Jump to content

Nutramino,Multimino razlika i upotreba


Recommended Posts

Ne znam na sta tacno mislis Bato?! Svi dodatci tipa ekstrakta u tecnom stanju se po pravilu dodaju u umucena jaja i ostale tecne komponente koje cine tecni deo recepta - pre sastavljanja mase recept se obicno sastoji od praskastog dela i tecnog dela, no to i onako vec znas. Ako si mislio na tvrdnju da je NUTRAMINO kompletniji i bolji produkt, to nije moja izmisljotina vec sam na nekoliko nesta na svetskim CARP forumima nailazio na takva zapazanja. Takodje sam nailazio i na razlike u sastavu sa tvrdnjama da je kod NUTRAMINA poenta u sastavu uglavnom na esenc. kis. i prirodnim ekstraktima u vecem procentu nego kod MULTIMINA gde se vise islo na neke esenc. kiseline , vitamine i minerale. Ja to godinama pratim i stvarno mi je nemoguce da kazem gde sam sta od toga nasao. Moram biti iskren pa reci da ja licno sa MULTIMINOM nemam nikakva prakticna iskustva vec samo sa NUTRAMINOM sa kojim sam imao sasvim lepe rezultate ali ipak nista spektakularno.
Link to comment
Share on other sites

obavezno i izvan.

 

Doco, zbog cega je nutramino kompletniji i bolji, osim sto je zasladjen?

 

Pozdrav Milance!

Evo nadam se da sam u prethodnom postu uglavnom objasnio zasto tako mislim.

 

Hteo bih i da se osvrnem na nesto sto smatram zabludom kod sarandzija a to je da se pojam zasladjenosti vezuje samo za vocne, mlecne ili bird mikseve i da ne ide uz mesne i fish meal mikseve. Verovatno vecina polazi od analogije sa covekom, covekovim navikama i osecajem za ukus, ali to je apsolutno pogresno. Verovatno niko od nas ne bi pozeleo da okusi przenu ribu prelivenu dzemom od jagoda ili medom jer se to nekako ne uklapa u nase pojmove ukusa i sta sa cime ide a sta ne. Sto se nas tice to je OK ali ne znam koliko imamo pravo da istu reakciju ili ukus pripisujemo i saranima?! Puno je dobrih riba uhvaceno na koktele od polutki mesnih (ribljih) i vocnih boila cesto dipovanih u jagodu, tuti-fruti ili med. Saranov smisao za ukus i kombinacije ukusa i mirisa sasvim se razlikuje od naseg i smatram da vrlo grese oni koji u odredjivanju sta sa cime ide kod mamcenja, odlucuju da se neki slatki aditiv ne dodaje u fish meal bazirani mix ili da GLM ne ide sa vocnim mixom. Imao sam recimo sijaset dobrih ulova sa koktelom od polutki Instant Frenzy + Strawbery jam kao i sa Hot Demon + plum/shellfish, a jedna od meni izuzetnih kombinacija je bazni mix (praskasti deo) kao za TRIGGU, a tecni deo sa 3ml Sweet cajousera + 12gr GLM + 10 kapi black pepper oil + 3 kapi N-Butyric acid na kilo suvog mixa.

Link to comment
Share on other sites

ja pojam zasladjenosti ne vezujem iskljucivo za vocne mikseve... nutramino se smatra pogodnim za mesne mikseve a upravo on je zasladjen... tako da zablude tog tipa nemam... koristio sam i jedan i drugi u istim miksevima, cak sam ih i mesao, i nikakvu razliku nisam primetio... ne kazem da nisi u pravu i da razlika ne postoji, samo me je zanimalo u cemu je ta razlika... ja nemam toliko iskustva ali sam zaista mnogo cesljao i nigde nisam nasao odgovor... meni je cak i na ukus i na miris razlika gotovo nikakva... a kada bi morao da biram da li da ih stavim samo iznutra ili samo spolja, definitivno bi se odlucio za ovo drugo

 

inace ja GLM trpam iskljucivo u bird mikseve i vocnim aromama kako bi dosao do izrazaja...

Link to comment
Share on other sites

ja pojam zasladjenosti ne vezujem iskljucivo za vocne mikseve...

Nije se ni odnosilo na tebe vec generalno, buduci da na dosta mesta nailazim na vise-manje slican pristup i razmisljanja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo ukratko moja saznanja.

 

Multimino, Carpmino, i slični proizvodi u preko 90% sastava isti su kao minamino orginal i radi se o mješavini koja postoji cca 40 godina. Mješavini za ribe izrađenoj od specijalne hrane za ljudsku upotrebu za osobe sa poremečajem u funkcioniranju probave. Tamo gdje probava sa svojim enzimima nemože izvući toliko potrebne aminokiseline iz proteina. Glavni sastojak je taj aminokiselinski pripravak za ljude, plus još dodataka da bi bio što uspješniji u ribolovu. Označen je sa laganom notom arome, vrlo malom.

Nutramino je pak sličan pripravak ali više baziran na predigastirane proteine drugog porijekla do aminokiselina. Što se tiče dodatne atrakcije tu je sladilo. Iz bilo kojeg kuta gledanja to su preslićni proizvodi da bi se radile neke značajnije razlike i što se tiče nutritivne ali i atraktivne značajke.

Signal obiju proizvoda je odličan i posebne rezultate daju kao izvorni proizvod na boili dipan izvana. Termičkom obradom pripravak se gubi u strukturi boile i djeluje zajedno sa ostalim nutrijentima a ne kao dodatak što mu je i osnovni cilj.

Link to comment
Share on other sites

This is, in fact, a nutritional medicine intended for human use and formulated to assist digestion and nutrition in those patients suffering from eating disorders and poor digestion of their food. It is pure to BP standards and is based upon the well-known nutritional aid Phosphorylcolamine. It is a strong smelling red liquid which contains extracts of fresh liver, spleen, amino acids and vitamins and minerals.

 

It is a complex food in its own right and will add enormously to the nutritional signal and digestibility of your bait. Being pre-digested it is also very easily assimilated by the carp and, as such, forms a vital part of any long term food bait. Unlike other liquid foods, Multimino-PPC does not contain a built-in sweetener which makes it unique in its field. We do not believe there is any limit to the inclusion rate, other than the depth of your pocket, but levels of between 15 and 25ml per 16oz/500g seem to be highly effective

http://karpolov.ru/images/product/Multimino%20PPC%20.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aj da se malo educiramo

Mada svi misle da je amino kiselina ustvari nije.To je ester dobijen od fosforne kiseline i colamine (aminoethanol).Pomaze pri regeneracii crevne flore kao i kletke samog zida zeludca i creva a stime i stimulira apetit.

Link to comment
Share on other sites

mozeli neko nesto reci o proizvodu'AMINOL'.

 

Carp company THE AMINOL ili HEATHROW BAITS-HYDRO STIM ista stvar.

Mirisom vuce na kombinaciju belashana i anchovy-a...Nisam ga nesto forsirao u boili, dobro mi se pokazao kao dip, i za ozivljavanje :db: starih 3D kamencica

Link to comment
Share on other sites

Ajde sad polako.

Prvo je THE AMINOL ili HEATHROW BAITS-HYDRO STIM

Onda je HYDRO STIM- amino betain

Po onome što ja čitam aminol je tekući riblji protein, a amino betain kombinacija betaina i aminokiselina u sasvim drugom proizvodu kolko vidim u prahu.

Jesam li ja to nešto pobrkao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...