Jump to content

Imperium Carp Baits A.pejin


Recommended Posts

Mozda je seoski bajt ali boile su mu sasvim ok cak mogu da kazem odlicne. Priznajem da ima milion proizvodjaca (bar tako se zovu) ali ovaj se sigurno razlikuje.

 

 

Sent from my iPhone 6 + using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nikad nisam ni video ni probao neku od boila iz ponudeo navedene firme tako da ne bi komentarisao konkretno njih, možda je dobro a možda i ne, samo ne mogu da se oprem jednom pitanju koje me muči u celoj ovoj ekspanziji KupujemProdajem oduzimam i dodajem i Facebook boili guruizma u nas. A to pitanje je da kako je moguće da neko ko je bio svetski prvak u šaranolovu i stari i mnogo puta dokazani majstor, pravi i prodaje svima poznatu boilu za 1200din a raznorazni novopečeni komercijalni nazovi majstori isti taj mamac prodaju za 2000din. I da li je stvarno moguće da ljudi to ne kontaju i da su spremni da daju nekome toliko novca za nešto što je MOŽDA testirano na jednoj ili dve vode pre nego da daju skoro duplo manje para za nešto što je testirano u pola Evrope. Odmah da nagovestim da boile pravim isključivo sam i ne kupujem ni od ovih ni od onih. Samo me zdrav razum tera na to pitanje!!!

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

nikad nisam ni video ni probao neku od boila iz ponudeo navedene firme tako da ne bi komentarisao konkretno njih, možda je dobro a možda i ne, samo ne mogu da se oprem jednom pitanju koje me muči u celoj ovoj ekspanziji KupujemProdajem oduzimam i dodajem i Facebook boili guruizma u nas. A to pitanje je da kako je moguće da neko ko je bio svetski prvak u šaranolovu i stari i mnogo puta dokazani majstor, pravi i prodaje svima poznatu boilu za 1200din a raznorazni novopečeni komercijalni nazovi majstori isti taj mamac prodaju za 2000din. I da li je stvarno moguće da ljudi to ne kontaju i da su spremni da daju nekome toliko novca za nešto što je MOŽDA testirano na jednoj ili dve vode pre nego da daju skoro duplo manje para za nešto što je testirano u pola Evrope. Odmah da nagovestim da boile pravim isključivo sam i ne kupujem ni od ovih ni od onih. Samo me zdrav razum tera na to pitanje!!!

Bravo kiki...ne govorim za ciljano ovog proizvodjaca u ovoj temi...al stvarno ima dosta tih magova sto prave vrhunske boile koje navodno svuda pecaju....evo primera da ne bude da izmisljam...drugar kupi od jednog takvog proizvodjaca "Baku" (koja je naravno vde fruit mix+malo tuti fruti arome+minimalno banane da presece to) i to je naravno prvoklasno s obzirom da je platio 20e ili 2000din nisam siguran sad ....a takva boila da je sam pravi ne bi izasla ni 800-900din al ajde da skratim....i ode na pecanje na vodu gde mu prodavac govorio da je osvojio mnoga takmicenja i tako to...i desava se da nista ne uhvati na to...i rekao mu je to preko fb....na sta mu je on rekao pa sta hoces moras minimum bar 2kg boila da bacis u vodu da bi to pecalo kako treba....onda su neke stvari jasne oko toga...

Link to comment
Share on other sites

Nisam baš siguran da svetski prvak prodaje boilu za 1200 dinara i da u njoj ima baš sve što treba. Niko nikog ne tera da kupi od ovog ili onog proizvođača ili guru majstora, najbolja je boila koju sam pravim i koja je sveža tako da se po tom pitanju slažem sa prethodnim postovima.
Link to comment
Share on other sites

Prosto je Kristijane , ako prodajes boilu za 1000 din onda se pitaju sta ima u njoj za te novce . A kad naplate 2000 din onda idu logikom ovo je to , sad cu svu ribu popecati . Kao sto je i napisao sad covek , u ovoj od 1200 nema sigurno sve a u ovoj od 2000 ima sigurno sve . Ne znam samo kako analizirati golim okom boilu ? Ja licno u mixu mogu samo da provalim niger , uljanu repicu , proso i slicno tome . Brasna ? Tecne dodatke ? Praskaste ? Hmmm ... Nisam jos razvio to culo da budem 100 posto siguran . A ljudima ne mozes objasniti da i kad kupis boilu , dobru boilu , to je samo 15 -20 posto uspeha ribolova . Posto i ja prodajem boile , nekad neke ljude i odbijem da im prodam iz tog razloga , uputim ih na drugog ... lakse mi tako nekad... A i ne mozes svima udovoljiti ...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za Bozu .

Sto mu onda ti nisi to napravio tako i uzeo 2000 din kad znas sve kako je pravio ?

Sve hemicar do hemicara :D

neka ne treba...ja na drugarima ne uzimam pare...a ti ako ne mozes da provalis sta je vde mix onda dobro :D

Link to comment
Share on other sites

Meni tu samo nije jasno sta kao kupio je boilu od 2000 din i ocekuje da ce odvaliti ribu ? A u slucaju da neupeca nista kriva je boila ? Ljudi potrosise citav zivot na pravljenje i testiranje boila bog te pita koliko je to sati , dana , godina provedeno na pecanju pa je opet sve to relevantno . I sad ja kao kupim boilu od 2000 din i pocepacu ribu . To nema logike . Apsolutno se slazem dobar mamac je 20-30% uspeha . A dobro znamo da bi testirali iole neku boilu moras s njom nahraniti i pecati bar 2-3 dana da bi uopste nesto skapirao. Za instant pecanja od 8 sati mi je totalni apsurd dati tolike pare i upecati 10-15 riba ili vise ili manje totalno nebitno . To mozes i sa plastelinom umocenim u aromu na dobro naspodovanom spotu 

Link to comment
Share on other sites

vidima puno price a niko nista nije rekao o temi,ja pecam na pejinove boile i moram da pohvalim kuglice jer su stvarno kvalitet i love ribu odlicno ,testirano na zabaru i pelagicevu vise puta i to bez spoda i ostalih pomagala,pozdrav za doktora Pejina.

Link to comment
Share on other sites

Boile od ovog proizvodjaca su uvek sveze, izuzetno lovne, testirane godinama na vecini jezera u Srbiji, Bosni, Sloveniji. Ja pecam na te boile i svaki put imam uspeha i vise nego sto ocekujem. I tacno je da je potrebno baciti vise boila, jer riba mora da legne na hranu, a leci nece ako boile ne valjaju. Onaj ko misli da moze da kupi 300 grama i da ode da se napeca, grdno se vara. I sto je najgore od svega, onda se zali kako boile ne valjaju, a pri tom je jos 100 grama vratio kuci za sledeci put, a ne razmislja da ne zna da peca. Da se ne lazemo ljudi, ima raznih prozivodjaca, svako zna da namesti boilu za 800 dinara, ali pitanje je sta ce te dobiti za te novce, miks i mozda aromu??? Boila od ovog proizvodjaca moze komotno da stane na crtu svakoj drugoj boili, mozete komotno na takmicenja da idete sa ovom boilom i NIKADA necete dobiti staru boilu. Onda kada se poruci tada se rola, ja pecam na boile od tog coveka evo vec treca godina i imam samo reci hvale. A uspeha sam imao u Backom Jarku, na Crnom Viru, na Kasaskoj Adi, Glozanima, Tresetistu, u Zablju (Mladost Jegricka), na Zabarima i Pelagicevu (Republika Srpska), pa cak i na divljim vodama, kanali i Dunav, a drugar je lovio jos u Sloveniji i Rumuniji i takodje se lepo napecao. I to nije slucaj, kao jednom dodjes i slucajno upecas, NE, boile od ovog proizvodjaca su uvek jednako iste, uvek ima isto svega, isto mirise i svaki put daju rezultat. Ja nemam nameru da ga menjam, jer sam konacno nasao nekog ko posteno radi, ko te uvek ispostuje i cije boile zaista love na svim vodama na kojima sam bio. Probajte prvo i vi ove boile pa onda negativno komentarisite, ako i dalje budete mislili da tako treba...

Link to comment
Share on other sites

Ovakvo pisanije nije za ovde vec za komercijalnu sobu. Odavde se vidi da nemas ama bas nikakve veze sa proizvodjacem. Ne pecam na kupovne boile a na te bake i deke ne pecam vise od deset godina. Mozda su te boile i dobre ali cemu ovakva prica. Najvise bode oci to da pecaju svugde i svagda sto ce ti biti najteze da ubedis javnost. A registrovan si pre pola sata i ovo ti je prvi post i odmah ekspertiza...

Bistro i ziveli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

miki t, ako sam rekao da 3 godine pecam na te boile, naravno da sam upoznao coveka, pa ja imam preko 50 izlazaka godisnje na komercijalna jezera, glupo bi bilo da od toliko porudzbina ne znam coveka. I da, peca na svim vodama, mozemo i da pecamo zajedno, pa ko ne veruje moze da vidi na sta ja pecam. Glupo je da prozivate nekog i da ga stavljate u isti kos sa onima koji deru narod na boili koja je ispod proseka. Veruj mi, ja sam pecao na svasta dok nisam probao ove boile i ne moze da se poredi ni sa cim, od kvaliteta do korektnosti samog prozivodjaca. Nemam ja sta da ubedjujem javnost, i savrseno me briga da li ces da mi verujes ili ne. Ja znam kako jeste, a ko ne veruje moze da me nadje na fb, sto ga ovom prilikom i otvoreno pozivam i da lepo dogovorimo zajednicko pecanje...

Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno ne videh jos boilu koja bas peca na svim vodama,obicno idem po 2-3 dana na vodu,ove boile nikad nisam proba pa to necu ni komentarisati,ali boila koja peca podjednako na svim vodama to jos nisam probao.Za moju omiljenu destinaciju za pecanje posle probanja gomile raznih boila sto svojih,sto kupovnih,sam pronasao dobitnu kombinaciju u bolili koju proizvodi jedan nas proslavljen sarandjija(necu reklamirati sad,)ali ocu reci da ta njegova bolia koja izadje 800 din meni haos daje na mom omiljenom jezeru(jednostavno tu ta boila kida),a moja domaca koja mene izadje 1600 din,mi ne da ni pola toga,a i mnogo skuplje od koje kakvog proizvodjaca.Tako da ne znam to da svuda neka peca uspesno.,mislim da svaka voda za dobar uspeh trazi svoje nesto...

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovakvo pisanije nije za ovde vec za komercijalnu sobu. Odavde se vidi da nemas ama bas nikakve veze sa proizvodjacem. Ne pecam na kupovne boile a na te bake i deke ne pecam vise od deset godina. Mozda su te boile i dobre ali cemu ovakva prica. Najvise bode oci to da pecaju svugde i svagda sto ce ti biti najteze da ubedis javnost. A registrovan si pre pola sata i ovo ti je prvi post i odmah ekspertiza...

Bistro i ziveli.

Nemam pojma ni o kome se radi niti me te boile zanimaju možda su čak i vrhunske,radim godinama sam sebi boile i lovim .Rade mi super neke boile od 5 € i da pobijem onoga što je rekao da ne može  e pa može se složiti jako dobra boila i za 5 € sa jako dobrim komponentama u njoj, a rade mi i neke od 20 € ,skuplje nisam nikad radio jer zbilja ne znam šta bi to trebalo nabubati u nju za te novce a da bi imalo razlike.Imam 50 godina za još par dana i moje skromno mišljenje kao ribića sa dugačkim stažom je da ne postoji boila koja radi uvijek i svugdje i samo nju treba nositi u ribolov,taj čovjek koji je napravi može kupiti balkan i svaka mu čast.Slažem se sa Mikiem prvi post pa odmah hvaljenje upravo te neke boile,jako providno ali ovdje več viđeno sa nekim botovima na drugim temama,mislim da bi admini trebali na ovakve stvari reagirati.Ta boila o kojoj se govori uopće ne mora biti loša ali na ovaj način komunikacije osobno barem meni si stvorio sa tom hvalidbom i šupljom pričom averziju prema njoj da me nikad neče zanimati niti ču je ikome preporučiti a kod nekoga možda ta priča i upali mada ne vjerujem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 A ljudima ne mozes objasniti da i kad kupis boilu , dobru boilu , to je samo 15 -20 posto uspeha ribolova.

 

:good:   :good:   :good:

 

 

...i tacno je da je potrebno baciti vise boila, jer riba mora da legne na hranu, a leci nece ako boile ne valjaju. Onaj ko misli da moze da kupi 300 grama i da ode da se napeca, grdno se vara. I sto je najgore od svega, onda se zali kako boile ne valjaju, a pri tom je jos 100 grama vratio kuci za sledeci put, a ne razmislja da ne zna da peca...

 
 

 

:good:  :good:  :good:

 

Ne bih polemisao o drugim stvarima ali sa ove dve stvari moram da se slozim i podrzim.

 

Link to comment
Share on other sites

:good:   :good:   :good:

 

 

 

:good:  :good:  :good:

 

Ne bih polemisao o drugim stvarima ali sa ove dve stvari moram da se slozim i podrzim.

 

Sto se tice toga...u pravu je nema sta...ali gledaj nek ta 1kg boila kosta 20e...a relativno da bi pecao ceo dan na komercijalnom jezeru treba ti 2,5-3kg...to je 50-60e...pa dal je to normalno dati samo na jedno pecanje ,.,,,

Link to comment
Share on other sites

Svasta u ovom nasem sportu nije normalno, ali nazalost tako je. Ni ovaj nas pribor ni samo pecanje nisu jeftini ni malo.

 

Zavisi od vode i aktivnosti ribe ali nije bas da ti treba toliko za dnevno pecanje. Meni licno je suludo i 20e da bacim u baru za 10h pecanja, ali ima i onih kome to nije nikakav problem. To je stvar izbora, ko moze i hoce - samo napred, svaka cast. Poenta je samo da ne postoji magicna kuglica i da dobra boila ne pravi cuda i ne garantuje uspeh. Peca ribolovac.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jednostavno ne treba vise da se raspravljano boila od Pejina peca .Ko hoce nek kupi ko nece ne treba al boila je dobra pa je dobra.

 

 

Sent from my iPhone 6 + using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za jednodnevno pecanje i po meni je bezveze baciti 2-3 kg bolia . Tebi kad riba treba da legne na hranu ti se pakujes i ides kuci . Uredu je ako pecas 2-3 dana ali za 10h pecanja mi se nesto neslaze . Ti bacis 50 evra u vodu a onaj pored tebe sa spodom i gumenjakom odra ribu . Lepo rece covek gore mamac je 20-30% uspeha sve ostalo je na tebi kao ribolovcu i ostalim faktorima koji uticu na nas ribolov .

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice toga...u pravu je nema sta...ali gledaj nek ta 1kg boila kosta 20e...a relativno da bi pecao ceo dan na komercijalnom jezeru treba ti 2,5-3kg...to je 50-60e...pa dal je to normalno dati samo na jedno pecanje ,.,,,

 

Mozda jeste, mozda nije?!

Zavisi od opredeljenja!

A dal' je normalno da za opremu das 1-2-3.000 eur???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...