Jump to content

DIVLJE VODE


smrki

Recommended Posts

uzmi gotovi tutui fruti,nadji prve panjeve na dubini minimum dva metra i pecaj na dunavu bez hranjenja ako hoces nesto slatko.

Dunav,lokacija,lokacija,lokacija.......................................lokacija pa tek onda mamac mozes ga upecati na sta god hoces ako znas pozicije a u svakim panjevima ih ima.

zaboravi prihranu samo hranilica ispod olova i to je to.

Previse komplikujemo proste stvari

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno to je i najbitnije u celoj prici,locirati de se riba krece,i gde je ...

Mesto to je ono osnovno za dobar i kvalitetan ribolov,sve ostalo su nijanse,nekad nam nece biti dovoljna najbolja boila i priprema ako na mestu gde smo stali nema sarana,to vazi za divlja pecanja,a to je u stvari pravi izazovrolleyes.gif

 

Potpisujem uz opasku da vazi za sve vrste pecanja.:good:

Link to comment
Share on other sites

uzmi gotovi tutui fruti,nadji prve panjeve na dubini minimum dva metra i pecaj na dunavu bez hranjenja ako hoces nesto slatko.

Dunav,lokacija,lokacija,lokacija.......................................lokacija pa tek onda mamac mozes ga upecati na sta god hoces ako znas pozicije a u svakim panjevima ih ima.

zaboravi prihranu samo hranilica ispod olova i to je to.

Previse komplikujemo proste stvari

Prda verovatno piše o pecanju iz čamca,gde poznaje teren.Što se tiče Dunava tu su naši moderatori neprikosnoveni, mislim na Kizu i Saleta.Par saveta od vas dvojice mnogo bih nam značilo.

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno to je i najbitnije u celoj prici,locirati de se riba krece,i gde je ...

Mesto to je ono osnovno za dobar i kvalitetan ribolov,sve ostalo su nijanse,nekad nam nece biti dovoljna najbolja boila i priprema ako na mestu gde smo stali nema sarana,to vazi za divlja pecanja,a to je u stvari pravi izazovrolleyes.gif

 

 

Potpisujem uz opasku da vazi za sve vrste pecanja.:good:

 

Izmedju MESTA .... i mamca (boile) ubacio bih sistem - prezentaciju

i onda :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Meni su se najbolje pokazali 50/50 mixevi koji upshte nisu predozirani i prejaki.Jake mixeve pogotovo ovi gotovi razblazujem i nestavljam nishta od hemije osim na boilu na koju pecam.Bar se meni tako pokazalo najbolje neznam za vas.
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice mixeva 50/50 je da nemaju nikakvu hranjivu vrednost,nego su vise kao nosaci hemije da kazem,dobra stvar kod njih je da piju vodu na komercijalama kada se peca njih dan ili dva,posle toga bi bilo potrebno promeniti aromu i nastaviti sa prevarom jer saran posle nekog odredjenog vremena da kazem shvati da od te hrane nema nikakve koristi i jednostavno je prestaje uzimati,sto kaze jane dobar je u odredjenim situacijama ali za visednevno pecanje sa njim nema sta da se trazi :D
Link to comment
Share on other sites

Komercijale gotovo i da nepecam,moja prica je za divlju vodu.Shto se tice 50/50 mix barem ja koje koristim richworth i mainline itekako su hranjivi u sporedbi sa obicnim kukuruzom sa koji se josh peca i hrani.Daleko bogatiji proteinima,jaglenhidratima i belancevinama.Sad radimo kojekakve mixeve a do pre par godina mix nam bio sojino,kukuruzno brashno i griz-ako neko uspe da nadje ribno brashno i to je bilo super.Sa pravljenjem idealnog mixa za divlju vodu treba dosta vremena provedenog na vodi-testiranje i opet od vode do vode.Sa 50/50 mixom nemash problema.
Link to comment
Share on other sites

Moja iskustva kažu, 50/50 mix ili kako ga ja zovem "suhi petak" je idealan za popušiti ribolov nakon par dana prihranjivanja.

Plus toga najača mi je fora kad netko daje novac i to pozamašan nekim proizvođačima da im oni molim te zamiješaju dva brašna :mellow:

Boban nbg je rekao bit priče. Takvim mixevima najbolje doći i probati uloviti već lociranu ribu. Nikako ne prije sa njim hraniti, pogotovo ako je tamo več nekada hranjeno boilama.

Ustvari da zaključim, ne postoji u današnje doba za niti jednu vodu niti jedan razlog loviti sa takvim praznim miksevima. Niti po cijeni a niti iz razloga da netko nezna recepturu za neki mix.

Jedini spas kod toga mixa ako sami radimo boile su jaja.

Ubacivanjem mlijeka u prahu za telad, malo sjemenki tipa bundevine,mljevenog prosa, pivskog kvasca, radimo promjenu koja pretvara jednu falešnu boilu u standardnu koja može odraditi situaciju i na dulje staze.

Link to comment
Share on other sites

E pa vidish u 50/50 mixevima koje sam nabrojao vec imash vitamelo i ostalih stvari.A to dal ce neko sam eksperimetirati(kako sam i sam radio dugi niz godina) il ce kupiti gotovi je stvar odluke.Lociranje sharaan je prva stvar koju radish na divljoj vodi necu valjda da hranim mesto gde sharan uopshte i neide.Tako da prvo je lociranje sharana,pa mesto pa prezentacija pa mamac.Kako su se ovi mixevi odlicno pokazali(meni su i ekonomski isplatljivi) i to na neke od najtezih voda za pecanje kod nas mogu slobodno garantovati za ove dve firme a ne za neki kucni pripremljen mix 50/50 koji MI mislimo da je to to.
Link to comment
Share on other sites

Onda svaki mix možemo nazvati pola pola. Ako je mlijeko unutra više nije pola pila, mlijeko u prahu govorim. To bi moglo biti naziv "tris" recimo. Na stranu šala , ne namjeravam nekome osporavati da za brašno od pola eura daje deset ili 15 puta više. Jer najvažnije je da se čovjek ugodno osječa i da vjeruje u ono što baca u vodu. To je bit svega.
Link to comment
Share on other sites

E pa vidish druze mene kosta taj mix 5-6 eur zato i kazem da mi se isplati.Nisam lud da dam za 50/50 10 i vishe eura.Cak shta vishe najbolje mixeve imam za 7 solar i mainline tako da sve shto mi treba je liquid ili aroma.Kao i ti i ja imam neke povlastice kad sam clan solara i mainline shto mozesh vidjeti i na njihovom sajtu.

 

Kako vidim pishe se oko 3d meni nikad nije dao ribu na divljoj vodi,ali zato cisti BYT sa samo malo plum arome razbija svugde

Link to comment
Share on other sites

E pa vidish druze mene kosta taj mix 5-6 eur zato i kazem da mi se isplati.Nisam lud da dam za 50/50 10 i vishe eura.Cak shta vishe najbolje mixeve imam za 7 solar i mainline tako da sve shto mi treba je liquid ili aroma.Kao i ti i ja imam neke povlastice kad sam clan solara i mainline shto mozesh vidjeti i na njihovom sajtu.

 

Kako vidim pishe se oko 3d meni nikad nije dao ribu na divljoj vodi,ali zato cisti BYT sa samo malo plum arome razbija svugde

 

Ne prihvačam nikakve povlastice bilo kojeg sponzora na gotove mixeve jer me neinteresiraju. Isključivo me diraju komponente za izradu boila. Gotovi mix samo volim da netko kraj mene lovi radi usporedbe. Tak da nebi o tome. Mix za 5-6 eura se napravi bez problema sa najkvalitetnijim nutritivnim dodacima. Obična brašna mogu koštati u prosjeku , koja su u 50/50 mixu, maksimalno po 1 euro po kili. Tu netrebam odlaziti u englesku po to, samo do prvog mlina, trgovine, mješaone stočne hrane.

Sve drugo što je specijalizirano za naše mamce i potrebno za neke druge vode je dobro došlo po povlaštenim cijenama naravno ako je moguće.

Osobno nisam vjerojatno na nekim stranicama u povlaštenim okvirima jer moj su interes moja saznanja i u povlaštenom statusu mogu biti i želim biti samo na svojoj stranici. Tamo su moja saznanja i iskustva i tamo mogu biti realno prezentirana.

Mix te vrste dobiješ po 5-6 eura kod svakog trgovca ako ti ga želi i ima interes dati.

Koje su početne cijene svega toga bolje da neznaš. Znači ono što svi radimo doma.

Moram opet ponoviti, sve je to stvar osječaja. Novci su tu sporedna stvar jer najvažnije je da se čovjek ugodno osječa makar mu nečija ruka bila duboko u đepu.

Link to comment
Share on other sites

Cena tu neigra veliku razliku bar ne za ove mixeve.Svako moze da uradi 50/50 bez ijedne kupljene komponente fabricki izradjene.

ima vode gde mesni mix neprolazi uopshte i obrnuto.Sa kukuruzem i 50/50 nemash promashaja onaj ko peca divlje zna.Sa 250 komponenti koje su izashli na trzishte i koje nam lupaju u glavi da kako sharan to sve trazi i bolje je shto za njega shto za pecanje nema blage veze.Jednostavno se izgubish u svemu i pocinjesh vishe da eksperimentishesh nego da pecash.50 godina i vishe sharan zna shta je valjak i kukuruz tako da najbliza hrana tome je 50/50.Nikad necesh izraditi miks koji je kvalitetniji od njegove prirodne hrane jedino na shta se igra je da se sharan najede a da pri tome netroshi vecu energiju od onog shto bi potroshio da je pronadje zato i prihranjivamo mesto da mu bude navika.

KAd je sharan video kelpa u prirodi(sad ce neki znastvenik da mi kaze da je to super za sharana) na nekim vodama nije u zivotu video ni raka ni shkoljku pa opet pecamo na njega.Za semolinu,glm.dzigericu i da nepricam.Te sve komponente su za komercijale gde sharan svakodnevno se srece sa svakakvim mixevima i normalno je da pazi shta uzima i shta mu bolje a shta nije.Divlja voda je sasvim druga prica.Cela marketinshka mashinerija se svodi na pecanje na komercijale po svetu tako i kod nas.

Uzmi 50/50 (sam izradi) malo pticje hrane i izdrobi sveze shkoljke(il zamrznute u blender) i imash sve shto ti je potrebno bez ijedne kupljene komponente.

 

Ja sam svoje mishljenje da ou vezi izradu boila za divlje vode odnosno i 20 godina pecanja na moderni nacin.Potroshim 20 kg boila i duplo vishe kukuruza shto i nije toliko skupo kad uzmesh za celu godinu.Neznam kako se kod vas peca medjutim kod nas prihranjujesh vrlo malo ne tovaram na divljoj vodi 200 kg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postujem svacije misljenje ja imam 50 godina i jos ucim a vi veliki"STRUCNJACI" i vikend ribo lovci koji god.na pecanju provedu 20 dana ovde najvise komentarisete.Boban vam je lepo napisao a ja to potvrdjujem DA JE MESTO ZA USPESAN RIBOLOV VAZNIJE OD MAMCA jos nesto cu vam reci SVAKI PANJ NE DAJE RIBU. Kada to prepoznas onda mozes da pecas nasta god hoces.A vi sto se kunete u vase mixeve 50|50 KADA NEKO OZBILJNIJI STANE PORED VAS DA PECA ODUVACE VAS ZAJEDNO SA STAPOVIMA.Zacu jedino skidam kapu jer covek peca.Ujedno se svima izvinjavam ali to je moje misljenje.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja isaho na vodu to ne mozesh da znash,nekada sam imo130 dana na vodi.Do mene nemozehs da stanesh da bi me oduvo(toliko idesh na divljake) jer svaki put se mesto gleda da nikog nema u blizini da bude tishina-bar ja tako radim.

A ja te slobono kanim (da budesh gost kod mene)da dodjesh na nekoliko jezera ovde u mk gde vesh vidjeti dali taj mix radi il neradi.

 

.Lociranje sharana je prva stvar koju radish na divljoj vodi necu valjda da hranim mesto gde sharan uopshte i neide.Tako da prvo je lociranje sharana,pa mesto pa prezentacija pa mamac

 

Ovo sam napiso prethodno tako da lepo procitaj pre nego shto dash komentar

 

Na kraju zaca poshtujem i kao pecarosha i kao velikog poznavala materija(mnogo vishe od mene)

ali prica je o divljoj vodi gde treba da se prezentira i polemishe.Ja sam svoje istestiro i napisao.Shta si ti napisao i spodelio osim praznih komentara i zezanja

Link to comment
Share on other sites

Cena tu neigra veliku razliku bar ne za ove mixeve.Svako moze da uradi 50/50 bez ijedne kupljene komponente fabricki izradjene.

ima vode gde mesni mix neprolazi uopshte i obrnuto.Sa kukuruzem i 50/50 nemash promashaja onaj ko peca divlje zna.Sa 250 komponenti koje su izashli na trzishte i koje nam lupaju u glavi da kako sharan to sve trazi i bolje je shto za njega shto za pecanje nema blage veze.Jednostavno se izgubish u svemu i pocinjesh vishe da eksperimentishesh nego da pecash.50 godina i vishe sharan zna shta je valjak i kukuruz tako da najbliza hrana tome je 50/50.Nikad necesh izraditi miks koji je kvalitetniji od njegove prirodne hrane jedino na shta se igra je da se sharan najede a da pri tome netroshi vecu energiju od onog shto bi potroshio da je pronadje zato i prihranjivamo mesto da mu bude navika.

KAd je sharan video kelpa u prirodi(sad ce neki znastvenik da mi kaze da je to super za sharana) na nekim vodama nije u zivotu video ni raka ni shkoljku pa opet pecamo na njega.Za semolinu,glm.dzigericu i da nepricam.Te sve komponente su za komercijale gde sharan svakodnevno se srece sa svakakvim mixevima i normalno je da pazi shta uzima i shta mu bolje a shta nije.Divlja voda je sasvim druga prica.Cela marketinshka mashinerija se svodi na pecanje na komercijale po svetu tako i kod nas.

Uzmi 50/50 (sam izradi) malo pticje hrane i izdrobi sveze shkoljke(il zamrznute u blender) i imash sve shto ti je potrebno bez ijedne kupljene komponente.

 

Ja sam svoje mishljenje da ou vezi izradu boila za divlje vode odnosno i 20 godina pecanja na moderni nacin.Potroshim 20 kg boila i duplo vishe kukuruza shto i nije toliko skupo kad uzmesh za celu godinu.Neznam kako se kod vas peca medjutim kod nas prihranjujesh vrlo malo ne tovaram na divljoj vodi 200 kg

 

Mi smo još uvijek na ne mesnim miksevima, i nitko ih ne spominje. Ipak vrijedno je zamijetiti neke napisane činjenice. Znati o boilama sve a baciti 20 kila boili u godini zaista je hrabro za napisati. Nije se jednom dogodilo sam krenuo u prihranjivanje sa 20kg boili odjedanput na takvim vodama, znači potpuno suprotna taktika ali očito i rezultati. Zato ako netko misli da sa takvim pristupom može mjerodavno donjeti sud o toje temi onda se prevario. Ne kažem o ribolovu, nego o boilama i kako rade.

 

Prošle godine uzmimo sa malo ribolova na jednoj rijeci zbog specifične situacije sa vodostajem otišlo je 350kg boila. Inače išlo bi puno više. Uz to odprilike ista ako ne i viša količina kukuruza i još nešto sjemenki tipa tiger. Što se tiče grizeva 95% boila, ostalo kukuruz.

 

Naravno da se neče izraditi toliko kvalitetan mamac kao što je prirodna hrana šarana, ali isto tako je nemoguće napraviti lošiji mamac za šarana nego što je 50/50 mix, doslovce. Sigurno.

 

Onda slijedi za mene nevjerojatne usporedbe. Kelp, morska trava, znaći biljka koja raste pod vodom.

Semolina, griz zrna tvrde pšenice, ako pozna kukuruz neznam što nebi poznao pšenicu ili griz pšenice.

GLM, meso školjke, nije važno koje. Školjke bi trebao poznati.

Jetra. Meso. Dali poznaje meso, riba, drugih organizama, krvi recimo koja je prisutna u tim organizmima i kako reagira na nju.

Kakve veze imaju percepcija ljudskog mirisa i njegovo nadjevanje imena nekoj aromi sa percepcijom šarana prema istoj toj aromi.

Nije valjda da vjeruješ da šaran dok jede boilu sa aromom školjke misli da jede školjku.

 

Onda preporuka o blendiranju školjke. Što to znači divljem šaranu kad mu prirodnu hranu promijeniš blendiranjem u drugi oblik, termičkom obradom u drugu aromu ili samo okus. Znači mu isti onaj postupak koji radiš kad doziraš tvari koje on nije sreo u svom okolišu. GLM,jetru, kelp ili što več.

 

Naravno, niti sam ja preporučavao takve dodatke u ovom pisanju o pola pola mixu.

Da bi se razumjelo šarana treba potrošiti puno kvalitetnije svoje godine ribolova. Isprobati puno više boila, ako ne sam onda sa drugima u suradnji, da bi se moglo nešto tvrditi. Ne očekuje se valjda od nekoga tko sve to radi da pljune na svoja saznanja i prihvati one predpostavke kreirane na puno manjim ispitivanjima i probama. Nadam se da ne.

 

Na kraju krajeva posebno za takve vode o kojima pričamo preporučujem što jeftinije mikseve bazirane na prirodnim kvalitetnim sastojcima koji ne moraju biti bazirani na animalne produkte.

Isto tako, moj način je hraniti sa takvim boilama što više. Sve ovisi o prisutnosti i aktivnosti ribe, te o prisutnosti prirodne hrane ribe.

 

Pošto se poradzumjeva da gdje ima dosta šarana u divljoj vodi ima i dosta prirodne hrane, kreirati ribolove u hladnijem dobu godine, znaći kasna jesen, zima opčenito ako nema leda, te rano proljeće do i i za mrijesta. Sve ostalo može biti lošeg rezultata.

Ako se kojim slučajem radi o vodi sa specifičnom prirodnom hranom tipa velikih školjki, večih i manjih puževa, gdje se šaran ne oslanja tolko na najsitnija bića, ribolov može trajati cijelu godinu.

Isto se odnosi na vode gdje divlji šaran napada manju ribu kao jednu važnu kariku svoje prehrane.

 

Uvijek prihvačam savjete drugih posebno dugo aktivnih ribolovaca. Ovaj savjet je isproban prije dosta vremena, i nemogu ga više isprobavati jer jednostavno u svim mojim ribolovima i na bilo kojim vodama a ima ih dosta je dao poražavajuće rezultate, misli se na pola pola mix. Sve ostalo o ljepoti ribolova, druženja, i svega drugoga naravno da prihvačam i jedva čekam jedno takvo druženje ako bog da ;) .

Link to comment
Share on other sites

Josh neshto stim mixom necesh proci svugde dok sa 50/50 ja ti garantujem da nema vode gde necesh proci jer toliko prost da nema nikakve shtete po sharanu

 

Vjerojatno si zaboravio napisati niti koristi :friends:

Link to comment
Share on other sites

Postujem svacije misljenje ja imam 50 godina i jos ucim a vi veliki"STRUCNJACI" i vikend ribo lovci koji god.na pecanju provedu 20 dana ovde najvise komentarisete.Boban vam je lepo napisao a ja to potvrdjujem DA JE MESTO ZA USPESAN RIBOLOV VAZNIJE OD MAMCA jos nesto cu vam reci SVAKI PANJ NE DAJE RIBU. Kada to prepoznas onda mozes da pecas nasta god hoces.A vi sto se kunete u vase mixeve 50|50 KADA NEKO OZBILJNIJI STANE PORED VAS DA PECA ODUVACE VAS ZAJEDNO SA STAPOVIMA.Zacu jedino skidam kapu jer covek peca.Ujedno se svima izvinjavam ali to je moje misljenje.

 

Morash mnogo dobro da poznajedh ljude da bi znao koliko dana provode na pecanju godishnje i koliko znaju.Dvadeset dana godishnje provedenih u kvalitetno osmishljnom ribolovu je ponekad mnogo vishe nego nekima 200 dana kampovanja pored vode i pecanja na pamet.Mesto je vaznije od mamca,slazem se,za takvo razmishljanje skidam kapu.Ne mislim da na nashim divljim vodama treba hraniti sa 350 kg boili i isto toliko kukuruza,isto tako ne mislim da je pola-pola mix dobar izbor za divlju vodu,pre za neko instant pecanje ali iskustva sa voda kod Janeta u Makedoniji i kod Zaca u Hrvatskoj ne moraju biti ista kao ovde.Makedonske vode nisu napadnute ni malo pa tamo moze biti potpuno drugachiji pristup ribolovu nego kod nas i kod Zaca.Zato ne treba biti kategorichno protiv Janetovog pisanja o iskustvima na divljim vodama u Makedoniji,on je ipak tamo merodavniji od nas-a i bratko mi je :friends:

Link to comment
Share on other sites

 

Kako vidim pishe se oko 3d meni nikad nije dao ribu na divljoj vodi,ali zato cisti BYT sa samo malo plum arome razbija svugde

Jane da li si mislio tacno kao sto si i napisao samo mix i aroma ili ima jos nesto? I recimi da li je pozeljno BYT van kuce praviti zbog mirisa?

Link to comment
Share on other sites

Morash mnogo dobro da poznajedh ljude da bi znao koliko dana provode na pecanju godishnje i koliko znaju.Dvadeset dana godishnje provedenih u kvalitetno osmishljnom ribolovu je ponekad mnogo vishe nego nekima 200 dana kampovanja pored vode i pecanja na pamet.Mesto je vaznije od mamca,slazem se,za takvo razmishljanje skidam kapu.Ne mislim da na nashim divljim vodama treba hraniti sa 350 kg boili i isto toliko kukuruza,isto tako ne mislim da je pola-pola mix dobar izbor za divlju vodu,pre za neko instant pecanje ali iskustva sa voda kod Janeta u Makedoniji i kod Zaca u Hrvatskoj ne moraju biti ista kao ovde.Makedonske vode nisu napadnute ni malo pa tamo moze biti potpuno drugachiji pristup ribolovu nego kod nas i kod Zaca.Zato ne treba biti kategorichno protiv Janetovog pisanja o iskustvima na divljim vodama u Makedoniji,on je ipak tamo merodavniji od nas-a i bratko mi je :friends:

 

Nemam protiv janetovog pisanja apsolutno ništa. Komentari su na neke dijelove. Način na koji netko lovi je taj kakav je. 20 dana je ništa i ne može se pričati o zaključcima, to je istina. Osim ako se ne zoveš nekako drugačije a ne jane.

Ako se govori o divljoj vodi predpostavka je da nije napadnuta. Na takvoj nam se vodi pokazalo najednostavije loviti. Samo sa sasvim drugim pristupom bez besciljnog sjedenja za vodom. Isključivo ciljano i što uspješnije.

Rezultat toga pristupa 14 riba preko 20 kg na takvim vodama, i blizu 100 preko 10 do 20kg. Na to su potrošene tone boila. Znači da se može reći neki sud. Takva iskustva iznjedre neke zaključke i događaje. Ništa drugo nije na temi u ovoj raspravi osim razmjene iskustava koje prenosim iz moga ugla gledanja ali i ribolova.

Stvar je potpuna i jednostavna. Radi se jednostavno o prepoznavanju šarana ko bića. Ako je to prepoznavanje da mu je kukuruz prirodna hrana onda je krivo. Isto tako da neće uzeti nešto što mu ima signal prirodne hrane, ili tvari koje ciljano traži opet je krivo. Kad se to sve posloži i pohvata onda je sve jednostavno.

Divlji šaran može biti koji dan iznenađen različitošću signala neke hrane, no to traje jako kratko. Dovoljno je da ista boila se raspadne i bijela riba počne igru. On tada se ukljući i od jedenja takve hrane i boile dok je cijela je kratko vrijeme.

Nakon toga nema više natrag. Moj mi je mentor uvijek govorio, sve radi dok meso ne uđe u vodu. Kad uđe to je to. Razumljivo naravno i logično pa i prirodno naravno. Te su misli od prije 20 godina. Vrijede još više i danas.

Naravno, to nije uvijet da netko mora tako loviti ribe. Bože sačuvaj. Samo jedno iskustvo, uspješno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U ova luda vremena retko ko moze sebi da priushti tone i tone boili bachenih u vodu,mnogo manje se izlazi na vodu zato shto materijalne prilike tako diktiraju na zalost.Iskustva iz predhodnih petnaestak godina kada se mnogo vishe pecalo i izvedeni zakljuchci ne blede i ne zaboravljaju se a Jane ne peca od proshle godine kao ni mnogi sa ovog foruma.Upravo o tome govori zadnja rechenica iz tvog posta i to je poenta cele ove priche .:good:
Link to comment
Share on other sites

U ova luda vremena retko ko moze sebi da priushti tone i tone boili bachenih u vodu,mnogo manje se izlazi na vodu zato shto materijalne prilike tako diktiraju na zalost.Iskustva iz predhodnih petnaestak godina kada se mnogo vishe pecalo i izvedeni zakljuchci ne blede i ne zaboravljaju se a Jane ne peca od proshle godine kao ni mnogi sa ovog foruma.Upravo o tome govori zadnja rechenica iz tvog posta i to je poenta cele ove priche .:good:

 

Apsolutno se slažem sa svim u vezi teških vremena. Jedino što je meni tako od kad znam za sebe. Neiteresiraju me nikakve ovozemaljske novotarije tipa automobili, mobiteli, karijera, ili štoli več osim ribolova i svega oko toga. Isto vrijedi za opremu, indikatore, štapove, role, sve se to kupi jednom u 10 godina u mom slučaju,i teram kako ide. Odricanja na svakom koraku, pa i na tom da mi kčer ove godine završava magisterij iz filozofije u roku, to je moja sreča. Dakle to su bili prioriteti i za ostalo me nije briga.

Želim na kraju svima nama puno više mogučnosti i zdravlja da dugo možemo i u ovakvim vremenima uživati u prirodi i dobrom društvu prijatelja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...