Jump to content

Mika Alas


ivan bk

Recommended Posts

Nemam vise postova za danas. I levo i desno od mene nisu imali ribu, a rumuni ga odvalili na 12tici. Vetar je ceo dan menjao pravac, bukvalno je duvao sa svih strana. A za tovarenje, stvarno vise od ovog ne mogu, ako je malo 30 kg spoda za dan, nek ide u... Na 40 stepeni, iskrivio sam se od bacanja.
Link to comment
Share on other sites

Rumuni nisu reper za poređenje na Miki. Predpostavljam da su dosli pre tebe par dana. Pecaju na topive boile i u to kada udje riba možeš samo da gledaš i tapšeš. Za 12h pecanja na Miki moraš da pogodiš pravi termin, jel dešava se da riba jednostavno neće momentalno da reaguje na hranu.

Link to comment
Share on other sites

3-4kg tajgera ? :crazy: necu da vredjam nikoga ali tajger treba znati i spremiti...daleko od toga da sebe uzdizem sto se tice toga ali ima dosta ljudi na miki koji prave tajger zajebalo vek sto bi rekli u selo gori a baba se ceslja....a ima i onih koji ga samo prokuvaju pa ajde teraj....

Bozo daj taj recept da se napecam i ja :D hehehehehehe ( sala )

Link to comment
Share on other sites

Bozo daj taj recept da se napecam i ja :D hehehehehehe ( sala )

ako hoces poslacu ti.ali ponavljam nije nista spektakularno...vecinom svi prave slican tajger sad neke finese ili jos po neki sastojak ali uglavnom je to to.....ja nemam trip oko toga...da sakrivam kao zmija noge..meni je drago da vidim da i drugi upecaju da se sretnemo popricamo....al sto se tice pripreme hrane to ne pricam nikome...to samo ja pravim i uzivamo svi.....hahaha :D

Link to comment
Share on other sites

Odpecali(odfizikalisali) 36h na Miki,pozicija 6.Ukupno uhvatili oko 20 komada u rasponu od 12kg-20kg,par amura i jedan lep linjak.Uglavnom je bolje pecalo nocu i u ranu zoru nego preko dana.Od mamaca koristili boile,gum.kukuruz i tajger.Za 36h smo izbacili cetiri jupolke spoda(rame ne osecam od rakete),ali mora tako jer bukvalno je uzimao mamc na cim bacimo par raketa.Jezero je bilo uglanom puno,i hvatalo se manje vise  na svakoj poziciji .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ako hoces poslacu ti.ali ponavljam nije nista spektakularno...vecinom svi prave slican tajger sad neke finese ili jos po neki sastojak ali uglavnom je to to.....ja nemam trip oko toga...da sakrivam kao zmija noge..meni je drago da vidim da i drugi upecaju da se sretnemo popricamo....al sto se tice pripreme hrane to ne pricam nikome...to samo ja pravim i uzivamo svi.....hahaha :D

Jel ide kulen u tvoj tajger ? Hahahahaha . 

Zezam te malo , se neljutis ? 

:D

Link to comment
Share on other sites

4 jupolke za 36h, gde ode ovaj nas sport....

Nekad je to bilo odmor i rekreacija

Jbg prijatelju,mrzim ja takvo pecanje kad dodjem kuci umoran,ali drugacije nece da jede.sreca pa ne idem na Miku cesto,1-2 puta godisnje pa mogu preziveti.Mogu misliti sta je tamo kad je takmicenje,posle 72h pecanje ide 7 dana u banji rehabilitacija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbg prijatelju,mrzim ja takvo pecanje kad dodjem kuci umoran,ali drugacije nece da jede.sreca pa ne idem na Miku cesto,1-2 puta godisnje pa mogu preziveti.Mogu misliti sta je tamo kad je takmicenje,posle 72h pecanje ide 7 dana u banji rehabilitacija.

RaZumem ja tebe,ako tako ne pecas riba neće da jede

A onda sto si išao odvajao vreme,pare,slobodne dane.... i da ništa ne uhvatis

Mogao si sednes u sumu peces roštilj i piješ pivo em jeftinije em nema cimanja...

Sve ja to razumem i sve si u pravu

Mislim ceo sistem je postao pogrešan i naopak

Sve se svelo na 4-5jupolki težak fizički rad,kante vrzanog pva,i bacanje na 130-140m pod sajlu ili bez sajle

 

Gledam pade mi na pamet jedan primer

Jezero Zabar pozicija 6 i 7 peca u drugu obalu ispod poz 20

Dok nije postoja 20 tu se pecalo u sad se tu peca

A poz 20 peca ukaz u 10 i ispred nogu 7ce

Nikad nisam video ni da je neko na 20 ni na 7 pecao na 5m od svoje obale svi gadjaju preko a od preko gadjaju ovde

Valjda riba više vredi ako se uhvati sto dalje,valjda ako baciš 100m sa pva ta riba naraste

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sa 5 metara bi ti trebalo više vremena da izvučeš ribu, ne daj bože da ti dođe amur ;-)

 

Sa druge strane buka bi ti oterala ribu i gde si tu si. Svakako ideš na pecanje zbog filinga i izvlačenja ribe.

 

Послато са C5303 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...