Jump to content

DIVLJE VODE


smrki

Recommended Posts

Morash mnogo dobro da poznajedh ljude da bi znao koliko dana provode na pecanju godishnje i koliko znaju.Dvadeset dana godishnje provedenih u kvalitetno osmishljnom ribolovu je ponekad mnogo vishe nego nekima 200 dana kampovanja pored vode i pecanja na pamet.Mesto je vaznije od mamca,slazem se,za takvo razmishljanje skidam kapu.Ne mislim da na nashim divljim vodama treba hraniti sa 350 kg boili i isto toliko kukuruza,isto tako ne mislim da je pola-pola mix dobar izbor za divlju vodu,pre za neko instant pecanje ali iskustva sa voda kod Janeta u Makedoniji i kod Zaca u Hrvatskoj ne moraju biti ista kao ovde.Makedonske vode nisu napadnute ni malo pa tamo moze biti potpuno drugachiji pristup ribolovu nego kod nas i kod Zaca.Zato ne treba biti kategorichno protiv Janetovog pisanja o iskustvima na divljim vodama u Makedoniji,on je ipak tamo merodavniji od nas-a i bratko mi je :friends:

JA u mom izlaganju nisam nikoga licno prozvao samo sam izneo svoje misljenje i idalje stojim iza toga.Dok je Jane mene prozvao da se ja segacim,a sta brate Neso drugo da radim kada je sve zavejano i kada svako ko voli ovaj sport ,jedva ceka da se popravi vreme pa da se raspakujemo.POZDRAVLJAM TE BRATE MOJ POZDRAVI MI I ROTTA TI CES GA VIDETI PRE MENE.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva prica,ko zeli moze svasta da nauci.

Zac dali hranis dosta kad pecas u panjevima ili samo na cistoj vodi,Janetov stil pecanja poznajem i zavidim mu gde ide da peca i na ribama sto upeca.

tako da cisto sumnjam da neki mogu imati mnogo godina a smo suketati bez nekih konkretnih stvari,ovo je za Cika Sajmona.

Ja sam ipak mlad pecaros pa ucim,pomalo provedem i na divljoj vodi ali mi se taktika malo razlikuje jer pecam iskljucivo iz camca u panjevima.

Link to comment
Share on other sites

Morash mnogo dobro da poznajedh ljude da bi znao koliko dana provode na pecanju godishnje i koliko znaju.Dvadeset dana godishnje provedenih u kvalitetno osmishljnom ribolovu je ponekad mnogo vishe nego nekima 200 dana kampovanja pored vode i pecanja na pamet.Mesto je vaznije od mamca,slazem se,za takvo razmishljanje skidam kapu.Ne mislim da na nashim divljim vodama treba hraniti sa 350 kg boili i isto toliko kukuruza,isto tako ne mislim da je pola-pola mix dobar izbor za divlju vodu,pre za neko instant pecanje ali iskustva sa voda kod Janeta u Makedoniji i kod Zaca u Hrvatskoj ne moraju biti ista kao ovde.Makedonske vode nisu napadnute ni malo pa tamo moze biti potpuno drugachiji pristup ribolovu nego kod nas i kod Zaca.Zato ne treba biti kategorichno protiv Janetovog pisanja o iskustvima na divljim vodama u Makedoniji,on je ipak tamo merodavniji od nas-a i bratko mi je :friends:

 

Neso niko janeta ne napada,ovo sto radimo je prosta razmenja misljenja,i stvari za neke koje iznosimo moramo i da stojimo ,razumes,nikom ovde nije u interesu da napada vec sa se druzi,razmenjuje iskustva i ponesto nauci...

Neko to iznosi cinjenicama,neko ne,prica iz svog iskustva,pa de se nadjemo mada nismo na pijaci,ali neke stvari treba uzeti u obzir,svi mi pecamo i boze zadravlja da se druzimo,pecamo zajedno sto masa nas radi ovde...

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva prica,ko zeli moze svasta da nauci.

Zac dali hranis dosta kad pecas u panjevima ili samo na cistoj vodi,Janetov stil pecanja poznajem i zavidim mu gde ide da peca i na ribama sto upeca.

tako da cisto sumnjam da neki mogu imati mnogo godina a smo suketati bez nekih konkretnih stvari,ovo je za Cika Sajmona.

Ja sam ipak mlad pecaros pa ucim,pomalo provedem i na divljoj vodi ali mi se taktika malo razlikuje jer pecam iskljucivo iz camca u panjevima.

Lovi se di se riba javlja. Panjevi, grmlje, nema veze. To je najlakše ako znaš di su. Ponekad sve izgleda kao natezanje ako hočeš izdrilati ribu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=iwSBcyTTYP8&feature=player_embedded

 

Dril među samom vrbama u vodi na granici pucanja, riba je bila 19kg. Evo malo ljepote krajolika. Da ne brbljamo samo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva prica,ko zeli moze svasta da nauci.

Zac dali hranis dosta kad pecas u panjevima ili samo na cistoj vodi,Janetov stil pecanja poznajem i zavidim mu gde ide da peca i na ribama sto upeca.

tako da cisto sumnjam da neki mogu imati mnogo godina a smo suketati bez nekih konkretnih stvari,ovo je za Cika Sajmona.

Ja sam ipak mlad pecaros pa ucim,pomalo provedem i na divljoj vodi ali mi se taktika malo razlikuje jer pecam iskljucivo iz camca u panjevima.

[/quote `

Nemoj tako za cika sreleta,srele ti jedan koji je u ovom nasem sportu,jako jako dugo sa dosta staza na vodi,sa prilicno lepih rezultata i sa komercijale i divljine,nepeca prdo svako drzavno saran.gif

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva prica,ko zeli moze svasta da nauci.

Zac dali hranis dosta kad pecas u panjevima ili samo na cistoj vodi,Janetov stil pecanja poznajem i zavidim mu gde ide da peca i na ribama sto upeca.

tako da cisto sumnjam da neki mogu imati mnogo godina a smo suketati bez nekih konkretnih stvari,ovo je za Cika Sajmona.

Ja sam ipak mlad pecaros pa ucim,pomalo provedem i na divljoj vodi ali mi se taktika malo razlikuje jer pecam iskljucivo iz camca u panjevima.

I JA SAM MLAD I UCIM SE. JEDINO STO NE PECAM IZ CAMCA U PANJEVIMA NEGO GDE STIGNEM I STO CESCE.

Link to comment
Share on other sites

Lovi se di se riba javlja. Panjevi, grmlje, nema veze. To je najlakše ako znaš di su. Ponekad sve izgleda kao natezanje ako hočeš izdrilati ribu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=iwSBcyTTYP8&feature=player_embedded

 

Dril među samom vrbama u vodi na granici pucanja, riba je bila 19kg. Evo malo ljepote krajolika. Da ne brbljamo samo.

Nice fight :acute:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lepa voda mada bi ja na Liku pre.Netreba niko da me brani pogotovo moj bratko :air_kiss: .Napadnut jesam shto se tice posta jer si uvjeliko pomenuo 50/50.Kad se neko napadne treba izraziti ne samo svoje mishlenje vec dati i neki svoj pogled na boilu za divlju vodu.

 

Krle.Samo byt mix i aroma 4ml plum bez nishta drugog se misli na hemiju.Meni a i po mojoj preporuci dosta se sharana uhvatilo u Mk bash na ovom receptu.Zac kao odlican poznavalac svoje materije slozicesh se da ogroman postotak pecarosha zaluta u svoje mixeve jer toliko se komponenti izradi i josh uvjek oshmishlja da zaboravi u stvari shta je najpre hteo da uradi.Znaci nelutati stalno za novim mixevima i recepturama pa posle mu neko kriv koji je postavio mix nego uzeti jedan mix i poboljshati da bi radio na zadatu vodu.(50/50 je baza za sve mixeve sa malom doradom imash sve vrste mixeva koje ocesh samo se malo treba potruditi i normalno testirati.Moja poenta je shto prostije to bolje shto slozenije to loshije(ovo je samo za divlju vodu).Kako sam i sam dosta experimentiso sa mixevima radio,doradio(imam i ja svoej adute) ipak ono prosto se pokazalo i kao najbolje pogotovo kad odesh na nepoznatu vodu.Ja se nehvalim suvishe sa ulovima i nepatim za time onaj ko je doshao samnom na pecanje zna shta smo i koliko smo uhvatili(Slike ne postavljam jer ipak ljubomorno cuvam svoja divlja mesta koja znace vishe nego bilo shto)

 

Evo jedan primjer je conoplje gde sam pecao sa slicnim 50/50 mix-malo doradjen (zbog cverglana)i dobio ribu bash na to,svedoka i klip ima na youtube

Link to comment
Share on other sites

U bre nateracete me d dodjem ka krusccu ili neku slicnu vodu.

Nisi mi odgovorio u vezi hranjenja,tu gde ja pecam nema popustanja drila pa ko je jaci

 

Hranim, naravno, i na takvim pozicijama.

Link to comment
Share on other sites

Lepa voda mada bi ja na Liku pre.Netreba niko da me brani pogotovo moj bratko :air_kiss: .Napadnut jesam shto se tice posta jer si uvjeliko pomenuo 50/50.Kad se neko napadne treba izraziti ne samo svoje mishlenje vec dati i neki svoj pogled na boilu za divlju vodu.

 

Krle.Samo byt mix i aroma 4ml plum bez nishta drugog se misli na hemiju.Meni a i po mojoj preporuci dosta se sharana uhvatilo u Mk bash na ovom receptu.Zac kao odlican poznavalac svoje materije slozicesh se da ogroman postotak pecarosha zaluta u svoje mixeve jer toliko se komponenti izradi i josh uvjek oshmishlja da zaboravi u stvari shta je najpre hteo da uradi.Znaci nelutati stalno za novim mixevima i recepturama pa posle mu neko kriv koji je postavio mix nego uzeti jedan mix i poboljshati da bi radio na zadatu vodu.(50/50 je baza za sve mixeve sa malom doradom imash sve vrste mixeva koje ocesh samo se malo treba potruditi i normalno testirati.Moja poenta je shto prostije to bolje shto slozenije to loshije(ovo je samo za divlju vodu).Kako sam i sam dosta experimentiso sa mixevima radio,doradio(imam i ja svoej adute) ipak ono prosto se pokazalo i kao najbolje pogotovo kad odesh na nepoznatu vodu.Ja se nehvalim suvishe sa ulovima i nepatim za time onaj ko je doshao samnom na pecanje zna shta smo i koliko smo uhvatili(Slike ne postavljam jer ipak ljubomorno cuvam svoja divlja mesta koja znace vishe nego bilo shto)

 

 

Evo jedan primjer je conoplje gde sam pecao sa slicnim 50/50 mix-malo doradjen (zbog cverglana)i dobio ribu bash na to,svedoka i klip ima na youtube

 

Nije potrebno komplicirati za takove ribolove. To nisam rekao. Niti isuviše pojednostaviti stvari radi komoditeta ili čega. Jednostavno naći neku sredinu. Da nebude preskupo a kvalitetno i dovoljno atraktivno za ribu. Ništa drugo. Sve ostalo su nijanse.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Imam jedno pitanje za Zaca,a to je da li umesto bundevine pogace moze da se samelje seme bundeve i da li bi bilo bolje peceno ili sirovo? Hvala unapred.

 

Suncokretova pogaca je mozda pristupacnija za nabavku...Moze li zameniti i koliko bundevinu pogacu?

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje za Zaca,a to je da li umesto bundevine pogace moze da se samelje seme bundeve i da li bi bilo bolje peceno ili sirovo? Hvala unapred.

 

Sirovo sjeme bundeve je uredu. Jedino što ima dosta masnoća pa u mix nije potrebno dodavati ulja. Doziraj ga upola nego brašno pogače. Mljevenje može malo predstavljati problem jer se oče nakupljati na sito, zato je sjeme dobro mljeti sa nekim sjemenom koje nije masno kao naprimjer proso ili biti pažljiv pa pomalo ispuštati u mlin.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

10% riblje brašnno - mogu li ribnjacki peleti 15% ?

10% bundevina pogaća mljevena

10% bundevina koštica cijela (samljeti)- moze pogaca 15% ?

5% sirutka ili mlijeko za teliće

15% ptićja hrana za kanarince-zrno-samljeti u grubo

10% soja brašno odmaščeno

5% pivski kvasac ili stoćni

5% ljuska jajeta - isti postupak kao gore

30% instant kukuruzni griz

30ml riblje ulje

40gr goveđa kocka za juhu

1 čajna žlica na vrh cury Kotamy slatki

 

 

Pribavio sam KONACNO bundevinu pogacu,pa bi sad svuda da je guram...

Koja granulacija je najoptimalnija? Unapred zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

Za u mix ju zdrobi i u mlinu čekičaru samelji u sitno, što sitnije, da dobiješ brašno. Za na spot ju izreži ili zdrobi u manje komade i takvu bacaš na mjesto hranjenja. Što je boja brašna i unutrašnjosti pogače zelenija to je kvalitenija. Smeđe boje nisu kvalitetne jer se vjerojatno radi o spaljenim proteinama u pogaći. Takve koristi samo za na hranilište bacati.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pise na tarabi, al nije,riblje brasno -zamena.

http://img804.imageshack.us/img804/2586/slika0335.th.jpg

mirise na neki VDE,miks malo slatkast,sastav:izolat proteina soje,brasno od oljustenog zrna soje,aminokiseline,kalcijum karbonat,so, antitoksin,zakiseseljivac,aroma,

 

Sta sa ovim, moze kao dodatak, ili praviti pelete

lizina 28000mg

metionina 12000mg

CaCo3 2000mg

Nacl 4000mg

Zakiseljivac 2000mg

Aroma 2000mg

nosac? 1kg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Sta mislite o ovome i sta bi dodali od hemije ili nekih ulja i da li uopste dodavati bilo sta..probao bih kod mene na bosutu gde nikad apsolutno nije pecano na boile,za pocetak bih probao 5-10kg boila na ribljoj bazi pa ako bas budem imao mnogo problema sa cverglanom menjacu nesto..

10% pticija hrana

20% soja brasno

5-10% pirincanog brasna

10% mleko za telad

20% riblje brasno(mislio sam pola obicno pola sardina/incun)

20% kukuruzno brasno

10% psenicno griz

pivski kvasac 2 supene kasike..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...