Jump to content

DIVLJE VODE


smrki

Recommended Posts

2 kg VDE FRUIT MIX
500g Mlevene plazme
4 kafene kasikice GOLD TOP sbs ili neki drugi stimulator

2 kasike supene uljane repice
2 kasike supene nigera 
6 kasika supene megablend crveni ccmoor

200g mlevene kore od narandze suve
30g lana

Kad se ovo lepo sve smesa odmerim 1kg mixa i dodajem:

8g HC1 betaina

30ml Stimulin amino

5 kapi jaffa EO
5 ml ulja HEMP
2ml kendi solar sladila.

3 kapi n-butric..
5ml arome tuti frutija
1ml arome skopex
0,3ml arome E12 (nebitno je godisnje doba)

--------------------------------------------------------
 11 jaja

 

pa na pecanje hahahah a skoro ce sneg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sto bi se reklo sto ljudi sto cudi,a mi sarandzije bi mogli da kazemo sto ljudi sto recepta za baku.... 
iako mislim da je baka baka samo u verziji gm i bracina,svako ima "svoju-moju baku"....

nikad nisam pravio ni pecao na baku ali sam dosta puta pecao sa drugarima koji su pecali na neku od varijacija bake i uvek su imali ribu.... 
tako da peca sigurno na divljoj vodi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa normalno svako ima svoju baku i sto bi ja svoju baku zvao deka ili strika ili kupio bracinu kad je moja pecala uglavnom svuda. I u pravu si vlado sto ljudi sto cudi i svako ima svoju baku:)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda je jedan ili dva razne price ima koja je tacna mene licno ne zanima ja sam sebi naso bakin koji mi radi i briga me ja imam svoju baku :) kao i vecina nas :)

 

-a to sto se samo stave jaja u mix ja na divljim stavim u svaki solarov mix uglavnom samo jaja bez ikakvog dodatka i meni lepo radi na divljim tako.

Link to comment
Share on other sites

mnogo ljudi ima a posebno na forumu koji su zbunjeni pricom da svi prave Baku,Bakin kolac je brend Autosporta,sve ostalo su kucne varijacije VDE miksa.......Bakin kolac peca ama bas svuda,reka,jezero,komercijala,gde god da odes...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mnogo ljudi ima a posebno na forumu koji su zbunjeni pricom da svi prave Baku,Bakin kolac je brend Autosporta,sve ostalo su kucne varijacije VDE miksa.......Bakin kolac peca ama bas svuda,reka,jezero,komercijala,gde god da odes...

Ne bih se bas slozio da je tako,Autosport je samo komercijalizovao tu boilu,postoji neki cika koji dan danas pravi jos bolju varijantu a zove se Dule Pecanin. ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sa mojom verzijom bake pecam na divlju vodu,a sa istom ne hranim eventualno bacim koju kad mi ostane posle pecanja....

A jedan stap mi uvek stoji zabacen na nju i verovali ili ne uvek udari na nju mada ima dana kad nema udaraca ni na sta pa tako ni na baku.....

Sve u svemu lepo se pokazala na divlju vodu....

Link to comment
Share on other sites

Kad kazete peca, jel mislite dodjem na na Dunav, zabacim na mesto gde znam da ima sarana i pocnem da ga lovim, bez da skrljam 20 kg u vodu?

Tonac,nema potreba da se mucis.Pitaj Sale123 ovde na forumu a i znas ga licno kako i sta da pecas i cime.

 

Sto se tice bake,boila kao i svaka druga kad peca peca kad ne,nema nista.

Svako se kune u svoju baku kao prava a zna se ko je izmislio celu stvar,ajde da svi pravimo mercedesa

Postoje stvari koje ne treba izmisljati vec koristiti a i tu se prave greske.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam potpuno ubedjen da postoji boila koja predobro radi na Dunavu... ali sam isto toliko ubedjen da taj koji je provalio recept nece da ga da... a i ne treba, verovatno je proveo godine usavrsavajuci i probajuci. Ne trazim recept, trazim neke pocetne tacke od kojih moze da se krene.. probao sam mnoge recepte, ali i dalje imam vise uspeha na bilo koji drugi mamac sem na boile
Link to comment
Share on other sites

Ja sam potpuno ubedjen da postoji boila koja predobro radi na Dunavu... ali sam isto toliko ubedjen da taj koji je provalio recept nece da ga da... a i ne treba, verovatno je proveo godine usavrsavajuci i probajuci. Ne trazim recept, trazim neke pocetne tacke od kojih moze da se krene.. probao sam mnoge recepte, ali i dalje imam vise uspeha na bilo koji drugi mamac sem na boile

Naravno postoji!Probaj sa Melegovim proizvodima,za pocetak 3 kg boila i obavezno CSP za kukuruz.Od boila tuti fruti i belu cokoladu ,proverene koje pecaju preko cele godine.Januar 14. 2015 tuti fruti 14 mm 6,5 kg, Jovan Ivosevic test ribolovac Meleg baits  iskljucivo za divlje vode.Ima novi  klip na you tubu pod imenom Jovan Ivosevic,pecanje u decembru na Dunavu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Necu da ulazim u raspravu niti da sporim da li nesto valja i da li ovo bolje peca ili ono.Mislim samo da je za divlju vodu preskupo ici sa gotovim boilama!Dukas je dao primer sa Melegovim,verujem da to peca i kraj. Ali 1kg. boila kosta 1000 din. a coveku se preporucuje za pocetak 3kg i jos plus Csp koji kosta 800din. to je vec u startu lepa cifra!

Na primer, 1kg brasna tiger je 530 din,1kg megablenda je 730 din. i vec sa ovim kad bi se islo sa po 100g po kili uz plus na primer kanarinac ili konoplju vec imao lepu bazu za 10kg mixa. Naravno da ce to izaci skuplje od onoga sto je gore navedeno ali opet je jeftinje a i dobijamo znatno vecu kolicinu boila koje ce verujem bez problema pecati.

To je neko misljenje!

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom si u pravu 333 a moj stav je da bolje imati jeftiniju boilu ali da je imas vise da izguras celu kampanju nego najskuplju i najbolju a da nemas dovoljno. Pa onda odredis sta ces.
Link to comment
Share on other sites

Dal bi mi neko od vas objasnio zasto uvek naglasite 'za divlju vodu je fabricki miks preskup'?!

Odkako pecam sarana uvek sam kupovao mikseve i hemiju i ne vidim da je to nesto tako skupo....

Link to comment
Share on other sites

Dal bi mi neko od vas objasnio zasto uvek naglasite 'za divlju vodu je fabricki miks preskup'?!

Odkako pecam sarana uvek sam kupovao mikseve i hemiju i ne vidim da je to nesto tako skupo....

Ako si dobro procitao ja sam dao neke svoje argumente zasto je po mome misljenju skupo pecati na gotove boile!

 Za 1639 din. 800g boila od firme ciju sliku imas na avataru da ih ne reklamiram, nije skupo? Onda svak cast ako to sebi mozes da priustis!

Evo ti i primer, hocu da odem na reku da pecam sa tim boilama, u toku nedelje nahranim mesto tri puta sa  lupam 3kg boila po hranjenju. Sa ovim sto sam gore naveo izadje skoro 20 hiljada din.

Opet svako ima prava na svoj izbor,ja ima svoje misljenje ti svoje i to je to!

Link to comment
Share on other sites

Ako si dobro procitao ja sam dao neke svoje argumente zasto je po mome misljenju skupo pecati na gotove boile!

 Za 1639 din. 800g boila od firme ciju sliku imas na avataru da ih ne reklamiram, nije skupo? Onda svak cast ako to sebi mozes da priustis!

Evo ti i primer, hocu da odem na reku da pecam sa tim boilama, u toku nedelje nahranim mesto tri puta sa  lupam 3kg boila po hranjenju. Sa ovim sto sam gore naveo izadje skoro 20 hiljada din.

Opet svako ima prava na svoj izbor,ja ima svoje misljenje ti svoje i to je to!

Limar je stavio sliku njihovih budjavih boila :rofl:  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malo da ispostujem mog zemljaka iz Zrenjanina mada sam pisao o ovome ali ponovicemo.

Tacno je da je 1 kg boila Meleg baits 1000 din i CSP 800 din koji je za 20 kg kukuruza.Da dodam potrebno je i koji kg praskaste hrane.

 

Zasto svako misli da treba bacitii u tri dana pecanja 3 kg boila u Dunav ili neku drugu vodu??

Hrani sa kukuruzom tretiran CSP-om i ubacuj boile.Imas sad tu mach atractor Meleg bait da dodas u kuvani kukuruz  u aromi boile sto pojeftinjuje strahovito cenu svega.

Pravio sam ja sve i svasta a pecao sam znas kako,kad svi hvataju, uhvatim i ja,a kad niko nema ni bip,melegove boile pecaju.Provereno 100 puta kao u pozoristu sam gledao kako riba peca.

NIje polemika vec vreme provedeno na vodi da li sa ribom ili ne??Pa dosli smo da pecamo i da uhvatimo a koliko to kosta???

Evo kalkulacija 300 gr boila 300 din i 3 kg kukuruza sa CSP ne prelazi120 din sto za jedno pecanje je 420 din.Toliko da se moze pecati a garantujem ako je mesto ok za dva pecanja mora se saran javiti.

Pribor nam nije skup a boila koja ce dati radost nama i  drugarimo koji pecaju je prevelika.

Boila je ispravno namestena,lagodna za sarana koji ce je stalno jesti za razliku od nasih mesavina koje samo mi znamo da napravimo.

Nepodcenjujem  tudji rad  i postujem svakog ko je malo zagrebao u ovu bajku zvana boila.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja bi se ipak bazirao na Dunavu na mjesto gdje sarana ima, pa tek onda na boilu. Kada mu stavis bilo sta u njegov "dnevni boravak" vjerujem da ce to i probati. Ako je dobro jest ce i doci po jos. Ako nije opet ce probati za prvi puta pa i tu postoji neki postotak mogucnosti da se zakaci na udicu. Uglavnom, mjesto prije svega pa tek onda mamac.

Mada moze se napraviti i "slabija" tj. jeftinija i jednostavnija boila koja bi mogla da odradi posao sasvim lijepo pa bila ta voda Dunav ili nesto trece. Divlja voda nije napadnuta i nema toliki pritisak kao komercijalna voda pa da sarani imaju toliko dodira sa boilama da u jednom trenutku pocinju prepoznavati mamac i po ponudjenoj aromi.

Na divljoj vodi ne trebaju izvikane boile u to sam siguran.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...