Jump to content

Šta Kupiti Za Početak


Recommended Posts

Narode potrebna mi je pomoć

šta uzeti za početak od ovo dvoje

shimano alivio 12 ft 3 lb

ili

Ron Thompson Carp 12 ft 3 lb

cena im je vrlo slična

 

i sta mislite o masinama Lineaeffe

izgledaju solidno za pocetak ali su mi nesto jeftine mnogo

Link to comment
Share on other sites

Pecao sam na Ron Thompson /Blac Panther / 13" 3/lb i imao sam na njima Okume longbow LB65 kao drugu garnituru i mogu ti reci da sam zazalio sto sam prodao stapove iziuzetno su lepo legli stapovi sa masinama,topla preporuka,ali pre bilo koje kupovine pogledaj i sam kako ti lezi stap i masina u ruci
Link to comment
Share on other sites

Ma ne slusaj ih samo te prze, za pocetak ne treba ti nista, idi malo na vodu pa gledi kako drugi pecaju na koji pribor, ,., :help:

Moras da znas, dal ces biti komercijalista,-pecati na komercijalama, na divljim vodama, jezerima, ili rekama,i dal

ce taj pribor, odgovarati, datim vodama, tesko upariti stapove za sve vode,takodje i mashine. Pazi sad posle mene strucan

opis, Janemk.

Link to comment
Share on other sites

Narode potrebna mi je pomoć

šta uzeti za početak od ovo dvoje

shimano alivio 12 ft 3 lb

ili

Ron Thompson Carp 12 ft 3 lb

cena im je vrlo slična

 

i sta mislite o masinama Lineaeffe

izgledaju solidno za pocetak ali su mi nesto jeftine mnogo

 

Šta god da uzmeš da uzmeš uzeo si pravu stvar za sebe

Trk u trgovinu i trži

Izabrao si lijep hobi - sport

I bježi na vodu

Samo poštuj prirodu i puštaj ribu :saran:

Link to comment
Share on other sites

Narode potrebna mi je pomoć

šta uzeti za početak od ovo dvoje

shimano alivio 12 ft 3 lb

ili

Ron Thompson Carp 12 ft 3 lb

cena im je vrlo slična

 

i sta mislite o masinama Lineaeffe

izgledaju solidno za pocetak ali su mi nesto jeftine mnogo

 

Nemoj da mislis da zelim da ti drzim predavanje, ali iskustveno gledano - obrao si zelen bostan! Cim si poceo da se raspitujes sta i kako od opreme usao si u masineriju i sada nema nazad. Ja sam se do pre godinu dana dobro drzao, medjutim, ovi stariji me iskvarise skroz. Pocetna vrednost moje opreme (pre 3 godine) je bila oko 150 (sto pedeset) eur, pecao na komercijali i bilo mi super. Sada je sve tri puta vise, i jos pokusavaju da me "navade" da pravim boile. Sustina cele price je da krenes korak po korak, i da ne pomislis da se ovi nasi sarani pecaju samo na dobru (brendiranu) opremu.

 

Ne zameri na ovom pisaniju, iz najbolje je namere.

 

Pozdrav!

Goran

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ne slusaj ih samo te prze, za pocetak ne treba ti nista, idi malo na vodu pa gledi kako drugi pecaju na koji pribor, ,., :help:

Moras da znas, dal ces biti komercijalista,-pecati na komercijalama, na divljim vodama, jezerima, ili rekama,i dal

ce taj pribor, odgovarati, datim vodama, tesko upariti stapove za sve vode,takodje i mashine. Pazi sad posle mene strucan

opis, Janemk.

Nije Jane,vech Laki iz Borche.Smrki ti je dao dobre smernice-prvo raskrsti gde chesh da pecash,pa onda s kojim fondom novca raspolazhesh,zatim sad je pravo vreme za kupovinu dok josh nije pochela sezona.I ne opterechuj se mnogo,od nekle morash da pocnesh a zatim vremenom chesh da menjash kao i vechina nas.Vido sam se danas sa Kuletom sa Mike Alas ribnjaka,ima mnogo opreme na prodaju,telefon njegov je 0653333282.Ono na shta morash josh da rachunash,a to odnosi dosta novca je sitan pribor i hemija.Pozz :zoro:

Link to comment
Share on other sites

Iz svakog posta na ovu temu možeš izvući nešto poučno. Ako si početnik u šaranskom ribolovu onda prvo obiđi vode na kojima želiš da pecaš i po tim uslovima traži opremu. Po meni je Dane dao dosta dobar predlog i sa tom opremom možeš lepo pecati na većini naših voda, a vremenom ćeš već videti šta bi trebalo promeniti od pribora. Najvažnije ti je da što više ideš na vodu jer tamo stičeš praksu i uživaš u svom priboru.

Veliki pozdrav i bistro :good:

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da mislis da zelim da ti drzim predavanje, ali iskustveno gledano - obrao si zelen bostan! Cim si poceo da se raspitujes sta i kako od opreme usao si u masineriju i sada nema nazad. Ja sam se do pre godinu dana dobro drzao, medjutim, ovi stariji me iskvarise skroz. Pocetna vrednost moje opreme (pre 3 godine) je bila oko 150 (sto pedeset) eur, pecao na komercijali i bilo mi super. Sada je sve tri puta vise, i jos pokusavaju da me "navade" da pravim boile. Sustina cele price je da krenes korak po korak, i da ne pomislis da se ovi nasi sarani pecaju samo na dobru (brendiranu) opremu.

 

Ne zameri na ovom pisaniju, iz najbolje je namere.

 

Pozdrav!

Goran

 

HAHA a vrednost celokupnog pribora ce rasti iz dana u dan(satro u nasoj glavi) kapiraces pribor kao da si pare stavio u fort noks i samo skuplajti ko hrcak ako uletis u celu pricu,to ti je to,kazu moderan saranski ribolov je bolest,ako je tako Ja sam ti mnogo bolestan :D Poz i samo polako shalim se ja maloclapping.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...