Jump to content

Jesenji Miks Za Divlje Vode


carpist

Recommended Posts

Kolege evo nekog miksa za divlju vodu za jesen pa ako bi mi pomogli da ga malo doradim

 

salmon brasno 200 gr

lt 100

soja 100

psenicni griz 100

kukuruzni griz 100

mlijeko u prahu 150

pticija crvena 100

pticija mljevena 100

lan mljeveni 50

 

od hemije bih stavio

red salmon oil 15ml

amino 20ml

kasikicu soli

10 gr betaina

5ml salmon  arome cc moore

 

Unaprijed zahvalan

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj mix ne znam kako se rola ali po komponentama malo vezivnog imas u mixu.

Moja preporuka ti je da kupis Fast seriju boila od Melega i sve si zavrsio veoma kratko.Ako zelis mozes sa CSP u kuvani kukuruz ili spod i sa njim hraniti sa malim dodatkom boila.Uspeh ti je zagarantovan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kolege bez nervoze ja sam pitao ima li ko da mi pomogne oko mog miksa , ne da se svadjamo bzvz, miks se rola korektno, sto se tice Melega nemam mogucnost u CG da nabavim njegove komponente, dajte ako ima ko da kaze nesto kako da popravim miks neka kaze ... ako ne neka moderatori zatvore post. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Salmon150

Lt100

Predigest50

Soja150

Kukuruzno brasno150

Griz50

Mleko u prahu100

Pticija crvena100

Pticija mlevena(sa sve konopljom i lanom)100

Pirincano50

Ja bih to ovako radio,a ti probaj kako mislis.....

Mozda ce neko dati i bolji recept...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolege evo nekog miksa za divlju vodu za jesen pa ako bi mi pomogli da ga malo doradim

 

salmon brasno 200 gr

lt 100

soja 100

psenicni griz 100

kukuruzni griz 100

mlijeko u prahu 150

pticija crvena 100

pticija mljevena 100

lan mljeveni 50

 

od hemije bih stavio

red salmon oil 15ml

amino 20ml

kasikicu soli

10 gr betaina

5ml salmon  arome cc moore

 

Unaprijed zahvalan

 

200g riblje brasno( obicno  )

150g soja

150g hrana za kanarince mlevena

100g mleko u prahu za telad

200g palenta

100g psenicni griz

100g integralno psenicno

 

30g pivski kvasac

20g ljuske jaja

20g betain

 

Evo ti neki primer za divlju vodu,skupe stvari poput lt-94,salamon brasna,crvene pticije hrane nisu toliko potrebne za divlje vode. Narvno ako su ti dostupne ok,ali za divlje vode netreba komplikovati previse. Sto jednostavnije i kolicinski dovoljno uz neki kuvani kukuruz bice dobro.

Hemija isto tako,15-20ml ulja,2-3ml sladila i na primer nutramina 10-15 ml izvan nakon kuvanja,2-3 ml neke arome mozda i manje u zavisnosti od proizvodjaca i to je to.

Kad stavis na papir nije skupo a uvek su ti dostupne sve te stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onda bi za zimu trebao aromu alkoholnu ubaciti,konoplje umesto pticije crvene,ulje na 10 ml,zasladjivaca probao sa i bez njega (povecaj so na 10 grama)ako imas mogucnosti,umesto griza psenicne klice ,umesto lana mlevene bundevine semenke fino samlevene ako je moguce.Sto se tice jeseni ne menjaj dok imas pecanja kad stane menjaj, moj savet i jesen i zima rolaj vecu boilu za hranjenje ,pecaj na manju. Edited by bpteam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo ti baca meci prave stvari,tj. sto kvalitetnije jer ni te rivlje ribe nisu gadljive na lepo,sto kvalitetnije veca riba.

Necu da tema ode u "of" al ajd jedno pitanje eto ako moze neko da mi objasni,izmedju ostalog i ti limare posto si napisao za kvalitetnije stvari(sto je recimo logicno ali ne znaci uvek ispravno u praksi)Recimo ovako:Markovacko jezero-Mladenovac,pecamo sa tri kompleta u jednom markeru(3dana),hranimo(kukuruz,semena,tiger i boile jedna varijanta ,vde jagoda-napravljena po upustvu na kesi(1 riba manja),Malo moje jagode kg me izadje oko 1500-1700 din(3 ribe manje),(probam sbs jagodu) u pva i na udicu(nista),onda uzmem probam u pva jagodu carp sistem,boilu na udici dipovo 1min u njhov dip jagoda(800 kinti kg dal 900 grama kutija-tako nesto)-4 min nakon zabacaja najveca riba,zabacujem ponovo posle pola sata jos jedna velika riba),prebacujem 2 stapa-pva carp sistem jagoda-jos je 1 noc pred nama jos 2 srednje ribe tokom noci,pri tome ostajem bez te boile nisam ih imao vise.Ujutru dok smo se pakovali zabacim jedan stap na jagodu koju sam pravio za divlju vodu(totalni klot,aroma i zasladjivac samo,ma totalni klot,ne znam ni dal me kilo izadje 400 din) jos jedna velika riba.E sad neka meni neko objasni to kako da je riba bila u hrani ali nije htela napucanije boile vec totalno slabije.Da naglasim ne reklamiram ovom prilikom ni jednog prozvodjaca boila ili nekog omalovazavam samo konstatujem jednu cinjenicu koju sam primetio ne samo ovaj put vec vise puta.Hvala za bilo koga ko ozbiljno prokomentarise ovo.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Necu da tema ode u "of" al ajd jedno pitanje eto ako moze neko da mi objasni,izmedju ostalog i ti limare posto si napisao za kvalitetnije stvari(sto je recimo logicno ali ne znaci uvek ispravno u praksi)Recimo ovako:Markovacko jezero-Mladenovac,pecamo sa tri kompleta u jednom markeru(3dana),hranimo(kukuruz,semena,tiger i boile jedna varijanta ,vde jagoda-napravljena po upustvu na kesi(1 riba manja),Malo moje jagode kg me izadje oko 1500-1700 din(3 ribe manje),(probam sbs jagodu) u pva i na udicu(nista),onda uzmem probam u pva jagodu carp sistem,boilu na udici dipovo 1min u njhov dip jagoda(800 kinti kg dal 900 grama kutija-tako nesto)-4 min nakon zabacaja najveca riba,zabacujem ponovo posle pola sata jos jedna velika riba),prebacujem 2 stapa-pva carp sistem jagoda-jos je 1 noc pred nama jos 2 srednje ribe tokom noci,pri tome ostajem bez te boile nisam ih imao vise.Ujutru dok smo se pakovali zabacim jedan stap na jagodu koju sam pravio za divlju vodu(totalni klot,aroma i zasladjivac samo,ma totalni klot,ne znam ni dal me kilo izadje 400 din) jos jedna velika riba.E sad neka meni neko objasni to kako da je riba bila u hrani ali nije htela napucanije boile vec totalno slabije.Da naglasim ne reklamiram ovom prilikom ni jednog prozvodjaca boila ili nekog omalovazavam samo konstatujem jednu cinjenicu koju sam primetio ne samo ovaj put vec vise puta.Hvala za bilo koga ko ozbiljno prokomentarise ovo.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

verovatno je mislio na dodavanje tih stvari ali u pravilnoj dozi koja je samo njemu poznata posto je on pazovacki guru...:D hahah

Link to comment
Share on other sites

To je jako ,jako opsirna tema....npr. moj prijatelj Karp i ja smo 11 godina pecali na Jarkovcima iskljucivo na Red Hering,Club oktopus,Bakin kolac i Jagodu VDE,godinama smo iskrivljavali naj vece ribe na tom jezeru a ujedno pecali 15 puta bolje od svih ostalih,ako neki hoce da priznaju,mnogi su pecali na Galiceva sranja i ostale sta znam ja i vatali su sporadicno ili samo kada niko nije video......pre neku godinu sam pecao Ramicko jezero u Bosni,pored vrsnog bajt gurua Masterbiha jedini sam ja imao ribu na Trigu i Baku.......od prosle godine sam zahvaljujuci mom dobrom drugu Heringu napravio svoj miks posle X godina bunarenja i od tada iskljucivo samo na to pecam,jedan miks peca od Januara do januara iduce sezone a unutra stavljam iskljucivo kvalitetne stvari tipa CeDe pricija hrana,Sluis Clo,kvalitetno riblje brasno,najskuplje mleko u prahu i najskuplju soju i opet je to smesna cena a peca jako ,jako dobro.....inace pokusavam da lovim sto krupniju ribu i donekle uspevam u tome zahvaljujuci pomoci mojih prijatelja mog velikog brata koji ce se prepoznati u ovome i da ne zaboravim Admira iz Element Bajta jer jer je jako bitna stvar u ribolovu ne biti sujetan,niko nije najpametniji i treba prihvatiti svaki dobronameran savet ALI NE OD VACAROSA kojih ima na svakom cosku kao kurvi!

Uglavnom,onaj ko ima kuce neko ce me naj lakse shvatiti,ni pas nece da jede nekvalitetnu hranu,podjite od toga........

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi na sta psa naviknes . Moji labradori ima ih 3kom jedu  hleb i poparu i granule i koske . Sve zivo jedu , nebiraju . Ali tako su naviknuti od prvog dana i nista im nefali . Dok recimo pas od drugara nece nista drugo sem nekih djavoljih pastetica i samo to jede od jednog proizvodaca i nista drugo pod milim bogom . Tako da eto to je neko poredjenje . 

 

Da se vratimo na sarana :)

Svaka voda je prica za sebe sto se mamaca tice . Verovali ili ne ja sam izvalio boilu od 500 din koju jede kad nista nece da pipne ta boila iscacka koju ribu . Recimo na becmenu od vockica koje pravim uzima sve , na debeljaci mi uzima krem i breskvu ovo ostalo ni da njusne , na kaspskoj kidise na bananu i red i bull ostatak vrlo slabo uzima . Hocu da kazem ni najednoj vodi nepeca jedna boila isto , negde mozda nece ni pecati , a negde odvalis na neki krs od boile ni neznas sta je . Sve zavisi na sta je riba naviknuta . Nemora da znaci da ako imas napucanu boilu da ces se na to napecati negde neka riba voli da proba nesto novo drugacije , a negde nece nista ako nije neka napucana skvidara , plamcina itd ... Vrlo individualno. A nas jedini zadatak je da sto brze provalimo kakve mamce voli i da rokamo :) 

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja malo idem u off ali moram... Imbica druze, sve pohvale za post, iznosenje zakljucaka i pitanja vezanih za konkretan ribolov. Jako malo ima aktivnih tema vezanih za ribolov. Ali pored toga sto ovo nije jezicki forum ja moram da te kritikujem jer tek u sedmom redu svog posta imas prvu tacku. Takodje posle znakova interpunkcije treba da postoji razmak. 10x sam morao da procitam tvoj post da bih shvatio sustinu i sta se u stvari desavalo, ako sam uopste shvatio. Nemoj mi zameriti, ne mislim nista lose ali morao sam da ti skrenem paznju jer se sve cesce pojavljuju ovakvi postovi nabacani zbrda zdola, glava da zaboli coveka kad krene da cita. Pozdrav i svako dobro  :prijatelji: 

Izvinjavam se jos jednom za off.

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja malo idem u off ali moram... Imbica druze, sve pohvale za post, iznosenje zakljucaka i pitanja vezanih za konkretan ribolov. Jako malo ima aktivnih tema vezanih za ribolov. Ali pored toga sto ovo nije jezicki forum ja moram da te kritikujem jer tek u sedmom redu svog posta imas prvu tacku. Takodje posle znakova interpunkcije treba da postoji razmak. 10x sam morao da procitam tvoj post da bih shvatio sustinu i sta se u stvari desavalo, ako sam uopste shvatio. Nemoj mi zameriti, ne mislim nista lose ali morao sam da ti skrenem paznju jer se sve cesce pojavljuju ovakvi postovi nabacani zbrda zdola, glava da zaboli coveka kad krene da cita. Pozdrav i svako dobro :prijatelji:

 

Izvinjavam se jos jednom za off.

Xaxa,video sam i ja tek kad sam postovo,sta da ti kazem osim da sam ga pisao u operacionoj sali za vreme operacije,ukupno sam ga pisao sat vremena iz 10 pokusaja,evo i sad sam u sali.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi na sta psa naviknes . Moji labradori ima ih 3kom jedu  hleb i poparu i granule i koske . Sve zivo jedu , nebiraju . Ali tako su naviknuti od prvog dana i nista im nefali . Dok recimo pas od drugara nece nista drugo sem nekih djavoljih pastetica i samo to jede od jednog proizvodaca i nista drugo pod milim bogom . Tako da eto to je neko poredjenje . 

 

Da se vratimo na sarana :)

Svaka voda je prica za sebe sto se mamaca tice . Verovali ili ne ja sam izvalio boilu od 500 din koju jede kad nista nece da pipne ta boila iscacka koju ribu . Recimo na becmenu od vockica koje pravim uzima sve , na debeljaci mi uzima krem i breskvu ovo ostalo ni da njusne , na kaspskoj kidise na bananu i red i bull ostatak vrlo slabo uzima . Hocu da kazem ni najednoj vodi nepeca jedna boila isto , negde mozda nece ni pecati , a negde odvalis na neki krs od boile ni neznas sta je . Sve zavisi na sta je riba naviknuta . Nemora da znaci da ako imas napucanu boilu da ces se na to napecati negde neka riba voli da proba nesto novo drugacije , a negde nece nista ako nije neka napucana skvidara , plamcina itd ... Vrlo individualno. A nas jedini zadatak je da sto brze provalimo kakve mamce voli i da rokamo :)

Uglavnom si shvatio moje poredjenje,kuce od tvog drugara a i mog Srecka bole jaja za kojekakve siromasne granule kad znaju da ima Rojal kanin tu negde,tako i te divlje ribe,pored brda prirodne hrane na koju su navikle njima bas da treba nesto lose umeseno i mirise na breskvu.....veliki problem novokomponovanih sarandzija je sto nemaju pojma sta rade,samim tim ni sta bacaju u vodu pa zato pecaju komercijale gde je riba vec oguglala na sve,nema sta nije jela,nesto dobro al vecinom lose i onda tu nastaju problemi i onda posle odredjenog vremena ti isti postaju fiderasi ili sta vec,kao smorio ih saran. Ribe iz reka i akumulacija su posebna prica,za uspeh moras mozak da koristis!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...