Jump to content

Stapovi Za Dunav (Brzi)


Hodor

Recommended Posts

Hodore, taj stap nije batina, nego  je zilav ima puno snage i sigurno ce zadovoljiti tvoje zahteve!!!

Ako mozes da skupis pare toplo ti ga preporucujem!

Ipak bez probe ga nemoj kupovati, jer ako se tebi ne svidi dzabe sve njegove performanse. 

Pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam komentarisao, samo sam fino, kulturno pitao  :unknw:  Mada priznajem da je moje pitanje glupo jer ne postoji stap i pistalica koju drug Ganic nije probao.

ufff u pravu si moja formulacija je bila losa...ali sve jedno nisi merodavan kada pecas na germine 2,5 lb  :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

 

 

:unknw:  Mada priznajem da je moje pitanje glupo jer ne postoji stap i pistalica koju drug Ganic nije probao.

pa eto vidis mnogo toga sam imao probao i nisam nikad reko sve sam imao i ptobao bez obzira na to sto ne radim u firmi koja se time bavi ali i samim tim nisam uslovljen i ogranicen u izboru stapa ili pistalica i masinica Kao po neki....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

taj sam :D , malko sam porastao od onda i punoletan sam konacno.  imacu slobodan jul avgust i septembar i hocu sto vise vremena da provedem pored vode pre faksa 

pare nisu problem para nema al za stapove cu skupiti nekako . kontam ja, da za to konkretno mesto pri letnjem vodostaju nisu potrebni neki posebni stapovi ali ja bih da kupim kvalitetne stapove koje mogu da koristim i na nekim buducim mestima gde cu mozda morati da bacam dalje na vecem vodostaju, ako vec kupujem opremu ne zelim da me ona ogranici ukoliko ne mora  , ocu da kupim pravu stvar i da budem miran koliko je to moguce jer je dunav u pitanju.

 

taj stap od 4lb fast water (dvoumim se izmedju 3,5 i 4lb fast water prologic) , jel za njega mislite da je batina ili se to odnosilo na pomenute spod stapove? 

Mislio sam na spod stapove naravno.Ako se dvoumis lepo je znaci imas para i izbora,a probaj jedan i  drugi pa sam izaberi koji ti vise lezi u ruci.Neces pogresiti bilo koji da uzmes od fast water-a.

Bistro i da se pohvalis da si velikog izvukao na talicne stapove!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hodore, jel smem da pitam, zasto ti treba olovo od 250 i vise grama i zasto 50 metara

riba se kupa na 30-40m (tu je zasticena krsom i tu kad zabacim zakidam kad dobijem udarac a zakida se i pri samoj proveri stapa ) od obale i bukvalno su svi skokovi u 5sa5m kvadratnih ,tacno ispred nje ne mogu da sednem moram da se namestim nekih 30m uzvodno (obala je takva camac nemam) i sa ovim stapovima koje sada imam kad bacim olovo od 150g na jedvite jade nekih 30m dunav ga dosta vuce i ono padne posle nekih 10m niz tok i priblizi se obali 10m (takav je tok) tako da sam do sada pecao na 20-25m max od obale pri najnizem vodostaju (kad je voda vislja nema ni pomisli od pecanja) i to je bilo na nekih 5-10m uzvodno od krsa gde je riba ali dosta blize obali.

 

a ja bih da izbacim stap na 50m i da mi olovo stane na nekih 35-40m od obale(to je 10 -25m pre krsa dno je peskovito sa po kojim kamenom) jer mislim da na toj udaljenosti imam vecu verovatnocu za udarac krupnog sarana i mogu da ga izvadim jer je pesak) 

 

ja iskreno jos uvek o pecanju na reci nista ne znam al sam nasao dobro mesto ko je za sada sa mojom opremom bilo pecljivo mesec dana u godini 

a sa ovim stapovima moze biti pecljivo mnogo duze i vadjenje sarana ce biti mnogo uspesnije 

 

i pored toga ako vec kupujem stapove daj da kupim nesto sto je dobro sa cim cu mocu da becam bilo gde na dunavu na bilo kakvom vodostaju (ako je pecljiv :D

danas sam bio do mesta i sa spod stapom sam bacio olovo od 300g nekih 40m , zaustavi se posle 2-3s i dunav ga odnese nekih 5-6m pri ovom vodostaju tako da skoro sa sigurnoscu mogu da kazem da sistemi ce moci da mi stanu tamo samo jos treba da probam sa najlonom 045 jer je ovaj bio malo tanji 

a i ako sve ovo ne uspe i nebudem imao ulova bolje da mi ostanu 3 fenomenalna saranska stapa nego 3 spod batine :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa eto vidis mnogo toga sam imao probao i nisam nikad reko sve sam imao i ptobao bez obzira na to sto ne radim u firmi koja se time bavi ali i samim tim nisam uslovljen i ogranicen u izboru stapa ili pistalica i masinica Kao po neki....

nisi probao sve, al` si ocigledno probao sve ono sto se ikada pojavilo u nekoj od tema na ovom forumu...

 

ja sam eto imao mogucnosti da probam svasta jer se time bavim i imam mnogo prijatelja sa kojima pecam i koji koriste najrazlicitiju opremu... ali eto nisam, jer kad imam slobodnog vremena odem malo da pecam i nemam vremena da testiram sve da bih poducavao ljude po forumima i otvarao im oci... kao neki!

 

I posto sve znas i najpametniji si a nemas pojma koju opremu koristim ostavicu te da zivis u zabludi kako sam bilo cime uslovljen i ogranicen.

 

Izvinjavam se na off-u.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nisi probao sve, al` si ocigledno probao sve ono sto se ikada pojavilo u nekoj od tema na ovom forumu...

ja sam eto imao mogucnosti da probam svasta jer se time bavim i imam mnogo prijatelja sa kojima pecam i koji koriste najrazlicitiju opremu... ali eto nisam, jer kad imam slobodnog vremena odem malo da pecam i nemam vremena da testiram sve da bih poducavao ljude po forumima i otvarao im oci... kao neki!

 

I posto sve znas i najpametniji si a nemas pojma koju opremu koristim ostavicu te da zivis u zabludi kako sam bilo cime uslovljen i ogranicen.

Izvinjavam se na off-u.

Tako je nisam probao sve kao sto sam i napisao . To si ti reko ne ja a i jedno je probati i klimati po radnji ili ispred radnje a drugo je kiristiti to. Ujedno na forumu sam pisao i uvek izneo ono sta sam probao a u ovoj temi sam reko da sam probao i bacao sa nekim tamo stapom i koji se reklamira sa bacanjem 350gr olova. A onda se neki nadju uvredjeni jer oni treba da prodaju to......a moje pisanje je bilo da je to dobar stap ili nisam ni reko da to nije dobar stap , samo da zaboravi reklame.koristio sam ja proizvode firme u kojoj ti radis i sad koristim nesto i ne kazem nista lose o toj firmi pa cak sam koristio i njihove proizvode kad jos nije ni postajala tvoja firma vec je Toma Popovic donosio i imao njihove proizvode....

 

Vidis i ja imam dosta prijatelja pa i oni znaju da sam dosta toga koristio i imao a ja odem na vodu pa tamo testiram a ujedno ja imam vremena koliko ocu pa mogu da idem i da pecam i da testiram. Samo sto ja nisam ogranicen da moram da testiram samo to sta mi je na dohvat ruku vec sta kupim pa mi je izbor veci...a ja ne zivim u zabludi niti me zanima ko na sta peca vec na sta ja pecam .

 

A da sve znam ,pa neznam jos ucim nigde nisam reko da sve znam to opet ti kazes. I nisam po forumima vec samo na ovom forumu a za razliku od nekih zelim da ljudi imaju uvid sta je realnost a sta reklama .....

 

I ja se izvinjavam za off.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam svakako lud sto se raspravljam sa tobom uopste kad ti sve znas... probacu jos jednom da ti pojasnim neke stvari...

niti sam branio stap, niti sam hvalio, niti sam reko da je dobar... niti sam ikome rekao da je to stap kojim moze da se baca 350g olovo i ne znam kako si ti to zakljucio?! ...to je test na lom, koji pokazuje pouzdanost stapa, i niko nikad nigde nije rekao da je savrsen za bacanje olova od 350g a posebno ne ja koji nisam ni probao! Samo sam rekao da ne moras u svakoj corbi da budes mirodjija ali ti ne umes da citas vec samovoljno donosis zakljucke kao npr i to koju opremu koristim. Za tvoju informaciju: shimano, daiwa, fox, tf gear, jrc, carp pro i dr. mi nisu na dohvat ruke nego si ti to umislio!

Sa druge strane, ne znas da nema tih stapova u prodaji, tako da i ako bih zeleo da prodam - ne mogu.
 

 

zelim da ljudi imaju uvid sta je realnost a sta reklama 

 

Najiskrenije cu se od sad truditi da te dozivljavam kao boga ili bar dobrog duha.
 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav posto pecam na reci ( Tisa ) nekih 8 god imao sam slican problem da nadjem stap sa kojim cu bacati nekih 200 g olova  ( kad reka gura, inace je dosta mirnija od Dunava ) na nekih 60 tak metara a istovremeno da mogu i pecati iz camca u panjevima na nekih desetak metara dubine.

 Uglavnom da neduzim vise meni su bez problema zavrsavali posao Cormoranovi Bull Fighter-i  3,2 m duzine 150-300 g  sa nekih 13 karika ( fantasticno zamaraju ribu) , parabolicni , a nije carbon  da su osetljivi na ostecenja. Jesu bili teski nekih 450 g ali nisu krute motke imaju dusu. A cena mislim da im je oko 6000 hiljada . 

Link to comment
Share on other sites

za sad sam pecao sad olovom u obliku potkovice u koje naguram malo praskaste hrane i to planiram i dalje da radim stim sto ce olovo sad biti teze , najlon je 0,45 prologic river neki nzm tacno kako se zove. mislim da je za reku hranilica fenomenalna ali jednostavno za ovo moje mesto je neizvodljivo, zbog toga stavim praskaste  oko nalona preko olova i iznad i stringer i to mi dodje kao atrakcija da privuce sarana mamcu na udici , od ove godine cu poceti i pastu za boile da koristim jer sam stim imao dosta uspeha na komercijali , brzo je i prakticno.

Link to comment
Share on other sites

ja bi ti toplo peporucio prologic fast water 4lb , mislim da je stap izmisljen za to sto ti treba ... Stap je snazan i po meni idealan za uslove u kojima pecas, gde treba cupati ribu iz krsa i loma , nije tu samo problem zabaciti 250 gr ... pozdrav i bistro 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

trebaju mi stapovi sa kojima mogu da bacam olovo od 250g bez straha da ce puci , i da mogu da bacim barem nekih 50 metara

Povucen raspravom u ovoj temi odlucio sam da testiram pominjani model Prologic fast water 12ft 3,5lbs. Bacao sam olovno otezanje 250g najlonom promera 0,36mm sa shock predvezom 0,50mm. U uslovima jakog vetra koji mi je duvao u lice (na snimku se u jednom trenutku vidi da ptica ne moze da leti uz vetar koliko jako duva), sa potpuno neaerodinamicnom otezanjem i sa suvim najlonom izmerio sam u tri zabacaja daljine od 78m do 84m bez ikakvog posebnog opterecenja stapa. Siguran sam da ces tim stapom uvek i u svakoj situaciji moci da zabacis 250g opterecenja na 50m koliko ti je potrebno, bez posebnog opterecenja stapa i bez najmanje bojazni da ce puci.

 

Prvi zabacaj:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ef7AxB245Nw

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Necu da  offujem temu oko izbora stapa ali poznavajuci to mesto ne pomaze tu stap koliko polozaj pecanja sa obale.

Moze decko kupiti najbolje stapove na svetu ali  tu se svaka vece riba ubija tj kida najlon i nosi sa sobom a to nije u cilju nijednog ribolovca.Da ima camac pa da stane paralelno sa obalom e to vec daje mogucnost pecanja,ovako je sve uzaludno.

Moje preporuka je da pronadjes drugo mesto koje ce dati bolji izbor tebi da pecas kao i ribi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Povucen raspravom u ovoj temi odlucio sam da testiram pominjani model Prologic fast water 12ft 3,5lbs. Bacao sam olovno otezanje 250g najlonom promera 0,36mm sa shock predvezom 0,50mm. U uslovima jakog vetra koji mi je duvao u lice (na snimku se u jednom trenutku vidi da ptica ne moze da leti uz vetar koliko jako duva), sa potpuno neaerodinamicnom otezanjem i sa suvim najlonom izmerio sam u tri zabacaja daljine od 78m do 84m bez ikakvog posebnog opterecenja stapa. Siguran sam da ces tim stapom uvek i u svakoj situaciji moci da zabacis 250g opterecenja na 50m koliko ti je potrebno, bez posebnog opterecenja stapa i bez najmanje bojazni da ce puci.

Prvi zabacaj:https://www.youtube.com/watch?v=ef7AxB245Nw

Ne valja ti taj merač najlona... :-P ako ovde neki stručnjaci kažu da ne može da se zabaci onda nemože i kraj... A ne mi neki dr-mr da se pravimo pametni pa da dokazujemo da može uključujući i sve komplet likove iz pro logica.. ;-) Hahaha

Link to comment
Share on other sites

Povucen raspravom u ovoj temi odlucio sam da testiram pominjani model Prologic fast water 12ft 3,5lbs. Bacao sam olovno otezanje 250g najlonom promera 0,36mm sa shock predvezom 0,50mm. U uslovima jakog vetra koji mi je duvao u lice (na snimku se u jednom trenutku vidi da ptica ne moze da leti uz vetar koliko jako duva), sa potpuno neaerodinamicnom otezanjem i sa suvim najlonom izmerio sam u tri zabacaja daljine od 78m do 84m bez ikakvog posebnog opterecenja stapa. Siguran sam da ces tim stapom uvek i u svakoj situaciji moci da zabacis 250g opterecenja na 50m koliko ti je potrebno, bez posebnog opterecenja stapa i bez najmanje bojazni da ce puci.

 

Prvi zabacaj:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ef7AxB245Nw

 

 

I tacka!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...