Jump to content

DIVLJE VODE


smrki

Recommended Posts

druze nisam ni postavljao pitanja ako nisi provalio .Te kako nemam gram sujete ni kompleksa ja opisah detaljno svoju proslu sezonu . Nevidim tu nista lose . E sad to sto pojedini ljudi ovde pecaju na forumu pa jedva cekaju neki ovakav tekst da bi kao artiljerci raspalili ja sa tim nemam nista a kome se tekstovi nesvidjaju nemra da cita to ti je to . A ni pitanja koja su mi ljudi postavljali sam odgovarao bas onako do detalja kako sam radio . A kako nisam jedini kome je prosla sezona bila uzas sto se tice ulova to su odgovri na sva moja razmisljanja vezana za ulove . Tema je divlje vode ja napisah svoju situaciju bez grama sujete i nekih drugih stvari , ocekivajuci da ce jos neko nesto slicno napisati pa da vidimo mozda se problemi kriju negde drugde. Razumelo je mene dosta ljudi koji su mi se ljudski javili na P.P tako da eto to je to .... Jeeydeeja su ljudi lepo pitali i jeydee im lepo odgovarao koliko vidim jedini koji prica sam sa sobom si trenutno ti i nije poenta pricati o mom slucaju dajte jos neke situacije pa da pricamo .... Uostalom nista nisam uvredljivo ili lose napisao da bih nekoga ljutio ispricao svoj slucaj neznam sto bi se drugi vredjali i ljutili mojim pecanjem Vrlo cudno

Prvo napises svoju situaciju i kazes ajde da neko napise i neku svoju situaciju i onda napises, pazi sad dobro (citaj) pa da vidimo mozda se problemi kriju negdje drugdje. 

Znaci ti indirektno trazis pomoc, savjet ili neku situaciju koju bi uporedio sa svojom pa pokusao ispraviti svoje greske, a onda kada ti se pokusa pomoci onda napises: ma boli me qrac za vasim savjetima! WTF? 

 

To u principu znaci da te boli qrac i za ostalim situacijama. Ne znam onda zasto pitas za slicne situacije ako te zaboli za njima? 

 

Ja sam ti pokusao pomoci, napisao sam ti sta bi i kako ja radio mada je to mali dio sta se jos moze uraditi i na sta se sve moze obratiti paznja da bi se ribolov na takvom mjestu gdje ribe ima, poboljsao. 

 

Medjutim, ja licno vise nemam namjeru pisati. Ti si svoje rekao. 

 

Hvala na pozivu na ribolov, imam i ja takvih mjesta blize meni, ne brini. Uzivaj u daljem otkrivanju kako, zasto i gdje grijesis.   

 

Bistroooo  :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

druze nisam ni postavljao pitanja ako nisi provalio .Te kako nemam gram sujete ni kompleksa ja opisah detaljno svoju proslu sezonu . Nevidim tu nista lose . E sad to sto pojedini ljudi ovde pecaju na forumu pa jedva cekaju neki ovakav tekst da bi kao artiljerci raspalili ja sa tim nemam nista a kome se tekstovi nesvidjaju nemra da cita to ti je to . A ni pitanja koja su mi ljudi postavljali sam odgovarao bas onako do detalja kako sam radio . A kako nisam jedini kome je prosla sezona bila uzas sto se tice ulova to su odgovri na sva moja razmisljanja vezana za ulove . Tema je divlje vode ja napisah svoju situaciju bez grama sujete i nekih drugih stvari , ocekivajuci da ce jos neko nesto slicno napisati pa da vidimo mozda se problemi kriju negde drugde. Razumelo je mene dosta ljudi koji su mi se ljudski javili na P.P tako da eto to je to .... Jeeydeeja su ljudi lepo pitali i jeydee im lepo odgovarao koliko vidim jedini koji prica sam sa sobom si trenutno ti i nije poenta pricati o mom slucaju dajte jos neke situacije pa da pricamo .... Uostalom nista nisam uvredljivo ili lose napisao da bih nekoga ljutio ispricao svoj slucaj neznam sto bi se drugi vredjali i ljutili mojim pecanjem Vrlo cudno

Vidi,ne znam kako da prevedem tvoje ime ali kako si napisao sve tvoje postove,ja sam prekopirao da vidis da si sam i napisao mnogo stvari.

Ovde se pise sve i svasta ali ovako jos nisam procitao na forumu.NIko tebi ne spori sto ne znas da pecas ili ne mozes da upecas ili sta vec da napisem,ali tvoj pristup temi je vrlo smesan i neodgovoran.Nema  ovde bar kod nas koji smo ti pisali nimalo sujete niti podgrubljivosti ali hteli smo da pomognemo da pricamo,a sve je doslo do tvojih zadnjih postova koje sam obojio.

Sto se tice internet pecarosa ti ne znas koliko ovde ima kvaliteta od ljudi i pisanja da ne mozes ni zamisliti,za razliku i od onih koji nabijaju postove i to bzv.

Malo postovanja bar prema onima koji su ti pisali a samim tim ces i forum ispostovati.

 

Ne zelim da ovo ide u nedogled,ali sta mislis da je na tvoj post neko nalisao,<bas me zabole sto nisi uhvatio ribu na toma mestu>!!!

Tvoja reakcija bi bila ljuta,a moja????

 

Izvuci pouku iz svega ovoga i bice svima dobro! :hi:

 

S' postovanjem Dukas Academy

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

covece netrazim pomoc , jel ti umes da citas ? Interesuje me da li je neko imao neku slicnu situaciju pa da uperedimo ? sta tu nije jasno pobogu ? Da sam zeleo pomoc napisao bi moze li neko da mi pomogne ? Ja neverujem sta se ovde desava ... Nesmes covek nista ni da napise ... a druze to kako si ti krenuo da pomognes bolje da nekomentarisem jer si sve izvukao iz konteksta jos ispade da se bojaim mraka jbt ...

Link to comment
Share on other sites

Ja neznam uopste tvoiju svrhu javljanja na ovu temu dukas ? Sta je poenta ? ok rekao si mi da neznam da pecam , svaka cast aplauz za tebe jel to bila poenta cele price ? ja znam zbog cega sam ja napisao svoju situaciju i usput odgovorio na sva pitanja koja su mi postavljena . Sta tebi tu nije jasno osim sto sam ocekivao da jos neko napise neku svoju situaciju ...

Link to comment
Share on other sites

Zasto opet pp zasto sve tajno, zar ne moze ovde nesto da se napise a da nije top seacret, zar forum ne sluzi tome da ljudi razmenjuju svoja iskustva, da se druzimo, postujemo ali razmenjujemo misljenja, zar mi mladje kolege ne mozemo nista da naucimo iz necijih iskustava ili razmena zdravog misljenja. Covek trazi savet, pa onda skace sebi u stomak, i onda jos kaze ''ono sto sam trazio dobio sam na pp'', nista nije licno samo forum da lici na forum a ne egipatsko faraonsko pismo gde moras da desifrujes heroglifu spajanjem para isecenih svinginih nogica :)

Link to comment
Share on other sites

Nije tajno druze ja sam do detalja opisao svoju proslu sezonu . Sve sam napisao kako sam radio cime hranio i eto sta ispade . Dobijes provokativan savet i onda se pitate sta mi bi ? eto ja bi bas voleo da cujem neku tvoju dogodovstinu ricba pa da pricamo jel si imao ti neku slicnu situaciju ? gde inace pecas ? 

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao slicnu istuaciju i stvarno ne mogu da napisem svoje iskostvo, poslednje 2 sezone uglavnom pecam samo komercijale  sto se tice saranskog ribolova, pa ovakve situacije nisam ni imao, pecam jarak, kac, kasapsku, zmajevo, conoplju. Jako mi je bila zanimljiva tema sve sam iscitao, interesuje me samo kraj price, da li mozes da napises kakvo si misljenje dobio na pp? Naravno ako zelis, ako ne zelis opet postujem to, razumem i sve super.

Link to comment
Share on other sites

pa jedno je sigurno vreme kao bitan faktor cele prosle sezone nije mi isao na ruku a znam i mnogim drugima ... One silne kise i poplave variranje vodostaja , vreme zimsko letnje barm kod mene ovde nocu 15 stepeni preko dana do 30 , ucinili su svoje ... I jedino sto cu promenti vreme hranjenja , hranicu kad dodjem rano ujutru i po malo u toku pecanja i smanjicu kukuruz dodacu boile sa minimalnim aromama i eto to je to barem cu ja tako pokusati  

Link to comment
Share on other sites

ma sve cool buraz ja pecam kasapsku , kac crni vir , tako da mozda se vidimo na kasapskoj ... Ja nebi popizdeo da me nisu neki provokativni "SAVETI" iznervirali ... sve najbolje drug ... Ako nesto mogu da pomognem tu sam 

Link to comment
Share on other sites

sad malo ja prica 2

jarkovacko jezero 2009 god

mesto na spicu jezera pripremljeno p na njemu pecano duze vreme u periodima ponedeljak -hranjenje,sreda -hranjenje ,petak -hranjenje,pecanje petak subota nedelja.

tih godina na ovom jezeru je bilo sarana od 1-7kg (ja nisam imao vece)preko dana se pecalo na jagodu nocu na crayfish i spinkrabu rumsku i bilo je uspeha i riba ,kako danju tako i nocu ...

dnevni termini su bili od 5-7h ujutru-12-15h i uvece posle 21h -3h...

mogao sam sat da navijam ,sve se znalo unapred ALI jedan vikend je prosao ovako......

petak ni bip

noc ni bip

subota dan ni bip

subota noc ni bip

nedelja dan ni bip

nedelja popodne ja kazem burazeru ja odo ,on meni kaze neidem nemoze da nejede tri dana ostajem .

ja se spakovao i krenuo oko 17h .stigao do brane zvoni mi tel kaze prvi ,dosao do izvora jedno 500m od pocetka brane ,tel. drugi.

izlazim na asvalt tel. treci ,stizem kuci 4000m od jezera tel.cetvrti.brat prekida pecanje i dolazi malo kasnije da mi pokaze slike i jednog  sarana od dve kile kojeg  je poneo da ga spremimo za klopu .

eto riba je sve vreme bila u hrani bilo je i kupanja i mehurova kad rije ali nije htela da jede dva tri dana zasto neznam .

ovakve stvari mi se nikad vise nisu desavale ili sam imao ribu ili nekad nisam ali ovakve preokrete u 2h vremena nikad .samo mi je zao sto nisam ostao i tu noc do kraja da vidim sta bi se izdesavalo do kraja .na ovom jezeru je populacija sarana 2008-2009 bila tolika da kad za noc imas 10 udaraca riba nije radila ...ali 2010 izlov tolstolobika i odjednom na jezeru nema sarana ,amura ,krupne babuske itd. stara prica nasa jezera nisu unistili pecarosi (iako je bilo i onih koji su ribu nosili u neogranicenim kolicinama ) nego mrezarosi koji su na izlovima kupili sve sto im udje u mrezu i enormno se bogatili deleci tal sa nalogodavcima izlova .....BISTRO NA VODI !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Malo da ispostujem mog zemljaka iz Zrenjanina mada sam pisao o ovome ali ponovicemo.

Tacno je da je 1 kg boila Meleg baits 1000 din i CSP 800 din koji je za 20 kg kukuruza.Da dodam potrebno je i koji kg praskaste P

Zasto svako misli da treba bacitii u tri dana pecanja 3 kg boila u Dunav ili neku drugu vodu??

Hrani sa kukuruzom tretiran CSP-om i ubacuj boile.Imas sad tu mach atractor Meleg bait da dodas u kuvani kukuruz  u aromi boile sto pojeftinjuje strahovito cenu svega.

Pravio sam ja sve i svasta a pecao sam znas kako,kad svi hvataju, uhvatim i ja,a kad niko nema ni bip,melegove boile pecaju.Provereno 100 puta kao u pozoristu sam gledao kako riba peca.

NIje polemika vec vreme provedeno na vodi da li sa ribom ili ne??Pa dosli smo da pecamo i da uhvatimo a koliko to kosta???

Evo kalkulacija 300 gr boila 300 din i 3 kg kukuruza sa CSP ne prelazi120 din sto za jedno pecanje je 420 din.Toliko da se moze pecati a garantujem ako je mesto ok za dva pecanja mora se saran javiti.

Pribor nam nije skup a boila koja ce dati radost nama i  drugarimo koji pecaju je prevelika.

Boila je ispravno namestena,lagodna za sarana koji ce je stalno jesti za razliku od nasih mesavina koje samo mi znamo da napravimo.

Nepodcenjujem  tudji rad  i postujem svakog ko je malo zagrebao u ovu bajku zvana boila.

Dukase ako je tako kao sto kazes da Melegove boile hvataju kad niko ne hvata , mozes da mi objasnis sta je bilo na Maradiku gde smo pecali relativno blizu jedni drugih,nije to bas tako da sa 300 gr boila odes i pecas a drugi gledaju kao u pozoristu :)
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dukase ako je tako kao sto kazes da Melegove boile hvataju kad niko ne hvata , mozes da mi objasnis sta je bilo na Maradiku gde smo pecali relativno blizu jedni drugih,nije to bas tako da sa 300 gr boila odes i pecas a drugi gledaju kao u pozoristu :)

Ovde se pricalo o tome da je skupo 3 kg boila za pecanje.Treba da procitas post ispred pa ce ti sve biti jasno.

Sto se tice Maradika poznata stvar ako aludiras na to pecanje kao druzenje ili takmicenje.Postojala je druga ekipa koja je bila u plasmanu.i pored njih su bile ekipe koje su radile sta!?!

Ne bitno da ne pisemo van teme,ali da se zna da se moze divlja voda pecati i sa 3 kg boila i sa 300 gr boila,3 kg kukuruza ili kako vec.

Sto se tice samih Melegovih boila proverene su da pecaju,pecaju to svi znaju tako da nema ja sta da namecem kao konsturktivno resenje sem mozda nacina koriscenja istih!

Link to comment
Share on other sites

bice popravni

Naravno Bane,znas da pecam druzenje svako drugo me ne interesuje.Dolazim u istom sastavu,rezervacija evo jos danas.

Ali samo  ako Vlada i Srkijan izvuku mesto pored nas,ubise ljudi noge.E da ne zaboravim i Dejana iz Rume bez njega vise nigde!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

polako momci jos je zima ... i meni se peca ali vreme nedozvoljava ..i ja se nadam da ce se ove godine odrzati druzenje sa nesto ranijim datumom nego prosle god... do tada zelim vam svima bistro ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde se pricalo o tome da je skupo 3 kg boila za pecanje.Treba da procitas post ispred pa ce ti sve biti jasno.

Sto se tice Maradika poznata stvar ako aludiras na to pecanje kao druzenje ili takmicenje.Postojala je druga ekipa koja je bila u plasmanu.i pored njih su bile ekipe koje su radile sta!?!

Ne bitno da ne pisemo van teme,ali da se zna da se moze divlja voda pecati i sa 3 kg boila i sa 300 gr boila,3 kg kukuruza ili kako vec.

Sto se tice samih Melegovih boila proverene su da pecaju,pecaju to svi znaju tako da nema ja sta da namecem kao konsturktivno resenje sem mozda nacina koriscenja istih!

Teska tema dal neke boile hvataju ili ne , necemo polemisati svakako se vidimo na pecanju pa da popijemo kafu i da malo peckamo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...