Jump to content

Peporuka Za Stap 13Ft 3,5Lb


Recommended Posts

Ako moze neki predlog...za stap.13ft 3,5lb

sto se tice cene,20000din po komadu...

I misljenje za shimano tribal diamond?

I ja ga merkam......cekam prvu priliku da se sretnem negde na vodi sa ovim stapom i razmenim iskustva sa kolegama koji ga poseduju...

Link to comment
Share on other sites

Ako moze neki predlog...za stap.13ft 3,5lb

sto se tice cene,20000din po komadu...

I misljenje za shimano tribal diamond?

odlican izbor max ga koristi pitaj njega ,sto se mene tice odlican stap moja preporuka ....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Uzeo sam tribal diamond 13ft 3,5lb dok je bio na snizenju

Upario sa bblc xt-a....za sada zadovoljan

Leti gde pozelim sa ili bez pva....

Kako radi na ribi videcemo kad lupi nesto ozbljnije na divljoj vodi....ovi sa komercijale mi nisu merodavni  :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Dvoje kolega iz moje ekipe imaju ove stapove. Jednu garnituru koristili smo celu sezonu. Odlicni stapovi za pecanje na vecim daljinama. Takodje, prednost je sto i sa pva moze dosta daleko da se izadje. Iako je nesto tvrdji stap bas sam se prijarno iznenadio kako se dobro ponasa na ribi.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dvoje kolega iz moje ekipe imaju ove stapove. Jednu garnituru koristili smo celu sezonu. Odlicni stapovi za pecanje na vecim daljinama. Takodje, prednost je sto i sa pva moze dosta daleko da se izadje. Iako je nesto tvrdji stap bas sam se prijarno iznenadio kako se dobro ponasa na ribi.

To i meni rekose za ponasanje stapa na ribi,a sto se tice dalekog izbacaja bas me je prijatno iznenadilo s obzirom da je prva karika 40mm....mislim da je zbog toga stap dobio jos vise na ostrini...

Link to comment
Share on other sites

Jedino sto su mogli da stave prvi sprovodnik 50mm, nije bilo nekih vecih problema ni sa ovim od 40mm, ali mozda nekih 4 - 5 puta u celoj sezoni se desilo da zapne najlon pri zabacaju. Dosuse ni jednom nije bilo kidanja, vec je najlon klizao preko sprovodnika. Ali nije to nista strasno kada se uzme u obzir koliko puta smo zabacivali tim stapovima. U pitanju je najlon g-flex 0.28, masina bb-xtalc.
Link to comment
Share on other sites

Kao sto moj kolega Vlada kaze stapovi su odlicni za dalja zabacivanja bez i sa pva...
Stap je malo jaci(umereno), i sasvim se korektno ponasa na ribi, cak sta vise ne secam se da smo i jednu ribu izgubili a da je za to bio kriv stap, ako gresim neka me ispravi Vlada :)
Veruj mi da u toj kategoriji i za te pare neces naci bolji stap....   Nisam se ni jednog momenta pokajao sato sam ih kupio... A ima ih jos jedan nas kolega i takodje i on ima odlicno misljenje o njima...
E sad svako ima svoje misljenje i zna sta mu odgovara...
Ja ti preporucujem da ga isprobas sam i vidis da li ti odgovara.

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno na savetima,i prenesenim iskustvima! Ja iskreno i nisam za 50mm prvu kariku,po meni je to bespotrebno...

Samo se dvoumim sada...da li 12ft 3lb ili 13ft 3,5lb. Od par kolega sam cuo da su 12ft 3lb kao vecina stapova 3,5lb...

Link to comment
Share on other sites

to  nebi bio taj sta sa prvom karikom 50 po meni ne igra ulogu sem pozeraja . iskreno imao sam moguvnost  da probam dosta stapova u zabacaju naj vise od kuma makse dok je radio sa prolodzikom i sencurijem .tada naj skuplji stap c3 nista dalje u mojim rukama nije isao od c2 (prologic) a sta vise legao mi je  jeftiniji stap .probao sam i ful metal ista daljina bacanja kao c3 u mojim rukama jedino sta se izdvoilo c2 sencuri malo dalje mi je isao .naravno lepo sam se uklopio sa surfom 3.90 e to je islo  sa mike na adu .i turnamente sam imao tanak stap i desilo mi se da mi se okrene u ruci otisli za Makedoniju .vratio sam se na kormorana uk fors stara serija  ako se secate 4 pletenja  tri komada 160 e ja platio i isto mi lete kao i oni skuplji ...jebiga toliko snage imam ,mada vezbom bi islo i dalje  pa za par godina bi mi trebao jaci stap .

mada  mi se svideo anakonda senzibil tac  3.90 4lb al stara serija ne sad ona od tuča sto je pravljena  i pecao  jedno takmicenje i mogu reci idu  a i  mekani na ribi .mislim da bi to bio moj izbor za dalje  a tu su u toj ceni .

Link to comment
Share on other sites

Fox Warior S 13,3.5lb ...10700rsd,fenomenalan stap

Dobar stap, ja sam ga hteo kupiti i raspitao se na par mesta. Nisam ga uzeo jer se malo teze nalazi i  onda sam odlucio da dodam malo para i da uzmem gore pomenute stapove koji su isto vrh...

U svakom slucaju nece se pokajati koji god da izabere od ta dva!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...