Jump to content

White Chocolate


djuki

Recommended Posts

Valjalo bi malo prodiskutovati o ovoj boili,naravno ko je raspolozen....

Meni licno je davala dobre rezultate (na divljoj vodi) koristio sam aromu od Nash-a i svoj domaci mix.

Interesuju me vasa iskustva,tj.kako ste prolazili sa njom kad vam je najbolje pecala.....

Link to comment
Share on other sites

Melegova bela cokolada je ubitacna isto na divljim vodama.Jovan Ivosevic, test  ribolovac Meleg bait, je uvek ima kao aduta i peca lepe primerke.

Jedna od jako dobrih boila u paleti proizvoda.

Link to comment
Share on other sites

ako ces za divlju vodu kupis melegovu i pecas .. mozes da je i pravis pa da se igras sa mixom. Aroma od melega msm da najbolje mirise sto se tice b. Cokolade.

Fast hibrid mix 800gr

Clo 100gr ()

100Gr csl

Aroma wch

Aminokomplex

 

 

Match atraktor bela cokolada

Praskasta hrana

kuruz

Malo boila

napravis kugle nahranis .

Posle samo dodjes i upecas ribu .. (divlja voda konkretno dunav ,sava)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cuo sam da melegova lepo peca,ali me ne zanimaju gotove boile u svakom slucaju hvala na informaciji....

Visionovu nisam koristio,a pravo da ti kazem ne znam ni gde ima da se kupi kod nas ako naletim na istu uzecu je da probam.

Rape dobra ti je ovo fora za hranjenje.....ja slicno radim,ali izbegavam praskatu hranu jer se navuku rakovi i ostala gamad pa ih se posle nemozes resiti cele sezone....

Nash-a vise nemogu da nadjem,doduse nasao sam liquid al nije to to.....

A jel neko radio sa sbs-ovom aromom?miriso sam pre neki dan i isto odlicno mirise.

Svakako treba neku da uzmem a sad je samo pitanje koju......a kod nas je to uvek i problem.....a da sam

uzeo onu.....:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ako ces za divlju vodu kupis melegovu i pecas .. mozes da je i pravis pa da se igras sa mixom. Aroma od melega msm da najbolje mirise sto se tice b. Cokolade.

Fast hibrid mix 800gr

Clo 100gr ()

100Gr csl

Aroma wch

Aminokomplex

 

 

Match atraktor bela cokolada

Praskasta hrana

kuruz

Malo boila

napravis kugle nahranis .

Posle samo dodjes i upecas ribu .. (divlja voda konkretno dunav ,sava)

 

 

Ove varijante sa kuglama posebno volim....naravno divlje vode....najcesce sam koristio sensas, nikada me nije izdala, uvek sam dobijao ribu....naravno kugle praskaste hrane sa kukuruzom i eventualno boilama secenim samo prvi dan i mozda drugi dan ujutru, posle toga samo hranim kukuruzom i boilama, ako uopste pecam na boile....

 

Kada je cokolada u pitanju ne znam za drugu osim sbs, cuo sam sve naj za Melegovu...Djuki nemoj da sumnjas i u Melegove gotove boile posebno za divlje vode....svoju za udicu mozes sam da umesas koliko ti treba....

Link to comment
Share on other sites

Ma ne sumnjam ja u melegove niti bilo cije boile.....nego jednostavno forsiram svoje jer imam fantasticne razultate i uopste ne zaostajem za drugim......

No necu sebe da hvalim niti eksponiram,nije rec(tema)o tome.

Nego sam je cisto pokrenuo posto je malo pisano o tome...pa reko malko da prodiskutujemo,vasi odgovori su na mestu i skroz su ok.

Meni je umela da daje ribu u sred najvece vrucine,tako reci u 13-14h iako svi kazu da je za hladniju vodu,a ja sam je fosirao cele god.i nisam bio primetio neku razliku.

E sad kako ste vi prolazili?

Link to comment
Share on other sites

mix SBS WHITE CHOCOLATE i vde  50/50 mixa. pola pola

Od praškastih aditiva bih dodao DT Milk B Plus

Od tečnih liquida bih stavio Cream Cajouse, Nutramino, sweetner.betain neko biljno ulje

aromu sem nutre wch  dodao bi i 2ml solara toffee

MOZEL VAKO DA SE ROLA

Link to comment
Share on other sites

Moze i tako,a moze i drugacije zanimljiv ti je recept.....

Moze svasta da se stavlja,ja licno kajuzere ne volim-ne kazem da ne valjaju umesto njega moze i creamy super sweet naprimer.....ovo ostalo je ok i ja otprilike radim isto samo sto mix sam pravim(naravno gledam da bude sto kremastiji....)

Hemiju naravno kupujem kao i svi ostali,i to je to sto bi se reklo.

Link to comment
Share on other sites

100 gr megablend sweet-Moore

 50 gr sluis clo-Nutrabaits

100 gr peceni kikiriki sa ljuskom( (mleveni)

100 gr kokosovo brasno

 50 gr surutka u prahu

100 gr mleko za telice

 50 gr vanila aditiv -V.D.E

100 gr psenicni griz

 50 gr przene, mlevene konoplje

100 gr kukuruzni griz

200 gr sojinog brasna

    5 gr koncentrat vanile (konditorska industrija)

  25 gr egg albumin -Nutrabaits

 

likvidi po kili mixa

25 ml hemp oil-Nutrabaits

25 ml multimino -Nutrabaits

25 ml likvid bio atractor- coconut V.D.E

 6  ml white cocolate- Richwort

 2 ml ester cream - Solar

 4 ml likvid candy sweetner -Solar

 5 gr betain HCL -Nutrabaits

10 gr GLM powder -Nutrabaits

 

 

Kombinacija za divlju vodu , konkretno za kanal DTD od marta do novembra, peca ko blesava.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozes kupiti i u zdravoj hrani na merenje pa ga flasom izdrobis....doduse malko se namucis al neza...s mlin,tonac druze imas vec sve napisano malko mucni glavom i recept je tu:D
Link to comment
Share on other sites

Na SBS white chocolate nikada nisam stavljao ni toffie ni cream...ali na neke druge chocolate jesam....1/3 toffie cream i 2/3 white chocolate pelzer....sbs na udicu....odlicne rezultate sam imao....

 

Sto se tice hladna voda topla voda i sl...nije bitno da li je napolju 20+ stepeni ili je podne----hladna voda je hladna voda...tamo gde je mamac, ali jela je riba jednako i danju i nocu....doduse vecinom sam imao amure na divljim vodama....dok na komercijalama sam imao sarane....amura nije ni bilo....

Link to comment
Share on other sites

Ove varijante sa kuglama posebno volim....naravno divlje vode....najcesce sam koristio sensas, nikada me nije izdala, uvek sam dobijao ribu....naravno kugle praskaste hrane sa kukuruzom i eventualno boilama secenim samo prvi dan i mozda drugi dan ujutru, posle toga samo hranim kukuruzom i boilama, ako uopste pecam na boile....

 

Kada je cokolada u pitanju ne znam za drugu osim sbs, cuo sam sve naj za Melegovu...Djuki nemoj da sumnjas i u Melegove gotove boile posebno za divlje vode....svoju za udicu mozes sam da umesas koliko ti treba....

Ma da prvi dan patosiras sa kuglama vecu povrsinu vode da se praskasta rasiri svuda da riba dobije signal da tu ima klope . Posle samo boila i kuruz . nznm ako pecate na reci il divljoj vodi prosto nema potrebe za "X" dodataka ,atraktora ,esencijalnih ulja .. nije takmicenje ,nije komercijala pa da je riba navikla na full. Ne kazem da ne treba napraviti dobru boilu ali dobra boila za divlju vodu moze da se odrdi i sa manje para . A vec za komercijale gde je ona upoznala mnogo bolje stvari tu treba povesti racuna o mixu ,hemiji ....
Link to comment
Share on other sites

Djuki , cekaj trolujes ljude, a svoj recept ne das? Sta je problem, ako imas dobar recept pa se time javno hvalis daj ga da vidimo? Ili lepo prepisi neki od ovih sto su ljudi dali pa pecaj.

 

Ti si zapoceo temu, pa hajde daj da vidimo tvoj recept pa da sugerisemo sta ne valja? Ili nije tema zamisljena tako?

Link to comment
Share on other sites

Tonac druze,jesi li ti procitao temu od pocetka?jesam li ja trazio neki recept?ili sam lepo napisao da prokomentarisemo malo o ovoj boili i kako se ljudima u koje doba pokazala.....a ne da mi neko daje recept,da sam trazio recept tako bih i napisao.

Ja sam lepo napisao da pecam na svoj mix i sa kojom aromom i svi ostali takodje su podelili svoje iskustvo i lepo smo prokomentarisali o tome.

Nevidim razlog zasto me prozivas kao da ja trolujem ljude....

Svako ko me zna,zna da imam svoje recepte i niotkog drugog ih ne trazim za to se sam zalazem,a sve je pocelo pre nekih desetak godina.....

Rekao sam da isto radim kao i svi sto su dosad izneli svoja iskustva stim sto ne stavljam praskastu hranu za primamu zbog gamadi,to radim sa zemljom....

Jedino sto sam pitao je nesto u vezi arome,sto nema nikakve veze sa mixom.....

Skroz si pogresno shvatio o cemu je tema....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

100 gr megablend sweet-Moore

 50 gr sluis clo-Nutrabaits

100 gr peceni kikiriki sa ljuskom( (mleveni)

100 gr kokosovo brasno

 50 gr surutka u prahu

100 gr mleko za telice

 50 gr vanila aditiv -V.D.E

100 gr psenicni griz

 50 gr przene, mlevene konoplje

100 gr kukuruzni griz

200 gr sojinog brasna

    5 gr koncentrat vanile (konditorska industrija)

  25 gr egg albumin -Nutrabaits

 

likvidi po kili mixa

25 ml hemp oil-Nutrabaits

25 ml multimino -Nutrabaits

25 ml likvid bio atractor- coconut V.D.E

 6  ml white cocolate- Richwort

 2 ml ester cream - Solar

 4 ml likvid candy sweetner -Solar

 5 gr betain HCL -Nutrabaits

10 gr GLM powder -Nutrabaits

 

 

Kombinacija za divlju vodu , konkretno za kanal DTD od marta do novembra, peca ko blesava.

U opste necu da ulazim u bilo kakvu raspravu ili bilo sta,ti imas svoja iskustva sa ovim i to daje rezultate i to je to. Sve 5+!

Posto se radi o divljoj vodi ovo mi deluje suvise komplikovano i nekako prejako,opet kazem tvoje iskustvo je naj bitnije. Ali mislim da divlja voda netrazi ovoliku kolicinu hemije i mislim da je prejako. To je samo moje misljenje sto nemora da znaci da sam u pravu i dobro je ako nisam. I jos jedno pitanje,koji je neki prosek tezine tih riba koje si pecao na ovu boilu?

Link to comment
Share on other sites

Zasto uvek nesto jako za divlju vodu? te ribe ne vole kvalitet? ili je nesto drugo u pitanju?

ako hoes konkretno,ja mislim licno da ta boila mirise kao parfimerija! A evo i zasto.

- 50g aditiv vanile( ovo samo po sebi je dovoljno za ceo ovaj mix)

- 5g koncentrat vanile ( neznam o cemu se radi,ali pise koncentrat)

- 6 ml bela cokolad

- 2 ml ester krem

- 25 ml bio atrakt vde kokos

 

Pa samo po ovome za mene je licno previse,sam mix kao mix samo sa tim aditivom vanile od vde i ostalim stvarima kao sto su kokos, kikiriki,megablend,mleko i surutka vec ima tu neku kremastu notu i sa nesto malo arome ulja i sladila bi radilo a sve ostalo mislim da je preterivanje! a pogotovovo za divlju vodu.

Nista lose nemislim ali to je neko moje vidjenje kako bih ja napravio.

Link to comment
Share on other sites

Miki t,cisto malo diskutovanje,a ako cemo nesto o ovoj boili je najmanje i pisano....

Objasnio sam sve u predhodnom postu pa procitaj....

I sve sto me je interesovalo je vezano za aromu,a ne za MIX....posto sam potrosio Nash-a a ne mogu ga naci....

Evo ja pravim extremnije(jace)boile za divlju vodu,i riba lepo radi.

A zavisi i od terena jel muljevito il je dno tvrdo,pa nekad boila mora biti i jaca iako je divlja voda.

No da ne skrecemo sa teme,ja nisam nikad sekao aromu bele sa nekom drugom,sto ne znaci da ne moze pogotovo neka cream aroma....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...