Jump to content

Jesenji Mix-Boile


Recommended Posts

Samo preterani unos ugljenih hidrata dovodi do gojaznosti . Ugljeni hidrati su jako dobri za ciscenje organizma kojem i on tezi pred zimu . Ugljeni hidrati su neophodni za zdravo funkcionisanje organizma usput smanjuju apetit ali podizu energiju . Totalna je zabluda da ugljeni hidrati uzrokuju gojenje

Ne razumem na koji nacin ugljeni hidrati dovode do ciscenja organizma? I sta tacno pod tim mislis na ciscenje organizma?

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem na koji nacin ugljeni hidrati dovode do ciscenja organizma? I sta tacno pod tim mislis na ciscenje organizma?

 

Poslаto sа Lenovo P1ma40 uz pomoć Tаpаtokа

Ali stvarno pitam,bez ikakvog cinizma.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ali stvarno pitam,bez ikakvog cinizma.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Imas na netu toliko tekstova o tome da je bezveze sad da pisem referat . Ali kao sto se ljudski organizam cisti tako se i njegov organizam cisti pred hibernaciju u koju ulazi u toku zimskog perioda . Tj oslobadja se nepotrebnih materija koje je uneo ishranom u organizam 

Link to comment
Share on other sites

Imas na netu toliko tekstova o tome da je bezveze sad da pisem referat . Ali kao sto se ljudski organizam cisti tako se i njegov organizam cisti pred hibernaciju u koju ulazi u toku zimskog perioda . Tj oslobadja se nepotrebnih materija koje je uneo ishranom u organizam

Iskreno druze,ja ne mogu naci ni jedan tekst o tome na netu,ako mozes posalji mi link u pm.A koliko znam ljudski organizam se ne cisti ugljenim hidratima,vec mineralima(odredjenim kiselinam)i vitaminima. Kako to funkcionise kod sarana ne znam, zato i pitam. Za coveka znam sigurno da se ne cisti ugljenim hidratima.Ugljeni hidrati su neophodni za organizam jer daju energiju ,ali prekomereni unos dovodi do raznih problema,da ne nabrajam sad kojih. A kako saran na to reaguje zivo me zanima?

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Za sarana kao bice sa vrlo prostim organizmom ne postoje nepotrebne materije! On ce uneti sve na sta naidje u ovo doba godine kako bi napravio zalihe. Zalihe mu donose proteini. Takodje ne hibernira. Posto je hladnokrva zivotinja aktivnost mu je smanjena tokom hladnijih meseci ali nikako nije tacno da hibernira! A sto se same boile tice kada bi neko pitao sarana siguran sam prilicno da bi bio odgovor da preferira boilu koju mu neko sada baci u vodu pre nego onu koju neko kalkulise na googlu!!! Manite se ljudi kalkukacija, rolajte i pecajte. Sad sledi najlepse doba godine za ribolov, obale skoro puste, nema guzvi nema cike i vriske, a ribe su gladne.
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Iskreno druze,ja ne mogu naci ni jedan tekst o tome na netu,ako mozes posalji mi link u pm.A koliko znam ljudski organizam se ne cisti ugljenim hidratima,vec mineralima(odredjenim kiselinam)i vitaminima. Kako to funkcionise kod sarana ne znam, zato i pitam. Za coveka znam sigurno da se ne cisti ugljenim hidratima.Ugljeni hidrati su neophodni za organizam jer daju energiju ,ali prekomereni unos dovodi do raznih problema,da ne nabrajam sad kojih. A kako saran na to reaguje zivo me zanima?

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Ugljeni hidrati podsticu sagorevanje kalorija a isto tako pomazu u odrzavanju zdravog nivoa hloresterola u krvi i to slozeni ugljeni hidrati kojih imamo u mahunarkama i integralnim zitaricama . 

Saljem ti link 

Kad sam rekao hibernacija i mislio sam na to da stedi energiju i nekrece se puno . da se ispravim :)

Link to comment
Share on other sites

Trenutno u sam u fazi ucenja o proteinima , mineralima , ugljenim hidratima itd i to iskljucivo za sebe a to sta saran voli ili ne bas me briga pravo da ti kazem ima da jede ono sto mu ja bacim :) i to ima da jede dok se neusere 

Link to comment
Share on other sites

Milenkovic mi je uzeo rijec iz usta.

Proteini grade misice i drze ribu u dobroj kondiciji i zdravlju te je kao takva spremna za zimu.

U stanju mirovanja ili smanjene fizicke aktivnosti misici se "tope" i pretvaraju u masti tj.energiju koju saran trosi tokom zime.

Zitarice tj.vlakna su mu vise potrebna u aktivnijem dijelu godine jer ubrzavaju varenje hrane kad je temperatura vode veca i nivo kisika manji.

Ne mora znaciti da sam u pravu ali tako ja to vidim.

Link to comment
Share on other sites

nivo holesterola?????

 

ja mislio da idemo vatati sarana na bilo koji mamac,a ne ga zdravo hraniti,najmanje da ga hranim.iskljucivo ga vatam pa makar i na kukuruz

Da bi ga uhvatio moras ga i nahraniti, valjda si to dosad skontao :-)
Link to comment
Share on other sites

Tna divljoj vodi ionako se nemozes takmiciti sa prirodnim mamcem tako da dobro izbalansirana boila sa manje ribljeg brasna prolazi uvjek bolje.tu se gresi najvise hemijom a ne mixom.jesenje vreme bolje prolazi mesni mix nego bird.opet zavisi od vode do vode.ima voda gde najbolje prolazi kukuruz.

 

Procentima I tablice mnozenja se nezamaram.vec odabir mesta.redovnu laganu prihranu I rezultat je uvjek tu.

 

sto se tice zoo vrtica I izdrogiranih sarana opet ista pesma.uvjek prolazi lagani mix bolje od tablice mnozenja.bobarduje se sa svakakvim gotovim mixevima.mjesanim I 200 ml hemije.on I nezna sta je to balans.zato I jede tigrovog oraha I kukuruza.

 

da zna I prebira nebi pola upecali ribu nigde.pogotovo ne sa boilama kojim se lovi u zoo vrticima

 

znaci uvjek cjele godine neutral I labavi mesni mix.hemija je ta koju mjenjas godishnjem dobu.

 

 

tako da sve one knjige zaboravite.svaka voda svoje pravilo.saran je taj koji na razlicitoj vodi ce reci sta mu valja a ne neki profesor gledaju kako se saran hrani u ribnjaku.experimentirajte na vodi.to je jedino resenje.

paxite na hemiju.i najbolji mix nece valjati ako pogresite hemiju.

 

 

P.s. meni najbolje prolazi kukur sa mirisom proteina :)

Link to comment
Share on other sites

Pitanje,u kojoj prirodnoj hrani ima Ugljenih Hidrata?

Saran obozava UH jer je deficit u vodi  a potreban je  njegovom organizmu,proteina ima na volju.Ako se neki saran pogleda sta je uzimao da jede,uglavnom su to alge sa kamenja i sitne skoljke,kombinacija proteina sa mineralima i vlaknima,

Sami znate koliko kukuruz ima UH i prosto ga uzima uvek preko cele godine.

Boila je super mamac i izbalansiran pa zato rado uzima jer ima svega u njoj sto podmiruje njegove dnevne protrebe.Za pocetnika je jako bitno da ima neko pocetno znanje o komponentama kao i proracun koliko ima cega u boili.Neki guru naucnici ovde sa foruma znaju cuda  da naprave od boila.

Nauka kaze da sarani sto su sitniji imaju veliku potrebu za proteinim a sto su veci sve manje udela traze u proteinima ali povecavaju energiju tj UG.

''-Riblja hrana se, pre svega, pravi, od zrnastih hranjiva (40 do 50%), a to su žitarice, proizvodi od industrije ulja, razne sačme: suncokretove, sojine, punomasnog sojinog griza, zatim mlinskih proizvodi od žita, kao što je stočno brašno, onda brašno tipa 1000, proizvoda industrije skroba. Posebno su tu važni animalni proteini, hranjiva životinjskog porekla, mesno brašno, koštano brašno, sušeni biljni proizvodi: lucerka pre svega. Izuzetno su bitni premiksi, mešavine vitamina i mineralnih materija koje nadopunjuju sve one vitalne i neophodne sastave hrane koja ova osnovna hranjiva u recepturi ulaze od 10% i naviše, a ne sadrže ih u sebi. Što se tiče energetskog dela, tu su prisutna biljna ulja poreklom iz soje ili suncokreta i mast animalnog porekla koja dolazi iz kafilerije i koristi za tzv. zamašćivanje hrane.''

Ovo je osnova  riblje hrane.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

''-Riblja hrana se, pre svega, pravi, od zrnastih hranjiva (40 do 50%), a to su žitarice, proizvodi od industrije ulja, razne sačme: suncokretove, sojine, punomasnog sojinog griza, zatim mlinskih proizvodi od žita, kao što je stočno brašno, onda brašno tipa 1000, proizvoda industrije skroba. Posebno su tu važni animalni proteini, hranjiva životinjskog porekla, mesno brašno, koštano brašno, sušeni biljni proizvodi: lucerka pre svega. Izuzetno su bitni premiksi, mešavine vitamina i mineralnih materija koje nadopunjuju sve one vitalne i neophodne sastave hrane koja ova osnovna hranjiva u recepturi ulaze od 10% i naviše, a ne sadrže ih u sebi. Što se tiče energetskog dela, tu su prisutna biljna ulja poreklom iz soje ili suncokreta i mast animalnog porekla koja dolazi iz kafilerije i koristi za tzv. zamašćivanje hrane.''

Ovo je osnova  riblje hrane.

Cini mi se da je ovo Zacov tekst ( Procitao sam vec ovo negde ) 

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da je ovo Zacov tekst ( Procitao sam vec ovo negde ) 

Izvjesni prof.dr. Slavko Filipović

 

Tekst možeš naći na ovom linku

 

http://www.topsrbija.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2330:slavko-filipovic&catid=311:hrana&Itemid=410

Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec kod tih ugljikohidrata i debljanja ribe i toga, imam pitanje jedno, a proizaslo je iz prakse i bukvalno je iz jednog primjera sa jezera Pelagicevo.

Otkako je ukinuto hranjenje kukuruzom na jezeru, riba je evidentno pocela da biljezi ogroman prirast tokom cijele godine i pogotovo pred jesen i u toku jeseni.
Neki su "strucnjaci" sa drugih jezera, komentarisali kao: "gdje ce saranu ukidati osnovu hranu za prirast?" i zajebali se debelo sa tim komentarisanjem.

Ne vjerujem da svi pecaju sa boilama koje su balansirane na osnovu toga da je u njima vise UH nego proteina. Objasnite mi taj "fenomen" ako se to tako uopste moze nazvati.

Sto se mene tice ja u jesen vjerujem proteinima vise nego UH pa tako i pravim boilu. Sto vise proteina, ja zadovoljniji u jesenskom i zimskom pecanju.

Link to comment
Share on other sites

saran jede bukvalno sve,ribice prvenstveno, plankton uvjek,razne sjemenke koje padaju sa drveca-zirovi i ostali sumski plodovi,o mesa necu ni da pricam,crvi,shkoljke,larve,bube

sta ces ti izbalansirati od ovog, neka mesna aroma sa misirs shkoljkom??? dajte ljudi lepo sam napisao

 

Milance csl,amino,betain,arome,glm,belachan,ulje,etericno ulje,melasa,razni caseini i sta sve se buckara u boilama treba znati sto i kada i kako,sa bilo cime nevalja pretjerivati

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Milance csl,amino,betain,arome,glm,belachan,ulje,etericno ulje,melasa,razni caseini i sta sve se buckara u boilama treba znati sto i kada i kako,sa bilo cime nevalja pretjerivati

Slazem se svakako, to je logicno...

 

Nego me interesovalo konkretno amino dodaci da li se razlicito doziraju u zavisnosti od godisnjeg doba tj. temperature vode

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...