Jump to content

Nutramino,Multimino razlika i upotreba


Recommended Posts

U osnovi rade indenticno,a razlika je u tome samo sto u Multiminu koji je ustvari da kazemo vocna kombinacija ekstratirana na veoma specifican nacin,oba pripravka i nutramino i multimino se sastoje od jetrenih i mesnih ekstrata a orginalno su proizvedeni za ljude koji su imali problema sa probavom i apetitom,to su cisti proteini..

Multimino koristiti sa miksevima na bazi pticije hrane i vocnim aromama

Nutramino sa miksevima na bazi ribljeg brasna i zivotinjskim aromama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U osnovi rade indenticno,a razlika je u tome samo sto u Multiminu koji je ustvari da kazemo vocna kombinacija ekstratirana na veoma specifican nacin,oba pripravka i nutramino i multimino se sastoje od jetrenih i mesnih ekstrata a orginalno su proizvedeni za ljude koji su imali problema sa probavom i apetitom,to su cisti proteini..

Multimino koristiti sa miksevima na bazi pticije hrane i vocnim aromama

Nutramino sa miksevima na bazi ribljeg brasna i zivotinjskim aromama

Prijatelju resio si nesebicno da otvoris dusu ... :friends:

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju resio si nesebicno da otvoris dusu ... :friends:

 

Gledam nesto u zadnje vreme sve se vrti oko neke kupovine pribora i tu je glavna aktivnost,tema ima milion ali se jako slabo pise,pa reko da malo raspalimo pricu,sto bi rekli ja tvoju ni ti moju ribu neces upecati ,a pocelo se dosta pegladi po komercijalama,recepti nisu vise bauk kao pre par godina,pogledajte samo ma stranim i komsiskim sajtevima kako se ljudi dopunjuju i vode polemike od mikseva hemije,dodataka,jos smo mi ovde jakoo,jakoo sujetni:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multimino-PPC

 

 

Ovo je u stvari hranljivi lek koji je medicinski namenjen za ljudsku upotrebu i formulisan je da podpomaže digestiju i hranjenje kod onih pacijenata koji pate od poremećaja u ishrani ili od lošeg varenja pojedene hrane. Čisto je po BP standardima i bazirano je na dobro poznatom stimulatoru digestije Fosforilkolaminu. To je crvena tečnost jakog mirisa koja sadrži ekstrakte sveže džigerice , slezine , amino kiseline i vitamine i minerale.

 

Ovo je kompleksna hrana koja će neverovatno poboljšati hranljivi signal i svarljivost vašeg mamca. Pošto je pre-digestovana ona se veoma lako asimilira u šaranu i kao takva ona je vitalni deo svakog dugoročnog mamca za hranjenje. Za razliku od drugih tečnih hrana , Multimino-PPC ne sadrži ugrađene zaslađivače koji ga čine jedinstvenim u svojoj kategoriji. Mi ne verujemo da postoje neki limiti u nivoima dozvoljene inkluzije , osim onih finansijskih , ali nivoi od između 15-25ml na 16oz/500g izgleda da su veoma efikasni.

 

 

 

Nutramino

 

 

 

Još jedna pre-digestovana hrana. Rečeno je da 25ml kvalitetne tečnosti je ekvivalent 3oz čistog digestovanog proteina. Nije ni čudo što ga šaran voli! Mi nećemo tvrditi da je najbolji na svetu, bar što se nas u Nutrabaits-u tiče. On je prisutan već duži niz godina u jednom ili drugom obliku i to je taj crveni i ljuti proizvod na koga se odnoslilo upoznavanje sa ovom sekcijom proizvoda.

 

On je veoma jak , delimično slatkog ukusa i totalno individualnog mirisa koji prosto zove šarana na hranjenje. Kao i Multimino i ovaj je baziran na amino kiselinama sa dodatkom ekstrakta slezine i gastrične mukoze da bi potpomogli varenje. On takođe sadrži džigericu tako da imajte ovo na umu kada razmatrate primenu našeg praškastog ekstrakta jetre.

 

20-25ml je nivo koji najveći broj vrhunskih pecaroša koristi i ovaj opseg nivoa je odgovoran za hvatanje više šarana nego bilo koji drugi atraktor koga možete da se setite.

Link to comment
Share on other sites

Multimino-PPC

 

 

Ovo je u stvari hranljivi lek koji je medicinski namenjen za ljudsku upotrebu i formulisan je da podpomaže digestiju i hranjenje kod onih pacijenata koji pate od poremećaja u ishrani ili od lošeg varenja pojedene hrane. Čisto je po BP standardima i bazirano je na dobro poznatom stimulatoru digestije Fosforilkolaminu. To je crvena tečnost jakog mirisa koja sadrži ekstrakte sveže džigerice , slezine , amino kiseline i vitamine i minerale.

 

Ovo je kompleksna hrana koja će neverovatno poboljšati hranljivi signal i svarljivost vašeg mamca. Pošto je pre-digestovana ona se veoma lako asimilira u šaranu i kao takva ona je vitalni deo svakog dugoročnog mamca za hranjenje. Za razliku od drugih tečnih hrana , Multimino-PPC ne sadrži ugrađene zaslađivače koji ga čine jedinstvenim u svojoj kategoriji. Mi ne verujemo da postoje neki limiti u nivoima dozvoljene inkluzije , osim onih finansijskih , ali nivoi od između 15-25ml na 16oz/500g izgleda da su veoma efikasni.

 

 

 

Nutramino

 

 

 

Još jedna pre-digestovana hrana. Rečeno je da 25ml kvalitetne tečnosti je ekvivalent 3oz čistog digestovanog proteina. Nije ni čudo što ga šaran voli! Mi nećemo tvrditi da je najbolji na svetu, bar što se nas u Nutrabaits-u tiče. On je prisutan već duži niz godina u jednom ili drugom obliku i to je taj crveni i ljuti proizvod na koga se odnoslilo upoznavanje sa ovom sekcijom proizvoda.

 

On je veoma jak , delimično slatkog ukusa i totalno individualnog mirisa koji prosto zove šarana na hranjenje. Kao i Multimino i ovaj je baziran na amino kiselinama sa dodatkom ekstrakta slezine i gastrične mukoze da bi potpomogli varenje. On takođe sadrži džigericu tako da imajte ovo na umu kada razmatrate primenu našeg praškastog ekstrakta jetre.

 

20-25ml je nivo koji najveći broj vrhunskih pecaroša koristi i ovaj opseg nivoa je odgovoran za hvatanje više šarana nego bilo koji drugi atraktor koga možete da se setite.

 

svaka cast na dopuni :D

Link to comment
Share on other sites

Za Nutramino se spominje u tekstu >On je veoma jak , delimično slatkog ukusa i totalno individualnog mirisa koji prosto zove šarana na hranjenje. Kao i Multimino i ovaj je baziran na amino kiselinama sa dodatkom ekstrakta slezine i gastrične mukoze da bi potpomogli varenje. On takođe sadrži džigericu tako da imajte ovo na umu kada razmatrate primenu našeg praškastog ekstrakta jetre.

Ipak koristim multimino sa Bird,Cream miksevima,mada nevidim da to mora da bude pravilo...

Link to comment
Share on other sites

Po meni jedna od najboljih solarovih proizvoda shto se tice amino dodatka za mix.Meni licno br.1 je stari Rod hutchinson amino blend supreme ali u zadnje vreme nije neshto tako da sada ostaje stimulin amino.
Link to comment
Share on other sites

Dok se vi zamarate sa bodovima da ja neshto napishem.Kako su oba proizvoda na istoj bazi(pored njih ima dosta slicnih minamino,atraktamino i ppc) oba proizvoda mozete koristiti u sve moguce verijante.Dal cete ih koristiti u spod mixu,kao neutralne dipove il sa malo arome u namerne dipove,kao dodatak mixu il gotovih boila po meni kombinacija od oba je najbolja stim shto kako je napisano treba znati da je nutramino zasladjen dok multimino nije i ono shto je najbitnije pored ostalog sastava enzima i aminokiselina da ima Phosphorylcolamine. koja pomaze varenje hrane zato je koristan u sve vrste mixeva
Link to comment
Share on other sites

Nisam nikada kužio te bodove. Jane, di vidim te bodiće da vidim kako sam prošao kroz sve ove žustre rasprave :aggressive: . Gdje se to vidi?

 

Zac, postovani kolega, ako ti imalo znaci, od mene dobijas najvisu mogucu ocenu na skali vrednovanja, za nesebicnost i neskromnost u deljenju svoga bogatog znanja i iskustva sa nama! Ubedjen sam da su mnogi clanovi ovog foruma pored mene, kako tebi, tako i drugim iskrenim i vrsnim poznavaocima naseg sporta, zahvalni na edukaciji i boljoj spoznaji materije!

Bodove prepusti fudbalerima, kosarkasima.....bitno je sta ljudi zaista misle i kako se ti osecas ;)

Pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zac, postovani kolega, ako ti imalo znaci, od mene dobijas najvisu mogucu ocenu na skali vrednovanja, za nesebicnost i neskromnost u deljenju svoga bogatog znanja i iskustva sa nama! Ubedjen sam da su mnogi clanovi ovog foruma pored mene, kako tebi, tako i drugim iskrenim i vrsnim poznavaocima naseg sporta, zahvalni na edukaciji i boljoj spoznaji materije!

Bodove prepusti fudbalerima, kosarkasima.....bitno je sta ljudi zaista misle i kako se ti osecas ;)

Pozdrav

potpisujem ovo za zac-a a vidim u poslednje vreme i neki drugi krecu zac-ovim koracima

Link to comment
Share on other sites

Zac, postovani kolega, ako ti imalo znaci, od mene dobijas najvisu mogucu ocenu na skali vrednovanja, za nesebicnost i neskromnost u deljenju svoga bogatog znanja i iskustva sa nama! Ubedjen sam da su mnogi clanovi ovog foruma pored mene, kako tebi, tako i drugim iskrenim i vrsnim poznavaocima naseg sporta, zahvalni na edukaciji i boljoj spoznaji materije!

Bodove prepusti fudbalerima, kosarkasima.....bitno je sta ljudi zaista misle i kako se ti osecas ;)

Pozdrav

 

Hvala ti najljepša naravno. Ma samo me interesiralo jer nikad se neosječam ugodno ako me ljudi shvate na krivi način. Jer puno puta citirajući neke stručnjake stekne se dojam da su to moje misli i onda se netko kao ne slaže samnom a ne sa tim izvorom.

Masu puta treba samo donjeti svoj zaključak, ne mišljenje jer od toga nema ništa, nego nakon razmišljanja i pretvrtanja u glavi svojih iskustava na vodi donijeti jedan zaključak koji se poveže sa iznešenim činjenicama ovih ili onih izvora.

 

Na kraju krajeva tema je nešto drugo da ju ne uzurpiramo na neke druge teme.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav ljudi , novi sam i imam pitanje na ovu temu, posto kod nas u Podgorici jos nema da se kupe gore navedene komponente sto mislite o ovom da li moze biti zamjena i koliko ako moze da dodam u mix-u, ??

LIQUID BCAA 1000ml - BIO TECH....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Svakako u tecni deo mix-a pre sastavljanja sa praskastim delom pa dakle pre kuvanja. Vecina aminokiselina su prilicno termostabilne i svakako im ne smeta tako kratko dejstvo temperature prilikom kuvanja boila jer to obicno traje 0,5 do 2 minuta. Inace, NUTRAMINO je dosta kompletniji i bolji produkt nego MULTIMINO. Ne kazem da ovaj drugi nije dobar, samo ima komparativno nesto losiji sastav.
Link to comment
Share on other sites

Svakako u tecni deo mix-a pre sastavljanja sa praskastim delom pa dakle pre kuvanja. Vecina aminokiselina su prilicno termostabilne i svakako im ne smeta tako kratko dejstvo temperature prilikom kuvanja boila jer to obicno traje 0,5 do 2 minuta. Inace, NUTRAMINO je dosta kompletniji i bolji produkt nego MULTIMINO. Ne kazem da ovaj drugi nije dobar, samo ima komparativno nesto losiji sastav.

 

Doco,čime potkrepljuješ ovo što si gore napisao ??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...