Jump to content

Pomoc Amateru Za 1.maj


Recommended Posts

Treba mi pomoc.

Uglavnom pecam na komercijalama 10-tak puta godisnje.

Za 1.maj idem sa drugarima na Savu kod ostruznice,kad se predje most levo.  Evo slika:

 

http://i60.tinypic.com/200ei3l.jpg

 

Znaci ovaj deo na slici sto je obelezen belom bojom.

Prvo pitanje,kako doci do tamo???

 

 

Drugo pitanje,kako pecati sarana tu?

Kao sto sam gore napisao,na vodu izlazim 10 puta godisnje,uvek komercijala,boili od komsije,pva i nema greske.

Kako pecati ovde? Odmah da kazem da nemam neke perverzne XXX stapove i masinice,ne mogu nesto daleko da zabacujem,nemam stap za raketu...

 

Da li moze neki savet kako da se postavim u ovoj situaciji? Sta da koristim kao mamac?  Imam spemljeno dosta pva sa kukuruzom i peletom.

 

Molim za neki savet kako pecati da bi mogao da se nadam bar jednoj ribi :-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moze se stici na dva nacina:
 

1. legalno: Novi beograd - nasip - ostruznicki most

2. nelegalno: Obilaznica - sidjes negde na izgradjen nasip jedne trake autoputa u izgradnji i onda do save. Ovim nacinom rizikujes mnogo. Da pogines pod jedan, trazeci gde da predjes na traku u izgradnji, pa do toga da ostetis auto ili da te jure sa gradjevinskim masinama po putu u izgradnji.... NE PREPORUCUJEM!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Paz' vako....to da sarana pecas na Savi jedan dan bez predhodjog hranjenja od toga nema nista,da je u zabrani i to jeste al ako si kolega pa fotografija i nazad da raste i vatas ga ponovovo sa jos kojom kilom vise i to je ok...tako da pozabacuj te motke u vodu turi neki kukuruz na dlacicu i podlozi dobru vatricu a na vatricu turi prasence i sigurnih tri ipo sata si ubio... onda premamcis opet na neki kukuruz pa sednes da oderes ono prasece...pa prelijes sa koje pivce... i tu si ubio jos par sati.posto od ribe nema nista nastavi sa ovim sto ti prija...praseco sa dipom od piva...i samo udri!!! Bistro...(prijatno)
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Paz' vako....to da sarana pecas na Savi jedan dan bez predhodjog hranjenja od toga nema nista,da je u zabrani i to jeste al ako si kolega pa fotografija i nazad da raste i vatas ga ponovovo sa jos kojom kilom vise i to je ok...tako da pozabacuj te motke u vodu turi neki kukuruz na dlacicu i podlozi dobru vatricu a na vatricu turi prasence i sigurnih tri ipo sata si ubio... onda premamcis opet na neki kukuruz pa sednes da oderes ono prasece...pa prelijes sa koje pivce... i tu si ubio jos par sati.posto od ribe nema nista nastavi sa ovim sto ti prija...praseco sa dipom od piva...i samo udri!!! Bistro...(prijatno)

Nema veze to sa prihranjivanjem,nemoj pogrešno da me shvatiš ali ti si od onih ljudi koji ponesu štapove za pecanje i odu na vodu da provetre mozak.Pozdrav i bistro.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nema veze to sa prihranjivanjem,nemoj pogrešno da me shvatiš ali ti si od onih ljudi koji ponesu štapove za pecanje i odu na vodu da provetre mozak.Pozdrav i bistro.

Nema veze ali ako kolega Izida misli ozbiljno da se pozabavi pecanjem sarana na Savi moze da nadje ovde veoma dobre savete od par kolega koji su pisali o tome. Ali ako se nada ulovima na Savi na prvom izlasku, uz odabir mesta pogodnijeg za pecenje praseta nego lov sarana onda ce se puno razocarati

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...