Jump to content

Mika Alas


ivan bk

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Pitanje,zasto na Miki sad riba uzima samo tiger i nista drugo od ponudjenog?

 

A ko je to Vas slagao da neće ništa drugo???

Mozda  uzima i nesto drugo ali u manjem obimu.Prica se da preovladava tiger  i uglavnom tiger.

Pecate na nesto drugo i koliko?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje,zasto na Miki sad riba uzima samo tiger i nista drugo od ponudjenog?

 

A ko je to Vas slagao da neće ništa drugo???

ma ono je ludnica tamo...pre odes napecas se ko budala da te bole ruke...ove godine jednom odem na isti mamac to jest tajger ubijes ga ....sledeci put odes na isto to sedis i uhvatis tek po kojeg...ajde reko onda mozda je do mene problem...pitam par ljudi sto isto pecaju na to isti slucaj...onda takmicenje neko bude isto tako ....nesto se desava tamo... :) tako da je sad vec diskutabilno pricati sta najvise jede....hahah

Link to comment
Share on other sites

I ja sam to cuo da vracaju sajle, da su mu dali veliki prostar, pa da ga je sad teze izvuci na cistinu. Imali su dosta prituzbi i od rekreativaca i od takmicara, pa ce to da pokusaju, ne bi li bilo kao pre...
Link to comment
Share on other sites

ma ono je ludnica tamo...pre odes napecas se ko budala da te bole ruke...ove godine jednom odem na isti mamac to jest tajger ubijes ga ....sledeci put odes na isto to sedis i uhvatis tek po kojeg...ajde reko onda mozda je do mene problem...pitam par ljudi sto isto pecaju na to isti slucaj...onda takmicenje neko bude isto tako ....nesto se desava tamo... :) tako da je sad vec diskutabilno pricati sta najvise jede....hahah

Videćemo daleko je mart ili april zavisi kad otvore..

Link to comment
Share on other sites

I ja sam to cuo da vracaju sajle, da su mu dali veliki prostar, pa da ga je sad teze izvuci na cistinu. Imali su dosta prituzbi i od rekreativaca i od takmicara, pa ce to da pokusaju, ne bi li bilo kao pre...

Iskreno ne verujem da ce vracati na staro...nije nekom u interesu da se vadi 5 tona ribe po takmicenju

Link to comment
Share on other sites

Ma nije pro

 

 

 

Imaju sto-sta da zabrane, nego sta ce vise da ubacuju???

Malo li je ono sto imaju u jezeru?!

Razne price sam cuo u vezi ovogodishnjeg ribljeg fonda...po meni je manjak ribljeg fonda u odnosu na predhodne dve godine.Vise puta smo prolazili jedan nijedan ili dva sharana ove god.Proshle i prepr. bilo je i po 30kom i to na dooosta jednostavniji spod dok ove god bez dva tri kila tajgera u spodu i naravno na dlaci ako ocesh prosechno da prodjesh.To su mishljenja velikog broja sarandzija koje poznajem i dolaze cesto na Miku kao i ja.
Link to comment
Share on other sites

Razne price sam cuo u vezi ovogodishnjeg ribljeg fonda...po meni je manjak ribljeg fonda u odnosu na predhodne dve godine.Vise puta smo prolazili jedan nijedan ili dva sharana ove god.Proshle i prepr. bilo je i po 30kom i to na dooosta jednostavniji spod dok ove god bez dva tri kila tajgera u spodu i naravno na dlaci ako ocesh prosechno da prodjesh.To su mishljenja velikog broja sarandzija koje poznajem i dolaze cesto na Miku kao i ja.

Ipak tiger je uzeo primat?

Link to comment
Share on other sites

Razne price sam cuo u vezi ovogodishnjeg ribljeg fonda...po meni je manjak ribljeg fonda u odnosu na predhodne dve godine.Vise puta smo prolazili jedan nijedan ili dva sharana ove god.Proshle i prepr. bilo je i po 30kom i to na dooosta jednostavniji spod dok ove god bez dva tri kila tajgera u spodu i naravno na dlaci ako ocesh prosechno da prodjesh.To su mishljenja velikog broja sarandzija koje poznajem i dolaze cesto na Miku kao i ja.

 

Da li je po tebi normalno da u ±6 ha ima 15-16 tona ribe?

Da li je po tebi normalno da na "dosta jednostavniji spod"i bilo sta na udici izvadis 30+ komada?

Po meni nije...

Zbog svega toga je Mika i dobila epitete tipa "kada", "lavor", "bara", "ribnjak"...

Bez obzira sto je komercijala, treba se malo pomuciti, treba po malo i znati!

 

Da se ne bi pogresno razumeli!

I ja sam voleo da odem na Miku da se "napecam" i da me "mine zelja", ali je bas bilo preterano!

Link to comment
Share on other sites

To nije bilo normalno, ali nije ni ovo-da za ceo dan ribu ima samo jedna pozicija i tako danima, da za takmicenje od 48h prva ekipa bude sa 5-6 riba, nesto mora da se promeni i ja verujem da hoce sledece sezone...
Link to comment
Share on other sites

Nije poslednje takmicenje odraz pravog stanja.....jel neko uzeo u obzir da je kraj oktobra a temperatura ne prelazi 10-tak stepeni. Ako ste ocekivali da se peca kao u sred jula onda puno gresite

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Topline

Saglasan sam da ni ovo sto se u zadnje vreme na Miki desava nije normalno, ali mnogo je faktora da bude tako!
Smanjena kolicina ribe, pomerene sajle, previse takmicenja, previse hemije, previse inovacija u mamcima, prihrani, nasa nenaviknutost za nove uslove...

 

@Shoga

Da, ima i toga, ali bilo je pecanja i u sred jula a da se riba retko javljala!

Link to comment
Share on other sites

Svakako redje nego kada su sajle bile znatno blize jedna drugoj....riba je navikla da se hrani i grupise oko samih ostrva i tu je pomeranje tih sajli redukovalo i ulove. Isto bi bilo da je sajla kao nekad na 100-110m a mi pravimo hraniliste na 80m

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...