Jump to content

Mika Alas


ivan bk

Recommended Posts

Cenu necu komentarisati, ribu hocu. Sad na otvaranju *najsitnija* riba nam je bila 9kg, gde sam se usrao u gace od srece kad sam je video kolika je, posto sam navikao da pecam puno,puno sitnije! Sve ostale ribe koje smo upecali bile su 15 + isto tako necu komentarisati  :pardon:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Po meni na komercijale ides da se na pecas,platis i vadis,masu puta sam cuo od drugara na Miki uhvatili 1-2-3 ribe a kostalo ih ko Hitlera rat dok recimo na Debeljaci A sada na B.Jarku nikad niko se nije vratio bez 20-30-100 riba za neuporedivo manje pare....Boza Rus je X puta bio na Miki i uglavnom je savladjivao tehnike meredovisanja i recepte kulinarstva,npr :-D
Link to comment
Share on other sites

Po meni na komercijale ides da se na pecas,platis i vadis,masu puta sam cuo od drugara na Miki uhvatili 1-2-3 ribe a kostalo ih ko Hitlera rat dok recimo na Debeljaci A sada na B.Jarku nikad niko se nije vratio bez 20-30-100 riba za neuporedivo manje pare....Boza Rus je X puta bio na Miki i uglavnom je savladjivao tehnike meredovisanja i recepte kulinarstva,npr :-D

Donekle si u pravu...da kosta da odes na miku vise nego na neko drugo jezero jeste to si u pravu...a ne mogu da gresim dusu bilo je puta da odem pa da uhvatim jednog ili ni jednog ali onda ni oko mene niko nista nije hvatao pa ne mogu da kazem da je problem samo do mene...a bilo je puta da odem pa da me ruke bole...dosta ljudi znaju da ima i takmicenja na miki gde podbaci riba pa su one famozne 2tone od ct borce samo misaona imenica..tako da sad pre nego sto odem tamo ili neki moj drugar proverim kakvo je stanje pa tek onda idem...a jarak tesko da ce ikada vise biti ono sto je bio pre 4-5-6 godina ...

Link to comment
Share on other sites

Da si isao na Jarak i Debeljacu a ne Miku sad te ne bi zvali Njam Njam nego Sampion!

Ima i toga...ali ja gde god da sam kad uhvatim par riba ili secem domaci kulen ili palim rostilj polako onda sa pecanje..hahah...al posto sam batalio sad me svi zovu mercedes benz cigan ????

Link to comment
Share on other sites

Ko god zna da peca na miki...sad necu da ulazim u to ko na sta peca..nego ko peca ribu...sasvim mu je dovoljno da peca sa nekim drugarom na tri stapa i da podele dozvolu...i da imaju izmedju 10-20riba i sasvim dovoljno za jedan dan da lepo pecaju da nema umaranja...tako da sve moze da se iskombinuje nije problem..

A jeste najbolje je da nas cetvorica peca na 3 stapa i da se usput poobaramo u vodu kad krene zaletanje na stapove :)

Sta znam u sustini nije mi bitno da su ribe od 15kg ili 5 kg prosek . Podjednako mi je vazno i okruzenje , priroda , volim da uzivam u prirodi a na miki ambijent mi je bas krs zato me i neprivlaci iskreno receno . Neulazim u to dal je skupa dozvola nekome nije ni 2000 dnevno skupo nekome jeste nije to bila poenta  samo pitam dal je realna cena dozvole . Nije samo bip bip bip i vadis ko na traci ribe , barem meni nije to neki trip , nekazem volim da upecam ali sad dal ce biti 1 ili 101 nebitno mi je dosta volim pecanje da bih sad razmisljao o kolicini i velicini ribe , nije valjda to poenta svega ???

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

3-4kg tajgera ? :crazy: necu da vredjam nikoga ali tajger treba znati i spremiti...daleko od toga da sebe uzdizem sto se tice toga ali ima dosta ljudi na miki koji prave tajger zajebalo vek sto bi rekli u selo gori a baba se ceslja....a ima i onih koji ga samo prokuvaju pa ajde teraj....

Link to comment
Share on other sites

Stajao je 30tak h u vodi, dodao sam 250gr secera na kg suvog pre kuvanja, kuvao 3,4h zatim samleo 1/4 pa ostavio da odstoji 6dana u zatvorenoj kanti na hladnom da se ubalavi. Spod se sastojao od starog kukuruza,secerca,konoplje i lana.. Bacao i boile pored spoda. Na svakih 4,5 spombova,jedan tajgera. Svaki drugi put boile. I tako na svakih pola h. Hranio i pecao pod sajlom. Gde sam pogresio?
Link to comment
Share on other sites

Ma nigde,gde ces pogresiti.. samo su ti pored tebe imali nesto primamljivije i njima je jeo,kod tebe slabije.. mozda si trebao vise da tovaris.. mozda ,mozda,sve je pitanje.. spremi opet sledeci put isto pa probaj,mozda bude bolje,mozda bude gore.. samo provedeno vreme na vodi pokaze..
Link to comment
Share on other sites

Stajao je 30tak h u vodi, dodao sam 250gr secera na kg suvog pre kuvanja, kuvao 3,4h zatim samleo 1/4 pa ostavio da odstoji 6dana u zatvorenoj kanti na hladnom da se ubalavi. Spod se sastojao od starog kukuruza,secerca,konoplje i lana.. Bacao i boile pored spoda. Na svakih 4,5 spombova,jedan tajgera. Svaki drugi put boile. I tako na svakih pola h. Hranio i pecao pod sajlom. Gde sam pogresio?

Sve ok osim sto si ga prekuvao. Tajger se kuva sat vremena

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...