Jump to content

Savet Za Boili Mix I Misljenje


Maskirani

Recommended Posts

500g big fish mix-a

500g red hering mix-a

12 jaja

6g addit digest 

30ml nutramino

10g betain hc1

2 ml sweetener

10ml green lipped mussel 

 

ili LPX aromu umesto skoljke

pocetnik sam pa svaki savet dobro dodje

Link to comment
Share on other sites

ok je to , pecace verovatno ali bi ja stavio 5g betaina jer se bojim da ne preterram :D al ono radi kako hoces

i na 12 jaja prilicno sam siguran da ce ti otici skoro 1500g mixa a ne 1000g al dobro idalje je recept ok , mada mozda se varam nikad nisam rolao red hering

i zasladjivac pretpostavljam da je nutrin , taj svi pljuju :D a i meni se nije dobro pokazao ja koristim vnd superzoet obicno oko 10g po kili mixa ili na 10 jaja ostalo je ok po meni

Link to comment
Share on other sites

i zavisi ti jos , kako planiras da koristis te boile , samo za udicu ili za udicu i pva ili za udicu i par pracki oko mesta gde si bacio ili samo za udicu a hranis spod mixom ili hranis nekim drugim boilama a pecas na ove ili i hranis i pecas na ovo ili ono sto ti ja savetujem kako ja ustvari radim znaci spremis spod mixa dovoljno ti je nekih 2-3 kile za nekih 20 raketa i napravis kilu nekih slabih boila npr isto kao ovo samo sto na 12 jaja stavis 3-4ml arome i smanjis nutramino na 20 ml

 

i preli boile sa 10ml nutramina po kili (moze i multimino ili natural atrack ili bilo koji aminokiselinski dodatak moze i csl i melasa ) ali preli ih u svakom slucaju jer ce ti tako boile sigurno brze privuci ribu na spot i razmisljaj kako da navedes sarana da kad dodje na hranjeno mesto i kad vidi svetski sto , da izabere boilu na udici , ako oces posalji mi na pp mail imam 2 knjige na engleskom u pdf formatu o pravljenju boila i ako oces da shvatis zasto bi stavio nesto u boilu a nesto ne eto poklonicuti knjige koje  su mene uvele u sve te engleske  palamudije i trtomudije koje ustvari i jesu korisne ponekad   :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

izabrao si dva dosta jaka mix-a ,puno proteina ali ako vec mora tako onda da to malo razredimo kad si vec napisao 12 kom jaja fali nam jos odprilike 300-350g mix-a

 

500g big fish mix-a

500g red hering mix-a

150g sojinog brasna odmascenog

50g pticije hrane samlevene na pola (bolja poroznost mix-a)

20g robin reda

50g psenicnog griza

30g psenicnih klica

12 jaja

6g addit digest 

10ml nutramino

8g betain hc1

1 ml sweetener

10ml 3d likvid

4ml spiwn crab(bi_carp ruma )

8ml green lipped mussel

 

preliv

10ml multi mino

2g betaina

Link to comment
Share on other sites

Zavisi gde ces pecati, uni boila ne postoji. Na nekim vodama ce pecati odlicno a na nekima dosta slabo. To vazi i za aromu. Trebao si reci gde pecas. Oba miksa su napucana, trebalo bi ih malo razrediti recimo big seed-om izmedju ostalog i zbog granulacije tj. curenja tekucih komponenti iz boile. Za dobar izbor arome trebalo bi znati temperaturu vode i ph iste.
Link to comment
Share on other sites

Zavisi gde ces pecati, uni boila ne postoji. Na nekim vodama ce pecati odlicno a na nekima dosta slabo. To vazi i za aromu. Trebao si reci gde pecas. Oba miksa su napucana, trebalo bi ih malo razrediti recimo big seed-om izmedju ostalog i zbog granulacije tj. curenja tekucih komponenti iz boile. Za dobar izbor arome trebalo bi znati temperaturu vode i ph iste.

 

Ajd objasni mi ziv bio, kako postignes to da ti likvidi u boili ostanu u tecnom stanju i kako napravis takvu boilu gdje ce taj livkid da izlazi iz nje, osim ako to nije onaj shit od Franck Warwicka GEL BAITS koji je samo propali komercijalni trik?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da ne treba da objasnjavam da boila grublje strukture ima bolju instant reakciju tj. brze se otvara tj brze pocne da ispusta aromu, aminokiseline i druge topive elemente ukoliko ih ima.
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da ne treba da objasnjavam da boila grublje strukture ima bolju instant reakciju tj. brze se otvara tj brze pocne da ispusta aromu, aminokiseline i druge topive elemente ukoliko ih ima.

Onako kako si ti objasnio, momak je mogao pomisliti da iz boila treba da curi

 

 

Edited by GORANBILLY
Link to comment
Share on other sites

Zavisi gde ces pecati, uni boila ne postoji. Na nekim vodama ce pecati odlicno a na nekima dosta slabo. To vazi i za aromu. Trebao si reci gde pecas. Oba miksa su napucana, trebalo bi ih malo razrediti recimo big seed-om izmedju ostalog i zbog granulacije tj. curenja tekucih komponenti iz boile. Za dobar izbor arome trebalo bi znati temperaturu vode i ph istisao 

isao bih na debeljacu

Link to comment
Share on other sites

Ako ćeš na Debeljaču, za te pare, za koje si mislio da pokupuješ hemiju i mixeve, lepo kupiš dve stvari. Parfem i silikonski kukuruz. I pecaš. Na žalost tamo ta kombinacija bolje radi od svake boile. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da coveka vodimo u pogresnom smeru sobzirom da kaze da je pocetnik,bolje krenuti od pocetka od nekih jednostavnijih i jeftinijih mixeva.

Ovako je ovaj mix stvarno skup da bi se pocinjalo na njemu. To je neko moje vidjenje stvari al na svakome je da odluci sta hoce!

Link to comment
Share on other sites

Maskirani,

Taj mix sa pocetka teme ti je sasvim ok.

Nisi ti naivan, ili ti je to neko dao....

Nekada se u to dodavala SBS ova frankfurtska....davno bese.

to sam  sam malo istrazivao po sajtovima i sklopio neke od kockica,niko mi nije dao recept.

Edited by Maskirani
Link to comment
Share on other sites

Pravi ti druže bojle pa na vodu isprobavaj pa ćeš sam saznati kroz pecanje koja je dobra koja ne.Debeljaća ti je teška voda za pecanje mnogo je napadnuta hemijom ,pusti parfeme i propilen glikol i td .Evo ti jedan savet koji pali na svim vodama gde ima mnogo hemije .Uzmi vudu u kojoj pecaš u čist neki sud ,stavi 15 tak bojli nek odstije 20 tak minuta u vodi .Pre nego što hoćeš da mamčiš operi ruke u vodi u kojoj pecaš ako ima mulja istrljaj ruke i oper ih onda uzmeš par bojli iz one posude i izdrobiš ih urukama da ti ruke poprime miris onda mamčiš i bacaš u vodu . Nemoj da dipuješ tako isprane ih zabaci u vodu .Bilo bi dobro da  i olovo i udica budu u vodi pre pecanja da poprime miris vode u kojoj pecaš.Izlazi ti druže na vodu i pecaj  nemoj da dozvoliš da se hvata paučina na štapove !!!... Bistro!!!... :pecanje: :pecanje:  :pecanje:  pa će biti  :a034:  :a034:  :a034:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije teška ali je mnogo puta riba hvatana, kad ribu upecaš sama ide na dušek da legne ,dok se slikaš ona pozira i pritom  se smeje jer zna da je posle slikanja puštaš u vodu.A o hejiji i da nepričamo svako takmičenje tona hrane ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...