Jump to content

Ada Safari


nesa

Recommended Posts

Tako je,nije ni Bozic,a ni drugi dan Bozica ☺..ja sam imao srecu da se nadjem u pravo vreme na pravom mestu.

A slazem se sa ovim sto Topline kaze,ove promene vremena su svakako uticale na smanjenje aktivnosti ribe..e sad,na koliko ce to biti,i kad ce se riba opet pokrenuti da jede,videcemo. Sve zavisi koliko bude hladno,i koliko ce dugo trajati ovo zahladjenje..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bili danas ja i prijatelj na jezeru,naravno vreme ocajno,jako sam razocaran nasim kolegama sarandzijama koji su sva top mesta rezervisali i naravno od 5 ili 6 mesta rezervisanih niko se pojavio nije a mi morali stvari da vucemo na drugu stranu zarad tih rezervacija,kako se uzme telefon da se pozove za rezervaciju tako moze i da se otkaze,nije fer prema drugim ljudima,jako jako sam razocaran u ovoj situaciji,a naravno nasa mesta bila pod ledom i sta cemo kuci u podne ????
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Obzirom da je bilo prazno jezero trebali ste slobodno da se prebacite na drugu poziciju kad vec niko nije dosao. Ne verujem da bi vam Sale pravio problem na praznom jezeru. Samo placene rezervacije moraju da se cuvaju a sumnjam da je bilo ko platio unapred.
Link to comment
Share on other sites

Pa da cu da vadim krokodile i nilske konjeve nebi se selio na drugo mesto , pogotovo ovde gde treba stvari da nosim ihahaj kao da sam fizicki radnik . Nije to pecanje na plovak gde imas stap i kutijicu crva pa da se preselis olako . Kad krenem da se pakujem mogu samo da se selim do auta .
Link to comment
Share on other sites

Max sto je rekao sve je tacno,nema mi glupljih stvari od toga da se plati ranije i opet se ne pojavi na jezeru opet kazem kako se nadje vreme da se rezervise tako moze i da se odkaze jer necu da sednem da mesto necije "rezervisano" pa nakon sat vremena da se isti pojavi pa da bude ruznih reci,ajde da je makar jedan kolega odkazao mesto nego ni jedan,sramota po njih i ovo su problemi na svim jezerima..
Link to comment
Share on other sites

Zbog samog mog posla ne smem da rezervisem mesto ranije nego jedino dan pre jer ne zelim da rezervisem a da se ne pojavim a ako sam vec sprecen postoji telefon i cuvari koji su dostupni non stop a leti da ne pricam o vikendima i rezervacijama zovem sve zauzeto na bilo kojoj vodi ja naravno uzmem mesto koje je preostalo i ujutru mesta na pretek praznih treba se naci adekvatno resenje a kod nas vazi pravilo samo pp dzepu drugacije se ne moze nauciti,nazalost
Link to comment
Share on other sites

Pa konkretno na Safariju, čuvari nisu dostupni non stop, tako da ako neko recimo uveče odluči da sutra ipak ne ide na pecanje, ne može da otkaže. Slažem se sa tobom da je nekorektno i glupa je situacija u kojoj si se nasao, ali se isto tako slažem i sa Shogom da je trebalo da se prebacite na drugo, bolje  mesto kada ste videli da niko nije došao. Baš iz takvih razloga, zimi na Safari nosim pored stapova samo jednu torbu i stolicu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre nekog vremena kada sam hteo da idem i bio sam.Kolega Bulaja je bio taj dan preko puta na 13 a ja ceo dan na 18.Nisam nista pisao na tu temu jer ulova nije bilo( da je bar najlon omlatio repom) :rofl:.

Fijasko od samog pocetka.Prvi put idem.Zovem dan ranije da rezervisem i ajd kao ja zakljucim od 1-3,ili pak 24 itd.Kad ne lezi vraze.20-24 zauzeto,1-cini mi se do 5 razvukli neku zicu i kazu mozes da sednes na 6 pa bacaj levo.Ja nemam pojma o cemu pricaju.Dobro ajd onda 15.Kaze covek moze.Potom dva propustena poziva,vidim da su sa Kade.Zovem i covek kaze da nije znao da je pozicija rezervisana dva dana ranije ajd uzmi nesto drugo.Ajd daj 18 samo da ne teglim.

Dosao ujutru i neki deckic sedi vec na 15.Znaci sedam na 18.Blago receno zapanjen.Na obali kao u ... :shok: Ne znam kako da zabacim a da ne svitlam i suncobrane iza mene u vodu.A ne daj Boze da je jos neko pecao na 16 i 17.  :crazy: Presrela me kisa vec od Umke a tamo kaljuga u PM.Nemam pojma gde su nazovi zicer pozicije pa kao nesto odlucim i krenem pecanje.Camim cekajuci Godoa.Kasnije se pojavljuje kolega Bulaja i kolegijalno me uputi u cari Ade safari i tajne pozicije i na tome sam mu zahvalan.Premestam sisteme i ...pa i dalje cekam Godoa. .Uglavnom ne docem ga. :crazy:

Za prepodne taj deckic na 15 ima 5 udaraca i cini mi se dva ili tri izvadjena ali nista kapitalno.Sve u cosku.Pokupi se kao pravi u 12.00 i ode.Dok je bio,nije dozvolio cuvaru da skine sa sajle sarana koji se lomatao do uvece.Neko prebacio sistem.Cuvar tek uvece spase jadnu ribu lepih razmera. :camac: Mada nije vican sa veslom.Pokusao sam malo da ga edukujem ali sumnjam u pozitivan rezultat.

Ne smem da se zakunem ali tesko da cu se u nekom duzem periodu pojaviti tamo pa da znam da cu upecati zlatnu ribicu.Pa ni vise njih. 8) 

Jedino je paun imao vajde taj dan.Da ne bih uludo bacao ostatak hrane nakljukao sam ga a zauzvrat dobio par lepih fotki. :a020:

 

Link to comment
Share on other sites

I ja sam taj dan gledao nemi film, isto kao i ti. Jeste bio loš dan, kiša i ogromno blatište, sve se nekako namestilo... Žao mi je što si si stekao lošu sliku o Safariju na osnovu tog pecanja.

Čuvar koji je radio taj dan je bio na zameni jer Sale iz nekog razloga nije bio tu. Istina za tu ribu. Ja sam probao da mu objasnim da prodje lepo na dva minuta čamcem i otkači je, ali eto... A ovaj što ,,nije dozvolio,, da se riba otkači sa sajle, žao mi je što se tu zadesio taj dan kad nikog na jezeru nije bilo sem tog nazovi čuvara. Verujem da bi ga Ljuba počastio doživotnom zabranom na Safariju.

Meni je Safari kao voda koja mi je udaljena dva km od kuće ipak draga, i imao sam dosta lepih pecanja, što na slobodnom, što na takmičenjima. Ako se predomisliš, i rešiš da se vratiš na popravni, javi se slobodno, možda se uklopimo i odemo zajedno.

Veliki pozdrav.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na pozivu ali kao sto rekoh...Mozda???Pre se vidjamo na Becmenu a Ada ce da saceka jedno duze vreme.Ako pak odlucim,najava. :good:

Da citiram naseg ovdasnjeg kolegu "Naviklo to da ne ispusta raketu" :a026:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

BIo sam taj dan na šestici...imao jednu ribu oko podne i to je to...strana preko puta je bila skroz popunjena... Ček ovaj deo mi nije jasan?!

 

Dok je bio,nije dozvolio cuvaru da skine sa sajle sarana koji se lomatao do uvece.

 

Šta bre ima neko da dozvoljava da se riba otkači sa sajle?!  :angry:  :bad: I šta ima da se u opšte pita za tako nešto...šta nego treba riba da se muči satima zakačena za udicu...Ja sebe ne bih mogao da nazovem sportskim ribolovcem kad bih tako nešto radio. Poenta modernog šaranskog ribolova je postupanje sa pažnjom prema ribi...možda sam sad malo u off-u, ali ovaj deo me je stvarno zaintrigirao...

Link to comment
Share on other sites

BIo sam taj dan na šestici...imao jednu ribu oko podne i to je to...strana preko puta je bila skroz popunjena... Ček ovaj deo mi nije jasan?!

 

 

 

 

Šta bre ima neko da dozvoljava da se riba otkači sa sajle?!  :angry:  :bad: I šta ima da se u opšte pita za tako nešto...šta nego treba riba da se muči satima zakačena za udicu...Ja sebe ne bih mogao da nazovem sportskim ribolovcem kad bih tako nešto radio. Poenta modernog šaranskog ribolova je postupanje sa pažnjom prema ribi...možda sam sad malo u off-u, ali ovaj deo me je stvarno zaintrigirao...

Pozdrav.Secam se da si bio.Ni meni nije bilo jasno a tu informaciju sam dobio od cuvara kad je dosao da naplati dozvolu.Ja nisam bio sporan u toj prici.I da nismo nista upecali taj dan(a neki i nismo) ???? tu ribu je trebalo osloboditi.S'obzirom da sam prvi put bio tamo i pod utiscima sve mi je bilo konfuzno.Decku je ocigledno taj detalj bio nebitan a cuvar kako kaze Bulaja na zameni pa je sve imalo taj sled dogadjaja.
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav.Secam se da si bio.Ni meni nije bilo jasno a tu informaciju sam dobio od cuvara kad je dosao da naplati dozvolu.Ja nisam bio sporan u toj prici.I da nismo nista upecali taj dan(a neki i nismo) tu ribu je trebalo osloboditi.S'obzirom da sam prvi put bio tamo i pod utiscima sve mi je bilo konfuzno.Decku je ocigledno taj detalj bio nebitan a cuvar kako kaze Bulaja na zameni pa je sve imalo taj sled dogadjaja.

Nadam se da će biti prilike da popraviš mišljene o Adi. Vidimo se na vodi, poz! :pivopija1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...