mi ga kao gistro sacuvamo sa divlje vode za neku kintu i onda on tamo nekom ispadne kad se slika pa crkne,ili od preterane hemije crkne,ili ostane bez vazduha leti na 50c pa crkne,ili udje neka bakterija u vodu pa crkne... i jos hiljadu jedan razlog ima

Pa crkao je jer nije u svom prirodnom okruženju dali bi crkao da su ga pustili u  vodu odakle potiče  ?Barem bi bio manje trovan i  manje puta uboden  Zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Crkao je najverovatnije zbog neke bolesti nije zbog prevelikog broja uboda sigurno...nije bila poenta u uginucu vec teskoci da dodjes do ovakvog ulova.Mislim da je na stotine ribolovaca pecalo ne bi li ga upecalo a dolijao je samo 10ak puta,koliko takmicenja slobodnog pecanja na hiljade udica a on lukavo izbegava udicu

Link to comment
Share on other sites

Kad ste vec zapoceli i tu temu ne mogu a da se ne osvrnem na to jezero Mika Alas i na tamosnje jako jako lose improvizovane nazovi "duseke"ili sta je vec ono. Neki pokusaj, nesto.... ne znam. Vise lici na onu kadu za klanje svinja prije nego na mekan i pristojan dusek za prihvat ribe.

Kad se malo bolje pogleda pa to je bolan najzesce oruzje sto ima tamo, za sporu i sigurnu smrt.

http://zaslike.com/files/wtvj1go6m8o7289g044.jpg

http://zaslike.com/files/n9sdenx8pdr6jkysxmya.jpg

http://zaslike.com/files/ishmd4ydthpfrw4kmuee.jpg

http://zaslike.com/files/t2dqasfkr9f3o1c204x.jpg

Ovo gore na slikama je mozda nesto najgadnije sto sam vidio. Sklepane daske prekrivene sa jako malo spuzve i sasvim sigurno iako nisam imao dodira sa ovim, tvrde ivice ovog leteceg tanjira. Ne mogu drugacije da nazovem jer ovo je sve samo ne dusek za prihvat ribe.

Ne smijem ni da pomislim koliko je puta riba ispala ljudima i udarila glavom od ovu ivicu koja je tako stidno prekrivena spuzvom. Zagarantovane unutarnje povrede i sok ribi.

Pored ovoga gore navedenog, u njihovoj galeriji slika ima jako puno ljudi koji istini za volju nemaju pojma kako drzati pravilno ribu. Ma koliko neko mislio da se ovdje izmotavam i pametujem ali drzanje ribe za stomak ribi moze da nanese unutrasnje povrede koje nisu vidljive i kasnije ribu da odnese u sigurnu smrt usljed unutrasnjeg krvarenja.
Ako neko misli da to nije tako, onda uzmite neki manji panj i lezite potrbuske na njega i sve ce vam se samo kazat.
Ovo dakle posebno vazi za velike primjerke.

Nadalje, grljenje ribe ko da je dijete i prislanjanje iste na odjecu skida joj sluz koja joj sluzi kao zastita od raznoraznih parazita, bakterija i kojecega kojih svakako ima u svakoj vodi i samo vrebaju kada ce imati sansu da se nakace na svog stanara.
Smrt takodje neizbjezna.

Ovo su moja vidjenja neceg sto se zove nebriga o stvorenju u koje se kunemo da ga cuvamo a ustvari losih primjera svud okolo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Rekao sam na pocetku ovog posta"Ima voda za koje se raspitas,da su dobro cuvane ,odrzavane  a i da im treba ribe.Ljudi dobre volje,ljudi pristalice sistem iskljucivo uhvati i pusti,a ne uhvati i pojedi".

Link to comment
Share on other sites

Uhvati i pusti znaci,bar kod nas,ulovis sarana,slikas il snimis i pustis nazad,ako me razumes ....

Uhvati i pusti nije ono,povatas sicu na Jarkovcima i pustis u baru pored bazena,ako me razumes....a onda tu istu baru neko zatruje i ti sarani zajedno sa patkama odose na smetliste,tuzno.

Link to comment
Share on other sites

Ne nego ostavis te sarane u jarkovcima i onda zavrse u mackinim ustima ili u energozelenoj.Nemoj druze tako.To sa patkama se desilo delom coveka,opet jedna necuvana voda i sta da se radi.Ali nije mnogo pocrkalo. Dosta tih sarana sa Jarkovaca pliva u bari i jos uvek je zivo i zdravo,A mogu reci da su i ulepsali nekom noci pecanja na toj vodi ai pak nekom je ulepsalo i trpezu.Sve se zna ali sta da se radi...

Link to comment
Share on other sites

Ja  glasam i predlažem za uredbu zakona da se STROGO ZABRANI  , prenošenje ribe iz matične vode  bilo gde .Je r time joj se  narušava sve na štaje navikla .Zašto   na silu neko živo biće odvajati od  matičnog mesta , tj jata u kom je odrasala li bolravila ? Jel to pojneta uhvati i pusti ?

Jel to ono  šaran naš nasušni  ?Pa dobro ljudi  ako je to uhvati i pusti pokret C&R  onada ajde da sa revira  upecanu prenosimo na jezera da imao šansu da upecamo na divljoj vodi   miku , peru lazu , simu i jorgovanku itd .Mislim da je ovo sa tim nošenjem ribe u revire  sa divljih voda pro..nje i  da  nimalo nije humano .Aj  budimo macani pa upecajmo istu ribu više puta kao neke kolege na divljoj vodi ? Vidi te na Mrtvoj Tisi ima ogomnih šarana i amura  i somova i td . Ali je prava retkost upecati iste  i da ja vidim nekog da na mestu gde hranimo uhvati i pakuje maticu koju sam ja vratio u vodu  (šarana 17, 600) Nezanm šta bi sa dotičnim bilo .Jer  taj šaran je uspeo da izbegnemreže , struju , plin itd  a da ga neko nosi,  da ga budala ispusti , da ga idijot truje hemijama , da ga kasapi  kasape udicama.  E rodjaci nema šanse ! Tu ribu sam zapamtio i kada bi je negde video ja mislim da bi urnebes napravio  da bi taj revir prestao da radi  odmah taj dan.Prema tome ako je C&R onda je to na mestu gde je riba upecana .Jer  nemogu više da ćutim  i suzdržavam se  na to da se i vako osiromašene divlje vode pustoše za hebeni 100 eura ma ni za milion. A valsnici  koji imaju revire mogu ribu da kupe   u ribnjacima tipa bečej , ečka itd .E toliko od mene  u ovoj temi .

Link to comment
Share on other sites

Ssta bre presipate vise iz supljeg u prazno.jarkovce je desetkovao bre covek jedan sto se spaslo spaslo se . Pinc je zatrpo Jesic sto smo spasli spasili smo.samo trabunjate.dal je iko sa komercijale preneo ribu ...nije.ja na dunavu cekam ceo dan dit a gospodin dosao u 10 da izvadi mrezu ispred mene pa svakog cu preneti gde je bezbedan.
Link to comment
Share on other sites

Nek si se oglasio Prijatelju moj:-))Reci ti njima ja vise nemam strpljenja.Milivoje dragi druze ,slazem se da ribu nebi trebalo odnikle prenositi i nigde je stavljati.Slazem se da joj je mesto i u Dunavu i u Tisi i u Jegricki(ja tamo pecam isto),sva riba treba tamo da bude gde joj je prirodno staniste...Aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,da su uslovi i zemlja i ljudi i zakon u organizovanom stanju.Samo tada se slazem sa svim sto govorite.Ali posto nije tako,treba je preneti u ruke ljudi koji ce je cuvati i kod kojih ce prosek ugrozene,koja je stradalao ljudske nesmotrenosti  ili prirode  biti minimalan,u odnosu na ribu koje se nesmotreno vadi iz dunava ,mrezom i strujama i nesavesnim ribolovcima.Kao i za nasa  jezera,tako i za vase drage reke gde pecate,unistili ste vi sami,i niko drugi.Tas na vagi ce jednog dana prevagnuti na komercijale,videces.Zalosno jeste,ali istinito.

Link to comment
Share on other sites

....Tas na vagi ce jednog dana prevagnuti na komercijale,videces.Zalosno jeste,ali istinito.

 

Hoce, isto kao i paljenje elektronske cigare posle seksa sa plasticnom lutkom. Ali se nadam da necu biti ziv da tome svedocim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

.Tas na vagi ce jednog dana prevagnuti na komercijale,videces.Zalosno jeste,ali istinito.

 

 

Za ovo si u pravu prijatelju moj  .Taj tas je  već dobrim delom prevagnuo  jer krivi smo mi kao sto kaže i balašević u pesmi .Nažalost je tako ja sam mrsio i kidao  najlone u mreže  na par voda nebih da imenujem  . Ali  počeli su da lopinjaju  i na komercijalama Ima lik kod nas u selu koji u ribnjake ide plati sto eura za sat vremena i paje sta opaje to nosi  .Ja sam ga bio priajvio i svadjao se sa njim i nakraju su mi isekli gume na autu   i zalepili   nalepnicu da će mi zapaliti auto i kucu ako se nesmirim .

Link to comment
Share on other sites

Limare,izvini,ne limune.U to ne mogu da poverujem.Da deset godinaa pecas i tacno znas koji je koji saran a da pri tom nisi nikad upecao istog.

 

Prepoznajes sarana i godinama kasnije po markantim stvarima kao na primer oziljci,oblik,farba,krljusne mustre itd...

 

Ja ga upecao u decijem vrticu sa 13+kg

http://www7.pic-upload.de/31.01.14/9kt6qpj56m7t.jpg

 

Kolega ga upecao prosle godine sa 24kg

http://www7.pic-upload.de/31.01.14/nhpoobsrj8yw.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Prepoznajes sarana i godinama kasnije po markantim stvarima kao na primer oziljci,oblik,farba,krljusne mustre itd...

 

Ja ga upecao u decijem vrticu sa 13+kg

http://www7.pic-upload.de/31.01.14/9kt6qpj56m7t.jpg

 

Kolega ga upecao prosle godine sa 24kg

http://www7.pic-upload.de/31.01.14/nhpoobsrj8yw.jpg

Lepota za videti, vec zamisljam vase odusevljenje pri spoznaji,mene odusevila i slika.

Jel to riba sa velike divlje vode? vidim spominjes deciji vrtic kada je bio 13+,nisam bas razumeo,a deluje mi da je divlja voda.

Uglavnom idealna potvrda da se pojedina riba moze prepoznati i posle puno godina :good:

Ili njega smatras sa 13+ , da je bio u doba zabavista :) Kod vas onda kasno krecu sarani u pretskolsko,sala mala:)

Link to comment
Share on other sites

Sremac,da ne ceses muda po Viru i Jarku i vise se posvetio Dunavu i ti bi pecao a ne samo fotografisao :-D

Ja zivim za dan da vas tako kad 'prenosite' ribu uhvati Baca cuvar npr :-D ....ja zaista neznam kako bi se ja ne daj Boze ponasao u takvoj situaciji,molio bi se samo da se zemlja otvori pod nogama,jesi li se kad zamislio o tome?!

ovo je neiscrpna tema ali svaki put kad nanjusim bara Indjija prdi mi se JER poznati sarandzija Bole bubnjar dodje na Gajicku u Pazovu i pocne da mitinguje kako ce kad upeca tu sarana odneti u 'baricu' jer ovo Pazovackp jezero je nicije i ne treba tu rba a nema predstavu da je tu ubacivano stotine evra ribe kojekakve i da ljudi koliko toliko postuju nas trud ulozen u jezero.........

Link to comment
Share on other sites

Kad ste vec zapoceli i tu temu ne mogu a da se ne osvrnem na to jezero Mika Alas i na tamosnje jako jako lose improvizovane nazovi "duseke"ili sta je vec ono. Neki pokusaj, nesto.... ne znam. Vise lici na onu kadu za klanje svinja prije nego na mekan i pristojan dusek za prihvat ribe.

 

Kad se malo bolje pogleda pa to je bolan najzesce oruzje sto ima tamo, za sporu i sigurnu smrt.

 

http://zaslike.com/files/wtvj1go6m8o7289g044.jpg

 

http://zaslike.com/files/n9sdenx8pdr6jkysxmya.jpg

 

http://zaslike.com/files/ishmd4ydthpfrw4kmuee.jpg

 

http://zaslike.com/files/t2dqasfkr9f3o1c204x.jpg

 

Ovo gore na slikama je mozda nesto najgadnije sto sam vidio. Sklepane daske prekrivene sa jako malo spuzve i sasvim sigurno iako nisam imao dodira sa ovim, tvrde ivice ovog leteceg tanjira. Ne mogu drugacije da nazovem jer ovo je sve samo ne dusek za prihvat ribe.

 

Ne smijem ni da pomislim koliko je puta riba ispala ljudima i udarila glavom od ovu ivicu koja je tako stidno prekrivena spuzvom. Zagarantovane unutarnje povrede i sok ribi.

 

Pored ovoga gore navedenog, u njihovoj galeriji slika ima jako puno ljudi koji istini za volju nemaju pojma kako drzati pravilno ribu. Ma koliko neko mislio da se ovdje izmotavam i pametujem ali drzanje ribe za stomak ribi moze da nanese unutrasnje povrede koje nisu vidljive i kasnije ribu da odnese u sigurnu smrt usljed unutrasnjeg krvarenja.

Ako neko misli da to nije tako, onda uzmite neki manji panj i lezite potrbuske na njega i sve ce vam se samo kazat.

Ovo dakle posebno vazi za velike primjerke.

 

Nadalje, grljenje ribe ko da je dijete i prislanjanje iste na odjecu skida joj sluz koja joj sluzi kao zastita od raznoraznih parazita, bakterija i kojecega kojih svakako ima u svakoj vodi i samo vrebaju kada ce imati sansu da se nakace na svog stanara.

Smrt takodje neizbjezna.

 

Ovo su moja vidjenja neceg sto se zove nebriga o stvorenju u koje se kunemo da ga cuvamo a ustvari losih primjera svud okolo.

Malo si se zajebo,ispod je 8cm sundjera a okolo 4cm,Ja sam ih sasio pa znam sta je unutra, ciradno platno je poklonjeno od strane jedne firme,nije bas izgledno ali sluzi dobro.Veoma cenim tvoje stavove,primetio si to valjda,ali zajebi sluz i garderobu,zbog toga cu da se batalim C&R i da pocnem da nosim ribu kuci.Idolopoklonstvo je jeres,necemo valjda da obozavamo sarana kao krave u Indiji,sekta u kojoj je vrhovni bog saran.Preziveli su mnogi sarani bez podmetaca,sa obrisanom sluzi i nedezinfikovanim ranicama od udice,nista im nije falilo.PRETERUJEMO :a054:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Stvarno  ljudi  preterujemo   pa kao su  pre pecali bez svih tih čuda muda ?

Malo je pretano sve to evo ja ću vam reći na Jegričkoj gde pecam niko  živ ni na takmičenju ni na solo pecanju nekoristi te dušeke ni  anti biotike pa nijedan šaran nije crkao .Niti ce  mi smo  tako poslai svileni a to me nervira  .Jakoooo .Jbt  oćemo i zastavu  šaranašku da obojimo duginim bojama pa da sa ruakvicama hirurškim  prihvatamo srane .Jaooo

Link to comment
Share on other sites

Lepota za videti, vec zamisljam vase odusevljenje pri spoznaji,mene odusevila i slika.

Jel to riba sa velike divlje vode? vidim spominjes deciji vrtic kada je bio 13+,nisam bas razumeo,a deluje mi da je divlja voda.

Uglavnom idealna potvrda da se pojedina riba moze prepoznati i posle puno godina :good:

Ili njega smatras sa 13+ , da je bio u doba zabavista :) Kod vas onda kasno krecu sarani u pretskolsko,sala mala:)

Otto za koje vreme je dostigao 24kg? Hocu reci koliko je vremena proslo izmedju ove dve fotke?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...