Jump to content

Stapovi Za Dunav (Brzi)


Hodor

Recommended Posts

trebaju mi stapovi sa kojima mogu da bacam olovo od 250g bez straha da ce puci , i da mogu da bacim barem nekih 50 metara (otvoreni dunav je u pitanju) dao bih 100e po stapu mada moze i malo vise ukoliko je potrebno, bilo bi lepo ako bi ti stapovi mogli da bacaju 80-90 sa nekim laksim olovom  ukoliko budem isao na neke komercijale (mada ovo nije presudno) imam vec trolibrske za to. iskreno nemam nikakvu ideju koi stap da uzmem i svaki savet je dobrodosao , ukoliko neko prodaje stapove koji ispunjavaju gore navedene uslove moze mi poslati ponudu na pp. 

i naravno sic karike da budu i u standardu fensi modernih saranskih stapova :D.

Link to comment
Share on other sites

Malo se ne uklapa u cenu, ali je Fast water bas to sto trazis. Jak, pouzdan, lep,a pritom na divljoj ribi savrsen, ma stap za sve pare. Imam ih u varijanti od 3,5 lb i 12f i stap je vrh. Pogledaj na Youtube kako ih Enriko baca sa olovom od 350grama. Ako i nemas dovoljno novca bolje sacekaj i uzmi pravi stap, neces se pokajati. 

Link to comment
Share on other sites

Malo se ne uklapa u cenu, ali je Fast water bas to sto trazis. Jak, pouzdan, lep,a pritom na divljoj ribi savrsen, ma stap za sve pare. Imam ih u varijanti od 3,5 lb i 12f i stap je vrh. Pogledaj na Youtube kako ih Enriko baca sa olovom od 350grama. Ako i nemas dovoljno novca bolje sacekaj i uzmi pravi stap, neces se pokajati.

 

probaj ti da bacas sa 350 grama pa javi rezultat.
Link to comment
Share on other sites

Bacao sam olovo od 150 grama, 350 se bas i ne bi usudio.

zato ti i kazem pustimo reklame. Stvarnost je nesto drugo a i fast wather su skuplji a moj predlog bi mu bio da ako moze da nadje telesurf beast master koji ima da mu zavrsi sve
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probao sam ja 12 ft 3.5 lb sa 120gr i zato mogu da tvrdim da nemoze 250gr a kamo li 350gr da nosi . Doduse moze da podigne i da baci lagano i 30m sa svakim skoro ali 100 nemoze. A jesi li ti probao?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta bude nakon kačenja ribe sa tolikim olovom? Jel stavljaš sistem da olovo otpadne?

to planiram da radim ali ishod je za sada misterija (do sad sam pecao sa olovom od 150g i ono zaustavljalo gde dunav hoce) ovi stapovi mi se jako svidjaju skuplji su, ali ukoliko nadjem nekog da vidim da mogu da bace olovo od 300g kao ovaj lik u prologic videu verovatno cu ih uzeti kad budem imao para 

Link to comment
Share on other sites

Probao sam ja 12 ft 3.5 lb sa 120gr i zato mogu da tvrdim da nemoze 250gr a kamo li 350gr da nosi . Doduse moze da podigne i da baci lagano i 30m sa svakim skoro ali 100 nemoze. A jesi li ti probao?

Bilo je reci o stapu Fast water 12,6 4lb i moze da baci bez problema 250gr na 50m ali opusteno.Nas kolega koristi Fast water na Dunavu i peca opusteno svi gledate njegove slike sa ulovima ... Jova majstor sa Dunava

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4lb nisam bacao i ne tvrdim da nemoze 50met sa 250gr jer 4 lb je skoro ko i spod stap ali  sumnjam  90met sa 350gr da  moze. ali sa spodom od 4,5lb sigurno ide preko 100 a ulazi u cenu koju je naveo. ujedno mala moja greska u startu nisam procitao da bi on sa manjimm olovom do 90met.  

Link to comment
Share on other sites

Probao sam ja 12 ft 3.5 lb sa 120gr i zato mogu da tvrdim da nemoze 250gr a kamo li 350gr da nosi . Doduse moze da podigne i da baci lagano i 30m sa svakim skoro ali 100 nemoze. A jesi li ti probao?

Nisam brate probao nista sem germine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hodore ti ocigledno znas da nesto hoces ali nisi siguran sta!

Videli smo se davno u Kacu i pricali smo malo a sad si koju godinu stariji.

Izbor stapa za Dunav gde hoces da pecas i sam znas da je potrebno da bude jak stap a ne batina sa koje spada riba..

Moj savet ti je da uzmes nesto od 3,5 lb u vrednosti koja tebi odgovara i neces pogresiti za pocetak.Tvoje pecanje od 50m moze svaki stap te libraze da zadovolji.

Ako nemas dovoljno para,bices zbunjen kao i sada ali ako imas para,predloge ovde mozes uvaziti.

Ne pecas neki extrem od daljina pa da ti trebaju bacacki stapovi ali sigurnost i jacina to ti treba. 

Toliko sad imas izbor stapova u Novom Sadu da ces sigurno  pronaci komlet koji tebi odgovara sa nekim smernicama sa ovog foruma.

Link to comment
Share on other sites

Hodore ti ocigledno znas da nesto hoces ali nisi siguran sta!

Videli smo se davno u Kacu i pricali smo malo a sad si koju godinu stariji.

Izbor stapa za Dunav gde hoces da pecas i sam znas da je potrebno da bude jak stap a ne batina sa koje spada riba..

Moj savet ti je da uzmes nesto od 3,5 lb u vrednosti koja tebi odgovara i neces pogresiti za pocetak.Tvoje pecanje od 50m moze svaki stap te libraze da zadovolji.

Ako nemas dovoljno para,bices zbunjen kao i sada ali ako imas para,predloge ovde mozes uvaziti.

Ne pecas neki extrem od daljina pa da ti trebaju bacacki stapovi ali sigurnost i jacina to ti treba. 

Toliko sad imas izbor stapova u Novom Sadu da ces sigurno  pronaci komlet koji tebi odgovara sa nekim smernicama sa ovog foruma.

taj sam :D , malko sam porastao od onda i punoletan sam konacno.  imacu slobodan jul avgust i septembar i hocu sto vise vremena da provedem pored vode pre faksa 

pare nisu problem para nema al za stapove cu skupiti nekako . kontam ja, da za to konkretno mesto pri letnjem vodostaju nisu potrebni neki posebni stapovi ali ja bih da kupim kvalitetne stapove koje mogu da koristim i na nekim buducim mestima gde cu mozda morati da bacam dalje na vecem vodostaju, ako vec kupujem opremu ne zelim da me ona ogranici ukoliko ne mora  , ocu da kupim pravu stvar i da budem miran koliko je to moguce jer je dunav u pitanju.

 

taj stap od 4lb fast water (dvoumim se izmedju 3,5 i 4lb fast water prologic) , jel za njega mislite da je batina ili se to odnosilo na pomenute spod stapove? 

Link to comment
Share on other sites

pa ako si probao sa 350gr ili 300gr i posto si sve imao prilike da probas od te firme  iznesi , podeli to . 

Nisam brate bacao germinom vise od 70g

 

Pa zasto onda komentarises FastWater ???  8P

Nisam komentarisao, samo sam fino, kulturno pitao  :unknw:  Mada priznajem da je moje pitanje glupo jer ne postoji stap i pistalica koju drug Ganic nije probao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...