Jump to content

Pravila Pecanja


rott

Recommended Posts

  • 1 month later...

Milance, meni je svaki savet dobrodosao jer se ne libim da kazem da jos uvek nisam upecao svog prvog sarana...sa ostalom ribom sam imao dosta srece, ali sad pokusavam da dodjem do sarana :) Tako da sam mnoogo zeleniji od tebe u svakom slucaju, pre neki dan sam uspeo ceo dan da presedim na Miki Alasu i da nemam ni bip ... te stoga kontam da nesto radim pogresno...

 

Ne rece mi za dip, jesam li bas promasio temu ili ...?

Link to comment
Share on other sites

... te stoga kontam da nesto radim pogresno...

Ne rece mi za dip, jesam li bas promasio temu ili ... ?

potrazi na forumu pravila pecanja, tekst koji je napisao deki rott... mamac je jako vazan ali zaista nije najvazniji... neko se i dalje smeje kad se prica o tim pravilima ali ja sam svoje pecanje drasticno popravio kada sam malo bolje shvatio ovaj tekst... nemoj razmisljati samo o mamcu, menjaj poziciju i nacin pecanja pre nego sto promenis mamac... vremenom ces doci do nekih zakljucaka, pa i o tome koje mamce ti najradije uzima... sa dipom koji si naveo nisam imao iskustva tako da ne mogu da ti kazem nista... dd baits ima kvalitetan program, nema razloga da ne probas sa tim dipom... prvo pravilo je najvaznije... 1. nema pravila ;)

Link to comment
Share on other sites

Govoris o tekstu u kome se pominje mesto kao najvaznije? NAsao sam, ali moram da nadjem negde na netu i sta to sve znaci, jer ja ne znam gde ce riba najradije boraviti - na tvrdom, u mulju, u granju ...

 

Sve u svemu, bolest me zakacila :)

Link to comment
Share on other sites

Govoris o tekstu u kome se pominje mesto kao najvaznije? NAsao sam, ali moram da nadjem negde na netu i sta to sve znaci, jer ja ne znam gde ce riba najradije boraviti - na tvrdom, u mulju, u granju ...

 

Sve u svemu, bolest me zakacila :)

Ja biti savetovao da odes par puta sa nekim iskusnijim sarandzijom,da vidis kako se riba pronalazi, spot iztrazuje,taktika prihrane,prezentacija mamca,zadrzavanje ribe na spotu itd,,Mislim dace ti posle toga mnogo lakse bit kad imas podlogui da se dalje razvijas i prikupljas svoja iskustva :pivopija1:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj prvi dodir sa komercijalnom vodom, kad vec pricas o takvoj vodi je bio upravo onako kako ti je Otto predlozio da bude. Kupio sam prve parabolik stapove, kupio prve boile i dipove pa pravo na Backi jarak. Zamolio sam drugara koji puno peca na toj vodi i koji je poznaje da me odvede. Kada smo otisli ja sam posmatrao sta covek radi, kako i kad prihranjuje, kakve sisteme koristi, koje mamce plasira i gde trazi ribu. Voda je mala pa se riba i brzo pronadje. Na kraju dana uspeo sam da upecam 10-ak lepih riba, ali poenta price je da sam otisao sam verujem da ne bi uhvatio nista ili bi mozda slucajno nabo* nekog. Ovim nacinom se mnoogo brze uci i stice iskustvo! No vodu druze i posmatraj iskusnije,tako se najbrze uci.
Link to comment
Share on other sites

Na vodi, svaki slobodan dan ... A kad ubodem tu sedmicu na lotou, onda SVAKI dan .

 

Hm...jos samo da kupim tiket ! ;)

Pokusacu da ti pomognem jer znam kako je to i izgledalo iz licnog iskustva, samo sto ja nisam znao za miku nego sam pecao na nekom divljem jezeru i ribu sam dobio tek sledece godine....uzas....iz tog razloga cu pokusati da napisem nesto i mislim da ce ti to pomoci

Posto si odabrao vodu u kojoj ima puno ribe, uglavnom neuki misle ides u ribnjak i napecas se kao lud ali budza....elem posto je mika alas u pirtanju ti pravac radnja i kupovina pva mrezice....u tu mrezicu moras da stavis neke pelete najbolje bi bilo da objasnis Kuletu o cemu se radi i on ce ti covek sigurno dati pelete sa kojima inace hrane ribu na ribnjaku.....e te pelete u pva mrezu jer bez toga jako tesko mozes da upecas ribu tj mozes ali ovako ces je sigurno uhvatiti mnogo cesce i brze.....

Mamac je pored mesta vrlo bitan....jbs mesto ako imas los mamac i obrnuto...na miki uzima sve vise manje i kukuruz i boile od aroma tj mirisa biraj frankfurtsku kobasicu, hot demon,plumshealfish neku jagodu ili ananas od voca....pokusaj da pecas ako ne mozes da zabacis pod sajlu da pecas na 3/4 vode i tu hrani, znaci raketa u ruke i tresi....ima tu jos gomila stvari ali ovo ti je za pocetak dovoljno! pozdrav i javi kako si prosao!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Saransko pecanje je da nikad nemas dovoljno para za ono sto ti treba... Naj jeftinije ti je da kad vec kupujes bojle kupis i dip od istog proizvodjaca i nerazmisljas nista samo pecas !!! Svi ti sirupi , marmelade , zimnica i tursija da na njih pecas to ti je bacanje para >>DRUGARSKI SAVET I POZDRAV!!!!
Link to comment
Share on other sites

Na kraju je bilo tako - otisao sam sa prijateljem na Miku, i upecao nekoliko sarana.

 

Medjutim, sada se moja bolest siri, na ono sto me zaista interesuje, a to je da upecam sarana na divljoj vodi. Znam da je to skoro nemoguca misija, ali da probamo...

Link to comment
Share on other sites

Nisam ukapirao... sta, nema boila, nema dipova?

Druze svaka voda ima svoje...tesko ces ovde da upecas ribu...pravac na pecanje i skapiraces vec sta treba da radis, imas osnove eto imas hot demon-a koji je provereno lovna boila i sad ti je ostalo da lociras ribu i da nahranis i cekas i to je to...nema tu mnogo sta kad kako.....kazem ti svaka voda ima svoje tajne i ti treba sam to da skapiras....tako ces se najbolje napecati!

za Miku sam ti napisao gore sta treba da radis ne znam da li si me poslusao ali tako treba da pristupis na Miki a na divljoj vodi ima drugacijih nacina ali i to je od vode do vode....

Link to comment
Share on other sites

Na kraju je bilo tako - otisao sam sa prijateljem na Miku, i upecao nekoliko sarana.

 

Medjutim, sada se moja bolest siri, na ono sto me zaista interesuje, a to je da upecam sarana na divljoj vodi. Znam da je to skoro nemoguca misija, ali da probamo...

 

Ono sto je najbitnije nisi napisao gde planiras da pecas,nije isti pristup pecanju na svakoj vodi a divlja voda je sirok pojam,budi konkretan pa cemo ti nekako pomoci...ali nije kao sto kazes na divljoj vodi nemoguca misija samo malo strpljenja

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Krle,

 

Probao bi na Markovackom jezeru, i na Tamisu ....

 

JEdnodnevno pecanje jedino dolazi u obzir .. nazalost.

 

Strategija bi bila da probam par boila u pva, i zabacuj ... i markiranje terena.

Link to comment
Share on other sites

Nije komercijala,pitomo Fruskogorsko jezero nastanjeno ne bas velikim saranima,3 do 5 kila komadi al je mudrost uhvatiti ga....ako hoces da pecas javi se pa idemo..
Link to comment
Share on other sites

Juce na Markovackom - ceo dan, par bipova od cverglana koji sabijaju frankfurtsku kobasicu, i ne tako cesto hot demon (iako sam procitao da na hot demon cverglan UBI). Saran ni da se javi.

 

Celo jezero manje vise nista, sem ekipe prekoputa nas, koja ga razvali, na svakih 20 minuta po saran ... rekose nam da su ljudi takmicarci, i da sede tu drugi dan..

 

Place mi se od muke kad pomislim da u zadnje vreme svi rezultati na divljim jezerima se ostvaruju tako sto se ostaje vise dana na vodi ... ja prosto u doglednoj buducnosti necu imati prilike da pecam na vise dana...

 

smorcina..

 

JEl neko otkrio neki mamac koji brzo navlaci sarana ... nesto tipa instant frenzy :) :)

Link to comment
Share on other sites

trebao si da dodjes do nas, bilo je takmicenje, .a i nismo ubili ribu, pecali smo 48 sati i ukupno je izvadjeno oko 200kg ribe. ali posto je divlja voda to i nije toliko lose, sve u svemu kada opet budes dolazio javi se pa mozemo zajedno da pecamo... pozzz
Link to comment
Share on other sites

Vlado, znas da sam te citirao juce, sedimo na onom zaropeku, kazu drugari nema sarana, reko ljudi, lepo mi rekao covek, da se saran cekao i pre 30 godina , a kamoli sada :) :) :)

 

@ Andjeo : Vidi, meni se cinilo kao da ste je ubili :) jednu na drugu. Razumi, nisam navikao na taj tip pecanja gde je 100 kg dnevno "onako" :) . Jedan saran bi bio potpuni uspeh za mene, da sam ga upecao.

 

Upecacu ga, sledeci put.... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...