Jump to content

Mika Alas


ivan bk

Recommended Posts

Obavestenje za kolege, na poziciji 7 se ozbiljno rasirio lokvanj od leve ivice platfome prema sestici. Prosle nedelje dosta ribe izgubljeno zabijanjem u lokvanj.Ko nezna kao ja neka izbegava sedmicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Bio na Miki 2 dana pozicija 4. Riba je generalno slabo jela. Prvi dan tek poneki saran na celom jezeru. Prva riba mi se javila popodne, ali posle par metara mi se otkacila. Posle toga zatisje, noc isto nista. Ujutru menjam taktiku i prestajem da hranim jer sve ukazuje da je riba prehranjena. Popodne pocinju da se javljaju sitniji sarani, par komada. Pomalo razocaran vec krecem da se pakujem polako kad zapista srednji stap. Od pocetka snazan otpor i izuzetna borbenost ribe, borba traje pola sata a da jos nisam video ribu. Konacno joj vidim deo repa i pomislim prvo da je amur zbog duzine preko metar a i borbenosti i naglih begova. Ipak se ukazuje saran, ogroman, prelep ljuskavac vretenastog tela kao kod amura. Posle jos desetak minuta begova se konacno nasao u meredovu. Meren 26,890kg. Moj novi rekord
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Hvala druze, tako bas bude. Jeste, saran je prelep, iako tezak 27kg, nigde sala, otromboljenog stomaka itd, sav je u misicima, jak ko zemlja i borio se kao lav. Po mom skromnom misljenju idealan saran ovako treba da izgleda bar za mene. Neko mozda voli drugacije. Krivo mi je sto nisam smeo lepo da ga podignem zbog nekih zdravstvenih razloga pa se ne vidi kako treba
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast na ulovu, videli smo se juce prilikom pakovanja, mi smo bili na poziciji 7. Kod nas mrtvo more, jedan drop back za ceo dan, imali smo hraniliste malo ispred sajle, probali smo i na blize i probali smo coskove ispred lokvanja-nista. Hranili spodom od sitnih zrnevlja, secerca i tajgera, pecali na tajger i na boile (P&S, Frankfurt, M1, Banana). Imali smo nekoliko sitnih, manjih od sake, progutaju udicu "2", a boile posle 20-ak min u vodi istrugane i deformisane, cesto i nisu na dlaci, sto ce reci da se opet namnozio cvrglan. Sve u svemu jako lose pecanje, kao i na vecini komercijala, sto se vidi i po listama sa takmicenja koje su sve tanje...
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast na ulovu, videli smo se juce prilikom pakovanja, mi smo bili na poziciji 7. Kod nas mrtvo more, jedan drop back za ceo dan, imali smo hraniliste malo ispred sajle, probali smo i na blize i probali smo coskove ispred lokvanja-nista. Hranili spodom od sitnih zrnevlja, secerca i tajgera, pecali na tajger i na boile (P&S, Frankfurt, M1, Banana). Imali smo nekoliko sitnih, manjih od sake, progutaju udicu "2", a boile posle 20-ak min u vodi istrugane i deformisane, cesto i nisu na dlaci, sto ce reci da se opet namnozio cvrglan. Sve u svemu jako lose pecanje, kao i na vecini komercijala, sto se vidi i po listama sa takmicenja koje su sve tanje...

Hvala i pozdrav. U pravu si, jako lose riba radi, malo je uhvaceno na svim pozicijama. Ja sam pecao maltene na isto, P/S, S/O, M1, tajger. Probao i bananu neku Melegovu jer mi rekose oni Grci da su na to dobijali ribu. Ja sam sve ribe dobio na M1 20mm osim jednog malog na P/S.

Link to comment
Share on other sites

Svaka casta na ulovu.Da li je moguce da je riba generalno bolje jela za vreme onh letnjih zega nego sad.Pa majku mu valjda bi sad bilo ono pravo vreme za pecanje ?Generalno je katastrofa na svakoj komercijali trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Svaka casta na ulovu.Da li je moguce da je riba generalno bolje jela za vreme onh letnjih zega nego sad.Pa majku mu valjda bi sad bilo ono pravo vreme za pecanje ?Generalno je katastrofa na svakoj komercijali trenutno.

Hvala, sta da ti kazem, uslovi bi trebalo da su idealni za pecanje ali riba jednostavno nece da jede. Mislim da preterano tovarenje hrane ima udela u tome. Ja nisam ni hteo da nosim gomilu hrane i da tovarim nemilice pa sam poneo jednu jupolku spoda i par kila boili. Od toga sam vise od pola vratio kuci jer sam drugi dan odlucio da ne hranim uopste. Bolje je riba radila kad nisam hranio raketom. Samo sam povremeno bacio koju boilu kobrom.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav za shogu i njegov ulov. A sudeci po fotografiji koju je postavio,lici mi da se radi o ovom saranu,ulovljenom sredinom oktobra prosle godine. Nije meren,ali je procena bila da je oko 26kg..nadam se da cu uspeti da postavim foto

https://www.exyucarp.com/forum/uploads/imgs/pre_1508534232__img-20161015-wa0006.jpg

Pozdrav i hvala. Da, i meni se cini da je to taj
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...