Jump to content

Prenos Recnog Sarana Na Revir


Recommended Posts

Obzirom da uglavnom pecam na Dunavu i u malom broju slucaju od upecanih riba ponesem kuci neki manji komad ili dva jer je gazdarica i klinci slabo jedu. Dosao sam na ideju da ove godine probam da upecanu ribu odnesem na neko jezero i tamo je pustim. Mislio sam konkretno na Adu safari. Interesuje me dali je to neko vec radio i  koliko je izvodljivo to uraditi, kao i hoce li prihvatiti takvu ribu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Safari ima i dovoljno ribe bez te tvoje,a Dunav nazalost sve manje! Iskreno mislim da je riba najsrecnija tamo gde  zivi...u Dunavu, tako da ti je moj savet ako je vec pustas da to uradi u vodu iz koje si je i izvadio....to snimis i okacis na youtube, kao primer drugima a pogotovo mladjim pecarosima. Mislim da je neces usreciti pustanjem u Safari.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ovo nisi smeo da napises. Ocekujem osipanje rafalne paljbe po tebi u najskorijem mogucem roku. :) I slazem se sa Srdjanom, vrati je u njenu vodu, gde si je upecao. Ne razmisljaj da ce je skupiti mrezarosi ili strujarosi. Idi logikom da ce jos nekom sportskom ribolovcu pruziti zadovoljstvo, kao sto je i tebi i da ce je i on vratiti, pa sta joj Bog da... Lepo je sto si pitao, pozdrav.
Link to comment
Share on other sites

Srkijan, svaka cast! Takva informisanost se retko srece! Potpuna posvecenost i zainteresovanost - za svaku pohvalu! Da li si raspolozen za poslovnu saradnju? Razmisljao sam da otvorim skolicu o saranskom ribolovu na Dunavu - npr da edukujes buduce sarandzije? Pa da organizujemo druzenja - pravljenje riblje corbe, a da napravimo par blokova gde bi ti odrzao par kratkih predavanja? Cene ucesca simbolicne, a za zene dz - da spojimo lepo i korisno :) Steta bi bilo ne iskoristiti tvoje iskustvo... sve najbolje brate!

uote name="Srkijan" post="91437" timestamp="1390923283"]Mislim da Safari ima i dovoljno ribe bez te tvoje,a Dunav nazalost sve manje! Iskreno mislim da je riba najsrecnija tamo gde  zivi...u Dunavu, tako da ti je moj savet ako je vec pustas da to uradi u vodu iz koje si je i izvadio....to snimis i okacis na youtube, kao primer drugima a pogotovo mladjim pecarosima. Mislim da je neces usreciti pustanjem u Safari.

 

Mislim da Safari ima i dovoljno ribe bez te tvoje,a Dunav nazalost sve manje! Iskreno mislim da je riba najsrecnija tamo gde  zivi...u Dunavu, tako da ti je moj savet ako je vec pustas da to uradi u vodu iz koje si je i izvadio....to snimis i okacis na youtube, kao primer drugima a pogotovo mladjim pecarosima. Mislim da je neces usreciti pustanjem u Safari.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Alasu uvek sam za druzenja, pogotovo na Dunavu! Riblja corba i ostalo....mislim da je Dunav bacen u drugi plan, a imamo tu cast da nam pripada njegov najlepsi tok! Samo mi to ne znamo da iskoristimo...bazirali smo se na pecanje u "kadi", a ziva voda je prepustena bezzakonju i javasluku! Nadam se da ce se jednom tome stati na put i da ce mnogo vise sarandzija pecati i imati prilike da upecaju dunavskog divljaka na Dunavu nego na komercijalama!

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da uglavnom pecam na Dunavu i u malom broju slucaju od upecanih riba ponesem kuci neki manji komad ili dva jer je gazdarica i klinci slabo jedu. Dosao sam na ideju da ove godine probam da upecanu ribu odnesem na neko jezero i tamo je pustim. Mislio sam konkretno na Adu safari. Interesuje me dali je to neko vec radio i  koliko je izvodljivo to uraditi, kao i hoce li prihvatiti takvu ribu.

Mislim prijatelju da će ga manje boleti da  ga  vratiš u Dunav. Biće manje puta uboden  i možda jednom i  nikada mu neće neki sivonja usta pokidati  ..

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema potrebe za rafalnom paljbom, covek lepo pitao, lepo mu se i odgovori ... U zadnje vreme je generalno pljuvanje po forumu, a kao i svako drugo pljuvanje, potpuno je nekorisno i besmisleno.

 

U vezi sa pitanjem - moje je misljenje da je to kao sto je mucenik lav uhvacen u svojoj slobodi i zatvoren u zoo vrt. Mene dusa boli kad vidim takve zivotinje pod kljucem. E sad, ima mnogo drugih ljudi koji ce gledati pozitivne strane toga - ne preti mu nikakva opasnost kao u divljini, ne mora da trazi hranu, zivi u zlatnom kavezu tako reci.

 

Bez ikakve zle krvi i teskih reci - samo zamisli kako jednu divlju ribu u svoj svojoj lepoti pretvaras u teskog dzankija navucenog na hemije i druge gluposti, pa onda kad mu otupe svi instinkti iznabadanog sto puta udicama i vracenog za jos maltretiranja ... a ona odatle ne moze, i buducnost nema, to joj je to. Mislim da ta riba zeli da crkne sto pre.

 

Zaista mislim da je bolje da ribu ubijes i pojedes nego da je odneses iz Dunava u kadu safari. Mislim da je mnogo humanije. I da ne bude zabune, ne smatram sarana epskim-bogolikim bicem, i malo su mi mucni preterani uhvati i pusti moralisti. Ne treba ici u krajnost.

 

Sta ces ti na kraju uraditi - samo je na tebi. Bitno je da znas za i protiv. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema potrebe za rafalnom paljbom, covek lepo pitao, lepo mu se i odgovori ... U zadnje vreme je generalno pljuvanje po forumu, a kao i svako drugo pljuvanje, potpuno je nekorisno i besmisleno.

 

U vezi sa pitanjem - moje je misljenje da je to kao sto je mucenik lav uhvacen u svojoj slobodi i zatvoren u zoo vrt. Mene dusa boli kad vidim takve zivotinje pod kljucem. E sad, ima mnogo drugih ljudi koji ce gledati pozitivne strane toga - ne preti mu nikakva opasnost kao u divljini, ne mora da trazi hranu, zivi u zlatnom kavezu tako reci.

 

Bez ikakve zle krvi i teskih reci - samo zamisli kako jednu divlju ribu u svoj svojoj lepoti pretvaras u teskog dzankija navucenog na hemije i druge gluposti, pa onda kad mu otupe svi instinkti iznabadanog sto puta udicama i vracenog za jos maltretiranja ... a ona odatle ne moze, i buducnost nema, to joj je to. Mislim da ta riba zeli da crkne sto pre.

 

Zaista mislim da je bolje da ribu ubijes i pojedes nego da je odneses iz Dunava u kadu safari. Mislim da je mnogo humanije. I da ne bude zabune, ne smatram sarana epskim-bogolikim bicem, i malo su mi mucni preterani uhvati i pusti moralisti. Ne treba ici u krajnost.

 

Sta ces ti na kraju uraditi - samo je na tebi. Bitno je da znas za i protiv. 

Bravo  Kolega .Naj iskrenije  podržavam svaku reč iz tvoga posta.

Link to comment
Share on other sites

Postoji velika verovatnoca da se taj isti saran divljak iz Dunava na Safariju "prevrne" tj.ugine jako brzo. Jednostavno ribi ne prija nova sredina, na Safariju je veliki problem kiseonik u vodi u toku letnjih vrucina posto je plitka i mala voda...onda takmicenja, pa kacenja ribe na rekreativnom pecanju koja odlazi sa sve sitemima u granje i tu ugine....
Tako da se ne bi slozio sa kolegom Toncem kada poredi tog sarana sa divljim lavom i zlatnim kavezom...veca je verovatnoca da ce na Safariju umreti nego u dunavskim panjevima.

Mislim da je Dejanova ideja proistekla iz zelje da se gazda Ljubi "uslihta" doniranjem dunavskog sarana, tj. da za uzvrat dobije par dozvola za slobodno pecanje na Safariju. Ne vidim ni jedan drugi racionalan razlog ovakvog gesta, iskreno.

 

Link to comment
Share on other sites

Pravna pouka...

Ako si ga upecao legtimno od onog trenutka kada uđe u meredov tvoja je volja šta ćeš učiniti sa ribom. ;)

Ja bih voleo da ga vratiš, a možda i pojedeš. Kako ti volja... Lepo je vratiti prirodi ono što je napravila, ali ne zaboravi da je tvoj trud nagradila.

Ne zaboravi da te od ribokrađe deli nepoštovanje lovostaja i pecanje bez dozvole.

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da uglavnom pecam na Dunavu i u malom broju slucaju od upecanih riba ponesem kuci neki manji komad ili dva jer je gazdarica i klinci slabo jedu. Dosao sam na ideju da ove godine probam da upecanu ribu odnesem na neko jezero i tamo je pustim. Mislio sam konkretno na Adu safari. Interesuje me dali je to neko vec radio i  koliko je izvodljivo to uraditi, kao i hoce li prihvatiti takvu ribu.

poz deki drago mi je da cujem da neko ko peca sarana na dunavu hoce da vrati ribu, to pozdravljam ,sa druge strane ako vec imas zelju da mu promenis staniste ucini to tako sto ces ga odneti na neko veliko divlje jezero tipa dobrodol (moje misljenje), ako ovo neradis zbog para a mnogi jesu prodavali ribu revirima nego zato sto smatras da ce mu u novoj sredini biti bolje probaj ,ali jos jednom razmisli gde ces da ga odneses da ti posle nebude zao sto si ga otrgao od njegovog prirodnog stanista .nece se desiti smak sveta zbog jednog sarana ,ali ako te posle bude grizla savest sto si ga negde odneo svatices da ti odluka nije bila dobra .ti imas savesti samim tim sto oces da mu podaris novu sansu ,nemoj ga izneveriti.......

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam ovo jer gledam sta se radi sa ribom (ne mislim samo na sarana) pogledajte sta se prodaje na pijacama.To sto je napisao Srkijan nisam ni pomislio, (nije lepo od njega jer me ne poznaje, ja to nebih rekao za nekoga koga ne znam)  vec mi je ta voda prva pala na pamet. Oni koje srecem na pecanju nose sve sto upecaju, mera i lovostaj tu nisu bitni. I svi vi znate da je to tako. Moja ideja je bila da je bolje pustiti u neku vodu jer i ako je ponovo upecaju pustice je.

Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam, samo pokusavam da shvatim zasto bi je bas u Safari pustio....nisam imao nameru da te uvredim kolega. Po meni je bolje i da je pojedes nego da je pustis da se muci u Safariju... Mislim da bi najbolje bilo ako vec ne zelis da je vratis Dunavu onda je bar pusti u Adu Ciganliju ....to je lepa voda i cuvana je...ima dosta sarana divljaka tamo.

Link to comment
Share on other sites

Samo ti njega prika pusti gde god hoces il ga odmah  pojedi .Ukoliko ga vratis odmah u Dunav  napunices usta ovim sto te teraju da ga vratis...

Ima voda za koje se raspitas,da su dobro cuvane ,odrzavane  a i da im treba ribe.Ljudi dobre volje,ljudi pristalice sistem iskljucivo uhvati i pusti,a ne uhvati i pojedi.Stupis u kontakt snjima i oni sa tobom cekaju deset dana pored vode i kada ga upecas odmah mu nabiju masku skiseonikom na usta,i bolnicarku pored dok ne stigne do svog buduceg stanista.A ti si druze dozivotno kum tog jezera.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa nije saran toliko bolan sto je promenio sredinu koliko se ovde pise.Nije sve tako crno ako se  prebaci u komercijalu a skoro da nema komercijale koja nema divljaka u jezeru.Cela stvar je potekla bas od komercijala koje su imale potraznju za velikm ribama sto je i dan danas tako.

Da budemo iskreni da je sve bolje kod nas,do cuvarske sluzbe,filtera za fabrike,odmuljenih vodotokova itd niko ne bi pomislio u tom prvacu vec kao i kod drugih vracati sve nazad i dali sansu da saran naraste preko 30 kg pa da ga pecamo.Ovako vraca se a vec ga cekaju dinamit(nase mesto su rasturili dinamitasi),plin,mreza sad postala sitna rabota.

Jos nesto sto mozda zagolica mastu,pande su skoro istrebljene a geni se uzimaju bas iz tih zooloskih vrtova da se razmnozavaju,pa sad kad bi uporedili sa saranom videli bi da mozda se i na taj cuva gen autohtonog sarana koji je na ivici istrebljenja.Prosle godine je bilo katastrofalno izlivanje madjarskih ribnjaka i sva riba zavrsila u Dunavu,pecao se madjarac popularni golac koji ce da se ukrsti sa nasim saranom dunavskim.Kad se sve to uporedi dobija se siroki saran za razliku od pravog oklagijasa.

Da ne bude zabune,ja sam pristalica C&R i vratio sam dosta sarana u Dunav,DTD ... a i dao sam u komercijale poveden svim ovim sto sam napisao a ne za free pecanje ili neku korist.

Realnos je takva a promenice se jednom sve to u korist sarana,samo treba da opstane.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa nije saran toliko bolan sto je promenio sredinu koliko se ovde pise.Nije sve tako crno ako se  prebaci u komercijalu a skoro da nema komercijale koja nema divljaka u jezeru.Cela stvar je potekla bas od komercijala koje su imale potraznju za velikm ribama sto je i dan danas tako.

Da budemo iskreni da je sve bolje kod nas,do cuvarske sluzbe,filtera za fabrike,odmuljenih vodotokova itd niko ne bi pomislio u tom prvacu vec kao i kod drugih vracati sve nazad i dali sansu da saran naraste preko 30 kg pa da ga pecamo.Ovako vraca se a vec ga cekaju dinamit(nase mesto su rasturili dinamitasi),plin,mreza sad postala sitna rabota.

Jos nesto sto mozda zagolica mastu,pande su skoro istrebljene a geni se uzimaju bas iz tih zooloskih vrtova da se razmnozavaju,pa sad kad bi uporedili sa saranom videli bi da mozda se i na taj cuva gen autohtonog sarana koji je na ivici istrebljenja.Prosle godine je bilo katastrofalno izlivanje madjarskih ribnjaka i sva riba zavrsila u Dunavu,pecao se madjarac popularni golac koji ce da se ukrsti sa nasim saranom dunavskim.Kad se sve to uporedi dobija se siroki saran za razliku od pravog oklagijasa.

Da ne bude zabune,ja sam pristalica C&R i vratio sam dosta sarana u Dunav,DTD ... a i dao sam u komercijale poveden svim ovim sto sam napisao a ne za free pecanje ili neku korist.

Realnos je takva a promenice se jednom sve to u korist sarana,samo treba da opstane.

Duka znaci post je extra :).. Zao mi je sto je tako na divljim vodama i rekama.. Vidi i ti cuvari imaju male plate pa ih ovi sto kradu podplacuju da ih ne diraju. Kad pogledas drzavni vrh i nase vode sve je jasno.. SVI KRADU DA BI PREZIVELI ili BILI SNOBOVI...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako na Dunavu nema ribe onda stvarno neznam gde je moze biti...

Aj da je u pitanju kapitalac 20+,30+ pa da se covek i zapita dal da ga prenese negde ponukan svim onim slikama orijasa na removima,vucenja po zemlji i sl. ali ribe od par kila ili vratis ili nosi kuci za tiganj :)

Skoro je Memedovic u emisiji izneo saznanje da na podrucju grada Beograda godisnje alasi i ribolovci izlove oko 700 tona ribe :-D i ribe OPET ima u izobilju!

Zbog komercijala su nasa jezera i opustosena od strane 'dusebriznika' koji su punili svoje dzepove lovom,nekada bese dobra cifra dok sad je to postalo smesno! kad prvo postanemo ljudi pa zatim pocnemo postovati zakon stanje na vodama ce se drasticno popraviti,kad budes znao sta zi treba i koliko ti treba e onda ce biti bolje svima u ribolovu!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pa nije saran toliko bolan sto je promenio sredinu koliko se ovde pise.Nije sve tako crno ako se  prebaci u komercijalu a skoro da nema komercijale koja nema divljaka u jezeru.Cela stvar je potekla bas od komercijala koje su imale potraznju za velikm ribama sto je i dan danas tako.

Da budemo iskreni da je sve bolje kod nas,do cuvarske sluzbe,filtera za fabrike,odmuljenih vodotokova itd niko ne bi pomislio u tom prvacu vec kao i kod drugih vracati sve nazad i dali sansu da saran naraste preko 30 kg pa da ga pecamo.Ovako vraca se a vec ga cekaju dinamit(nase mesto su rasturili dinamitasi),plin,mreza sad postala sitna rabota.

Jos nesto sto mozda zagolica mastu,pande su skoro istrebljene a geni se uzimaju bas iz tih zooloskih vrtova da se razmnozavaju,pa sad kad bi uporedili sa saranom videli bi da mozda se i na taj cuva gen autohtonog sarana koji je na ivici istrebljenja.Prosle godine je bilo katastrofalno izlivanje madjarskih ribnjaka i sva riba zavrsila u Dunavu,pecao se madjarac popularni golac koji ce da se ukrsti sa nasim saranom dunavskim.Kad se sve to uporedi dobija se siroki saran za razliku od pravog oklagijasa.

Da ne bude zabune,ja sam pristalica C&R i vratio sam dosta sarana u Dunav,DTD ... a i dao sam u komercijale poveden svim ovim sto sam napisao a ne za free pecanje ili neku korist.

Realnos je takva a promenice se jednom sve to u korist sarana,samo treba da opstane.

Aj da opljackamo banku, da je ne opljacka neko drugi...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...