Jump to content

Prenos Recnog Sarana Na Revir


Recommended Posts

otto svaka ti cast  na ovako detaljnom i konkretnom odgovoru. Hvala ti uzivao sam citajuci ovo....

a jel zabranjeno vracati ribu samo na rekama i jezerima za koja vazi ta godisnja dozvola,ili je zabranjeno vracati i na klupskim jezerima i jezerima gde se placa dnevna ili vikend dozvola,ili i to zavisi od kluba do kluba i jezera do jezera???

Link to comment
Share on other sites

Mala ispravka burazeru,ako pazljivo procitas shvatices da nema pecanja sa tom dozvolom,placa se dnevna ili godisnja doplata na svim vodama.

 

 

''

Ova dozvola koja me ovlascuje za ribolov se izdaje koliko je meni poznato u svim delovima nemacke osim bavarske  na 5 godina i kosta 60 eura.U bavarskoj imaju poseban zakon da mogu i dozivotnu dozvolu da izvade koja kosta izmedju 300 do 400 eura.Nakon 5 godina produzujes opet i placas 60 eura itd..Iako Imam polozenu dozvolu nemogu da pecam gde ja zelim jer svaka,reka,jezero,pripada ili gradu ili nekom klubu ili nekom privatnjaku kod kojih se moram raspitati dali je otvorena voda za svakog ribolovca uz dokupljene dnevne vikendske ili godisnje karte.Na klubskim jezerima se obicno moras uclaniti i platio godisnju clanarinu i dva puta godisnje oko jezera po cetiri sata odradio svoje sate .

Cim se uclanis u neki klub dobijas odobrenje za pecati na tom ili tim klubskim jezerima i isto tako imaju ti klubovi  neke ugovore sa DAVG i drugim delovima nemacke na kojim vodama se moze pecati bez doplate ali tosu jako malo jezera tako ja to nisam nikad koristio niti znam gde se nalaze.''

Link to comment
Share on other sites

.

''Vracanje ribe je dozvoljeno i zakonski moras ako riba nije u propisanoj meri.Nemacka je jedna od retkih zemlja gde je vracanje ribe strogo zabranjeno ako je u meri i vode se dugogodisnje borbe sa peticijama i sudovima da nam dozvole da mi sami odlucimo dali cu da vratim ribu u element.Kazne su po par hiljada evra ako te uhvate na delu da vracas ribu i ipak je ljubav prema nasem hobiju i ribama jaca pa rizikujemo dok ih vracamo da nas neko uslika i ocinkari.''

 

Zar je moguce da je zabranjeno vracati ribu u meri?????Da li to znaci C&R ne postoji?Osim u slucajevima da te ne vide ili slikaju?!?

 

Sve drugo napisano mi se svidja i posteno sto je takav zakon,samo jos da to stigne kod nas!!!!

Nazalost je takav zakon.Zakon kaze ako ulovis ribu u meri a nezelis daje poneses onda imas kako zakon kaze dve mogucnosti:Ili da je po propisu lisis zivota i poklonis u gradsku kuhinju kao u dobrotvornu svrhu ili da je po propisu lisis zivota i zakopas u zemlju!Ovo nije sala nego gorka istina sa kojom se mi borimo godinama za C&R :pardon:   Obrazlozenje zakona sto nam ne dozvoljavaju pustanje ribe u meri u svoj element je da se sa tim narusava ravnoteza vode i flore.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nazalost je takav zakon.Zakon kaze ako ulovis ribu u meri a nezelis daje poneses onda imas kako zakon kaze dve mogucnosti:Ili da je po propisu lisis zivota i poklonis u gradsku kuhinju kao u dobrotvornu svrhu ili da je po propisu lisis zivota i zakopas u zemlju!Ovo nije sala nego gorka istina sa kojom se mi borimo godinama za C&R :pardon:   Obrazlozenje zakona sto nam ne dozvoljavaju pustanje ribe u meri u svoj element je da se sa tim narusava ravnoteza vode i flore.

Jos da pitam, da li je ogranicen broj komada ili kg za jedno pecanje, koliko se moze izloviti?

 

Hvala Otto na strpljenju!

Link to comment
Share on other sites

Kljucni podatak koji celu masineriju drzi kao podmazanu i garant besprekornog funkcionisanja uredjenja

je upravo strahovito visoka kazna od cak i 50000e i dozivotna zabrana, ukoliko se peca bez dozvola i krsi

bilo koji od propisa! A i ubedjen sam da tamo nema kao kod nas : "ej druze izvini,nisam znao,evo necu vise

nikada,zena, deca, cuda muda...." To je jedini pravni lek na celoj kugli zemaljskoj! Takvih  pet kazni,zaplene

svega i ni cuvari vise ne trebaju... Uopste me ne cudi sto je zabranjeno da se vrati u vodu ulov u meri,jer tamo

sigurno nisu za vreme svakog mresta prosle barabe i strujarosi i pokupili sve...Bukvalno je i disciplinovan ribolovac

potrebna karika u odrzavanju ravnoteze. Niko na svetu nije kulturniji od nikog,sve su to ljudi,samo je pitanje koliko je kome

dopusteno  da se kurcira.

E to vam je njihov Dusan silni :) na malo manje surov nacin i sve kao podmazano...

i opet moram da dodam, ali bice da ovde nekom ne pase bas to podmazano...

Link to comment
Share on other sites

Jos da pitam, da li je ogranicen broj komada ili kg za jedno pecanje, koliko se moze izloviti?

 

Hvala Otto na strpljenju!

Svaka voda ima svoj zakon koliko se sme od Koje ribe po danu i ukupno u citavoj godini poneti.

Link to comment
Share on other sites

Mala ispravka burazeru,ako pazljivo procitas shvatices da nema pecanja sa tom dozvolom,placa se dnevna ili godisnja doplata na svim vodama.

 

 

''

Ova dozvola koja me ovlascuje za ribolov se izdaje koliko je meni poznato u svim delovima nemacke osim bavarske  na 5 godina i kosta 60 eura.U bavarskoj imaju poseban zakon da mogu i dozivotnu dozvolu da izvade koja kosta izmedju 300 do 400 eura.Nakon 5 godina produzujes opet i placas 60 eura itd..Iako Imam polozenu dozvolu nemogu da pecam gde ja zelim jer svaka,reka,jezero,pripada ili gradu ili nekom klubu ili nekom privatnjaku kod kojih se moram raspitati dali je otvorena voda za svakog ribolovca uz dokupljene dnevne vikendske ili godisnje karte.Na klubskim jezerima se obicno moras uclaniti i platio godisnju clanarinu i dva puta godisnje oko jezera po cetiri sata odradio svoje sate .

Cim se uclanis u neki klub dobijas odobrenje za pecati na tom ili tim klubskim jezerima i isto tako imaju ti klubovi  neke ugovore sa DAVG i drugim delovima nemacke na kojim vodama se moze pecati bez doplate ali tosu jako malo jezera tako ja to nisam nikad koristio niti znam gde se nalaze.''

razumem da je dozvola ko dozvola da bi uopste mogao da pecas a da posle placas dozvolu za mesto gde pecas,ali mislio sam sto otto kaze otvorene vode,i klupske vode... jel i na jednim i na drugim je obavezno nosenje ribe...

Link to comment
Share on other sites

Nazalost je takav zakon.Zakon kaze ako ulovis ribu u meri a nezelis daje poneses onda imas kako zakon kaze dve mogucnosti:Ili da je po propisu lisis zivota i poklonis u gradsku kuhinju kao u dobrotvornu svrhu ili da je po propisu lisis zivota i zakopas u zemlju!Ovo nije sala nego gorka istina sa kojom se mi borimo godinama za C&R :pardon:   Obrazlozenje zakona sto nam ne dozvoljavaju pustanje ribe u meri u svoj element je da se sa tim narusava ravnoteza vode i flore.

Sad mi je jasno zasto su svi gastosi iz Nemacke SARANDZIJE!

Link to comment
Share on other sites

otto svaka ti cast  na ovako detaljnom i konkretnom odgovoru. Hvala ti uzivao sam citajuci ovo....

 

a jel zabranjeno vracati ribu samo na rekama i jezerima za koja vazi ta godisnja dozvola,ili je zabranjeno vracati i na klupskim jezerima i jezerima gde se placa dnevna ili vikend dozvola,ili i to zavisi od kluba do kluba i jezera do jezera???

Vlado zakon generalno vazi za sve tipove vode!Ima ponekih voda gde clubovi zazmure na jedno oko ali su to uglavno od sarandzija vodeca jezera ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

prvo sto urade kad predju granicu i udju u srbiju je otvore prozor pa pljunu slajmaru onda stanu na parking pa istresu piksu na pod.... 

 

prvo sto urade kad predju granicu i udju u srbiju je otvore prozor pa pljunu slajmaru onda stanu na parking pa istresu piksu na pod.... 

slajmara 20 evrica, piksla 50  ;)

Link to comment
Share on other sites

ova temi ni trebalo da postoji.Zasto

 

U drzavnoj dozvoli bar kod nas lepo stoji koliko ribe i kojom kilazom mozes da poneses sa divlje vode.sve sto je iznad toga je krivolov a samim tim i krivicno gonenje i nema sta tu da se polemizira.Znaci cela tema je za krivolov.I kod nas kao i kod vas postoji neko staro pravilo pecarosha a to je "jas sam je uhvatio,radicu sta god hocu sa ribom" e pa sa zakonom nije tako.

 

Da se razumemo sa komercijalama je doshlo do expanzije saranskog ribolova.Dosta mladica se upoznala sa nacinom ribolova kao i svime vezano za moderni saranski ribolov.Vecinom nikad se nebi slikala sa velikom ribom i dosta njih u pogreshnom pravcu otishlo.I ja volim ponekad da odem i odpecam 4-5 dana na komercijali ali tipa pelagica a ne neke kadice sa sajlom na sredini gde nema niceg prirodnog.Medjutim to najmanje opravdava nosenje riba sa divlje u komercijalnoj vodi.Da bi gazde sto vise zaradili umeto da nadju nacin poput pelagica da se poribi onoliko koliko ta voda zahteva da bi se unutra saran lepo napredjivao najlakse im da kupe velike ribe sa divlje vode i sto je najgore u najvecem slucaju su to isti oni koje velicamo po takmicenjima.Josh i da se lepo hrani a ne svake nedelje takmicenja da bi mi hranili ribu.znaci sto manje para da se baci a sto vise da se zaradi.

 

Najbolji nacin je primjer conoplja gde se drustvo lepo stara oko ribolovnoh fonda na velikoj vodi,gde se ima kontrole vadjenja ribe i poribljavanje u isto vreme.Pa odesh i uzivas u senci urednoj obali al zato unutar vode je vec druga stvar upecace onaj koji zna.Il na primjer garsko jezero.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost,nisi u pravu 8P Dozvoljen je ulov do 5 kg plemenite ribe ili 1 komad kapitalne plemenite ribe dnevno,dakle sa saranom od npr.15kg na Dunavu mozes da radis sta hoces,nazalost.

Link to comment
Share on other sites

ova temi ni trebalo da postoji.Zasto

 

U drzavnoj dozvoli bar kod nas lepo stoji koliko ribe i kojom kilazom mozes da poneses sa divlje vode.sve sto je iznad toga je krivolov a samim tim i krivicno gonenje i nema sta tu da se polemizira.Znaci cela tema je za krivolov.I kod nas kao i kod vas postoji neko staro pravilo pecarosha a to je "jas sam je uhvatio,radicu sta god hocu sa ribom" e pa sa zakonom nije tako.

 

Da se razumemo sa komercijalama je doshlo do expanzije saranskog ribolova.Dosta mladica se upoznala sa nacinom ribolova kao i svime vezano za moderni saranski ribolov.Vecinom nikad se nebi slikala sa velikom ribom i dosta njih u pogreshnom pravcu otishlo.I ja volim ponekad da odem i odpecam 4-5 dana na komercijali ali tipa pelagica a ne neke kadice sa sajlom na sredini gde nema niceg prirodnog.Medjutim to najmanje opravdava nosenje riba sa divlje u komercijalnoj vodi.Da bi gazde sto vise zaradili umeto da nadju nacin poput pelagica da se poribi onoliko koliko ta voda zahteva da bi se unutra saran lepo napredjivao najlakse im da kupe velike ribe sa divlje vode i sto je najgore u najvecem slucaju su to isti oni koje velicamo po takmicenjima.Josh i da se lepo hrani a ne svake nedelje takmicenja da bi mi hranili ribu.znaci sto manje para da se baci a sto vise da se zaradi.

 

Najbolji nacin je primjer conoplja gde se drustvo lepo stara oko ribolovnoh fonda na velikoj vodi,gde se ima kontrole vadjenja ribe i poribljavanje u isto vreme.Pa odesh i uzivas u senci urednoj obali al zato unutar vode je vec druga stvar upecace onaj koji zna.Il na primjer garsko jezero.

Eto druze koji si pokrenuo ovu temu,gde da odneses svoje sarane koje ne zelis da odtavis u Dunavu.CONOPLJA

Link to comment
Share on other sites

Druze nezelim ja nista da odnesem, sve sto pecam vratim natrag gde sam upecao.nisam uzo ribi neznam koliko godina, ranije kad je bio prijatelj sa komercijalom svi smo nosili ribu da bi napunili jezero al sa saranima do 10kg I bez nikakve nadoknade.svi smo zalelei da imamo jednu komercijalu puno riba gde cese pecati I uzivati svaki dan.nazalost sve pokradeno I izginulo radi nepaznje cuvara I gazde.

zato nijedna novi gazda nece dobiti nista od nas sarandzija nikada vise

Link to comment
Share on other sites

Nisam JAne mislio na tebe,nego na decka sto je temu pokrenuo.Ali ako je tako  kako tvrdis,a ja ti verujem,Conoplja cuvano i pravo mesto,kontrolisano eto prilike da se tamo ostavi da uziva .

Link to comment
Share on other sites

...ranije kad je bio prijatelj sa komercijalom svi smo nosili ribu da bi napunili jezero al sa saranima do 10kg I bez nikakve nadoknade.svi smo zalelei da imamo jednu komercijalu puno riba gde cese pecati I uzivati svaki dan.

 

...nazalost sve pokradeno I izginulo radi nepaznje cuvara I gazde.

 

Da nije ovog drugog, ovo prvo je nesto o cemu ja pricam i podrzavam!!!

A ako je i drugo kako treba, onda je i prvo potpuno opravdano!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kod nas tolstolobika i amura  mozes da nosis koliko hoces... 

 

dulic imao ozbiljne strucnjake za savetnike sve ekolozi i poznavaoci ribe i ribarstva pa proglasise amura za stetocinu...

mozda im se zato sada po jezerima pojavljuju alge, pa nema vise vode za pice.

Link to comment
Share on other sites

Bas tako kao sto David kaze! Nase vode su toliko ciste i bistre da sunce prodire i do 4 metara do dna i zbog toga sad imamo u plicacima i do povrsine lokvanje i drezge auf u dubini do 4 metra je drezga i do metar u visinu porasla.Zato cese ove vise amura i crvenperki poribiti dabi suzbili travu kolko tolko. Amuri mogu da nanose stetu flori samo ako narusavaju ravnotezu vode sto znaci da ih ima previse u toj vodi. U nasem slucaju je pomagac dabi se trava desetkova.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...