Jump to content

Dozvole Za Ribolov 2014


milivoj

Recommended Posts

Kao sto svaki put platim gorivo na pumpi,a nisam zadovoljan sa stanjem puteva u Srbiji,tako i kupim dozvolu.Ta dozvola je jedina stvar koja nas razlikuje od lovokradica koje unistavaju nase vode. Prosle godine sam je pokazao dva puta,oba na Peskari u ZR,na druzenjima,divlja voda me nije,na zalost videla. Za 2014 sam je vec kupio,iako je sve zaledjeno,i nemam predstavu da li cu,i gde pecati.To je za mene stvar kucnog vaspitanja.Poz

 

Mozda nisam dobro razumeo, ali ne bih se bas slozio. Mislim da nas od ribokradica razdvaja etika, a ne dozvola. Jedan drugar zbog teske situacije u kojoj se nalazi vec dve ili tri godine ne kupuje dozvolu, i naravno vrlo retko ide na pecanje, ali i kada ode, SVU uhvacenu ribu vrati, kao sto je oduvek radio. Iako nema dozvolu, ja ga ne bih okarakterisao kao ribokradicu.

Ribokradica od 10 upecanih riba za vikend, nece vratiti ni jednu, imao ili nemao dozvolu, bilo da su ribe velike ili male, u mrestu ili zimovniku - sve valja.

Dozvolu kupujem od kada sam poceo da pecam, i dok pecam, kupovacu je.

Link to comment
Share on other sites

Etika i zakonska regulativa su, po meni,dve razlicite stvari.Etika mi nalaze da vratim,u mom slucaju,svu plemenitu ribu u vodu.Zakon i moja dozvola,koja iz njega proizilazi mi daju pravo da sa upecanom ribom radim sta hocu.Ako nemam dozvolu,nesmem da pecam nezavisno o mojoj etici.Tako ja to kapiram.

Link to comment
Share on other sites

Redovno kupujem dozvolu pa sam i ove godine to odradio.  Ovi na begeckoj jami su podneli zahtev za posebnu dozvolu ali mislim da ce biti kao i proslih godina DOPLATNA.

 

Danas razgovarao sa ribocuvarom na begeckoj jami i vadi se uz redovnu objedinjenu i doplatna za jamu po ceni od 2.000,0 din. Znaci redovna 6.000,0+ 2.000,0 doplatna.

Link to comment
Share on other sites

nema doplatne ili je voda komercijalna ili vazi objedinjena za celu srbiju :ribica3:

 

 

Voda je "zasticeni park prirode" i placa se doplatna dozvola za ovu godinu 2.000,0 din. uz obaveznu objedinjenu dozvolu. Tako je u nazad vec dve godine a ovo je treca da se mora vaditi doplatna. Raspitaj se malo bolje. :prijatelji:

Link to comment
Share on other sites

Kao sto je Begecka jama tako je i Koviljski Petrovaradinski rit sa doplatnom dozvolom od 2000 din plus objedinjena 6000 din.Ja pitao u udruzenju a to je isto zasticeni park prirode i mrestiliste.Tako je kako je,bar za sad!

Link to comment
Share on other sites

Dozvole,koristenje voda,poribljavanje,doplatne dozvole i sto cuda..... svake godine ista prica I tako u nedogled. ko hoce kupice dozvolu ko misli da netreba nece i sve po starom.

 

Jedino me zanima kada ce Cepel biti vracen KSR Banatu posto je taj kluba sa svim svojim clanovima zasluzio svojim trudom,zalaganjem i novcem da od obicne deponije napravi vrhunsi revir, koji vec nekoliko godina unazad iz ko zna kojih razloga je zatvoren za slobodan ribolov.

A dok je to bila deponija za sve nikome nije trebala sad bi svi da je se dokopaju. Debela sramota za vode Vojvodine i ceo jeb.... sistem!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da ne bi bilo vise sumnje u ono sto pisem:  http://www.dodaj.rs/t/1X/10N/2OwkrEY6/16022014.jpg http://www.dodaj.rs/t/6/3g/4Hmk2QXw/5/16022014001.jpg

 

Zao mi je sto nije bas najbistrije ali ako neko i dalje sumnja slikacu ponovo. Pise na dozvoli da kosta 1.700,0 a ja sam platio 1.800,0 din. mozda je neka clanarina a nisam ni gledao dozvolu kada sam je platio odnosno primio.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...