Jump to content

Dozvole Za Ribolov 2014


milivoj

Recommended Posts

Kupio sam dozvolu za 2014 god ali cujem pisanja da se ne placa udruzenju clanirana!!Pitam se zasto se ne placa udruzenju clanarina?

Ne znam koje ce udruzenje prodati dozvolu bez svoje clanske karte?Samo udruzenje ima redovne troskove koje se izmiruju i putam clanske karte,drugo je sad pitanje koliko su efiksna udruzenja.

Od svoje 9 god redovno svake godine sam kupovao ribolovacku dozvolu!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje licno misljenje a vi me posle slobodno ispljujte 

 KOME DA PLACAM DOZVOLU 

ZA CEGA DA PLACAM DOZVOLU

KOLIKO OD TE DOZVOLE IDE UDRUZENJU

KAD JE TAJ KORISNIK VODA ZADNJI PUT PORIBIJO TU VODU

I KAD CE KONACNO TAJ FAMOZNI TENDER ZA DODELU VODA KOJI SE ODLAZE SVAKE GODINE U NEDOGLED 

 Ja cu ove godine da pecam bez dozvole i jedva cekam da me poseti doticni gospodin iz RSV ili njegovi lopovi od cuvara ima da bude KUPANJE SA SVE PANTALONICAMA :vava:

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

A sto ides na tu vodu kad nema ribe. Znam da vecina para ode od te dozvole bezveze al znam da i jedan deo ide u klub koji pomaze decu da i oni isete cari takmicenja i pecanja osete.ljudi klinac nema sta da obuje jedan drugi nema sve prozore na kuci treci je malo bogatiji ali su prvaci vojvodine.od tih mojih 6000 600 ide klubu i od toga klinci dobiju hranu za primamu . Al znate koha je to sreca kad uzme medalju.nazalost nisu svi isti klubovi .....uzecu dozvolu cim odledi
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dozvola + DUNAV + TISA + Fruskogorska i ostala Gorska jezera - obliznji kanali DTD, Veliki Backi kanal i PUN GAS.. RIBE DA SE UDAVIS :) 

Samo jos treba znati upecati...

 Ima ribe ali cemu dozvola ?Ribocuvara nigde ni za lek a mesto za pecanje ne mozes da nadjes od sengera,bubnjeva mreza i ostalih pomagala postenih privrednih ribara koji isto teko izlovljavaju ribu bez dozvole a plus toga oni od toga zaradjuju za zivot i cemu to vodi?! 

Eto samo jedan primer tih ribara, Dosli ribocuvari kod jednog starijeg ribara u Krcedin da naplate dozvolu pre par godina i ovom vec dojadilo da oni svake godine dolaze kod njega on redovno placa a pored njega love jos gomila njih i to ljudi koji su od skoro dosli na nase tlo iz nama dragih bivsih republika jugoslavije i niko od njih nema dozvolu ! ,elem cici vec dojadilo i upita cuvare sto oni stalono dolaze kod njega i in im placa sve redovno a od ovih drugih oko njega niko nista a cuvari mu iskreno odgovorili da sto da idu kod njih kada znaju da oni nece da plate a isto tako znaju da ce cica da plati sve sto treba ! Znaci oni su bili na terenu cica im je potkrepio ono minimalno da oni opravdaju svoj rad a za to sto minimum jos 10 njih jos pored cice lovi bez dozvola to njh ne zanima i ko je ovde LUD! KOME DA PLACAMO DOZVOLE I ZASTO?

Link to comment
Share on other sites

Ja palćam sebi dozvolu jer  neću da se  svadjam i raspravljam sa čuvarima i da isterujem pravdu  . A mrežu kada zakčim na mestu gde pecam, zovem čuvare i pred njima je isečem u  1cm .I onda mi je  toliko drago što imam dozvolu . :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

pa ti si onda sretan covek ako kod tebe na tvoj poziv dodje cuvarska sluzba! Kod nas na mom potezu gde pecam taman i da ih neko natera da izadju tj. ne znam ko bi izasao jer iskreno verujem da nema cuvara koji s zaduzeni za Dunav II i da nalete na mrezu samo bi pogledali dali ima plocicu i okrenuli bi se nazad jos bi ni naplatili njihov neopravdani izlazak posto sve mreze su sa plocicama , iskreno to i ja mogu da nastgancam koliko god hoces posto su te plocice smesne ! A ovako taman i da neko od cuvara zaluta do mene nije problem da izvadim pare i platim dnevnu dozvolu! A samo poredjenja radi dozvolu neplacam vec 10 god, unazad i samo jednom sam imao tu cast da mi dodju cuvari u kontrolu tako da jos uvek nema sanse da ja vadim godisnju dozvolu !!! A da  ne pricam o postenim ribolovcima koji vade ratno invalidsku dozvolu za 100 din. evo nek se ogase indjincani koliko ima ratnih vojnih invalida u Indjiji posto tamo u udruzenju je do sada bilo mozda i najvise u Srbiji izdato tih dozvola!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa ti si onda sretan covek ako kod tebe na tvoj poziv dodje cuvarska sluzba! Kod nas na mom potezu gde pecam taman i da ih neko natera da izadju tj. ne znam ko bi izasao jer iskreno verujem da nema cuvara koji s zaduzeni za Dunav II i da nalete na mrezu samo bi pogledali dali ima plocicu i okrenuli bi se nazad jos bi ni naplatili njihov neopravdani izlazak posto sve mreze su sa plocicama , iskreno to i ja mogu da nastgancam koliko god hoces posto su te plocice smesne ! A ovako taman i da neko od cuvara zaluta do mene nije problem da izvadim pare i platim dnevnu dozvolu! A samo poredjenja radi dozvolu neplacam vec 10 god, unazad i samo jednom sam imao tu cast da mi dodju cuvari u kontrolu tako da jos uvek nema sanse da ja vadim godisnju dozvolu !!! A da  ne pricam o postenim ribolovcima koji vade ratno invalidsku dozvolu za 100 din. evo nek se ogase indjincani koliko ima ratnih vojnih invalida u Indjiji posto tamo u udruzenju je do sada bilo mozda i najvise u Srbiji izdato tih dozvola!

Rale Nemoj da  Pljuješ po nama Ratnim invalidima .Jel važi ? Mismo  živote dali za ovu državu i za dobrobit svih  ostali smo bez nogu i ruku  da bi svima bilo bolje druže.  Valjda sam kao jedan od tih zaslužio pošto sam maldost dao za drzavu i sedim u kolicima .Noge neosećam od svoje 20 -te godine . Molim te nemoj.

Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da i kolega Otto vodi svakodnevne polemike sa svojim prijateljima u Nemackoj na ovu

temu da li kupiti dozvolu za predstojecu sezonu ili ne :)

 

Kod nas da postoji zakon u pravom smislu te reci i da se zakonske odredbe striktno sprovode,verovatno bi bilo dosadno :)

 

Vec nazirem u koliko ce razlicitih tematskih smerova ova polemika da ode :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Sve dozvole izdate nam ratnim invalidima su izdate na osnovu rešenja o invlidnosti overenih u  opštini pečatom i verodostojna su orginalnim rešenjima tako da nema laži i podvale .Barem ovde gde ja vadim dozvole.

Link to comment
Share on other sites

Rale Nemoj da  Pljuješ po nama Ratnim invalidima .Jel važi ? Mismo  živote dali za ovu državu i za dobrobit svih  ostali smo bez nogu i ruku  da bi svima bilo bolje druže.  Valjda sam kao jedan od tih zaslužio pošto sam maldost dao za drzavu i sedim u kolicima .Noge neosećam od svoje 20 -te godine . Molim te nemoj.

niko druze na tebe nije mislio,svaka tebi cast ali iskreno na svim tvojim zaslugama...

 

stvar je u tome da je neko udruzenje na foru prodavalo dozvole za 300dinara  umesto za 6000  a prijavljivalo ih kao da su za ratne vojne invalide.... i onda ispade da u tom nekom mestu ima 300 r.v.i a normalnih dozvola izdato 6...

pa sad pare od tih dozvola isle tamo nekom pojedincu,savez ostao bez para,cuvari isto ostali kratki za plate,a ribolovcu lepo dobio dozvolu upola jeftinije....

 

ali valjda to ove godine nece moci

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pa ti si onda sretan covek ako kod tebe na tvoj poziv dodje cuvarska sluzba! Kod nas na mom potezu gde pecam taman i da ih neko natera da izadju tj. ne znam ko bi izasao jer iskreno verujem da nema cuvara koji s zaduzeni za Dunav II i da nalete na mrezu samo bi pogledali dali ima plocicu i okrenuli bi se nazad jos bi ni naplatili njihov neopravdani izlazak posto sve mreze su sa plocicama , iskreno to i ja mogu da nastgancam koliko god hoces posto su te plocice smesne ! A ovako taman i da neko od cuvara zaluta do mene nije problem da izvadim pare i platim dnevnu dozvolu! A samo poredjenja radi dozvolu neplacam vec 10 god, unazad i samo jednom sam imao tu cast da mi dodju cuvari u kontrolu tako da jos uvek nema sanse da ja vadim godisnju dozvolu !!! A da  ne pricam o postenim ribolovcima koji vade ratno invalidsku dozvolu za 100 din. evo nek se ogase indjincani koliko ima ratnih vojnih invalida u Indjiji posto tamo u udruzenju je do sada bilo mozda i najvise u Srbiji izdato tih dozvola!

i ja uvek na vodi gde pecam imam broj od cuvara i kad god mi je nesto sumnjivo ja ga zovem da dodje... 

i on je uvek zahvalan sto sam ga zvao nasao nesto ne nasao,a dva puta je nasao mreze jednom pravu a jednom neko parce mrezicu ali nema veze...

i cuvari imaju neki dinar po metru mreze nije nesto mnogo ali neka vrsta stimulacije,nesto tipa mozda 10dinara po metru ili mozda i vise da ne lupam napamet ali nesto ima... 

e a posto nisu svi cuvari lopovi i nisu svi u talu sa lopovima nego medju njima i postenog sveta daj svaki dinar od mreza verovatno dobro dodje

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kao sto svaki put platim gorivo na pumpi,a nisam zadovoljan sa stanjem puteva u Srbiji,tako i kupim dozvolu.Ta dozvola je jedina stvar koja nas razlikuje od lovokradica koje unistavaju nase vode. Prosle godine sam je pokazao dva puta,oba na Peskari u ZR,na druzenjima,divlja voda me nije,na zalost videla. Za 2014 sam je vec kupio,iako je sve zaledjeno,i nemam predstavu da li cu,i gde pecati.To je za mene stvar kucnog vaspitanja.Poz

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Podmitljivi policajci,akcize na gorivo prevelike,ma ajde da ne vadimo vozacke dozvole iz inata pa sta bude!!Jebes vise ovu temu,svake godine ista prica

ko i oni borci za prava ribolovaca od prosle godine,BOJKOOOT,rezultat je bio sjajan,videli smo.Bravo za Shikija,objasnio je u svom postu zasto se kupuje dozvola. :hi:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rale Nemoj da  Pljuješ po nama Ratnim invalidima .Jel važi ? Mismo  živote dali za ovu državu i za dobrobit svih  ostali smo bez nogu i ruku  da bi svima bilo bolje druže.  Valjda sam kao jedan od tih zaslužio pošto sam maldost dao za drzavu i sedim u kolicima .Noge neosećam od svoje 20 -te godine . Molim te nemoj.

Ne druze evo izvini ako si se nasao uvredjenim to mi nije bilo ni na kraj pameti i naravno da zasluzujete sve to! Nego htedoh reci da gomila ljudi koristi tu pogodnost koja vam je pruzena pa tako je doslo do toga da osobe koje nisu bile ni rodjene kada se sve to desavalo poseduju tu dozvolu,tj osobe koje su potpuno zdrave i koje nisu cak ni vojsku sluzili e na to  sam ja mislio i to nije ni malo u redu i korektno ali i to je verovatno radjeno zbog brojnopsti clanarina odredjenog kluba !

Link to comment
Share on other sites

posto je svi kupujemo neverujem da ce nam biti toliko tesko da napisemo jos bar jedan post i u njemu okacimo  dozvolu sa svojom slikom za 2014 da se vidi ko pise a ko stvarno tako i misli .

pristalica sam da se kupi i sramota bi me bilo sto kazu gore da pored pribora od par hiljada evra nemam dozvolu .....a sad slike

Link to comment
Share on other sites

Ne druze evo izvini ako si se nasao uvredjenim to mi nije bilo ni na kraj pameti i naravno da zasluzujete sve to! Nego htedoh reci da gomila ljudi koristi tu pogodnost koja vam je pruzena pa tako je doslo do toga da osobe koje nisu bile ni rodjene kada se sve to desavalo poseduju tu dozvolu,tj osobe koje su potpuno zdrave i koje nisu cak ni vojsku sluzili e na to  sam ja mislio i to nije ni malo u redu i korektno ali i to je verovatno radjeno zbog brojnopsti clanarina odredjenog kluba !

Sve je ok brate moj .Nemoj se izvinjavati .

http://s28.postimg.org/jl9tc6snx/IMG00487.jpg

 

http://s30.postimg.org/t51f58ss1/IMG00485.jpg

Link to comment
Share on other sites

epa drugari prva godina da ja ne izvadim dozvolu mada samo sto  je krenula godina i raspitujem se gde mogu da izvadim dozvolu samo da pare nedam u ovom nasem lopovskom drustvu . ovamo je javasluk i statut im je napravljen da vise niko nikoga nemoze da smeni a cele zime  se mi ribolivci borimo sa krivolovcima i grebarosima da ne ojasnjavam pisalo je i u reviru i ribolov novinama itd . samo je pljacka a poribljavanja nema ,nijedan revir nemamo ni jedan kup u zadnjih 7 godina kako je nova vlast nije bi o inace je postajao kup grada a vise mi inat nedozvoljava da im dam pare bolje u nekom drugopm klubu ili gradu pa da izgube vode i dodju ljudi da to rade kako treba. pa pitanje je dali mogu negde izvaditi u vasem mestu, inace ako bi bilo pitanje nemoze sta ako mi dodje rodjak iz inostranstva gde ce on vaditi dozvolu ili je to samo laz da nemogu u drugom mestu. kako ja vadim dozvolu svake godine u makedoniji a nemam mesto prebivalista tamo?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...