Jump to content

Jesenji Miks Za Divlje Vode


carpist

Recommended Posts

Ljudi,svi smo mi bica navike(covek,riba,pas)ali mi nemojte pricati o psima i navici.Kakva bre navika.Saran iz Mladenovca navikao na klot boile?Pored toga sto je na tom jezeru i liga odrzavana i razna takmicenja,gde su bacene gomile kvalitetnih boila,a on dolazi na "klot" boile i pricamo o navici...?.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Sad rolam ovaj mix sto je kolega "luta" napisao na 2 strani ove teme i uporedicu ga sa neuporedivo "skupljim mix" ovih dana na istom jezeru.Pa javljam rezultate,da vidimo sta ce opet biti.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

De vi malo udrite po ispravkama mixa, nemojte palamudit ko bi sta i kako bi. Prazna slama i udaranje u prazno. De pomozite kolegi.

 

salmon brasno 200 gr

lt 100

soja 100

psenicni griz 100

kukuruzni griz 100

mlijeko u prahu 150

pticija crvena 100

pticija mljevena 100

lan mljeveni 50

 

od hemije bih stavio

red salmon oil 15ml

amino 20ml

kasikicu soli

10 gr betaina

5ml salmon  arome cc moore


Evo od mene prijedlog za poboljsanje mixa.

Pticija crvena ti ne treba po meni, kad vec imas mljevenu pticiju i lan mljeveni. Biskvitna crvena hrana nece nikakvu razliku da napravi u mixu kad vec imas pticiju! Ja bi izbacio dakle pticiju crvenu i ubacio konoplju koju bi prethodno preprzio tek toliko da zamirise na tavi, ne previse i onda bih je upola samljeo i takvu dodao u mix.
Mlijeko u prahu bi smanjio na 100 gr a onih 50 gr bi ubacio mljeveni kikiriki.
Kukuruzni griz je ustvari palenta i nju bi uzeo onu na cijem pakovanju pise da je gotova za 2-3 minute jer upravo toliko otprilike i kuhas boile.
Psenicni griz zatvara boilu i njeg bi izbacio, a ubacio bi rogačevo brašno ili u drugoj opciji heljdino brasno u istom omjeru. Rogacevo brasno je extra u boilama i dat ce boili taj slatkasti okus koji sarani obozavaju. Heljdino brasno je isto tako jako dobro potkovano sa mineralima i vitaminima, lako svarljivim proteinima, vlakna, itd.
Pa odaberi koje hoces da probas. Ubacio bih ga u istom omjeru u kojem si htio da ubacis psenicni griz.

Hemiju ne bi puno mjenjao da ti ne poskupim mix, ali bih recimo izbacio tih 5 ml arome od CC moore-a ali bih Salmon brasno smanjio za na 150 gr i ubacio pre digested brasna.
Soli bi stavio dvije kasike unutar mixa. Betainom bi samo kupao boile izvana, zajedno sa dijelom amina koji si htio da stavis unutar boile. Tebi mix treba da odradi posao na divljoj vodi i da zadrzi ribu, a signal odmah imas kupanjem boile izvana nakon kuhanja.

Krajnji mix promjenjen bi ovako izgledao:
 

150 gr salmon brasno
50 gr pre digested brasno

100 gr Lt brasno

100 gr sojinog brasna

100 gr rogacevo ili heljdino brasno

100 gr kukuruzna palenta 2/3 minute vrijeme pripreme

100 gr mlijeko u prahu

50 gr kikirikija mljevenog
100 gr konoplje preprzene i napola samljevene

100 gr pticija mljevena

50 gr lan mljeveni

 

15 ml salmon oil

15 ml amino

2 kasikice soli

5 gr betaina

izvana na kuhane boile

5gr betaina + 5 ml amina, pomjesati i zaliti ih dok se hlade.

Bistro


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kikiriki neprolazi svuda,

drugo previse amina-jel si nekad peco na divlje vode kao skadar???

previse mesa u mixu,isto postigne sa sa duplo manje

 

znas populaciju malih sarana u skadaru-previse 

 

mix kako si skocko je super al ne za tu vodu 

Link to comment
Share on other sites

De vi malo udrite po ispravkama mixa, nemojte palamudit ko bi sta i kako bi. Prazna slama i udaranje u prazno. De pomozite kolegi.

 

 

salmon brasno 200 gr

lt 100

soja 100

psenicni griz 100

kukuruzni griz 100

mlijeko u prahu 150

pticija crvena 100

pticija mljevena 100

lan mljeveni 50

 

od hemije bih stavio

red salmon oil 15ml

amino 20ml

kasikicu soli

10 gr betaina

5ml salmon  arome cc moore

 

 

Evo od mene prijedlog za poboljsanje mixa.

 

Pticija crvena ti ne treba po meni, kad vec imas mljevenu pticiju i lan mljeveni. Biskvitna crvena hrana nece nikakvu razliku da napravi u mixu kad vec imas pticiju! Ja bi izbacio dakle pticiju crvenu i ubacio konoplju koju bi prethodno preprzio tek toliko da zamirise na tavi, ne previse i onda bih je upola samljeo i takvu dodao u mix.

Mlijeko u prahu bi smanjio na 100 gr a onih 50 gr bi ubacio mljeveni kikiriki.

Kukuruzni griz je ustvari palenta i nju bi uzeo onu na cijem pakovanju pise da je gotova za 2-3 minute jer upravo toliko otprilike i kuhas boile.

Psenicni griz zatvara boilu i njeg bi izbacio, a ubacio bi rogačevo brašno ili u drugoj opciji heljdino brasno u istom omjeru. Rogacevo brasno je extra u boilama i dat ce boili taj slatkasti okus koji sarani obozavaju. Heljdino brasno je isto tako jako dobro potkovano sa mineralima i vitaminima, lako svarljivim proteinima, vlakna, itd.

Pa odaberi koje hoces da probas. Ubacio bih ga u istom omjeru u kojem si htio da ubacis psenicni griz.

 

Hemiju ne bi puno mjenjao da ti ne poskupim mix, ali bih recimo izbacio tih 5 ml arome od CC moore-a ali bih Salmon brasno smanjio za na 150 gr i ubacio pre digested brasna.

Soli bi stavio dvije kasike unutar mixa. Betainom bi samo kupao boile izvana, zajedno sa dijelom amina koji si htio da stavis unutar boile. Tebi mix treba da odradi posao na divljoj vodi i da zadrzi ribu, a signal odmah imas kupanjem boile izvana nakon kuhanja.

 

Krajnji mix promjenjen bi ovako izgledao:

 

150 gr salmon brasno

50 gr pre digested brasno

100 gr Lt brasno

100 gr sojinog brasna

100 gr rogacevo ili heljdino brasno

100 gr kukuruzna palenta 2/3 minute vrijeme pripreme

100 gr mlijeko u prahu

50 gr kikirikija mljevenog

100 gr konoplje preprzene i napola samljevene

100 gr pticija mljevena

50 gr lan mljeveni

 

15 ml salmon oil

15 ml amino

2 kasikice soli

5 gr betaina

 

izvana na kuhane boile

 

5gr betaina + 5 ml amina, pomjesati i zaliti ih dok se hlade.

 

Bistro

 

Sve ove izmene  u % Ugljeni hidrati.proteina,masti,vlakna kao i u primeru su?????

 

Slatkast ukus daje rogac ali sta menja u mixu?Kikiriki pored ovoliko ribljeg brasna daje??

 

Ulja ima toliko!!!!

 

Ne znam zasto ljudi napisu recept pa traze korekciju!!!

Link to comment
Share on other sites

kikiriki neprolazi svuda,

drugo previse amina-jel si nekad peco na divlje vode kao skadar???

previse mesa u mixu,isto postigne sa sa duplo manje

 

znas populaciju malih sarana u skadaru-previse 

 

mix kako si skocko je super al ne za tu vodu 

Jel ti fakat zaboravis sta napises u svemu ovome pa onda lupas majku mu!?

Pa sam si covjeku rekao da smanji salmon brasno i nisam skontao ono kad si mu rekao da poveca LT na 200gr, ali odmah potom pises da uzme pa doda meso skoljke 150 gr, i onda ovdje napises da je previse mesa u mixu?

Po kojoj to ti logici ides?

Ja mu meso nisam ni oduzeo ni smanjio, samo promjenio jednu komponentu u tom "mesu" koja ce mu pojacat mix i nikako ga oslabit. Sta vise, dobit ce i fin signal za ribu uz ovu dozu pre digestiranog brasna jer zajedno sa LT, Salmon brasnom i mlijekom u prahu se odlicno topi u momentu kada boila krene da se ispire i iznutra.

 

Kakvog amina previse?

Ja sam amino cak i smanjio i dodao ga iz vana kao signal koji se brzo ispere ali ribi daje signal puno brze nego kad izlazi iz boile i to pod uslovom da je boila dovoljno porozna da primi vodu u sebe i da krene se ispirat!

Ne vjerujem da sam ga bas toliko povecao u tolikoj mjeri sa 50gr pre digestiranog brasna na 1kg mixa, pa da bi mu i ovih 15 ml na kraju smetalo!

 

Covjek ako je htio jeftiniji mix, onda je mogao da zarola samo puru i samo dere na nju,ako je to radi populacije sarana neisplativo pecat toliko na Skadarskom, ali nisam stekao bas utisak da on to hoce.

 

 

Sve ove izmene  u % Ugljeni hidrati.proteina,masti,vlakna kao i u primeru su?????

 

Slatkast ukus daje rogac ali sta menja u mixu?Kikiriki pored ovoliko ribljeg brasna daje??

 

Ulja ima toliko!!!!

 

Ne znam zasto ljudi napisu recept pa traze korekciju!!!

Dukas, bez uvrede, ali mani se digitrona i tih sranja i pravljenja recepta po nekom boili prirucniku i boili kalkulatoru. De ti uzmi pa pecaj, al ne na tudje boile molim te.

Ti si meni u prvom svom postu na ovoj temi pokazao koliko znas o samoj boili kad ne mozes prepoznat da li se mix rola kako treba ili ne. Sta vise, rekao si da nisi siguran da bi se rolao uopste jer po tebi ima malo vezivnog u mixu.

Znaci, sta ja tebi i takvima treba da objasnjavam?

 

Nista bolan!

 

Mani se okorjelog promotorstva za kilo boila!

 

Ti bi da ti se objasni procenat ugljikohidrata u mixu i sta je zamjena u svemu ovome, a covjeku u drugoj recenici kazes da se kani corava posla i da peca na Melega!

 

Jel tako i Zoran tebi kaze vezano za ugljikohidrate kad ga pitas? Kaze ti, ej Dukas care, mani se ti toga, evo tebi moja konzerva boili i napecaj se i rijesio si problem.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

 

 

Evo od mene prijedlog za poboljsanje mixa.

 

Pticija crvena ti ne treba po meni, kad vec imas mljevenu pticiju i lan mljeveni. Biskvitna crvena hrana nece nikakvu razliku da napravi u mixu kad vec imas pticiju! Ja bi izbacio dakle pticiju crvenu i ubacio konoplju koju bi prethodno preprzio tek toliko da zamirise na tavi, ne previse i onda bih je upola samljeo i takvu dodao u mix.

Mlijeko u prahu bi smanjio na 100 gr a onih 50 gr bi ubacio mljeveni kikiriki.

Kukuruzni griz je ustvari palenta i nju bi uzeo onu na cijem pakovanju pise da je gotova za 2-3 minute jer upravo toliko otprilike i kuhas boile.

Psenicni griz zatvara boilu i njeg bi izbacio, a ubacio bi rogačevo brašno ili u drugoj opciji heljdino brasno u istom omjeru. Rogacevo brasno je extra u boilama i dat ce boili taj slatkasti okus koji sarani obozavaju. Heljdino brasno je isto tako jako dobro potkovano sa mineralima i vitaminima, lako svarljivim proteinima, vlakna, itd.

Pa odaberi koje hoces da probas. Ubacio bih ga u istom omjeru u kojem si htio da ubacis psenicni griz.

 

Hemiju ne bi puno mjenjao da ti ne poskupim mix, ali bih recimo izbacio tih 5 ml arome od CC moore-a ali bih Salmon brasno smanjio za na 150 gr i ubacio pre digested brasna.

Soli bi stavio dvije kasike unutar mixa. Betainom bi samo kupao boile izvana, zajedno sa dijelom amina koji si htio da stavis unutar boile. Tebi mix treba da odradi posao na divljoj vodi i da zadrzi ribu, a signal odmah imas kupanjem boile izvana nakon kuhanja.

 

Krajnji mix promjenjen bi ovako izgledao:

 

150 gr salmon brasno

50 gr pre digested brasno

100 gr Lt brasno

100 gr sojinog brasna

100 gr rogacevo ili heljdino brasno

100 gr kukuruzna palenta 2/3 minute vrijeme pripreme

100 gr mlijeko u prahu

50 gr kikirikija mljevenog

100 gr konoplje preprzene i napola samljevene

100 gr pticija mljevena

50 gr lan mljeveni

 

15 ml salmon oil

15 ml amino

2 kasikice soli

5 gr betaina

 

izvana na kuhane boile

 

5gr betaina + 5 ml amina, pomjesati i zaliti ih dok se hlade.

 

Bistro

 

Bravo druze vrlo uredan miks . Svaka cast za nesebicnost . Ima sve sto je potrebno 

Link to comment
Share on other sites

Jel ti fakat zaboravis sta napises u svemu ovome pa onda lupas majku mu!?

Pa sam si covjeku rekao da smanji salmon brasno i nisam skontao ono kad si mu rekao da poveca LT na 200gr, ali odmah potom pises da uzme pa doda meso skoljke 150 gr, i onda ovdje napises da je previse mesa u mixu?

Po kojoj to ti logici ides?

Ja mu meso nisam ni oduzeo ni smanjio, samo promjenio jednu komponentu u tom "mesu" koja ce mu pojacat mix i nikako ga oslabit. Sta vise, dobit ce i fin signal za ribu uz ovu dozu pre digestiranog brasna jer zajedno sa LT, Salmon brasnom i mlijekom u prahu se odlicno topi u momentu kada boila krene da se ispire i iznutra.

 

Kakvog amina previse?

Ja sam amino cak i smanjio i dodao ga iz vana kao signal koji se brzo ispere ali ribi daje signal puno brze nego kad izlazi iz boile i to pod uslovom da je boila dovoljno porozna da primi vodu u sebe i da krene se ispirat!

Ne vjerujem da sam ga bas toliko povecao u tolikoj mjeri sa 50gr pre digestiranog brasna na 1kg mixa, pa da bi mu i ovih 15 ml na kraju smetalo!

 

Covjek ako je htio jeftiniji mix, onda je mogao da zarola samo puru i samo dere na nju,ako je to radi populacije sarana neisplativo pecat toliko na Skadarskom, ali nisam stekao bas utisak da on to hoce.

 

 

Dukas, bez uvrede, ali mani se digitrona i tih sranja i pravljenja recepta po nekom boili prirucniku i boili kalkulatoru. De ti uzmi pa pecaj, al ne na tudje boile molim te.

Ti si meni u prvom svom postu na ovoj temi pokazao koliko znas o samoj boili kad ne mozes prepoznat da li se mix rola kako treba ili ne. Sta vise, rekao si da nisi siguran da bi se rolao uopste jer po tebi ima malo vezivnog u mixu.

Znaci, sta ja tebi i takvima treba da objasnjavam?

 

Nista bolan!

 

Mani se okorjelog promotorstva za kilo boila!

 

Ti bi da ti se objasni procenat ugljikohidrata u mixu i sta je zamjena u svemu ovome, a covjeku u drugoj recenici kazes da se kani corava posla i da peca na Melega!

 

Jel tako i Zoran tebi kaze vezano za ugljikohidrate kad ga pitas? Kaze ti, ej Dukas care, mani se ti toga, evo tebi moja konzerva boili i napecaj se i rijesio si problem.

 

Kao prvo uzeo si sebi za pravo da vrsis korekciju mixa na osnovu tvog nosa ili ukusa?

 

Koliko ja znam o boilama mozda manje od tebe ali na divlju vodu sa toliko ribljih brasana mozes da ides znas gde?

 

Sto se tice rolanja sa 250 gr pticije mlevene bas i ne ide lako rolanje!!??!

 

Ti si prepoznao sta ovom mixu treba iz cega majke ti?

 

Sto se tice Melega i ostalih tvojih pisanje,bolje nemoj da se nastavljas jer nije ti to na mestu.Bez uvrede,ali ja ne kamcim 1kg boila niti pricam tako kako si ti umuslio.

 

Moj predlog i dalje stoji da nabavi Melegove boile jer su sigurno jeftinije od ovog mixa i lovnije 100%.

 

Dosta sa vasim sranjima guru momcima koji imaju dva dana pecanja i jedno obdaniste.(bez uvrede nista licno).

 

Da ne zaboravim,napravi ti ovu boilu pa idi da pecas na neku reku sad,pa mi javi sta si uhvatio ako uopste imas vremena.

 

Oladi malo a tvoje pisanje smanji malo jer nije dobro za forum,Ako ti se ne svidja sta sam napisao ne komentarisi kao ni ja sto nikada nisam komentarisao do ovog puta.Ako ti se ne svidjam,cuti i plivaj,citaj i grickaj kikiriki jer nista lose niko ovde nije napisao da bi reakcija bila takva  od strane NN lica jer nemas ni ime ni lik ovde na forumu a krijes se pod nekim nikom.

 

Sledece druzenje dodji da pecas a ne da prckas po forumu.(ovo je licno)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

De vi malo udrite po ispravkama mixa, nemojte palamudit ko bi sta i kako bi. Prazna slama i udaranje u prazno. De pomozite kolegi.

 

 

salmon brasno 200 gr

lt 100

soja 100

psenicni griz 100

kukuruzni griz 100

mlijeko u prahu 150

pticija crvena 100

pticija mljevena 100

lan mljeveni 50

 

od hemije bih stavio

red salmon oil 15ml

amino 20ml

kasikicu soli

10 gr betaina

5ml salmon arome cc moore

 

 

Evo od mene prijedlog za poboljsanje mixa.

 

Pticija crvena ti ne treba po meni, kad vec imas mljevenu pticiju i lan mljeveni. Biskvitna crvena hrana nece nikakvu razliku da napravi u mixu kad vec imas pticiju! Ja bi izbacio dakle pticiju crvenu i ubacio konoplju koju bi prethodno preprzio tek toliko da zamirise na tavi, ne previse i onda bih je upola samljeo i takvu dodao u mix.

Mlijeko u prahu bi smanjio na 100 gr a onih 50 gr bi ubacio mljeveni kikiriki.

Kukuruzni griz je ustvari palenta i nju bi uzeo onu na cijem pakovanju pise da je gotova za 2-3 minute jer upravo toliko otprilike i kuhas boile.

Psenicni griz zatvara boilu i njeg bi izbacio, a ubacio bi rogačevo brašno ili u drugoj opciji heljdino brasno u istom omjeru. Rogacevo brasno je extra u boilama i dat ce boili taj slatkasti okus koji sarani obozavaju. Heljdino brasno je isto tako jako dobro potkovano sa mineralima i vitaminima, lako svarljivim proteinima, vlakna, itd.

Pa odaberi koje hoces da probas. Ubacio bih ga u istom omjeru u kojem si htio da ubacis psenicni griz.

 

Hemiju ne bi puno mjenjao da ti ne poskupim mix, ali bih recimo izbacio tih 5 ml arome od CC moore-a ali bih Salmon brasno smanjio za na 150 gr i ubacio pre digested brasna.

Soli bi stavio dvije kasike unutar mixa. Betainom bi samo kupao boile izvana, zajedno sa dijelom amina koji si htio da stavis unutar boile. Tebi mix treba da odradi posao na divljoj vodi i da zadrzi ribu, a signal odmah imas kupanjem boile izvana nakon kuhanja.

 

Krajnji mix promjenjen bi ovako izgledao:

 

150 gr salmon brasno

50 gr pre digested brasno

100 gr Lt brasno

100 gr sojinog brasna

100 gr rogacevo ili heljdino brasno

100 gr kukuruzna palenta 2/3 minute vrijeme pripreme

100 gr mlijeko u prahu

50 gr kikirikija mljevenog

100 gr konoplje preprzene i napola samljevene

100 gr pticija mljevena

50 gr lan mljeveni

 

15 ml salmon oil

15 ml amino

2 kasikice soli

5 gr betaina

 

izvana na kuhane boile

 

5gr betaina + 5 ml amina, pomjesati i zaliti ih dok se hlade.

 

Bistro

 

 

Jbt i ti postao bait guru.
Link to comment
Share on other sites

Zasto uvek racunate na 1000gr? da se bolje komplikuje ili ima fora neka? ili bas svi vole da racunaju a retko ko imao 4 iz matematike........zasto ne vise sojinog brasna i mleka u prahu? zasto niko ne mece pirincano brasno? niko ne mece koliko vidim dodatke tipa Nutrabaits ili RH..........

Link to comment
Share on other sites

Zasto uvek racunate na 1000gr? da se bolje komplikuje ili ima fora neka? ili bas svi vole da racunaju a retko ko imao 4 iz matematike........zasto ne vise sojinog brasna i mleka u prahu? zasto niko ne mece pirincano brasno? niko ne mece koliko vidim dodatke tipa Nutrabaits ili RH..........

nemoj baca opet a taman si me odusevio poslednjim postom :)
Link to comment
Share on other sites

Samo da vidim ko od koga prepisuje? inace Nutrabaits moze da pomogne u velikoj meri svima koji zele sami da bunare,znam iz mog iskustva

A zasto has Nutrabaits,a ne Meleg .

Jesi se I to prodao za kg mix-a pa samo Nutra Nutra

Link to comment
Share on other sites

Jbt i ti postao bait guru.

Daleko od toga druze. Daleko od toga. Al ne volim kad neko palamudi a izvali se odmah na prvom postu i onda vidis da pokusava da bude pametan. Brate pun mi bas kurko bait gurua, kojekakvih poznavalaca krvnih zrnaca sarana, a zaboravili fotoaparat kobajagi kod kuce. 

Link to comment
Share on other sites

samo da ja dodam jednu stvar vezanu za kikiriki u mixu
dugo sam ga koristio,i dalje ga stavljam kad pravim domaci mix,moj savet je da kikiriki bude pecen neslan i da se ubacuje pre samo rolanja,tj jest da se ne samelje pa stavi u mix pa mix ostane desetak dana do rolanja.... hoce da se desi da kikiriki uzegne i pokvari ceo mix
to mi se vise puta desavalo,zasto nemam pojma
uzmes sve pomesam,sameljem kikiriki i napravim boile i sve ok,a par puta sam samleo kikiriki i pomesao sve i ostavio desetak dana i uzeglo. i to 2-3puta isti kikiriki isti mix... 
inace kikiriki jako dobar sastojak za mix

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A zasto has Nutrabaits,a ne Meleg .

Jesi se I to prodao za kg mix-a pa samo Nutra Nutra

Bili ste obojica kod nindze iz Minhena kao i ja. Sto ne pecate na njegove specije OBOJICA? Nego ovaj pita za Nutru a Ti za Melega. 

 

Alo Limare, vezano za tvoje pitanje sto ne ovo od nutre ili od RH? Ja koristim licno od svih pomalo i na sta naletim svjeze, ali ovdje recimo nisam htio covjeku da bubam sa tim firmama bezveze pa da mu poskupljujem mix bezveze. 

 

Mogao sam mu ja napisati da uzme i brasno od Northern baitsa al' kako da ga lik nabavi? 

Ja ga nabavljam iz Danske odakle i jest firma al sad ici kurcit se, ne ide jel tako. A i stavio sm jedan recept na nekoj temi pa mi pisali da pisem recepte tako da se komponente ne mogu naci. Jbg bije do mene.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ako mene pitate i ako bih birao izmedju nutre i melega izabrao bih nutru uvek . Nemam bas fino iskustvo sa nekim stvarima od melega

A KO je tebe pitao?

Tvoj izbor sta ces koristiti,kao I svakog drugog. Samo mi nije jasno sta je to sto je toliko bolje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...