Jump to content

Pomoc Oko Gumenog Camca?


Ivan S.

Recommended Posts

Planiram da kupim gumeni camac,ovako nesto mi izgleda skroz O.K.,http://www.kupujemprodajem.com/Gumeni-camac-Skiper-220cm-11932830-oglas.htm?filter_id=414,..ili ovako nesto,..http://www.kupujemprodajem.com/Gumeni-camac-Lisicanka-210cm-POPUST-12040888-oglas.htm?filter_id=88851,pa me interesuje dali neko sa foruma ima ovakav neki model,pa da mi da savet iz prve ruke,dali je odnos cene i kvaliteta korektan i dali moze da posluzii za razvlacenje,i vadjenje sarana iz camca na nepristupacnim terenima sa dosta trave u vodi. Hvala Vam unapred na odgovorima

Link to comment
Share on other sites

pozz carpzila , da ti odgovorim na temu ali vise kao nauticar posto sam imao gumeni camac i mogu ti reci da modele koje si ti predstavio i nisu nesto.za kvalitetni gumeni camac u lovu sarana neophodno ti je da poseduje zrcalo za motor koji ce ti nekad biti neophodan i da poseduje aluminijumski potos i naravno malu kobilicu radi stabilnosti i upravljivosti.zamisli situaciju da imas u camcu dva vesla  ,stapove koje treda razvuci,hranu,sonar itd ,treba ti kolega za pomoc ili to resavas elektro motorom.ovo je camac koji je malo skuplja varijatna ali daleko bolja i na duze staze definivno ti se isplati,ovo ti sve pricam iz iskustva,pozz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam gumenjaka sa amu podom i alu klupom.odlican 2,90 sto je meni i suvise od dovoljnog.Kinez al brate evo ga vec 4 sezone odlicno zavrsava posao.Kobilica je na naduvavanje i veoma lagan za transport kao i za veslanje.Sa elek.motorom je ko gliser.Nije bitna firma jer ima ih puno to ti treba za ono sto trazis

 

Ovo je moj

 

http://i156.photobucket.com/albums/t39/JaneMK1/10666_476991519061048_1474186260_n_zps54279715.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Imam gumenjaka sa amu podom i alu klupom.odlican 2,90 sto je meni i suvise od dovoljnog.Kinez al brate evo ga vec 4 sezone odlicno zavrsava posao.Kobilica je na naduvavanje i veoma lagan za transport kao i za veslanje.Sa elek.motorom je ko gliser.Nije bitna firma jer ima ih puno to ti treba za ono sto trazis

 

Ovo je moj

 

http://i156.photobucket.com/albums/t39/JaneMK1/10666_476991519061048_1474186260_n_zps54279715.jpg

Ovaj Janetov sam licno veslao i koristio, mogu reci da je odlican i da se mnogo lako vesla i u jak vetar ide odlicno,   i  ja spremam da kupim ovakav ili slican ovom , samo da potrazim malo po netu. Moja preporuka 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas kupio NAVIGATOR III i za prvi utisak odlican na suvom.Kad ga probam na vodi pisem.285 cm x135 cm x36 cm.Nema dno ali pravim ga od aluminijuma u vise delova.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vam na predlozima i odgovorima,dosta ste mi pomogli,pogotovo Jane  :pivopija1:

Jedini problem je izgleda u celoj ovoj prici za koji sam se tek sada raspitao je sto je na 90% jezera zabranjen,i na divljhim vodama i na polu divljim,i sad vise ne znam sta da radim :unknw:,..na Srbiju mislim

Edited by Carpzila
Link to comment
Share on other sites

evo jedan jeftin a efikasan i lagan comac  ;)

 

http://i622.photobucket.com/albums/tt307/LALEGATOR/10247245_642389609173134_3173167543391278507_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Hvala Vam na predlozima i odgovorima,dosta ste mi pomogli,pogotovo Jane  :pivopija1:

Jedini problem je izgleda u celoj ovoj prici za koji sam se tek sada raspitao je sto je na 90% jezera zabranjen,i na divljhim vodama i na polu divljim,i sad vise ne znam sta da radim :unknw:,..na Srbiju mislim

na komercijalama je zabranjen gumenjak i male brodice zabranjuju na komercijalama ali gumenjake na vesla nisam cuo da negde brane na divljim vodama
Link to comment
Share on other sites

Pa sad sta pise u zakonu ne znam,nisam gledao jos uvek,ali pronjuskacu po netu,raspitacu se bolje,ako neko sa ovog foruma poznaje to malo bolje voleo bi da mi pojasni,sada je barem sve dostupno sa dva klika,elem,..i ko odredjuje gde sme camac, a gde ne sme na divljim vodama? Na kojima sme a na kojima nesme ,Ili jednostavno to sami zabrane ribocuvari da nebi imali problema zbog razne bagre koja bi zloupotrebila camac na divljim vodama,tj.konkretno jezera u ovom slucaju,za reke mi je jasnija situacija. Znaci pricamo o gumenom camcu sa elektro motoricem ili veslima,naravno da znam da su motorne pente zabranjene. Meni bi trebao kao i vecini ovde da prevezem opremu do nepristupacnog mesta,nahranim mozda ili razvucem sisteme,eventualno i u slucaju vadjenja po nekog sarana,koji bi naravno bio slikan i vracen u vodu,jer me jedino takav nacin ribolova i zanima,da uzivam a da ne taknem prirodu. Mogu da vam dam primer gde su mi rekli da je zabranjen,na kojim divljim vodama,a isto tako znam i na kojim divljim vodama nije zabranjen a isto su jezera upitanju,pa bi zamolio kolege koji malo vise znaju o ovome da mi pojasne,hvala unapred na odgovorima.

 

I dali neko ima ovakav model gumenog camcahttp://s30.postimg.org/prjlozjo1/10302635_786290501442872_2809315867081283368_n.jpg

http://s30.postimg.org/in1sfycep/10390959_786399171432005_2192085552141642114_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Jel neko ima mozda ovakv gumeni camac SKIPPER 2,60 ili 2,80m,nemoguce da bas niko nema nikakvo iskustvo bas sa ovim camcem sa celog foruma,razmisljam se o kupovini bas ovog modela,to je firma iz Backe Palanke,imaju ove gumenjake od Ventexa petoslojnog,garancija 3 god.na camce,kaze covek koji ih prodaje da su odlicnog kvaliteta i da ih je dosta sarandzija kupilo i da su svi jako zadovoljni,i da ce ovakav camac sigurno trajati 10godina. Oni valjda prave i neke alu camce isto,koliko sam uspeo da saznam trazeci po netu. Taj Ventex se bas dosta koristi u poslednje vreme i dosta renoviranih firmi ga koriste,tehnika je valjda napredovala kako kazu,pa se Hipelon koristi uglavnom za neke vece camce,vojne,raftig,pojma nemam ni ja. Uglavnom ako neko ima ovaj model neka mi pomogne da znam sta da radim!?
Link to comment
Share on other sites

Jel neko ima mozda ovakv gumeni camac SKIPPER 2,60 ili 2,80m,nemoguce da bas niko nema nikakvo iskustvo bas sa ovim camcem sa celog foruma,razmisljam se o kupovini bas ovog modela,to je firma iz Backe Palanke,imaju ove gumenjake od Ventexa petoslojnog materijala nekog,garancija 3 god.na camce,kaze covek koji ih prodaje da su odlicnog kvaliteta i da ih je dosta sarandzija kupilo i da su svi jako zadovoljni,i da ce ovakav camac sigurno trajati 10godina. Oni valjda prave i neke alu camce isto,koliko sam uspeo da saznam trazeci po netu. Taj Ventex se bas dosta koristi u poslednje vreme i dosta renoviranih firmi ga koriste,tehnika je valjda napredovala kako kazu,pa se Hipelon koristi uglavnom za neke vece camce,vojne,raftig,pojma nemam ni ja. Uglavnom ako neko ima ovaj model neka mi pomogne da znam sta da radim!?
Link to comment
Share on other sites

Kupio bi ja da ima u dobrom stanju ili da se uopste prodaje negde,pratim oglase i u Srbiji i u Bosni,ja znam ce jednog dana ispasti,ali zadnjih godinu dana od kada gledam jako retko se pogodi da neko prodaje camac ispod 3m,..Maestral 6 ili Sport,..i da je ocuvan,ili ako je ocuvan i prodaje ga neko slucajno cena je 500e,..van pameti,za camac koji ima 25godina prosek,nov Atol 3 od hipelona(doduse klot) jedno veslo,bez onoga gde se fiksiraju vesla na njemu,bez daske za sedenje(pa ja onda moram da pravim neku)800e,..Ja da hocu da dam 800e za camac kupio bi bas njega,ali radije nebi,akobje moguce.I to Atol je full firma iz Beograda cak su im hipelonski gumeni camci i naj jeftiniji u odnosu na konkurente. Pitam za ovaj SKIPPER,..on me interesuje,bas on. NOV je,materijal je kazu zadovoljavajuc,samo taj pod od daski me malo nervira,ali aj i to bi mogao da resim sa alu podom(sam da napravim po meri),jbg.ne moze i da stojis ko covek i da transport bude lak,ne moze sve,nikada ne moze sve u jednom. Sve firme renomirane (Allroundmariner,Zodijak i td) i manje renomirane(SKIPPER,KOLIBRI i td)neka me neko ispravi ako gresim,ali koriste isti VINTEX materijal od 1100gr/m2,..petoslojni kod SKIPPERA,pojam nemam sta sve to znaci navodno,ali je sve slicno jako,i vareni su savovi. Allroundmariner,..npr.AirStar 2,30m sa dnom na naduvavanje je u Hrvatskoj 635e,..a model 2,60m je sa tvrdim dnom(ove daske kao tarabice) 700e,..a ako obratimo paznju na slike svih poznatih sarandzija,bas njih uglavnom kotiste,a nisu od HIPELONA,..bio jedan polovan se prodavao taj AirStar 2,30m sa dnom na naduvavanje za 600e,..hahahaha,a nov 635e u Hrvatskoj. I tako da ne duzim vise,iako izgleda kao prosta stvar,izgleda da ustvari i nije,pa mi treba savet oko ovog SKIPPERA,a ne sta da kupim,da kupim nesto sto nema u proodaji vec duze vreme,ili ako neko ima Maestrala 5 ili 6 u dobrom stanju a da je ispod 3m neka mi se javi na pp i neka mi proda,ili neki Allroundmariner,ali za upola cene od novog,do 300,..350e,..ajde da budemo malo realni,nije HIPELON,..nego taj neki novi materijal,napredovala tehnika kazu,..VINTEX sada svi koriste,ali Alroundmariner je ime i kosta 600-700e,a SKIPPER kosta nesto ispod 400e,..pa bi naravno pre kupio mozda novog SKIPPER-a 2,60m. A i renomirane firme i nema kod nas u zemlji,najblize nesto Hrvatska,Slovenija!?
Link to comment
Share on other sites

Cena maestrala ti je kod nas kad se pojavi na oglasima a ima ga cesto da je u dobrom stanju max 250-300 eur. Bitno je da nije porozan i da ventili drze lepo. Sve ostalo nije problem.
Link to comment
Share on other sites

Ovi novi gumenjaci su vecinom od PVC materijala koi ima vise mana nego prednosti,vrlina mu je jedino to sto je laksi od hipalona i nista vise.Mnogo lakse se busi a mnogo teze se lepi/krpi od hipalona ili neoprena.

Neko je gore naveo da ce taj skiper da izdrzi sigurno 10god,pa to ti nije neka prednost,slovenski maestrali ako se dobro cuva moze da traje i preko 30god,ja imam jednog proizveden negde 90 tih i ima da traje jos toliko.Isto dobar camac je i sport beograd.Ako neko kupuje Maestral ili Sport Beograd samo nek obrati paznju samo na platno u kakvom je stanje da nije napukla po celoj povrsini i da se obrati paznja na dasku gde se montira motor.Ako je negde lepljen to i nije nedostatak ako je dobro zalepljen,neko je naveo da se obrati paznja na ventile i to nije nedostatak to bilo koi drebong majstor moze da uradi.Ja sam sada uradio nove ventile za moj maestral.

Ko ima veze ili prijatelje u Sloveniju moze da nabavi maestral novije generacije sive boje i aluminiumsko dno za nekih 150-200 evra.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ja jako dobro znam sta je Maestral,sta je Sport,sta je RIS Maestral Gradacac,koji je kakav,kada je napravljen po boji,i sta treba da se gledam da bi znao kakav je camac i u kakvom stanju. Sta je PVC,a sta Hipelon,ali ne znam kako se pokazao ovaj SKIPPER,treba mi neka info o SKIPPER gumenim camcima..i iBoats se pravi od PVC materijala pa ga kupuju sada svi po inostranstvu,sad je top imati iBoats od Imperijal Baitsa,..pa se Allroundmariner isto pravi od PVC materijala pa ga na svakoj drugoj slici po netu i FB-u ima u pozadini
Link to comment
Share on other sites

Druze u tome je i poenta,kako moze neko da kaze da je neki camac dobar kad se pravi par godina,on je sigurno nov i dobar ali kakav ce da bude za 5-10 god.Po meni za razvlacenje je svaki camac dobar.Ja maestral koristim za pecanje iz camca,ponekad stavim 4konja motor i prodjem po 20 kilometra,ima jako stabilan patos na koi razvucem stolicu i sedim po 12sata.
Link to comment
Share on other sites

Imao sam maestrala starog 18. Bio dobar. Imao sam posle njega sporta i on bio dobar al ako ga sam prenosis i veliki problem. Jer materijal je neka guma. Ja neznam prave nazive tog materijala ali za mene je ono guma i dno je od dasaka pa kad se napiju vode to nemozes da izvuces sam iz vode. Da traju traju dugo . Ovi moji proizvedeni bili 80 i neke godine i eto trajali 20 god. Ali sad imam neki mia mare ili tako nesto neki kinez kao i svecsto se sad radi. Lepo upakovan u torbi za nosenje pa nema daski nego aluminium . Platno verovatno nece trajati kao kod maestrala ali neka traje upola ja sam zadovoljan. Jer kako menjamo i kako se brzo zasitimo novitetima koje kupimo tako ce ti biti i sa camcem.i ako maestral ili sport traju ili su trajali 30 god ovaj neka traji 10 god dobro je bar ne tegljim tri puta tezi camac . A vec mi traji 5 sezone i po tome sudim da ce trajati jos 5-10 . A nrbih kupio sad neki maestral izresetan flekama kao da je bio u ratu a nov neces naci. Nego uzmi sta ima i uzivaj a sto se tice lepljenja ovaj materijal kao cerada od kamiona se daleko lakse meni lepi i sam zalepim dok sa sportom sam imao problem. Morao je majstor to da radi .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...